Archiv ZŠ 2009/2010

 Další obrázky najdete na http://ivvikt.rajce.idnes.cz/

 
Veselé a hravé taneční vystoupení připravené nejen k soutěži Vesnice roku 2010
část 1

 

část 2

 

 

část 3

 

 

Píše se o nás

 Soutěž Namalujte své zdraví
Terezka Bušilová se stala výherkyní regionálního kola soutěže Namalujte své zdraví, kterou pořádala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.Terezka za své vítězství obdržela  blahopřejný dopis a balíček výtvarných potřeb pro celou třídu.
 

 

 

 

 

 

 

 Odjezd autobusu na školu v přírodě je v neděli 6.6.2010 v 9.00 hodin od budovy školy. Návrat dětí  v sobotu 12.6.2010 – odjezd z Dolního Žďáru  v  9.00 hodin.


Ledčičtí školáci vzorně reprezentovali v  soutěži Dar pro Zemi
Soutěž vyhlásila na jaře letošního roku vodárenská společnost Veolia Voda ve spolupráci se Středočeskými vodárnami, a.s. (SVAS). Letošní soutěže se v regionu zúčastnilo celkem 243 žáků z 10 tříd ze 6 základních škol – Unhošť, Mšeno, Pchery, Velvary, Kladno a Ledčice. Slavnostní vyhlášení regionálního kola proběhlo ve čtvrtek 3.6.2010  na Kladně v kině Hutník.  Třetí místo v soutěži získaly děti ze 3. a 4. třídy malotřídky ZŠ Ledčice.
V letošním roce v rámci soutěže měli soutěžící dostatek prostoru pro originalitu a kreativitu. Svoje projekty zdokumentovali pomocí obrázků, fotografií „předtím“ a „potom“, komiksů a nápaditých popisků. Žáci dokázali, že mají spoustu zajímavých nápadů, jak upozornit na potřebu chránit životní prostředí. Jejich nápady na dárek Zemi byly velmi originální, v komiksech prokázali svoji dětskou originalitu a smysl pro humor. Velmi dobře si uvědomují, jak se máme chovat, abychom nejen naší planetu Zemi, ale i okolí kolem nás zachovali i pro další generace,“ sdělil Anatol Pšenička, generální ředitel SVAS.

Vyjádření žáků ze ZŠ a MŠ Ledčice k soutěži:
Také žáci ze Základní školy v Ledčicích se zúčastnili celonárodní soutěže s názvem "Dárek pro Zemi". Nejen, že pravidelně všichni uklízejí okolí školy, ale v Den Země uklidili také místa v okolí dálnice za obcí. Postarali se o závlahu nově vysazených růží v obci. Společně vyrobili nástěnku, aby tak svým menším spolužákům ukázali, jak se třídí a zpracovává odpad v naší Zemi. Za prodej školního časopisu zakoupily andulku Bublinku, o kterou se řádně starají a z dalších peněz, utržených za prodej časopisu zakupují andulce ostatní potřeby. V hodinách pracovních činností zasadili rostliny (dýně a fialky). Vyzdobili si svou školu motýly, které vyrobili z plastových láhví. Všichni řádně třídí odpad a vedou k tomu své blízké a kamarády. Jelikož je na škole celkem dvacet dětí, většiny akcí se účastnili i ti nejmenší žáčci. Všichni si společně uvědomili, že "společná ruka" dokáže víc a jsou připraveni své Zemi pomáhat i nadále.“

 

 
7.4.2010 Soutěž Mlékokonto probíhala od 11.11. 2009 do 31. 3. 2010 s herní pauzou přes vánoční prázdniny a leden 2010. Na konci soutěže byla vyhlášena v každém kraji České republiky nejlepší škola v jednotlivých kategoriích podle počtu žáků.Tento rok zvítězila ve Středočeském kraji v kategorii škol do 100 žáků naše ledčická základní škola. Za krásné první místo získala diplom, hračky a hry od firem Sparkys a Bonaparte, a dále  finanční odměnu 3 000 Kč, která bude použita na zakoupení nového CD přehrávače. Děkujeme všem dětem i jejich paním učitelkám za vzornou reprezentaci ledčické školy. 

 
22.3.2010 Na dlouho očekávaný příchod jara připravily děti z naší zakladní a mateřské školy  tradiční Vítání jara. Sešli jsme se ve 14 hodin před ledčickou školou, shlédli taneční vystoupení dětí a poté došli s královnou Vesnou a její jarně vyšňořenou družinou  ke studánce. Zde jsme si poslechli básničky a hru na flétny. Na rozloučenou se zimou jsme vhodili na návsi do rybníku Morenu.
Fotogalerie Vítání jara najdete zde . 

 Zápis dětí do 1.třídy
Zápis dětí do 1. třídy se konal 10.2.2010. Přišlo 10 dětí, 9 jich bylo přijato. Pro budoucí prvňáčky bylo připraveno překvapení – chobotničky, které vyráběly děti na kroužku a batůžek. 

 

 

 
15.12.2009 Živý Betlém v Dolních Beřkovicích

Abychom potěšili před vánocemi i lidi v okolí, vystoupili jsme v Diakonii v Krabčicích a v Dolních Beřkovicích. S představením o narození Ježíška jsme měli úspěch. Psalo se o nás i v tisku Týdeník Mělnicko č.51/2009: NÁDVOŘÍ ZÁMKU v Dolních Beřkovicích v sobotu odpoledne ožilo Středověkými Vánocemi. Kromě pořadatelů - skupiny Beřkovští ze Šebířova, se návštěvníkům v Živém betlému představily děti ze Základní školy Ledčice (na snímku). Ochutnávaly se vánoční sladkosti a zaujaly i stánky vánočního tržiště.    Text:Jan Lhotský
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:Jan Lhotský

 5.12.2009 Živý Betlém 2009 v Ledčicích
O Živém Betlému se psalo v prosincových Ledčických novinkách:
V sobotu 5. prosince se část ledčické návsi, díky zastřešeným jesličkám, rozsvíceným svíčkám, Svaté rodině, Ježíškovi v plenčičkách, třem králům, andělům, daráčkům a zlaté hvězdě, změnila v biblický Betlém. Děti ze základní školy připravily se svými učitelkami skutečně krásné, důstojné a dojemné představení. Patří jim za to velký dík. Všichni přítomní si nejprve poslechli hru na flétničky, zatleskali do rytmu mažoretkám v červených čapkách a se svítícími tyčkami v rukách a zaposlouchali se do profesionálně odvedenému vystoupení Podřipského žesťového kvintetu. Poté ztichlá náves byla svědkem zrození Spasitele.
 

 prosinec 2009 Vánoční výstava
Ledčická školčátka a školáci připravili spolu s místním KUKem hojně navštívenou vánoční výstavu. K 
 vidění byly desítky předmětů, které vyrobily malé i velké šikovné ruce – keramické betlémy, figurky, objekty, obrázky, paličkování, háčkování, dřevořezba, drátkování, malba na hedvábí, výrobky z kartonů, perníky, korálky a další. Fotografie napoví. Všem, kdo pomohli a tvořili, patří obdiv a velký dík. 

 13.11.2009 Příchod sv.Martina a lampionový průvod
Letos poprvé navštívil naši obec sám svatý Martin. Beřkovští ze Šebířova pro nás sehráli krátkou scénku o tom, jak se původně římský legionář rozdělil o svůj plášť s nahým žebrákem. Ještě než se lampionový průvod vydal na obchůzku vesnicí, vypustili jsme lampion štěstí. Když vzlétl, každý jsme si něco přál. Snad se nám to splní.

 

 

 

 

 

 Z Ledčických novinek 2/2010:
Ve škole to žije
Místní škola nezahálí. Paní učitelky se snaží dětem svými nápady, které nepostrádají humor, školní docházku zpříjemnit a ozvláštnit. Obzvlášť vydařené bylo ukončení prvního pololetí pojaté jako dýchánek na mořské pláži. Třebaže za okny leželo sněhu po kolena a foukal severák, uvnitř hřálo „sluníčko“. Děti se tedy vysvlékly do plavek, nasadily si sluneční brýle a kšiltovky, aby nedostaly úžeh, vyzbrojily se potápěčskými proprietami, slunečníky a opalovacími krémy. Vysvědčení z přátelských rukou paní učitelek určitě bylo fajn. I ony by si zasloužily „samé jedničky“, nemyslíte? A tak jim touto cestou alespoň děkujeme. Nápad byl tak neotřelý  a vtipný, že o něm psal i regionální tisk – Týdeník Mělnicko. 

1.9.2009 Letos budeme indiány, budeme plnit jejich mravní a etické zákony, vzájemně si pomáhat a přiučíme se ke vztahu k přírodě.

Fotogalerii z prvního školního dne 2009 najdete zde .

25.9.2009 Běh sv.Václava
Koncem září jsme si 1080. výročí úmrtí patrona země České sv.Václava připomněli přespolním během. Zúčastnili se všichni školáci i děti z mateřské školy.


19.6.2010 vyšlo nové číslo Školního marveniště,  najdete zde .

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057518