AktualitaPETICE ZA ZÁCHRANU VENKOVNÍCH POŠT
Vážení občané,
jak jste jistě zaznamenali, nad územím našeho státu visí stále pomyslný Damoklův meč v podobě rušení poštovních poboček. Dle návrhu Českého telekomunikačního úřadu, který má schvalovat vláda, totiž ze zhruba 3220 současných pošt má být povinně provozováno jen 2100.
Veřejnost by tak mohla přijít až zhruba o třetinu stávajících poštovních provozoven, které zajišťují dostupné poštovní služby.
Z důvodu akutní hrozby schválení tohoto likvidačního návrhu kabinetem premiéra Rusnoka, spustilo Sdružení místních samospráv v polovině prosince celostátní Petici za záchranu venkovských pošt. Setkala se s nebývalým úspěchem, dosud je nashromážděno téměř 80 000 podpisů občanů z celé ČR. Tato vlna podpory přinesla první výsledek vláda Jiřího Rusnoka rozhodovat o počtu pošt nebude.
Nyní očekáváme jmenování vlády nové, která problém poštovní sítě bude brzy řešit také. Chceme proto využít tohoto mezičasu pro sesbírání dalších podpisů tak, abychom dosáhli historického úspěchu v podobě 100 000 podpisů. Následně vyvoláme jednání s nově jmenovaným premiérem. Takto silný hlas veřejnosti již nelze přehlédnout.
Děkujeme všem z Vás, kteří naši prosbu o sbírání podpisů občanů vyslyší. Jsme rádi za solidaritu mezi obcemi, neboť i sídel bez poštovní pobočky se dostupnost poštovních služeb úzce dotýká.
Prosíme o ukončení sběru podpisů do 30. ledna a zaslání petičních archů obratem na adresu Sdružení místních samospráv ČR (Nábřeží 599, 760 01 Zlín - Prštné). Veškeré další informace zodpoví paní Nezvalová, tel. 604 345 806, info@smscr.cz ).
Za petiční výbor
Tomáš Chmela, tajemník Sdružení místních samospráv ČR
tajemnik@smscr.cz; 724 776 797
http://smscr.cz/aktuality.php?id=292
https://www.facebook.com/SMSCR.CZ


Česky English Deutsch Netherlands

http://www.geosense.cz/geoportal/ledcice

Svoz odpadu 

Zimní svoz:
od 1.1. do 31.4. 
a od 1.11. do 31.12.
ve čtvrtek každý týden.
Letní svoz:
od 19. 5. do 31.10.
jednou za čtrnáct dní každý lichý týden ve čtvrtek.
Svoz probíhá cca od 6 hodin ráno.

Vyhledat v textu

-->

Je nutné nainstalovat Flash player

26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Aktuality s rozesíláním e-mailových zpráv

Inzerce

příspěvků: 43

Diskusní fórum

příspěvků: 268

Návštěvnost stránek

143877