Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 10. 6. 2007 18:00
  Obec Ledčice ( Jiřina Michovská)
  K.Bížová (9.6.2007)

  Vážená paní Bížová,
  změny v jízdních řádech DP Ústí nad Labem platných od 10.6. 2006 zaskočily nejen Vás a další občany, ale i nás, protože jsme o nich nebyli vůbec vyrozuměni a nemohli jsme tedy na ně v dostatečném předstihu reagovat. Domnívám se, že přinejmenším by mělo být slušností alespoň nás se změnami seznámit. Bohužel se tak nestalo. Když pomineme ostatní změny, nejzávažnější z nich byla zrušení školního autobusu, který odjíždí z naší obce v 7.00 hod. do Roudnice nad Labem. Tuto skutečnost jsem se dozvěděla v úterý večer minulý týden. Ve středu ráno jsme zahájili jednání s Krajským úřadem Středočeského kraje, abychom zajistili alespoň dopravu dětí do školy.
  Jediné, co v rámci Středočeského kraje bylo možné na poslední chvíli zajistit, je to, že od pondělí 11.6. 07 autobus přijíždějící do Ledčic v 6.50 hod. z Kralup nad Vltavou, bude přijíždět do obce 6.40 hod. a odveze děti do Černoučku. Zde přestoupí na spoj, který odjíždí z Černoučku 7.20 hod. směrem do Roudnice nad Labem a tam by měl být 7.45 hod. V každém případě toto řešení bylo zvoleno jen jako náhradní a do konce školního roku. Přes prázdniny proběhnou jednání mezi Krajskými úřady a mělo by být navrženo jiné dopravní spojení, doufejme, že s platností od 1.9.2007.
  Další možný spoj do Roudnice nad Labem je odjezd ze zastávky Ledčice rozcestí v 7.02 hod. s přestupem na autobusové zastávce Račiněves - Motorest rozcestí v 7.34 hod. na spoj, který dále pokračuje do Roudnice nad Labem.
  Zmiňujete se o tom, že vedení Gymnázia v Roudnici nad Labem bude tolerovat příchod dětí na devátou. Netuším, jakým spojem se do Roudnice nad Labem v uvedenou hodinu dostanou. Pokud myslíte na autobus, který přijížděl na zastávku Ledčice rozcestí před půl devátou, tak tento spoj byl také zrušen.


 • 10. 6. 2007 18:20
  Obec Ledčice (Jiřina Michovská)
  K.Bížová(10.6.2007)

  Vážená paní Bížová,
  Vaše otázky z druhého příspěvku mi připadají zmatečné, a proto nevím, jestli na ně dostatečně odpovím, tak jak si představujete. Nic nevím o tom, že by autobusy Ledčicemi jen projížděly. Zrušení autobusů se týká především ranních spojů. Domnívám se, a také to z jízdních řádů vyplývá, že v odpoledních hodinách by děti neměly mít problémy se ze školy vracet. Osobně si myslím, že čekání na autobus 35 minut není tak dlouhá doba a domnívat se, že nám někdo do těchto míst zajistí kyvadlovou dopravu každých 10 nebo 15 minut jako ve městech, je utopie.
  Jinak v relaci místního rozhlasu byla hlášena nejzávažnější změna a bylo upozorněno ještě na další změny, které si občané mohou ve vyvěšených nových jízdních řádech vyhledat. Není totiž možné do místního rozhlasu citovat všechny autobusové spoje. Možná se Vám zdá, že na Vaše otázky reaguji pozdě, ale opravdu nemohu celý víkend sedět jen u počítače.
  Pokud máte přístup k internetu a pravděpodobně asi ano, veškeré autobusové spoje si můžete vyhledat na adrese: www.idos.cz.


 • 11. 6. 2007 9:16
  K.Bížová

  Díky


 • 12. 6. 2007 14:06
  David Záruba
  ...

  Dobrý den,
  vím že v Ledčicích se děje hodně věcí, které stojí za to je radši ani neřešit nebo nad nimi mávnout rukou. Dokonce už i nějakým způsobem jsem se naučil je přehlížet, ale fakt je takový, že jsem se ještě nesetkal s takovým způsobem hyenismu a to přímo od místních občanů.
  Osobně si myslím, že když někam vyvěsím parte zesnulého, že tam vydrží minimálně pár dní, aniž by se ho někdo dotknul nebo nějakým způsobem poškodil či dokonce odcizil.
  Ale to bych musel být asi někde, kde žijí alespoň trochu civilizování lidé a ne prasata.
  Děkuji za pochopení
  David Záruba


 • 14. 6. 2007 15:06
  Obec Ledčice(Jiřina Michovská)
  David Záruba

  Vážený pane Zárubo,
  chápu Vaše rozhořčení a zármutek, které právě prožíváte, ale myslím si, že ani to Vás neopravňuje k tomu, abyste občany Ledčic nazval tak nevybíravě, jak jste to udělal ve svém příspěvku.
  Osobně se domnívám, že pokud se tak stalo, rozhodně nebyla viníkem dospělá osoba. I my se stále potýkáme se ztrácejícími se vyhláškami a informacemi z vývěsních skříněk. A vždy se ukazuje, že jsou to děti, které si takto „hrají“ a neuvědomují si, co svým chováním mohou způsobit (a někdy i způsobí). Vždy si totiž nesou obraz svého vystupování a chování z rodiny. Každé dítě je zrcadlem své rodiny, a tak nikdo jiný, než právě rodina za činy dětí neodpovídá. Přesto bych se Vám za to chtěla omluvit a vyjádřit lítost nad Vaším zármutkem. Přijměte, prosím, mou upřímnou soustrast.
  To, že jste si, jak píšete, na leccos musel zvyknou a raději mávl nad určitými věcmi rukou, byste dělat neměl. Od toho jsou veřejná zasedání, kde můžete Zastupitelstvo obce Ledčice seznámit s Vašimi názory a iniciativou a podávat návrhy na zlepšení toho, co se Vám v naší obci nelíbí. Těším se , že se spolu na příštím veřejném zasedání uvidíme.


 • 18. 6. 2007 10:20
  Pavel Šohaj
  Porucha u klienta Ledčice.net

  Dobrý den,
  minulý pátek jsem se svým technikem řešil poruchu internetu u pana Jindřicha, který využívá Vašich služeb prostřednictvím WiFi zařízení, které jsem mu cca před půl rokem instaloval.

  Zjistili jsme, že internet mu nefunguje proto, že nezískává IP adresu z AP ledcice.vodojem, ale od jiného klienta Vaší sítě z rozsahu 192.168.100.x. Na adrese 192.168.100.252 se nacházelo 11 ks klientských zařízení OvisLink 5460, z nichž více jak polovina byla nakonfigurována jako DHCP server. Díky tomu zákonitě muselo docházet k chybám v připojení, neboť na stejné fyzické vrstvě fungovalo několik DHCP serverů. Jelikož všechny OvisLinky byly v továrním nastavení (tj. bez hesla), přidělili jsme jim jiné IP adresy a vypnuli DHCP servery na nich běžící.
  Doporučuji Vám, aby technik který montuje koncová zařízení přiděloval unikátní IP adresy a zejména vždy vypnul DHCP server, který je u OvisLinku 5460 bohužel z výroby zapnut. Vyhnete se tak případným koilizím. Dále by bylo vhodné koncová zařízení heslovat, neboť na AP nemáte zakázán forwarding a kterýkoli klient se zlým úmyslem může ostatním cokoli přenastavit a tím pádem znefunkčnit internet.
  Pokud tento příspěvek bude číst správce, rádi mu v případě potřeby sdělíme adresy, které jsme klientským zařízením přidělili na tel. 728800840.
  Omlouváme se za zásah do klientských zařízení, ale jiným způsobem nebylo možné internet u pana Jindřicha zprovoznit. Přenastavení se nijak nedotklo funkčnosti ostatních připojených klientů.

  S pozdravem
  Pavel Š


 • 19. 6. 2007 20:57
  David Pasek
  Re: Porucha u klienta Ledcice.net

  Od ctvrtka a behem patku a vikendu byl bohuzel na Ledcicke siti vypadek z nekolika technickych duvodu. Jednim z nich bylo i pocasi (bourka), ktere zanechalo vysilaci zarizeni v neoptimalnim stavu. Ledcicka bezdratova sit provozovana Obecnim uradem, je koncipovana jako hotspotova sit a provozovatel zajistuje vysilani internetu s kvalitou "best-efort". Problem s nastavenim klientskych zarizeni je z ciste pravniho hlediska v rukach uzivatele. Instalaci a zakladni nastaveni zarizeni vetsinou provadi pan Salac, ktery je k tomu od provozovatele vyskolen a zminovany DHCP server na zarizenich vypina. Bohuzel u starsich zarizeni OvisLink obcas nastava problem s internim softwarem a nastaveni se samo od sebe prenastavi. Nekdy dokonce chovani zarizeni neodpovida uzivatelskemu rozhrani na zarizeni. O problemu s DHCP vime a tam, kde ma klient tento problem, tak umime nastavit statickou IP a vypnout DHCP klienta. Takto je nastavenych uz vice jak 50% uzivatelu v Ledcicke siti, takze tam se problem s DHCP timto zpusobem eliminuje. Dnes jiz instalujeme novejsi zarizeni StraightCore WRT, ktere je vyrazne stabilnejsi. Heslovani klientskych zarizeni je plne v rezii uzivatele, ktery zarizeni vlastni, kazdopadne v siti to fungovalo tak, ze jednotliva zarizeni nebyla bezne dosazitelna. Bohuzel v novejsi verzi softwaru na vysilacich funkcionalita "Client Isolation" jiz neni k dispozici a aktualne hledame zpusob, jak tuto funkcionalitu co nejlevneji a s co nejmensim usilim nahradit. Jedine nebezpeci, ktere uzivatelum hrozi, je prenastaveni zarizeni utocnikem. Toto se jeste nestalo a v pripade, ze se to uzivateli stane, tak je mozne zarizeni vyresetovat do defaultniho modu a znovu nastavit, pripadne i se zmenenym heslem. Problem u pana Jindricha, kde jste instalovali svepomoci koncove zarizeni neni dosud vyresen a jsem domluven jak s panem Jindrichem, tak Vasim panem technikem, ze to spolecne dotahneme do uspesneho konce. Dnes se tam Vas technik nedostal, takze jsme to odsunuli na zitrek. Kazdopadne dekujeme za upozorneni a v pripade, ze budete instalovat internet u dalsich lidi v Ledcicich, tak mne nevahejte kontaktovat telefonicky (telefon na mne mate) a ja Vam mohu v domluvenem case asistovat pri instalaci a vyresit veci z pohledu provozovatele site. I kdyz jeste jednou rikam, ze provozovatel (OU Ledcice) siri signal na uzemi Ledcic a asistenci u konfigurace klientskych zarizeni delam ve svem volnem case pro spoluobcany v Ledcicich. S pozdravem David Pasek.


 • 23. 6. 2007 20:27
  Jarůšková
  školka

  Dobrý den dozvěděla sem se že na místo pí.Jansové bude nastupovat vaše dcera Kačka co jen na tom pravdy.


 • 24. 6. 2007 23:45
  Obec Ledčice (JiřinaMichovská)
  školka (Jarůšková)

  Paní Jarůšková,
  nevím nic o tom, že by měla moje dcera nastupovat jako zaměstnanec do mateřské školy. Protože ani já, ani prozatímní vedení školy neví, jak se budou vyvíjet organizační záležitosti v příspěvkové organizaci po prázdninách.


 • 25. 6. 2007 18:33
  Kateřina Michovská
  Re: školka (Jarůšková)

  Lucko, vídáme se přeci skoro denně. Proč se nezeptáš přímo mě? Z očí do očí se věci říkají lépe. K tvému problému: vím asi tolik, co ty.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů