Archiv ZŠ 2008/2009

Prázdniny - nastala nám doba her, cestování, dlouhého volna a mnoha dobrodružství....

25.6.2009 Takto slavnostně jsme zakončili školní rok 2008-2009, kdy jsme si za všechny naše úspěchy nakoupili nejrůznější věci z velké nabídky ve "školním jarmarku". Také jsme se rozloučili s našimi kamarády, kteří postoupili do vyššího ročníku už mimo naši ledčickou školu a popřáli jim hodně úspěchů:

Uteklo pár krásných let,

čas už nejde vrátit zpět,

musíte zas dál jít,

z naší školy odejít.

Chceme , aby se Vám dařilo,

v nové škole líbilo!

Kamarádů nemusí být moc,

stačí jeden, co vždy příjde na pomoc.

Zlým lidem se vyhýbejte,

na jejich slova nedávejte.

Přejeme Vám spokojené roky,

vykročte a jděte jen  správnými kroky,

to Vám přejí všichni, co jsou tady  s Vámi,

ať máte vždycky hodně lásky

a nejste nikdy sami.Návrh dětského hřiště
 
Nakresli mi svou planetu
Protože chceme, aby se na planetě Zemi všem lidem žilo co nejlépe, kreslili a malovali jsme ta nejkrásnější místa, která známe - moře, vodopády, ale i ledčický rybník, hory, lesy, vesnice a města. Výsledkem byly obrázky, které nás reprezentovaly v mezinárodní soutěži.23.5.2009 Otevření naučné stezky a příchod praotce Čecha s družinou


3.4.2009 Noc s Andersenem


20.3.2009 Vítání jara
Třebaže podle kalendáře mělo být jaro, musely ledčické děti pomoci paní Vesně a jejím vílám to opravdové JARO přivolat. Venku foukal vítr, střídavě poprchávalo, ale děti statečně vzdorovaly Osudu. Všem přítomným rozdaly nazdobené, napučené větvičky, přednesly pásmo básniček a zahrály na flétničky. Za potlesku přihlížejících "otevřely" Srbovic studánku, a pak spálily Moranu v rybníku Dunďáku. To vše za dohledu ledčického vodníka, který se na ně z protějšího břehu díval. Jaro tedy konečně přišlo.
Pochvalu zaslouží opravdu pěkné masky a "pa
ruky" z barevných fáborů, jejichž výroba dala malým aktérům určitě hodně práce.18.února 2009   Panenky pro UNICEF

Výsledky lékařské vědy a medicínské možnosti jsou nesrovnatelně lepší, než byly před několika desetiletími. Bohužel to platí  jen pro část světa. Každých šest vteřin zemře na této planetě jedno dítě hlady nebo na nějakou nemoc. Proto se místní školáci a děti z mateřinky rozhodli těmto dětem pomoci.
  Malí i velcí přiložili svou ruku k dílu a za pomoci paní učitelek nebo rodičů vyrobili panenky pro UNICEF, kde je po nějakém čase vydraží v akci „Adoptuj panenku, zachráníš dítě“. Smyslem je získat finanční prostředky na celosvětovou očkovací kampaň, která za pomoci symbolu, jemuž rozumí všechny děti světa – panenky, přinese prostředky na proočkování proti šesti smrtelným dětským chorobám – záškrtu, spalničkám, černému kašli, tuberkulóze, dětské obrně a tyfu. Očkovací vakcíny stojí 600 korun pro jedno dítě. Takže každá panenka je vždy dražena za tento obnos a symbolizuje jedno adoptované dítě. Tímto způsobem se ročně na celém světě podaří naočkovat asi 3 miliony dětí.
  Výsostně přínosné je i to, že ledčičtí školáci a školčátka pochopili význam podané záchranné ruky, kterou jejich panenky dozajista budou a vcítili se do osudů neznámých dětí, které nemohou žít tak šťastný život jako oni.
Fotogalerii panenek najdete zde .

 

 

 

 

 

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA LEDČICE - ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY
Zápis dětí do 1. třídy se konal v úterý 10. února 2009 od 13.00 hodin v budově školy.Divadlo 14.1.2009

 

Výtvarná činnost
Lednové radovánky na ledě5.12.2008 Živý Betlém -
 ve scénce o narození Ježíška s velkým úspěchem účinkovaly děti z ledčické mateřské a základní školy.
Další fotografie najdete na www.ledcice.cz .Už tradičně ledčičtí školáci a děti z mateřské školy  připravují scénku o narození Ježíška jako "Živý Betlém".

 

 

Právě v den "bláznivého pátku" místní školáci zdobili stromečky v kostele svatého Václava.


Nahlédněme
na keramické výtvory ledčických dětí, ke kterým je inspiroval podzim


7.11.1008 Bláznivé pátky
u ledčických školáků jednoznačně "bodují". Přinášejí jim ozvláštnění pobytu ve třídách, humor a tolik potřebné uvolnění od stresu.

Pirátské svatováclavské klání
V úterý 23.9.2008 v dopoledních hodinách se vylodila v Ledčicích velká skupina pirátů v čele s velitelem škuneru a hlavním pirátem Martinou Sypeckou, zástupcem admirality Ivanou Plickovou a Hanou Rousovou, bocmanem Milenou Justovou a kapitány Ivanou Viktorinovou a Ivanou Šindelářovou. Chrabrých pirátů se při pohledu na naučnou stezku vedoucí k majestátní hoře Říp zmocnilo sportovní nadšení, takže se rozhodli uskutečnit sportovní klání, které  nazvali podle světce ochraňujícího tento malebný kraj, Svatováclavský běh. Udatní hoši i dívky se utkali v běhu k postupným cílům a ti nejstatečnější běželi dokonce i cestou zpět. Všechny  zúčastněné piráty čekala v cíli sladká odměna, Pamětní glejt a navíc i pravá pirátská měna - čokoládové peníze.
Další fotografie najdete v Okénku do školky .
 

 

1.9.2008  Přejme ledčickým dětem a pedagogickému sboru do nového školního roku, aby denodenní koloběh školní docházky byl pro ně dobře zvládnutelný a příjemný, okořeněný pohodou a úspěchem.

nahoru

 

 

 

Menu

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057872