Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 2. 11. 2007 11:51
  kick

  Dotace na naučnou stezku,na muzeum,ale fotbalove hřiště dokončené asi nebude nikdy:-(


 • 8. 11. 2007 19:47
  RE:
  (kick)

  Stim taky souhlasím to hřiště už je teď blbě dělané. Tam není ani pořádnej trávník.


 • 13. 11. 2007 12:05
  Obec Ledčice(Jiřina Michovská) - Moderátor
  Hřiště

  Protože jako člověku, který dělá spoustu práce pro Sokol, ač by nemusel a vyvíjí maximální úsilí o to, aby se fotbal v Ledčicích hrál, mi nedá, abych nereagovala na dva níže uvedené příspěvky, přestože jsem se zařekla, že na anonymy odpovídat nebudu. Především pokud si stojíte za svým názorem, tak nechápu, proč se pod svůj příspěvek nepodepíšete.
  Ať už jste hráči nebo příznivci fotbalu v Ledčicích, ptám se, co jste Vy sami udělali proto, aby se fotbal v Ledčicích hrál? Teď nemám na mysli odehrát fotbalové utkání, nebo se přijít na zápas podívat, jen o tom to není. Spousta dobrovolné práce je spojená s přípravou utkání, např. připravit hřiště, zajistit vyprání dresů, posekání hřiště a další.
  Kde jste byli Vy s kritikou, když se připravovalo nové hřiště? Teď říkáte, že je „blbě udělané...“. Tuto připomínku jste měli vznést v době, kdy probíhala jeho realizace, ale to jste se neozvali. Proč asi? Snad proto, že byste museli přiložit ruku k dílu?
  Nikdo jiný by si nepřál více než já, aby nové hřiště včetně jeho zázemí bylo v provozu. Občas si však kladu otázku, jestli má smysl budovat takový areál, když si fotbalisté za celé léto neudělají brigádu, aby hřiště zalili. Výmluvy na nedostatečný tlak vodovodní přípojky nepřijímám, i když vím, že není ideální. S trochou trpělivosti a se zájmem o fotbal by to jistě šlo.
  Toto však není zásadní. Je mi líto, že i přesto, kdy se s velkým úsilím vybudovalo žákovské družstvo, rodiče dětí ani nejeví zájem o to, aby se na své ratolesti přišli podívat, jak si vedou, nebo aby je z vlastní iniciativy jednou za čas třeba dovezli na utkání, která se hrají mimo naší obec.
  Vždyť sami rodiče by měli být rádi, vědí-li, kde jejich potomek tráví smysluplně volný čas. Nebo je to snad nezajímá ?
  Přesto všechno se nevzdávám a vůbec nepomýšlím na to, že by se fotbal v Ledčicích neměl hrát. Věřím, že překonáme všechna úskalí a Sokolu Ledčice se zase povede dobře, a že bude hrát v novém areálu. Je otázkou peněz, co si obec může ze svého rozpočtu dovolit. V současné době toho není mnoho vzhledem k budování kanalizace v obci, a ta je přece jen pro život obyvatel o něco důležitější. Přesto, že na ni byly získány dotace v maximální výši, nikdy nepokryjí náklady ve 100 %. A v objemu 40 miliónů Kč i poměrná část vlastních prostředků se pohybuje v miliónech a ne v tisících. Ve stejných finančních jednotkách se pohybujeme, mluvíme-li o dostavbě sportovního areálu. Jen pro sociální zázemí bychom potřebovali nejméně 5 miliónů Kč. Proto porovnávat dotace na naučnou stezku, muzeum a hřiště nelze. Obec v prvním případě doplácí maximálně 100 tisíc na cca 400 tisíc dotace, což je nejvyšší částka, kterou je na tyto účely možné získat. V porovnání se stavbou sociálního zázemí je to tedy minimum. I kdybychom žádost o dotaci do některého z programů EU podali, stále musíme mít na paměti, že celou stavbu musíme uhradit z vlastních prostředků nebo z úvěru, a až po dostavbě obec obdrží investované finanční prostředky, zase ale ne všechny, jen poměrnou část, kterou tvoří dotace.
  S rozpočtem obce, jehož roční daňové příjmy se pohybují kolem 4 miliónů Kč, se nedají dělat kouzla. Věřím, že po dostavbě kanalizace se nějaké řešení najde, aby i sportovní areál sloužil ku prospěchu nás všech. Činnost Sokola však nespočívá jen v penězích. Základ je v dobrovolné spolkové práci, v dobrém kolektivu, který spojuje nadšení a láska nejen k fotbalu, ke sportu vůbec, ale též patřičný vztah k obci, která je nám všem domovem.

  Příspěvek Veroniky - Děkujeme za ocenění. Těší nás, všimne-li si někdo, co dobrého se v Ledčicích děje. Každá takováto pochvala je motivací pro další práci všech, kterým obec leží na srdci.


 • 15. 11. 2007 20:05
  Jan Veverka
  Hráči

  Nemohlo by se vytisknout aspoň pár plakátu že TJ-Sokol Ledčice-žáci schání hráče?


 • 29. 11. 2007 22:20
  S.Charvát
  Svoz odpadu

  Dobrý den, v tomto měsíci mi již 2x nevyvezli odpad, prosím o nápravu a zajištění,aby se daná situace již víckrát neopakovala.
  děkuji S.Charvát


 • 10. 12. 2007 16:35
  Markéta H.

  Mohu se jenom zeptat proč u nás ve vesnici není klubovna pro nás děti..v každé vesnici je alespoň jedna,ale my nemáme nic..bylo by to nejlepší např:když je zima a chceme být venku tak by jsme mohli jít do klubovni..prosím zvažte to děkuji


 • 16. 1. 2008 18:57
  Jarda
  Klubovna

  Markéto, co se týče klubovny tak bych výsledek viděl následovně >>> Kdo by byl z dospělých lidí ochotný to tam ohlídat, protože pochybuji, že takhle malé děti by někdo nechal samotné v nějaké místnosti, popř. v nějakém "domě". Je pravda, že někde ty klubovny opravdu jsou, ale má to svá ALE, a to mi věř. Nápad to je sice dobrý, a řekl bych že se k tomuto návrhu připojí i někdo jiný, ale už pochybuji že se někdo najde na realizaci ;) A pokud je Ti v zimě zima, tak jdi domu k topění a řekl bych, že nebude ani tak velký problém si tam vzít své kamarádky.


 • 22. 2. 2008 14:58
  a.a.

  Souhlasim s Mátou klubovna by byla fakt dobra.Treba by nekdo z dospelích dohlížel


 • 23. 2. 2008 17:37
  Jarda
  a.a

  Tak o tom dozoru pochybuji, nevím kdo jsi, ale nevím jestli třeba tvé mamce by se tam líbilo chodit každý den a dohlížet tam... Má to svá úskalí a v obci jsou přednější věci, ať chceš či ne.


 • 24. 2. 2008 21:53
  jaa
  a.a

  Já souhlasim s Jardou, chtěl bych někoho vidět z dospělích že by tam dělal zadarmo. Podle mě to nemá ani cenu řešit.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů