Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 4. 5. 2007 13:07
  Jiřina Michovská(Obec Ledčice) - Moderátor
  Anonymní příspěvky

  Na příspěvky zaslané pod heslem „ledčičák“, „ledčičanda“ zareaguji pouze tím, že pod své přesvědčení a svůj názor je třeba se také podepsat. Přesto těmto „účastníkům“ děkuji za to, že sledují dění na webu Ledčic. Mám radost z toho, že diskuzní fórum plní svoji funkci dokonale.


 • 4. 5. 2007 15:51
  Marcela Polmová
  Reakce

  Nedá mi to a musím ještě reagovat na Vaši odpověď. Jako první bych ráda uvedla, že tyto podmínky přijetí opravdu nesplňuji.
  Už několik let jsem v evidenci úřadu práce Kralupy nad Vltavou, a ani tady nikde nebyla zmínka, o vzniklých pracovních místech v Ledčicích, která tedy nevytvořila obec, ale úřad práce v Mělníku. Dokonce i úřednice úřadu práce Kralupy byly touto informací překvapené.(to zní skoro, jako: jedna ruka neví, co dělá druhá).
  Na veřejném zasedání jsem byla jednou, krátce po mém návratu do obce. Protože bylo, a je, ve večerních hodinách, odcházela jsem jako první asi uprostřed, abych se postarala o dceru. Dceru mám stále a i nadále o ní pečuji i ve večerních hodinách. Ale je pravda, že i kdybych tam byla, stejně bych své názory nahlas nepřednesla, a proto jsem ráda, že mohu takto přes internetové stránky obce. Zřejmě tento způsob vyhledává víc lidí, než kolik jich chodí na zasedání. Jen můj názor.
  A když jste narazila na akce obce, udivilo mě, když jsem si v Mělnicku přečetla o ledčických ženách, které se schází a věnují se ručním pracem. Taky jsem ledčická žena, ale vůbec netuším, že jsme se měly a mohly sejít, zřejmě se měly sejít jen ty, co jsou ochotné pro obec něco vykonat ve svém volné čase a které v minulosti pomáhaly při akcích pořádaných obcí. Ty si to totiž řeknou mezi sebou a nikdo další se o tom zase nedoví.
  Samozřejmě máte pravdu, že si musíte vybrat lidi, se kterými budete pracovat a kteří Vám sedí, já bych také zrovna o toto místo zájem neměla. Teda kdybych splňovala ty podmínky.
  A ještě poslední věc, v podstatě jste mi neodpověděla, jak to bude s místem hospodářka školy a učitelka v mateřské školce. A k tomu bych měla ještě několik dotazů, které mi určitě zodpovíte jen vy. Bude obec vyhlašovat opět konkurs na místo ředitele školy, nebo funkce zůstane paní učitelce Fišerové a hlavně, kdo bude od září, kromě paní Fišerové, učit naše děti? Nebo se mám s tímto dotazem obrátit na ředitelku školy?
  A ještě detail, kdybyste třeba na těchto stránkách uvedla inzerát nebo oznámení, ve kterém by byly podmínky pro přijetí, které jste uvedla dnes, zabránila byste spoustě lidských řečí a pomluv, nejen na Vaši adresu, které jsem nejspíš ukončila svým dotazem. Už to dávno mohlo být minulostí a nemuselo by to spoustu lidí zajímat a trápit dodnes. Děkuji


 • 4. 5. 2007 18:39
  Ledčičanda

  Tak se mi zdá,že v této obci není rok 2007,ale vracíme se před rok 1989.Myslela jsem,že obecní zastupitelstvo je tu pro občany obce a ne proti nim.


 • 4. 5. 2007 20:34
  Bušilová Vlasta
  Situace v naší škole...

  Dobrý večer, byla jsem rozhodnuta se jít v pondělí, až přijedu z práce, zeptat do školy (ale nejspíš bych tam už nikoho nezastihla) na několik otázek. Jak už se zmínila paní Polmová, týkají se školy a hlavně dětí. Poslední dny mám informace od své dcery typu : pan ředitel už skončil, měli jsme paní Plickovou, paní družinářka tam není, dnes nás učila celý den Kačka apod. Protože Vás velice těší zájem o to,jak funguje diskuzní forum, využiji i já tuto formu. Je mi jasné, že vzniklá situace ve škole je velice těžká (hlavně pro pani Fišerovou) a že nikoho netěší, ale právě proto mi nepříjde vhodné pro naše děti, aby ředitel školy skončil dva měsíce před koncem školního roku. Zvláště, když se na třídních schůzkách dozvíme, že jsou děti s učivem pozadu. Jak to bude s paní družinářkou Malákovou (prý v současnosti marodí), zůstane alespoň ona? Děti jí zbožňují, mají s ní spoustu kroužků... Kdo pojede s dětmi na školu v přírodě? A hlavně jaké podmínky či kritéria musí splňovat ten, kdo učí děti na prvním stupni?
  Děkuji za odpověď.
  Bušilová


 • 4. 5. 2007 20:54
  Andrea Derynková
  Reakce

  Reaguji na vzkaz od Ledčičandy.Myslím si,že to co tu napsala je pěkná hloupost,protože obecní zastupitelstvo je tu opravdu pro ledčické občany a svojí funkci plní dobře.Také jsem ráda,že se vysvětlilo vše ohledně mého pracovního místa v místní knihovně a přestane to tak tu spoustu lidí zajímat a trápit,tak jak napsala M.Polmová a skončí ty nesmyslné pomluvy.Myslím si,že by si měl každý zamést před svým vlastním prahem!Děkuji Derynková Andrea


 • 4. 5. 2007 22:56
  Jiřina Michovská (Obec Ledčice)
  Markéta Sirová

  Vážená paní Sirová,
  zda jsou v obci nějaká volná pracovní místa opravdu netuším, protože portál Ministerstva práce a sociálních věcí ČR bohužel z časových důvodů nesleduji, proto jsme také vytvořili odkaz na našich stránkách, aby si je mohli občané sami jednodušeji vyhledat. To, co zde naleznou ovšem není podstatné, protože ne všichni podnikatelé své požadavky na obsazení míst ve svých firmách na tomto portále uveřejňují. Pokud nás nějaký podnikatel nebo firma podnikající na území naší obce osloví, jsme ochotni a připraveni jejich požadavek na stránkách zveřejnit, zatím se tak nestalo. Jestli však Vaším dotazem myslíte pracovní místo na obci jako instituci, tak nikoliv.


 • 4. 5. 2007 23:29
  Jirina Michovská (Obec Ledčice)
  Reakce

  Vážená paní Polmová,
  byla bych velmi ráda, kdybyste si pozorně přečetla mou odpověď, abych se nemusela znovu opakovat. Nikde v mé odpovědi jsem neuvedla, že pracovní místa vytvořil Úřad práce v Mělníku.
  To, že o programech, kterými disponuje Úřad práce v Mělníku na podporu zaměstnanosti, nic neví ohlašovna v Kralupech, není má záležitost. Neznám organizaci práce v této instituci, a jestli o tom musí vědět ohlašovna nebo ne, to opravdu netuším, a také mě to vůbec nezajímá. V každém případě jsem uzavírala smlouvu s Úřadem práce v Mělníku – oddělení trhu práce.
  O uzavření těchto smluv (obzvláště, když úřad práce hradí mzdu pracovníka), je mezi obcemi a podnikateli velký zájem a musí se reagovat na podmínky úřadu práce velmi rychle. To Vám asi nemusím sdělovat a ne každému se podaří takto výhodnou smlouvu pro obec uzavřít.
  Nechápu, proč byste svůj názor na veřejném zasedání nepřednesla, od toho se konají. Ale na druhé straně chápu, že něco někam napsat, nebo sdělit po telefonu, je mnohem jednodušší, než je osobně říci někomu do očí, obzvláště není-li zcela přesvědčen o tom, že má pravdu a nejsou to jen pomluvy.
  K Vašemu názoru, že o akcích pořádaných obcí jste nevěděla, a že byly pozváni jen někteří (vybraní), se hluboce mýlíte, protože jako občance Ledčic Vám nemohlo uniknou, že po dobu osmi let se pravidelně pořádají stejné akce, snad s výjimkou letošní velikonoční výstavy. Ano, musím přiznat, že těchto akcí se zúčastňují stále stejní lidé, právě ti, kteří jsou ochotní ve svém volném čase pro obec něco udělat. Ti také nebyli oslovováni, ale z vlastní iniciativy se přišli zeptat, zda by mohli s něčím pomoci. Ve Vašem případě iniciativu, kterou projevujete na stránkám diskusního fóra, jsem ve skutečnosti nezaznamenala. Nic nebrání tomu, že může kdokoli přijít a uspořádat nějakou akci, ať už pro děti, mládež nebo i dospělé a určitě se mu dostane od obce podpory.
  Kdybyste si pozorně přečetla mou odpověď, tak na dotaz, jak to bude s místy učitelky v MŠ a hospodářky v ZŠ, jsem Vám odpověděla. Koho přijme statutární zástupce školy, je v jeho kompetenci.
  A kdo to bude, opravdu nevím a vzhledem k okolnostem, které nastaly ve škole, je to myslím i předčasné, protože na těchto místech zatím pracuje paní Jansová.
  To, že tolik lidí tyto záležitosti trápily a zajímaly je, jak píšete, jsem opravdu netušila. Na druhé straně nebylo nic jednoduššího, než se mě zeptat, obzvláště, když se téměř denně potkáváme.
  Dále bych chtěla říci, že na webu uveřejňujeme jen podstatné věci. Ale kdo určí, která věc je důležitá a která méně? To, co my budeme pokládat za nepodstatné, někdo považuje za pravý opak. Ale kdybychom měli na webu uveřejnit všechny věci, které během třeba jen jednoho měsíce musíme vyřídit ( a jsou jich desítky a někdy i stovky ), nedělali bychom celých 24 hodin nic jiného, než seděli u počítače, psali a vyvěšovali na stránky.
  Přesto Vám děkuji za Váš dotaz a cením si toho, že jste se pod něj podepsala, na rozdíl od výše uvedeného příspěvku Ledčičandy, na který nebudu reagovat, a ani na další anonymní příspěvky.


 • 5. 5. 2007 0:02
  Jřina Michovská(Obec Ledčice)
  Situace v naší škole...

  Vážená paní Bušilová,
  ani nás situace v naší základní škole netěší. Nikdo netušil, že se takto zkomplikuje pod vedením pana PaedDr. Františka Berkyho.
  Co se týče vedení školy Vás mohu kompetentně informovat o tom, že pan Berky k 25.4.2007 na vlastní žádost rezignoval na funkci ředitele a do 30.4.2007 byl povinen předat vedení školy paní Haně Fišerové, dočasně pověřené vedením školy. V současné době bývalý pan ředitel čerpá dovolenou a jeho pracovní poměr v organizaci končí dnem 30.5.2007. O ostatních změnách ve škole budete informováni na schůzce rodičů v příštím týdnu.


 • 5. 5. 2007 11:42
  Karel

  Vzkaz pro Marcelu Polmovou:"Musíš být rychlejší a budeš taky v novinách!"


 • 5. 5. 2007 12:04
  Marcela Polmová

  Zřejmě mi to opravdu pomalu myslí a Vaše odpoveď mě stále neuspokojila. Jednání o místě po paní Jansové je tedy předčasné? Chcete tím říci, že paní Jansová neodchází do zaslouženého důchodu? Dobře, místo si obsadí až ředitel/ka školy, kdo bude ředitel/ka školy se dozvíme přístí týden na třídní schůzce. A co ti ostatní lidé v boci, ti nemají možnost znát informaci, že ve škole dojde ke změnám?
  Když jste narazila na pomluvy, které se nejspíš nezakládají na pravdě a o kterých Vy, starostka obce, nic nevíte, můžete mi říct, co je pravda na tom, že si Vaše dcera podala přihlášku na pedagogickou fakultu? Podle mě zřejmě proto, aby mohla být od září zaměstnána jako učitelka v mateřské škole. Pokud Vám to nepřipadá jako velmi osobní otázka, prosím odpovězte. Jako zaměstnanec školy jistě věděla mezi prvními, že paní Jansová odchází do důchodu a měla tedy čas, podat přihlášku na vysokou školu. A vy jako starostka obce jste to možná věděla jako první. Nezdá se Vám, že díky programu úřadu práce je Vaše dcera zvýhodněna oproti nám ostatním? Nebudu spoléhat na další osoby v obci a zcela sobecky se Vás ptám, myslíte si, že jako někdo, kdo nechodí na veřejná zasedání, kdo nechodí na úřad nabízet svou pomoc, kdo nemá žádnou spojitost s nikým ze zastupitelstva a hlavně, kdo je prostě jen nezaměstnaný, mám šanci uspět před ředitelem/kou školy, když projevím zájem pouze o místo hospodářky školy?
  O akcích obce vím, ale zrovna toto setkání ledčických žen mi uniklo, tedy informace o něm.
  Mrzí mě, že neznáte názory občanů obce, kterou vedete. Také je mi líto, že i když já některé názory znám, nemůžu se na ně odvolávat, protože si myslím, že mě nikdo nepodpoří a raději otočí hlavu na druhou stranu. Jako to bylo vždy.
  A ještě poslední věc, Vaše odpověď mi připadá arogantní. Chápu, že máte málo času a odpovědi prostě píšete, jak Vás napadají, ale než arogantní jednání, raději snad žádné. Nebo jsme se opravdu vrátily do roku 89? I v tomto případě děkuji za odpověď.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English Deutsch Netherlands

Geoportál Misys-Web (kliknutím na obrázek se dostanete na geoportál, kde je k dispozici řada základních témat, např. ortofotomapa, topografická mapa, historická mapa, čísla popisná, katastrální mapa a mapy bývalého pozemkového katastru, ve spojení s nahlížením do katastru nemovitostí ČÚZK).

geoportal_new2.jpg 

Svoz odpadu 

Zimní svoz:
od 1.1. do 30.4. 
a od 1.11. do 31.12.
ve čtvrtek každý týden.

Letní svoz:
Od 7 5. do 31. 10. každý lichý čtvrtek, jednou za 14 dní.
Svoz probíhá cca od 6 hodin ráno.

Vyhledat v textu

24. 1. Milena

Zítra: Miloš

 

Poslední zimní svoz komunálního odpadu 30.4. 2020
Letní svoz komunálního odpadu
- začátek 7.5. 2020
- 14.5. 2020 pauza
- 21.5. 2020 svoz a dále každý další lichý týden

  

Poplatky 2021
Platba poplatků převodem na č. ú. 473 266 933/0300, nebo v pokladně obecního úřadu.
- komunální odpad v. s. 1340 + číslo popisné,
- psi v. s. 1343 + číslo popisné.

Poplatek za komunální odpad dospělí / rekreanti / děti 600 Kč.
Splatnost poplatku za komunální odpad je 1. 5. 2021.

Poplatek za psa 60 Kč, za druhého a dalšího psa 120 Kč, osoby starší 65 let 30 Kč.
Splatnost poplatku ze psů je 1.3.2021.

  

Inzerce

příspěvků: 54

Diskusní fórum

příspěvků: 278

Návštěvnost stránek

241891