Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 16. 8. 2010 14:01
  Miroslav Sígl
  Řeknu pouze jednu větu:

  Sluší Vám to v internetu!
  Váš stálý příznivec a obdivovatel.
  Miroslav Sígl,člen Obce spisovatelů


 • 16. 8. 2010 13:58
  Miroslav Sígl
  Ledčice na internetu


 • 24. 6. 2010 22:05
  ledčičák
  sobotní veselí

  Neočekávám ničí reakci,jen píši můj postřeh.Sobotní slavnostní otvírání dět.hřiště bylo velmi pěkné,ale to co předvedla skupina na večerní zábavě,to bylo víc než katastrofa.Nic horšího jsem ještě neslyšel.Ti se teda předvedli.A bezpečnost hřiště.........no hned ten večer jsme měli příklad za všechny,buď to je hřištěm,nebo neukázněností dětí,nebo rodiči,kteří si je neumí ohlídat.Hlavně v tu hodinu tam děti neměli už co dělat.Snad se takové případy nebudou opakovat.


 • 19. 6. 2010 21:48
  František Adamko
  den 19.06.2010

  Po delší době jsem měl možnost navštívit Ledčice , byl jsem na koncertě a na otvírání dětského hříště.Prošel jsem se také obcí a musímVám složit velkou poklonu , mám možnost srovnávat činnost jiných obcí nejenom z okresu Mělník , ale také z Chebska , Rakovnícka , Prahy-východ,Mladoboleslavska zasloužíte si 1* . Škoda , že nemám možnost bydlet ve Vaší obci , neváhal bych ani minutku.Přejí hodně úspěchů a uznání všem aktivním občanům a zejména vedení obce.


 • 6. 6. 2010 19:26
  Jiří Sirový
  Kanalizace

  Dobrý den,
  jelikož dochází k neustálému ucpávání čerpadel u přečerpávací stanice vedle nového fotbalového hřiště a následnému odtoku splašků přes přepad do potoka, a tím k ničení životního prostředí, tak jsem zde nakopíroval výňatek z tzv.kanalizačního řádu.
  Největším problémem pro naši kanalizaci jsou hygienické potřeby(vlhčené ubrousky,hygienické vložky,dětské pleny atd.)
  Neustálé výjezdy pracovníků k opravám čerpadel se jistě promítnou do cen stočného.
  Prosím, zamyslete se nad tím, co do kanalizace vlastně nepatří.

  Co nepatří do kanalizace
  Kanalizace je určena pro komunální a průmyslovou odpadní vodu. Její stavba je konstruována tak, aby dokázala tuto odpadní vodu odvádět. Není však určena pro jakékoliv odpady, které nepatří do odpadních vod (ať se již jedná o tuhé či kapalné odpady). To, jaké odpady lze vypouštět do kanalizace určuje tzv. Kanalizační řád. V tomto souboru je také primárně vyjmenován základní seznam látek, jež do kanalizace nepatří.

  Biologický odpad
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)
  odpady z kuchyňských drtičů
  zbytky jídel, zbytky zeleniny a ovoce a dalších potravin
  tuky a oleje (fritovací a ostatní oleje z domácností)

  Veškeré hygienické potřeby
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)

  Chemikálie a další nebezpečné látky
  (tento odpad patří do stabilních sběrných míst v jednotlivých městech - pro jakékoliv informace o nich se informujte na příslušném městském úřadě)
  staré barvy, ředidla, lepidla
  kyseliny, hydroxidy, detergenty
  mazadla, oleje
  zbytky čisticích prostředků
  domácí a zahradní chemie
  obsah baterií, ropné látky
  radioaktivní látky, infekční a karcinogenní
  další chemické látky

  Léky
  (tento odpad patří do stabilních sběrových míst nebo zpět do lékárny)

  Pevné (tuhé) odpady
  (veškeré tyto odpady mají určeny svá sběrná místa, či patří do kontejnerů směsného odpadu)


 • 21. 5. 2010 14:17
  F.Konopík
  Vůně plastů

  Vůně plastů a starých hadrů , která se line z některých komínů, mne donutila se zamyslet nad tím proč tomu tak je .Nejdříve mne napadlo, jestli to není tím ,že se popelnice vyvážejí jednou za čtrnáct dní a lidé neví kam s tím.Vzpomněl jsem si ,že stejná vůně se linula i v zimě a to se vyváželo každý týden .Tím to tedy nebude .A jsou tu přece nádoby na tříděný odpad.Dále jsem vzal v úvahu ,že je po zimě a lidé nemají čím topit a venku je ještě chladno,ale stejná vůně se line někdy i v létě. Tím to tedy taky nebude .Bude to asi tím,že je to prostě jednoduší hodíte-li „petku“ do kamen za chvíli je komínem pryč. „Vůně“ !!? leze k sousedům na dvorek nebo oknem do baráku.“Vždyť je to jen chvilka a je to pryč“!?.
  Přemýšlel jsem o sobě .Listí z ořechů se prý do kompostu nedává ,tak jsem ho pálil .Přišel za mnou soused s tím,že já jsem na ten smrad z Prahy asi zvyklí ,ale jemu to vadí .Začal jsem tedy listí dávat do kompostu .Sousedovi ani ostatním nedělám zle a já teď nemusím kupovat tolik substrátů - mám kompost .Neměli bychom už konečně začít přemýšlet a měnit se ?!


 • 20. 5. 2010 16:19
  F.Konopík
  Kubík sem kubík tam

  Kubík sem kubík tam ,spočítat si to mám prý sám.Přišlo mi vyúčtování stočného .Loni mi přišlo vyúčtování stočného byl tam datum počátek ,datum konec ,rozdíl *cena za kubík což tak má být.Asi to bylo moc přehledné .Letos mi přišlo vyúčtování stočného datum , žádný počátek,datum,žádný konec a jen kubíky prý vodoměry nejsou majetkem kanalizací(nejsou majetkem ,ale účtují to podle nich ) proto se stavy neuvádějí ,prý jsou to jen virtuální čísla a nový systém to prý nedovede ,ale platit se musí nevirtuálně .Prý si to mam propočítat podle vodného.Za pár let nikdo nebude vědět co vlastně zaplatil(snad vtom není záměr).Z vyúčtování jsem se dále dozvěděl ,že stočné podražilo od ledna asi o 2,6 kč z 30,05 kč na 32,6 kč za kubík.Když jsem se ptal proč ,odpověď zněla zvedlo se DPH o 1 procento .Zeptal jsem se proč jste zdražily o devět procent ,odpověď byla: ,,mi jsme jen správci to si rozhodlo sdružení obcí“ .Ptal jsem se a příští rok zase zdražíte a dostal jsem odpověď ano .Začal jsem počítat a vyšlo mi osm let a cena je dvojnásobná .Kamarád bydlí na Okoři pořídil si svoji čističku cca 50 000 kč ,zdálo se mi to moc ,ale já zaplatil 24 000 kč za přípojku a platím při dnešních cenách asi 4 000 kč ročně stočné.Výsledek sedm let * 4 000 je 28 000 + přípojka 24 000 rovná se 52 000 kč a jsem svým pánem .


 • 12. 5. 2010 13:53
  Obec Ledčice - Moderátor
  Čas

  Hodiny na věži jsou již opraveny. Dík za to patří panu Antonínu Salačovi. Jiřina Michovská


 • 10. 5. 2010 15:43
  Obec Ledčice - Moderátor
  Čas

  Vážený pane Konopíku, děkuji za upozornění. Závada je nahlášena správci, firmě Hainz Praha. Ta pracuje na dálkovém seřízení hodin. Jiřina Michovská


 • 7. 5. 2010 12:45
  F.Konopík
  čas

  Co mohu udělat pro to , aby hodiny na kostelu šly správně a odbijení nebilo o půl hodiny posunuto


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Česky English Deutsch Netherlands

Geoportál Misys-Web (kliknutím na obrázek se dostanete na geoportál, kde je k dispozici řada základních témat, např. ortofotomapa, topografická mapa, historická mapa, čísla popisná, katastrální mapa a mapy bývalého pozemkového katastru, ve spojení s nahlížením do katastru nemovitostí ČÚZK).

geoportal_new2.jpg 

Svoz odpadu 

Zimní svoz:
od 1.1. do 31.5. 
a od 1.11. do 31.12.
ve čtvrtek každý týden.

Letní svoz:
Od čtvrtka 2.8.2018 probíhá svoz každý týden až do odvolání.

Svoz probíhá cca od 6 hodin ráno.

Vyhledat v textu

26. 3. Emanuel

Zítra: Dita

utkání jaro 2019.jpg

Bečov relikviář2.jpg

 pozvánka divadlo nová.jpg

Miluju tě, ale...-21.jpg

 

Inzerce

příspěvků: 46

Diskusní fórum

příspěvků: 271

Návštěvnost stránek

193793