Archiv ZŠ 2010/2011

29.6.2011 Velké loučení na Olympu...
Všem dětem ze Základní školy v Ledčicích je smutno, protože jejich nejstarší kamarádi opouští Olymp a chystají se projít branami jiné školy.  Do „velkého světa“ byly  vysláni ve středu 29. června.
Terezka Bušilová - DIÓNA, byla vždy vzornou žákyní, účastnila se mnoha soutěží a povedlo se jí vyhrát pro celou školu sadu výtvarných  potřeb v soutěži „Namalujte své zdraví“  vyhlášené Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. „Terezko, moc děkujeme a zůstaň svá!“
Odchází nám Martinka Sypecká - DIKÉ , přátelská ke svým spolužákům i spolužačkám,  vždy se  snažila  reprezentovat  školu  a získala krásnou bronzovou medaili za  třetí místo v Plavecko-běžecké soutěži  na Mělníku. „Martinko, jsme na tebe pyšní a ať se ti na gymnáziu daří!“
Další, s kým se loučíme je Kristýnka Hofmanová - PEITHÓ, která nikdy nechyběla na žádné akci, zdravotním kroužku a snažila se s největším úsilím uspět v okresním kole soutěže Hlídek mladých zdravotníků 1. stupně. „Kristýnko, neboj se ničeho a bojuj dál!“
Naše Nikolka Polmová – NIKÉ, s  hudebním srdíčkem, nás provázela všemi soutěžemi a vystoupeními a vyhrála  ve výtvarné soutěži v časopise Mateřídouška  krásné jízdní kolo značky Author.      
„Nikolko, hudba je hlavně pro radost a pro potěšení, jen tak dál!“
I Míša  Šindelář - ERÓS , který k nám dorazil z jiné školy a  přece se za chvíli  u nás cítil jako doma,  nám bude velmi  chybět. V Plavecko-běžecké soutěži skončil čtvrtý, získal spoustu ocenění v rybářských soutěžích a  rád pomáhal při charitativních sbírkách. „Míšo, buď  takový, jaký jsi!“
Ládík Pitra – KAIROS, se nám také navždy vryje do paměti, jako dobrý kamarád s velkým srdcem. Nelehký vstup do života způsobil Ládíkovi těžké začátky, ale on je překonal a jde hrdě dál. 
„Ládíku, přejeme ti spoustu skvělých  kamarádů a milou paní učitelku!“
Poslední, s kým se rozloučíme, je Dominik Jansa. Kamarád,  se kterým není nikdy nuda. Účastnil se soutěží  a byl úspěšný se svým obrázkem Afriky u  absolventů  Akademie výtvarných umění v Praze, kteří  mu zaslali moc pěkné dárečky. „Domčo, vykroč tou správnou nohou, vždy s úsměvem!“
Věříme, že  se dětem bude v nových školách líbit a vždy se do naší malé školičky budou rády vracet.

 

červen 2011 Do kosmu s Krtečkem - vyhodnocení výtvarné soutěže Dostali jsme dopis z Řídícího centra Krtečkovy cesty do vesmíru a zase zpátky: Děkujeme Vám za vaše zapojení do doprovodné výtvarné soutěže projektu „Do kosmu s Krtkem“. Zájem mladých českých výtvarníků předčil mnohonásobně naše původní očekávání – s velikou radostí jsme se nakonec dopočítali více než 650 došlých výkresů, fotografií, modelů, básniček či dalších zajímavých prací. V tak velkém počtu došlých prací nejrůznějších technik, formátů i věku a zkušeností mladých výtvarníků by asi nebylo spravedlivé, a ani dost dobře možné, vybrat jen několik vítězů. Takže především v kategorii kreseb a maleb jsme vybírali z hromádek rozdělených podle věku autorů (v dělení po jednom roce) a hledali jsme vždy to nejzajímavější, nejhezčí, nebo nejinspirativnější z každé věkové skupiny. V kategorii 2D výtvarné práce (kresba, malba, koláž, …) mezi jinými byla vybrána a oceněna kresba Michala Šindeláře (11let, Základní a mateřská škola Ledčice). S vybranými výkresy se budete moci všichni seznámit na výstavkách, které budou součástí besed pro veřejnost, které se budou konat během srpnové návštěvy Andrewa Feustela v České republice. Na tyto besedy vás tímto všechny zveme – sledujte naše webové a facebookové stránky, kde bude co nejdříve zveřejněn seznam měst, které Andrew Feustel navštíví a kde se budou besedy konat. Součástí programu těchto besed bude i slavnostní ocenění vyhodnocených přítomných mladých tvůrců přímo od amerického astronauta. V případě jakýchkoliv dotazů, nás kdykoliv kontaktujte na e-mailu halousek@czechspace.cz S pozdravem Milan Halousek, Česká kosmická kancelář. Další informace najdete na webových stránkách http://www.dokosmuskrtkem.cz/ a na Facebooku http://www.facebook.com/DokosmusKrtkem

červen 2011 Naše škola se úspěšně zúčastnila projektu „Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj “. Testování se zúčastnilo přes 33 tisíc žáků pátých a devátých tříd celé České republiky, 3 150 z nich v našem kraji. Test se skládal z následujících částí: • český jazyk • matematika • cizí jazyk (anglický/německý) • 5. ročník - člověk a jeho svět (prvouka, vlastivěda a přírodověda) Zprávu z testování najdete zde . Pěkné výsledky ledčické páté třídy, z kterých máme velkou radost, jsou zobrazeny v grafu modrou barvou.

5/2011 Dráček Veoljáček Vymysleli jsme dráčka Veoljáčka, kterého jsme vyrobili z odpadního materiálu. Dráček má tři hlavy, které znázorňují  tři části naší země  : Čechy, Moravu a Slezsko. Všechny tři hlavy Veoljáčka mají  na svém jazyku modrou skvrnu v podobě kapky vody a ta skvrna  ukazuje, jak jsou řeky čisté nebo znečištěné. Když se blankytně modrá skvrna  zabarvuje, znamená to, že  je to s řekami v dané oblasti špatné. Dráček čistí naše toky a když někdo do řek vhodí, co tam  nepatří, proletí dráček vodním tokem a nabere nečistoty na své tělo. Po celém těle má přísavky, kterými dokáže zachytit odpad. Dráčkovi je nejlépe v čistých tocích, kde si s dětmi hraje. Proto vyzýváme všechny děti ke hře a k tomu, aby dráčkovi nepřidělávaly práci a chránily čistotu vod. „Voda je tak čistá jako její přátelství,  když si jí nebudeme  hledět, zklameme ji a  ztratíme navždy.“
                                                  Dráček Veoljáček 

                                                   o čistotu kolem dbá

                                                   a kdo ho má ve svém domě,

                                                   kapkou vody neplýtvá.

 

Za výrobu maskota Středočeských vodáren Dráčka Veoljáčka získal každý žák DVD s pohádkou Děšťová víla, pexeso, puzzle, tužku a do školní knihovny knihu Chraňme naši planetu. Dětem blahopřejeme!

 

9.5.2011 a 11.5.2011 X. ročník plavecko-běžeckého poháru Středočeského kraje 2011
Plavecko – běžecký pohár je soutěží pro žáky základních škol a víceletých gymnázií ve Středočeském kraji - v čase uplavat 500m volným způsobem a uběhnout 50m.
Blahopřejeme Martince Sypecké, která postoupila z okresního do krajského kola a ve své kategorii vybojovala krásnou bronzovou medaili.

 

 

7.5.2011 Český červený kříž 


V rámci zdravotní výchovy se přihlásila a zúčastnila skupina dětí z ledčické školy Hlídky mladých zdravotníků I.stupně, kterou organizuje Český červený kříž. A v čem vlastně Hlídky soutěží? V praktické provedení první pomoci, v dopravě postižených, v obvazových technikách a dalších potřebných technikách první pomoci. Děkujeme Terezce Bušilové, Dominiku Jansovi, Kristýnce Hofmanové, Martince Sypecké a Míšovi Šindelářovi za vzornou reprezentaci.

27.4.2011 Okresní kolo taneční soutěže s názvem „Středočeský taneční pohár 2011“ v Kralupech n.Vltavou
Jedná se o taneční soutěž v moderním tanci pro žáky a studenty základních a středních škol, který vyhlašuje Odbor školství a sportu Středočeského kraje jako pozitivní program využití volného času.
Všichni zúčastnění ledčičtí školáci si zaslouží velké uznání za píli, snahu a nadšení, které projevili při přípravě na soutěž. Z jejich vystoupení prýštila radost z pohybu a z hudby a odnesli si jistě neopakovatelný zážitek z průběhu celé soutěže.

 
   

 12.4.2011 Dopravní hřiště Mělník
V rámci programu připraveného Ministerstvem dopravy ČR probíhá na prvním stupni základních škol  výcvik jízdy na kole a doporučují se návštěvy na dopravním hřišti v průběhu školního roku. Návštěvou dopravního hřiště v Mělníce měli ledčičtí školáci možnost vyzkoušet si bezpečnost silničního provozu například na simulované světelné křižovatce atd. Po úspěšném završení teoretické i praktické výuky děti dostaly symbolický „průkaz cyklisty“.

 1.4.2011 Noc s Andersenem
Noc s Andersenem proběhla v pátek 1.dubna 2011 jako oslava narození dánského pohádkáře a to na 1040 místech naší planety včetně naší ledčické školy. Děti  vybavené polštářky a spacáky mohly v noci naslouchat čtení pohádek, na které v naší uspěchané době není doma tolik času... Navíc si děti zahrály zábavné hry a soutěže a pochutnaly si na výborné pizze.

   

Bláznivé pátky

 16.3.2011
                                                           Mým domovem jsou
                                                           české Ledčice,
                                                           ale odmalička toužím velice
                                                           poznávat jak žijí třeba opice
                                                           v Africe, Africe !!!!
Ledčické děti shlédly představení Africká pohádka aneb Podivuhodná dobrodružství doktora Holuba  Divadélka pro školy z Hradce Králové. Na pozadí lehce ztřeštěných příběhů se děti seznámily s životem afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami. Ústředními postavami byli s nadsázkou pojatý známý cestovatel doktor Emil Holub a jeho opičí kamarád Pepa, kteří vyprávěli o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu. Ve třech veselých příbězích vyléčili nastydlého slona, pomatenou žirafu nebo mrzutého lva, společně zachránili zbloudilého synáčka paní hraběnky ze spárů obrovského hada a pěkně prohnali nezdárného lovce divokých zvířat. Představení bylo moc hezké, líbilo se dětem i paním učitelkám.

 

Školní děti reprezentovaly ledčickou základní školu a obec Ledčice v akci, kterou vyhlásila agentura Dobrý den Pelhřimov s.r.o. a společnost EKO-KOM. Tím, že vytovřily erb obce Ledčice z odpadových materiálů určených ke třídění, se zapojily do pokusu o vytvoření světového rekordu, jehot úkolem je vytvořit největší galerii znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů. V tomto projektu Recyklohraní za výrobu erbu obce z odpadového materiálu získaly Českou knihu rekordů a Certifikát o vytvoření světového rekordu.

3/2011 Davídek Ohem vyhrál sportovní batoh značky Author v časopise Mateřídouška (za kresbu medvídka). Blahopřejeme!

 28.2.2011 Sváťovo divadlo O pejskovi a kočičce Dne 28.2.2011 zavítalo do naší ledčické školy Sváťovo divadlo s loutkovým představením  O pejskovi a kočičce. V programu byly spojeny tři pohádky ze známé Čapkovy knihy : "Jak pejsek s kočičkou myli podlahu", "O panence co tence plakala", "Jak pejsek s kočičkou pekli dort", které byly prokládané krásnými písničkami. V pohádce Jak pekli dort byl zlý pes Tudor na závěr poučen o zdravé výživě. Sváťovo divadlo zahrálo dětem poutavé divadlo.Odměnou pro divadelníky byl velký potlesk a úsměvy dětí.

  Ledčická škola se zapojila do výzvy EU peníze školám
Na co lze získat podporu?
Podporu lze získat na rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků a pedagogických pracovníků ZŠ v sedmi prioritních oblastech: cizí jazyky, matematika, přírodní vědy, ICT, čtenářská a informační gramotnost, finanční gramotnost a inkluzívní vzdělávání.
O kolik peněz jde?
K dispozici je cca 4,5 mld. Kč. Podmínky pro získání dotace jsou nastaveny tak, aby na dotaci dosáhly všechny ZŠ, které o ni požádají. Výše dotace pro školu závisí na počtu žáků školy a na zvolených šablonách klíčových aktivit.
Více informací najdete na domovských stránkách MŠMT na adrese: www.msmt.cz/strukturalni-fondy/eu-penize-skolam.

 Pololetní vysvědčení na Olympu
I olympští bohové mohou dostat vysvědčení! Na naší škole v Ledčicích vystoupali v pondělí 31. ledna  všichni žáci na horu Olymp, kde jim bůh Zeus se svým doprovodem předal zasloužená pololetní  vysvědčení. Na svých barevných výpisech  s vysvědčením si děti odnášely i hodnocení od svých kamárádů z učebnic – Kouzelníka a Zetíka. Hodnotící samolepky maňásků udělaly všem velkou radost.
Aby mohli bohové sestoupit z  Olympu, museli se ostatním představit a něco o sobě povědět. Dole na zemi na ně čekal vědomostní kvíz ze života bohů. Jelikož žáci celé pololetí bedlivě četli  knihu Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky, nečinily jim otázky žádné potíže. Po náročném dni se  vydali společně na oběd, kde na ně čekala ryba ulovená v řece Seině. Všem se pobyt na Olympu moc líbil a už se všichni těší na jarní prázdniny, aby si  užili více pozemského života, svých příbuzných a přátel.

10.12.2010 Na těchto fotografiích můžete shlédnout vystoupení dětí k slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromku  v obci Přestavlky, včetně milého dopisu od pana starosty Petra Znamenáčka.

 
   

 Dětský časopis Mateřídouška v září 2010 vyhlásil soutěž, které se zúčastnili i ledčičtí školáci. Soutěž byla dílem zaměřená výtvarně a druhou částí vědomostně. Děti měly namalovat obrázek školní aktovky nebo batohu, které by nosily opravdu s chutí a zodpovědět otázky ze zeměpisu. Máme radost z toho, že naše děti se s chutí pustily do činnosti. Nikolka Polmová svou prací zaujala porotu natolik, že zvítězila jako nejlepší. Nikolka se teď může radovat z první ceny horského kola Author. K vítězství jí všichni blahopřejeme a věříme, že si kola náležitě užije.

 

 říjen 2010 Spisovatel a herec pan Zdeněk Svěrák byl moc laskavý a poslal nám dopis společně s vánočním CD a jeho vlastní fotografii s podpisem. Tímto mu děkujeme, velmi nás potěšil. Vybrali jsme si z CD písničku, kterou zazpíváme pro radost všem zúčastněným na rozsvěcení vánočního stromečku v Ledčicích a na vánoční besídce naší školy.

 říjen 2010 Zúčastnili jsme se projektu  "Záložka do knihy spojuje školy". Spojili jsme se se Základní školou  v Trnové na Slovensku a navázali s ní kontakt. Vyměnili jsme si navzájem  záložky a činnost  zdokumentovali.
Fotografie výrobků  můžete shlédnout na této internetové adrese:
http://www.npkk.cz/npkk/zalozka_galerie2010.php?skola=42

Dopis od kamarádů z Trnové: 
Ahojte všetci v Ledčiciach!
Ďakujeme Vám za obrovský darček, ktorý nás veľmi potešil. Záložky sú naozaj krásne  Budeme ich mať založené v knihách školskej knižnice. Vždy, keď si nejakú knihu požičiame, potešíme sa záložke od Vás. Ďakujeme aj za listy. Na našom krúžku Zážitkové čítanie sme si ich čítali a zistili sme, že im dobre rozumieme. Šarkana máme na chodbe a má perfektné líčka Aj my sme robili šarkanov a máme ich v šarkangalérii tiež  na chodbe.
Tento pozdrav Vám píšeme na krúžku zážitkové čítanie.
Spolu tu čítame, vymýšľame a sme aj redakčná rada školského časopisu Trstenáčik.
Dúfame, že Vám čoskoro budeme môcť poslať prvé tohtoročné číslo.
Lúčia sa s Vami Trstenáci

 

Poděkování Žáci, kolegyně i další zaměstnankyně školy se srdečně rozloučili s paní učitelkou Ivou Viktorinovou, která v těchto dnech odešla na mateřskou dovolenou.  Všichní jí poděkovali za všechno hezké, co s ní společně prožili a popřáli jí krásné chvíle s miminkem. Už teď věří, že je co nevidět oba navštíví a paní učitelka se  jednou do ledčické školy určitě vrátí.

září 2010

Vystoupení ledčických školáků na Zahradní slavnosti v Alzheimercentru v obci Zlosyň sklidilo zasloužený potlesk. Už teď dostali ledčičtí tanečníci pozvání na další vytoupení. Na  jejich připravovaný  vánoční program se všichni zlosyňští klienti velmi těší.

1.9.2010  NOVÝ  ŠKOLNÍ  ROK  V  LEDČICKÉ  ŠKOLE     První školní den v Základní škole  v Ledčicích se nesl v duchu starých řeckých bájí a pověstí, které budou děti provázet celý školní rok. Všichni byli  přivítáni nejvyšším bohem Diem v doprovodu  Héry,  Artemis a Athény,  jež sestoupili z  hory Olymp. Prvňáčci přistoupili  ke svatému prameni, kde složili slib oddanosti a následně byli přijati mezi ostatní božstvo.  Héra - bohyně plodnosti, která již brzy očekává příchod miminka, předala vládu nad svou třídou bohyni Athéně a darovala jí posvátnou třídní knihu. Všichni z Olympu přejí mamince a miminku jen to nejlepší. ( Týdeník Mělnicko č.36  z 8.září 2010) 

 
   
   
   
   
   
     Ani prvního zářijového dne děti nezahálely. V odpoledních hodinách odjely rozdávat radost svým tanečním vystoupením na slavnosti  „Babí léto“ do Domova odpočinku ve stáří v Krabčicích.

Menu

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057806