Školní rok 2016/2017

 

 

 

Poděkování

Velmi děkujeme rodičům, kteří přispěli sponzorským darem -   rodiče Bečváříkovi, Trávníčkovi, Reilichovi, Siroví.

Moc děkujeme panu Jiřímu Hančlovi za nádherné vánoční stromečky.

Moc děkujeme zřizovateli za balíčky pro dětí.

Moc děkujeme panu Zahorjanovi za instalatérskou pomoc ve škole.

 

Mikuláš ve škole

Kdosi zabouchal během vyučování na dveře třídy, všichni zpozorněli a čekali, kdo vejde...To bylo překvapení, když do dveří vešel  Mikuláš s andělem! Byl teprve pátek 2. prosince, a tak je nikdo nečekal. Čert s nimi nebyl, ale pak přeci jen trochu později přiletěl i s pytlem. Naštěstí si nikoho ze školáků neodnesl, i když jich pár mělo namále. Je nás stále 44 žáčků. Uvidíme po dnešku, až přijde Mikuláš se svou družinou za každým domů. To se teprve uvidí!

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mikulas_ve_skole_2016

 

 Výlet - Pražský hrad

Udělali jsme si výlet do našeho hlavního města. Prohlédli si Pražský hrad a jeho okolí. Vstoupili jsme do Katedrály sv. Víta a prošli se Zlatou uličkou. Na poště nás nechali ohřát a zakoupili jsme si tam krásné pohledy. Paní průvodkyně nám pověděla spoustu zajímavostí. Ve žlutých kloboučkách jsme působili velmi zajímavě, obzvlášť pro příslušníky jiných národů. Budou o nás jistě ve své zemi vyprávět. Foto zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vylet_Prazsky_hrad_2016 

 

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

V měsíci listopadu jsme si poslechli pohádku Červená karkulka od Emičky. Emička vyprávěla celou pohádku moc hezky. Dokonce dorazila celá v červeném a donesla opravdovou bábovku a víno.

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky/#DSCN6427.jpg

 

Srdečně Vás zveme na Lampionový průvod!

 DSCN5988.JPG  

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

V měsíci říjnu si pro nás připravily povídání Zuzanka a Anežka. Děvčata nám vyprávěla pověsti - O Libuši, Přemysl a Libuše, Dívčí válka. Referáty měly moc hezky připravené. Anežka se dokonce oblékla do dobového kostýmu.

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky#DSCN5818.jpg

 DSCN5822.JPG  DSCN5832.JPG

 Záložka do knihy spojuje školy

Již sedmým rokem proběhl česko - slovenský projekt s názvem  Záložka do knihy spojuje školy a my se opět zaregistrovali. Děti tentokrát vyráběly záložky pro slovenskou školu v Poráči viz odkaz http://zsporac.edupage.org/. Už se moc těšíme na záložky, které pro nás vyrobily slovenské děti a které jsou již v rukou pošty.

 DSCN5803.JPG  DSCN5805.JPG  DSCN5804.JPG  DSCN5807.JPG

 POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM

Ti nejmenší z naší školičky se ve středu 19. října jeli podívat na školní představení do Lužce. Dozvěděli se o praotci Čechovi, kněžně Libuši, Ctiradovi a Šárce a dalších historických postavách. Všichni se pobavili i poučili, dokonce se někteří stali sami herci a zahráli si na jevišti. Představení se všem moc líbilo.

Dětské dopravní hřiště Mělník

Naši žáci 3. - 5. třídy navštívili ve středu 19. října Dětské dopravní hřiště Mělník. Zopakovali si pravidla silničního provozu a vyzkoušeli si své znalosti a dovednosti na cvičišti venku. Na konci školního roku si tuto návštěvu zopakují, otestují své znalosti a pokusí se získat "Průkaz pro malého cyklisty".

72 hodin - Ruku na to!

Opět jsme se zapojili do dobrovolnické akce 72 hodin - Ruku na to! Obešli jsme celou obec a vybrali od obyvatel starý nashromážděný papír a drobné elektrospotřebiče. Vše jsme odvezli do sběrného dvora. Moc děkujeme tatínkovi Terezky, bez jehož pomoci by se nám tak velké množství těžko odváželo. Také moc děkujeme zaměstnancům Obecního úřadu v Ledčicích, že nám přišli pomoci a všem lidičkám, kteří se s námi zapojili. Každý rok je sběru víc a víc a my jsme moc rádi, že nám tolik pomáháte. Děkujeme!

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Ruku_na_to

 

Úspěch ve výtvarné soutěži Obr

 Byli jsme velice mile překvapeni, když jsme v říjnovém čísle časopisu Mateřídouška uviděli jména čtyř našich žáků, kteří vyhráli ve výtvarné soutěži. Gratulujeme Davídkovi (B), Anežce (D), Nelce (F) a Tomáškovi (I)!

 obr1.JPG  obr2.JPG  

 Odkaz na fotografie z předávání dárečků zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vyhra_Obr_Dobr_2016

 

Bláznivé pátky z- Z pohádky do pohádky

Nelka si vybrala pověst Bílá paní. Za tuto bytost se převlékla a moc jí to slušelo! Připravila si krátké povídání a vyrobila společně s Anežkou kulisy a papírové loutky, s kterými nám poté zahrála Anežka představení. Už se moc těšíme na poslední pátek v měsíci říjnu. Jakoupak postavu z pohádek či pověstí spatříme tentokrát?

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky/

Soutěž ve školní družině - Tančící kniha

Letos stejně jako v loňském roce  žákyně  naší školy zatančily ve školní družině s knížkou na hlavě. Jak vše probíhalo, se můžete podívat na natočená videa. Další soutěže, které proběhnou v nejbližší době ve školní družině,  jsou Mistr - Mistryně obruči a Tvoje tvář má známý hlas.

Odkaz na videa zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Tancici_kniha/

Omluvte, prosím, kvalitu nahrávek, kameraman byl zároveň tím, kdo pouštěl soutěžícím hudbu.

 

 Novoveské posvícení 17. 9. 2016

Vystoupili jsme v Nové Vsi na posvícení. Zatančili jsme s deštníky a zahráli pohádku O statečné princezně. Fotografie z této akce naleznete na facebookových stránkách https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1249711698396999&set=pcb.1249713418396827&type=3&theater

14333135_1249711788396990_933381028181960320_n.jpg

 

 

Sběr plastových víček

Sbírejte s námi plastová víčka pro Matouška na zakoupení nového invalidního vozíčku. 

 

Akce KAŠTANY

I v letošním roce jsme se rozhodli pomoci zvířátkům a obstarat jim potravu. Sbírejte s námi kaštany. Děkujeme!

 

Vandalové v Ledčicích

Dne 19. 9. 2016 nám neznámý pachatel odcizil zvonek u vchodových dveří.

Pokud zná někdo viníka, budeme moc rádi za bližší informace. Děkujeme!

 

130. výročí naší školy a 790 let obce

V sobotu 3. září jsme společně oslavili výročí naší školy i obce Ledčice. Děti z mateřské školy zazpívaly a zatančily. Naši žáci zarecitovali básničku  složenou pro tuto příležitost, zahráli pohádku O statečné princezně a zatančili.

 DSCN5546.JPG  DSCN5638.JPG

Básnička k nahlédnutí:   výročí školy básnička.docx

Fotografie k nahlédnutí: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vyroci_skoly_2016

 Zahájení školní roku

"Ustaňte v boji!" přikázal třetí rytíř svým druhům. Ti složili své meče a všichni tři poklekli. "Přichází královna!" kdosi vykřikl. Dnešní přivítání prvňáčků proběhlo v rytířském duchu. Každý budoucí šlechtic si musel vybrat svůj erb a poté složil přísahu věrnosti. Po uvítání, ošerpování a předání dárečků paní starostkou jsme se odebrali do svých tříd.

 DSCN5449.JPG  _DSC4532.jpg _DSC4534.jpg

 

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den_2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. 12. Vratislav

Zítra: Julie

DSC04199.jpg

Co se skrývá za dveřmi?
Prosím, prosím, pověz mi!
Jsou tam velké dveře
a za dveřmi školáci...
A co mají na práci?
Čtou a počítají,
umí to, co musí znát,
ale přitom všem
každý den si mohou hrát.
Jak se děti mají?
Nakoukněte k nim..
Na co si dnes hrají?
Pohlédněte sami,
na to básník nehledal již rým....

Napište nám

příspěvků: 41

Návštěvnost stránek

041970
zapati.jpg