Archiv ZŠ 2013/2014

 

Vysvědčení

V pátek 27. června děti dostaly  vysvědčení, mokré vysvědčení a pamětní list ze školy v přírodě s fotografiemi. Děkujeme za překrásné  květiny a dárečky a přejeme všem pěkné prázdniny!

Děkujeme panu Muchkovi a panu Kadeřábkovi za pořízení fotografií. Odkaz zde: http://bisara.rajce.idnes.cz/vysvedceni_2014

https://www.flickr.com/photos/yancad/sets/72157645417797165/

Nový školní záhonek

Poděkování:  Za pomoc při přípravě školního záhonku  děkujeme p. Frýdovi,  p. Dneboskému, p. Vraspírovi,  p. Klementovi, p. Petrákovi, firmě Semmelrock za  dlažbu, pí. Hlavsové za zeminu, za sazenice děkujeme pí. Chaloupkové a pí.  Žákovičové.

 

Výlet na kolech

Ve čtvrtek 26. června jsme vyrazili na kolech do blízké vesničky Mnetěš. Dojeli jsme do místní základní školy, nechali tam kola a šli se podívat pod Říp ke studánce. Měli jsme v plánu vyšplhat až na horu Říp, ale jelikož jsme měli problémy cestou na kolech a došlo ke zdržení, naplánovali jsme jen studánku a pak se vydali na cestu zpět. Cestou jsme si ještě pohráli na dětském hřišti. Výlet se zdařil i počasí nám tentokrát přálo.

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Opekani,_kolovylet_2014

Poděkování

Děkujeme ledčickým hasičům za velkou ochotu a pomoc při organizaci večerního opékání vuřtů. Děkujeme!

Rozloučení a obchůdek

V úterý 24. června jsme se  sešli před školou, abychom se rozloučili.  Nejprve proběhlo loučení s předškoláčky a potom s žáky páté třídy. Všichni byli obdarováni moc pěknými dárečky. Poté na nás v tělocvičně čekal obchůdek. Celý rok jsme získávali za aktivitu, četbu, dobrovolné úkoly atd. perličky, za které jsme si v obchůdku nakoupili. Proběhlo zároveň i vyhodnocení sběru. Všem, kteří po celý rok nosili tříděný odpad do sběrného dvora, moc děkujeme. Díky tomu  získala škola finanční prostředky, které využijeme k nakoupení výtvarných pomůcek  a dalšího potřebného materiálu. Moc děkujeme paní starostce za dárečky pro předškoláčky a páťáčky!

Odkaz na fotografie: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Obchudek_2014

Poděkování

Moc děkujeme mamince Johanky a Juráška,  mamince Tedíka a Aničce za věci do obchůdku. Velice si takovéto pomoci vážíme. Děti tak budou mít větší možnost výběru odměn za nasbírané perličky. Rádi uvítáme i  pomoc od dalších rodičů. Moc děkujeme!

Škola v přírodě

Veškeré informace o škole v přírodě (2013/2014)  naleznete vlevo v menu pod Archivem. Dorazili jsme bez nehody a zažitků jsme si dovezli celý kufr.  Nyní nás ještě čekají dvě poslední  lekce plavání, stanování pod Řípem a vysvědčení. Děkujeme babičce Isabelky za milý vzkaz na stránkách a za pozdravy od maminky Kubíka a Kíti. Mamince Tedíka děkujeme za fotografie z odjezdu na školu  v přírodě. Děkujeme!

Den dětí 1. června 2014

Dětský den v Ledčicích se povedl. Sluníčko pěkně svítilo, děti si zasoutěžily i zasportovaly. Po vyhodnocení se hasiči postarali o oblíbenou pěnu a poté se všichni s úsměvem na tváři rozešli do svých domovů. Druhý den dostaly děti dárečky -  BUFFALO stolní tenis MINI Indoor, míčky stolní tenis, sadu pro stolní tenis a florbalové míčky. Vše bylo  pořízeno za body źískané v  Recyklohraní (za odevzdané elektrospotřebiče a splněné úkoly). V letošním školním roce poprvé školáci splnili všechny úkoly a dokázali tak nasbírat  za školní rok 2 500 bodů. (1073 bodů za odevzdané baterie a elektrospotřebiče  a ostatní body za splněné úkoly).

Odkazy na fotografie: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2014/

http://totobici.rajce.idnes.cz/2014_Detsky_den_1._cerven/

Děkujeme paní Tobiáškové za pořízení fotografií z Dětského dne. Děkujeme paní Šidlichovské za  knížky, časopisy a DVD do školní družiny.   Děkujeme Elišce za časopisy do školní družiny.

Bláznivý pátek

S Terezkou jsme se poslední pátek v květnu podívali do Žatce. Dozvěděli jsme se o pivovarnictví a chmelařství, které toto město proslavilo a také o dalších zajímavostech. Terezka do Žatce jezdí často za svou babičkou a tak nám také mohla ukázat  mnoho fotografií. Dokonce jsme ochutnali i pivní preclíky. Mamince Terezky za preclíky moc děkujeme.

Fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_2013_2014/#DSCN3035.jpg

 

Dětský den 1. června 2014

V neděli 1. června se koná Dětský den. Všichni jste srdečně zváni!

Vesnice roku 2014

Obec Ledčice bojuje o titul Vesnice roku 2014. V naší škole jsme přivítali hodnotící komisi. Počkali jsme na ně převlečeni za piráty ve školní družině, v ruce  jsme drželi vyrobené vlajky. Každý zarecitoval básničku o zemi, o které povídal poslední pátek v měsíci  (projekt Bláznivé pátky do světa a zase zpátky). Nebylo moc času vyprávět o tom, co zajímavého ve škole děláme, ale přesto jsme v několika málo minutách odprezentovali alespoň náš celoroční projekt Putování po světadílech.  Věříme, že jsme všem přítomným zpříjemnili chvíle strávené v naší školičce a budeme držet palečky, aby naše vesnička vyhrála. Děkujeme Elišce a Johance, které se ujaly s radostí fotografování.

Básničky z naší školičky: Bláznivé pátky básničy.doc

Fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Obec_roku

I pod Řipem jednou vyjde zdravé slunce - projekt školní družiny

Dobrovolníci z řad žáků školy vyrazili posbírat odpadky v okolí obce. Vzali jsme s sebou zkumavky, do kterých jsme vkládali různé vzorky - vodu, zeminu, rostliny. Nejvíce nás zaujaly pod dálnicí v blátivých vodách pijavice. O pijavicích a jejich zástupcích si povíme v úterý a také se v tento den podíváme na nabrané vzorky, které přiložíme pod mikroskop. Připojíme mikroskop k počítači a uvidíme vše na interaktivní tabuli. Akce se povedla a určitě ji zase někdy zopakujeme.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/I_pod_Ripem_jednou_vyjde_zdrave_slunce

 

Vládce nebes (21.5.2014)

Již druhým rokem jsme se zapojili do soutěže s časopisem ABC - Vládce nebes. Do školy dorazily  výtisky časopisu ABC s přílohou a děti si ve školní družině vyrobily papírové vlaštovky dle návodu. Dne 20. května proběhlo školní kolo a výsledky byly zaslány do časopisu ABC. Na prvním místě se ve školním kole umístila Kačka (16 m), na druhém místě Domča (12 m) a na třetím místě Tomášek (10 m).  Co ale může těšit děti nejvíce, je nové předplatné časopisu ABC, které jsme objednali. Za zapojení do soutěže Vládce nebes jsme získali velmi výhodnou slevu. Nyní již  škola odebírá čtyři dětské  časopisy -  Sluníčko (MŠ), Čtyřlístek, Mateřídoušku a nově ABC. Máte se na co těšit!

http://img.blesk.cz/static/pdf/199/2/5/1992522.pdf

Plavecko-běžecký pohár 2014

Naši žáci Honzík Živný, Martinka Živná, Jiřík Sypecký  a Kubík Muchka reprezentovali naši školu v  soutěži Plavecko-běžecký pohár 2014. Celkem se této soutěže zúčastnilo  86 dětí z různých škol. Jiřík doplaval a doběhl šestý, Honzík sedmý, Kubík jedenáctý a Martinka patnáctá. Všem moc gratulujeme!

   

Výhra - výlet na Říp

Děti, které kreslily do soutěže Malované svátky a jejichž obrázky byly vybrány, se zúčastnily výletu na horu Říp. Výlet pro ně vyhrála Isabelka, která získala v této výtvarné soutěži první místo v regionu Mělník.V pátek 16. května po půl deváté dorazil kouzelný autobus a všechny nás zavezl do minulosti. Setkali jsme se s praotcem Čechem a jeho družinou. Lovili jsme medvědy, stavěli obydlí,  vyráběli nádoby a hráli různé hry. Rotundu sv. Jiří na Řípu jsme si prohlédli zevnitř a také jsme se dozvěděli spoustu zajímavosti. Než jsme se vydali zpět, pochutnali jsme si  na výborných bramboráčcích.  Pod Řípem na nás čekal malý "sladký" poklad, který jsme museli najít. Poté jsme plni krásných zážitků usedli do autobusu, jež nás zavezl zpět do školy.

Fotografie k nahlédnutí zde:  http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Netradicni_vylet

O této soutěži se také píše zde: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/kraj-Stredocesky-373/clanek/Detska-soutez-Malovane-svatky-jde-do-finale-32341

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v ZŠ A MŠ Ledčice je k nahlédnutí v souboru s názvem Rozhodnutí o přijetí vlevo dole a  ke stažení zde:

Oznámení o rozhodnutí.doc

Malované svátky 2014  (5.5.2014)

Na podzim jsme se zapojili do soutěže Malované svátky 2014.  Tuto soutěž  zorganizoval  Dům dětí a mládeže Mělník a portál MalovanéSvátky.cz pod záštitou Středočeského kraje a náměstka hejtmana pro školství a sport PaedDr. Milana Němce. Téma bylo Prázdniny - svátky všech dětí. Jsme moc pyšní, že porota vybrala obrázek naší Isabelky. Za první místo v regionu Mělník  získala mnoho dárečků pro sebe  a také  dárek v podobě výletu. Ostatní naši soutěžící získali krásné diplomy za účast. Rovněž  naše škola byla obdarována dárečky(viz. foto.) Moc nás tento úspěch těší a držíme Isabelce palce ve finálovém kole...

 
 

Dopravní hřiště Mělník

V pátek 2. května jsme se zúčastnili teoretické i praktické výuky na dopravním hřišti. Starší žáci  měli možnost získat Průkaz mladého cyklisty. Své znalosti si ověřili v testech silničního provozu a ve druhé části v praktických jízdách. Letos jsme byli velice úspěšní. Průkaz mladého cyklisty získali všichni žáci čtvrtého a pátého ročníku. Mladší žáci se učili jízdě na zapůjčených kolech a koloběžkách  a zabavilo je také  moc hezké nové hřiště. Celé dopoledne při sluníčku jsme si pěkně užili.

Odkaz na fotografie: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Dopravni_hriste_kveten_2014

Pálení čarodějnic

Sešli jsme se ve středu 30. března na akci Pálení čarodějnic, kterou pořádali místní hasiči. Zasoutěžili jsme si s klubem Podřipáček a pak jsme vystoupili. I přes nepřízeň techniky se nakonec přeci jen povedlo všem dětem předvést, co se naučily. Děti z mateřské školky zatančily Zlatovlásku, s kterou již dvakrát sklidily velký  úspěch a potom předvedly  ještě jeden moc pěkný taneček "Ptáček". Děvčata ze školy nacvičila  pro tuto příležitost tanec čarodějnic. I přesto, že se tanečnice nesešly v plném počtu a třetina jich chyběla, dokázaly improvizovat a dotančily s úsměvem až do konce. V  příštím týdnu začínáme  trénovat  představení, kterým bychom rádi přiblížili prostřednictvím videa náš letošní projekt Bláznivé pátky do světa a zase zpátky.

Veselé zoubky

Opět jsem se zapojili do této soutěže určené prvňáčkům. Prostřednictvím dm preventivního programu Veselé zoubky proběhla  edukativní hodina, kdy si děti osvojily techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup. V hodině výtvarné výchovy si zopakovaly, z jakých částí se skládá zoubek a vytvořily příběh. Nakreslily zoubek, který ožil a mohl cokoliv vzkázat: jak se má, co ho trápí, nebo naopak co jej těší.  V závěru vyučovací hodiny nakreslily ústa, která rovněž oživla a mohla sdělit prostřednictvím „bublinky“, jak jsou spokojená. Na hodině pracovních činností děti pracovaly s nařezaným polystyrenem. Nakreslily  zoubek, vyrobily  z barevného papíru ručičky a přilepily je. V této hodině si ještě vyrobily zoubkovou masku.  Během dalších dnů se děti podívaly na  video loňských prvňáčků z roku 2013. Společně nacvičily divadlo – Pohádku o Zuběnce a Kazíkovi, tentokrát se Kazíkovi a Zuběnce narodilo  miminko Kazubík. Děti prostřednictvím pohádky vysvětlily ostatním, jak roste mléčný chrup.

Vítězné video z roku 2013: https://www.youtube.com/watch?v=Dn-3fsb8YRw

Fotografie Veselé zoubky 2014:  http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vesele_zoubky_2014/

Soutěžní videa  Veselé zoubky 2014  zde:

https://www.youtube.com/watch?v=EKaEcBiPBus&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=YIz91IRVqv0

Soutěž Čtěte se slonem Bobem

Hlasujte pro naše obrázky 1. a  2. třídy, jedná se o čísla 2461, 2462,2463,2464,2465,2466,2467,2468, 2469,2470. Děkujeme!

http://slon.npmk.cz/hlasuj.php

http://slon.npmk.cz/index.php?skola=184&pismeno=&kategorie=0

  Bláznivý pátek

Poslední pátek v dubnu jsme nejprve s Anežkou zavítali do našeho hlavního města. Anežka má Prahu moc ráda. Pověděla nám nejen základní údaje, ale také jak podle pověsti vůbec název pro naše hlavní město vznikl. Na fotografiích, které  sama nafotila, jsme viděli spoustu památek. Na závěr jsme ochutnali pražské koláče, za čež moc děkujeme mamince Anežky. S  Kristýnkou jsme se přesunuli dál a to až do Vietnamu, který leží v  Asii. Kristýnka dorazila ve vietnamském oblečení, vietnamsky nás pozdravila a zapálila  ve třídě vonnou tyčinku. Vyprávění mohlo začít. Kristýnka nás nejprve seznámila s geografickými údaji a pak povídala o  životě ve  Vietnamu, o zvycích a obyčejích. Tatínek Kristýnky tuto zemi často navštěvuje a tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Pokud do těchto míst někdy v budoucnu zavítáme, budeme vědět, jak odložit hůlky po jídle tak, abychom ostatní kolem sebe neurazili. Jak se lidé ve Vietnamu chovají, když je postihne smutek. Jak si podávají ruce,  proč se dívají při rozhovoru do země a proč neuvidíme ve Vietnamu nikoho smrkat na veřejnosti. Všechny děti nejvíce zaujalo povídání o  silničním provozu a vietnamská měna. S velkým údivem si prohlížely fotografie a pravé bankovky. Na závěr jsme ochutnali kokosové mléko dovezené z Vietnamu. Za tuto ochutnávku moc děkujeme tatínkovi Kristýnky. Jára nám povyprávěl o Maďarsku. Díky Járovi známe geografické údaje, jméno současného prezidenta (János Áder), název měny (forint)  a další zajímavosti. Jára Maďarsko dokonce s rodiči navštívil. Mohl nás proto zavést prostřednictvím fotografií do míst,  která se mu nejvíc líbila a povyprávět o svých zážitcích z této země. Kdo nám povypráví příště, budeme v pondělí losovat...Těště se!

Odkaz na další fotografie zde:http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_2014_leden%2C_brezen%2Cduben/

 

Co nás čeká po Velikonocích? Kurz plavání, soutěž Plavoběh, projektové vyučování Veselé zoubky, třídní schůzka (30.4.), Dopravní hřiště Mělník, soutěž Superstar (hlasování prostřednictvím školních stránek)....

Poděkování

Děkujeme moc tatínkovi Kubíka a Kristýnky za zakoupení nové kytary do hodin Hudební výchovy.

Vystoupení  v Horních Beřkovicích

Odkaz na fotografie: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Multicentrum_Horni_Berkovice_2014/

 

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY V LEDČICÍCH NA ŠKOLNÍ ROK 2014/15

Zápis proběhne v úterý 29. 4. 2014  v době od 13.30 do 15.30 hodin.

K zápisu zákonný zástupce přinese:

* „Přihlášku dítěte k zápisu do mateřské školy“ s vyjádřením lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte               

* občanský průkaz

* rodný list dítěte.

„Přihlášku dítěte k zápisu do mateřské školy“ si vyzvedněte v MŠ.

V případě, že bude počet žádostí o přijetí vyšší než počet volných míst, bude ředitel  Základní školy a mateřské školy v Ledčicích rozhodovat dle těchto kritérií :

1. Přednost při přijetí mají děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky bez ohledu na trvalý pobyt dítěte.

2. Děti zaměstnanců ZŠ A MŠ LEDČICE.

3. Děti mladší jsou do MŠ přijímány podle data narození – přednost  má dítě dříve narozené, které je přihlášeno k trvalému pobytu v obci Ledčice společně alespoň s jedním zákonným zástupcem.

4. Děti bez trvalého pobytu v obci Ledčice. Přednost má starší dítě.

V Ledčicích dne 14. 4. 2014

 

Mělnický deník o nás píše

Noc 2014 článek.pdf

Noc s Andersenem

Tak jsme se všichni přeci jen dočkali...Datum 4.4. v kalendáři se objevilo a my jsme se konečně sešli před školou. Děti z mateřské školky v pět hodin večer a školáci a předškoláčci hodinu poté. Přivítal nás pavoučí pedagogický sbor  a snažil se nás nachytat do svých sítí. My se ale nedali! Když rodiče odešli, proběhla velká akce, při které jsme hledali v tělocvičně kousek místečka na spaní.. Nebylo to jednoduché, vždyť nás školáků bylo 41 ( nočních spáčů ve školce bylo 19). Jakmile  jsme všichni měli připravenou postýlku na spaní, odebrali jsme se na školní zahradu zahrát  si s pavoučky hry. Když nám dovezli naši oblíbenou pizzu, povečeřeli jsme v zahradě. Bylo moc pěkné počasí. Po večeři nám pavoučci předčítali kapitolu z knihy Komisař Vrťapka a pak jsme se šli proběhnout na školní hřiště. Míčové hry nás moc bavily, ale brzy se setmělo a my již neviděli na míč. Vrátili jsme se do školy a znovu povečeřeli tentokrát pečené  dobroty od našich maminek s horkou čokoládou. Po večeři jsme si četli Pohádky Hanse Christiana Andersena,  řešili  ve skupinách kvíz z podmořského světa a vymýšleli básničky do soutěže s časopisem Dráček. Mezitím se nahoře ve školní družině ubytovali dva draci z podmořských hlubin. Všichni, kteří projevili zájem, se za nimi šli podívat. Někdo raději usnul, aby nic neslyšel a neviděl, někdo vyšel jen schody a pak se vrátil, někdo otevřel dveře družiny a pak vyděšeně přiběhl. Ale našli se i odvážlivci, kteří  vyšli schody,  otevřeli ty správné dveře a dokonce se u podmořských příšer podepsali. Jeden z dráčků se před návratem zpět do moře  zastavil v tělocvičně, aby se rozloučil. Měl na nohou zajímavé boty a začal rychlým vyklepáváním rytmu špičkami a patami nohou stepovat. Jedno z dětí pochopilo, že dráček svým pohybem udává rytmus a začalo do rytmu tleskat. Všichni se přidali, také tleskali do rytmu  a bylo to něco nepopsatelně krásného. Po odchodu dráčka jsme provedli večerní, vlastně již půlnoční hygienu a zalezli do svých postýlek....A NOC JE ZA NÁMI! "Proč není Noc s Andersenem celý týden?" zeptal se ráno Tedík.

Jsme rádi, že se dětem Noc s Andersenem líbila. Moc děkujeme všem maminkám a babičkám, že nám napekly dobroty a zpestřily tak naši druhou večeři a snídani...

 

Bláznivý pátek

Poslední pátek v březnu jsme nejprve s Kačkou navštívili Orlickou přehradu. Kačka tam tráví každoročně prázdniny a měla opravdu co vyprávět. Do školy navíc přivedla svou babičku, která okolí Orlické přehrady moc dobře zná a tak celé povídání doplněné fotografiemi  bylo velice poutavé. Po Kačce předstoupil Davídek, který by se rád jednou podíval do USA.  Přichystal si  povídání o místech, která ho nejvíce zaujala a rozdal dětem na památku náramky dovezené z USA. Barunka Sršňová by zas ráda vycestovala do Řecka za památkami a za mořem. O této zemi nám vyprávěla s velkým nadšením. Držíme palečky, aby se  cestovatelské sny dětem vyplnily a těšíme se na duben, kdy se podíváme s Kristýnkou do Vietnamu, s Járou do Maďarska a s Anežkou do Prahy...

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_2014_leden,_brezen#

Vítání jara 21.3.2014

Vítání jara se moc povedlo. S vyháněním paní Zimy nám letos pomáhalo  jarní sluníčko. Chlapci pobíhali v mysliveckých kloboucích a s pomlázkami, které si přichystali ve školní družině. Děvčata si  opět nasadila pestrobarevné paruky z krepového papíru. Královnou Jara byla z nejstarších tento rok vylosována Kristýnka. Nechyběla ani Morena, kterou již tradičně vyráběla  školčátka. Děti  společně zarecitovaly, zazpívaly, zahrály na flétničku. Máťa dokonce donesl i baskřídlovku a malebná hudba se rozléhala široko daleko po kraji. Zástupci JSDH nám pomohli zapálit Morenu a poté ji shodili do vody. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a  také moc děkujeme mamince Tedíka za pořízené fotografie. Děkujeme!

Odkaz na fotografie zde: http://totobici.rajce.idnes.cz/2014_Vitani_jara_Ledcice/

Ochutnávka z Afriky

Tatínek Jiříka Sirového nám dovezl ze svých cest na ochutnávku ananas a mango. Po ovoci se rychle zaprášilo. Všichni jsem si moc pochutnali. Tatínkovi Jiříka moc děkujeme!

Naše škola se stala Školou udržitelného rozvoje Středočeského kraje

Třídíme odpad, staráme se o zvířátka, uklízíme kolem sebe a neustále se zapojujeme do různých regionálních, státních ale  i mezinárodních soutěží zaměřených na environmentální výchovu.. Za všechny tyto aktivity jsme získali v prvním ročníku soutěže titul Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje pro rok 2014-2016.

Co nám přinesou první jarní dny

Vítání jara, Bláznivý pátek, Noc s Andersenem, I pod Řípem jednou vyjde zdravé slunce (environmentální projekt),  Beřkovické jaro (vystoupení).. Máte se na co těšit!

Vítání jara

Děti z naší školičky

jaro vítají,

písničku na flétničku

slunci zahrají.

Veselme se,  kamarádi,

jaro máme všichni rádi!

 

Úspěch ve výtvarné soutěži

Kubík Muchka a Terezka Hančlová byli oceněni ve výtvarné soutěži Activáček. Máme opravdu velkou radost a gratulujeme! http://activacek.cz/pohadkova-vytvarna-soutez/

Karneval

Obec ve spolupráci s Podpřipáčkem pořádá Dětský maškarní ples.

Poděkování

Děkujeme panu Tobiáškovi za montáž nového piana.

Planeta Země - Madagaskar

Ve čtvrtek 6. března jsme navštívili KaSS Říp v Roudnici nad Labem. Projekt Planeta Země 3000 zde promítal program Madagaskar - příběh pradávné Lemurie. Jako dárek jsme všichni dostali časopis Koktejl. Jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto největšího českého vzdělávacího projektu a už se těšíme, na  program Indonésie - po stopách lidojedů, který je naplánován v příštím roce.

Děkujeme  všem, kteří hlasovali pro náš projekt Stromečková zahrádka

Bohužel jsme se nedostali mezi patnáct škol, které získají částku 10.000,- Kč a budou  tak moci svůj projekt zrealizovat. I přesto moc děkujeme, že jste napomáhali při hlasování. Děkujeme!

http://zeleneskoly.cz/portfolio/cz/stromeckova-zahradka

Bláznivý pátek

Poslední únorový pátek před jarními prázdninami jsme se nejprve s Emčou přenesli na Madagaskar. Dozvěděli jsme se, kde Madagaskar leží, kdo jej objevil, co se zde nachází a Emča nám také povídala o hře petang, která je na Madagaskaru velmi oblíbená.  I přestože tuto hru ve škole máme, nikdo netušil, že vznikla ve Francii. Emča nám donesla ukázat i mince a bankovky, které ji pro tuto příležitost rodiče směnili. Nejsladší odměna byla pro všechny domácí zmrzlina z pravé madagaskarské vanilky. Johanka s Juráškem nás zavedli do Berlína. Dozvěděli jsme se, kde se Berlín nachází, kolik má obyvatel a další moc zajímavé informace. Doma si Johanka s Juráškem  vyrobili z kartónu Berlínskou zeď, o které nám také velice pěkně povídali. Již dnes víme, že symbolem Berlína je medvěd, jednoho "nefalšovaného" zakoupeného přímo v Berlíně nám Jurášek s Johankou donesli ukázat. Také jsme ochutnali sladké gumové medvídky, které se v Německu vyrábí.   Johanka s Juráškem si na závěr pro nás připravili test, aby si ověřili, jak jsme dávali pozor.  Nejvíce jsme  chybovali v otázce, kolik má Berlín obyvatel, zapomněli jsme, že počet obyvatel je 3 a půl milionu. To je, panečku, veliké město!  Emče, Juráškovi i Johance moc děkujeme! Měli vše moc hezky nachystané. Příště se podíváme  na Orlík s Kačkou, Do USA s Davídkem a do Řecka s Barunkou Sršňovou. Už se moc těšíme!

   

Více fotografií naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/ZS_a_MS_LEDCICE_-_unor_2014/

Bruslení - Zimní stadion v Roudnici nad Labem

Dne 18. února byla již podruhé přerušena dodávka elektrického proudu. I přestože bylo vyhlášené ředitelské volno, nabídli jsme školákům alespoň dopolední akci - bruslení v Roudnici nad Labem.

     

Daleká cesta čokolády

V pátek 14. února nás navštívily lektorky humanitární organizace ADRA s výukovým programem Daleká cesta čokolády.   Program se týkal tématu získávání a dovozu čokolády.  Děti se prostřednictvím obrázků, videa a hry měly seznámit  s tím, kde a jak jsou sklízeny kakaové boby, jak se dostanou k nám a jakým způsobem se z nich stane oblíbená pochoutka - čokoláda. Ovšem většinu informací již děti znaly a tím i lektorky příjemně překvapily. Rovněž byly lektorky překvapeny tím, jak naše děti dobře spolupracují a nestydí se komunikovat oproti dětem z větších škol. To nás moc potěšilo!

     

  Poděkování

Moc děkujeme paní Šidlichovské za nový stojan na noty.

Olympiáda v Soči

Každý den bedlivě sledujeme  ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY v SOČI. Vyrobili jsme si nástěnku a poprosili naše úspěšné olympioniky o fotografii s podpisem. Dnes nám dorazila fotografie s autogramem od Martiny Sáblíkové a my máme moc velkou radost!

Návštěva divadla v Praze

Jakmile jsem se dozvěděli, že bude přerušena dodávka elektrického proudu v celé obci ve středu 12. února, obvolali jsme divadla, až našli představení v DIVADLE GONG s názvem POHÁDKY KOCOURA MIKEŠE. Děti tak nemusely zůstat doma, kde by většině byla velká zima, protože elektřina nešla od půl osmé až do třetí hodiny odpolední. Představení se nám moc líbilo. Slavný, neohrožený a statečný hrdina mnoha generací dětí kocourek Mikeš z Hrusic, který mluví lidskou řečí, nám přinesl velkou hromadu legrace, zábavy i poučení.

 

Vyhlášení volných dnů ředitelem školy

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v termínu 18.2.2014.

Volný den byl vyhlášen ze závažných důvodů: přerušení dodávky elektrického proudu v celé obci od 7. 30 hod. do 15.30 hod.

Žáci a rodiče byli o této skutečnosti informováni způsobem  - oznámení na nástěnce v MŠ, ZŠ, písemné oznámení rodičům žáků,  na webových stránkách školy dne 10.2.2014.

O vyhlášení volného dne informoval ředitel školy zřizovatele 10.2.2014.

V Ledčicích 10.2.2014

 

        Mgr. Martina Sypecká

               ředitel školy

Zápis do první třídy

Zápis do první třídy je již za námi. Celkem bylo přijato šest dětí. Všechny děti jsou velice šikovné. První otázkou bylo: "Jak ses připravoval-a na zápis?".

 

 

.

Emmička, Vepřek

"Začala jsem včera večer, mamka přinesla rodný list a dělala jsem úkoly pro předškoláky."

 

Olík, Nová Ves

"Vyžehlil jsem si tričko, kravatu, džíny. Maminka hledala rodný list."

Vítek, Ledčice

"Dával jsem nohy nahoru a šlapal na kole."

Máťa, Sazená

"Učil jsem se moc hezkou básničku."

Pavlínka, Ledčice

"Učila jsem se písmenka."

Mareček, Ledčice

"Učil jsem se písmenka a tvary."

 

Zítra půjdu do školy,

nemusím mít úkoly,

ještě nejsem žádným žákem,

ale už jsem předškolákem.

Zítra půjdu k zápisu,

tašku s sebou ponesu.

Budu v ní mít rodný list,

u zápisu budu číst,

budu říkat básničku

a zazpívám písničku.

Už se na to těším moc,

teď jdu spinkat - DOBROU NOC!

(básnička, kterou recitovaly děti u zápisu)

Píší o nás

Dne 1. února v sobotu vyšel  článek v Mělnickém deníku. Píše se zde o našem zapojení do programu Recyklohraní. Za tento článek, kde jsme se zmínili o zapojení první a druhé třídy do soutěže Cesta kolem světa, nám přibyde 100 bodů. Budeme opět blíže našemu vysněnému pingpongovému stolu. Třídit odpad již docela umíme, ale roztřídit naši obuv každé ráno do skříněk  v šatně zatím musíme ještě pilně trénovat.

Pro lepší čitelnost je článek možný stáhnout zde: Článek únor 2014.pdf

Pololetní vysvědčení a bruslení na Zimním stadioně v Roudnici nad Labem

Ve čtvrtek 30. ledna jsme první vyučovací hodinu dostali vysvědčení a poté jsme se vydali na bruslení do Roudnice nad Labem. Tentokrát celá akce proběhla bez nehody! Tatínek Kubíka Muchky si pro děti přichystal soutěže, kde na vítěže dokonce čekaly i nějaké ty sladkosti. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli s převozem sportovního vybavení a také všem ostatním, kteří dorazili za námi a pomáhali s převlékáním.

Moc děkujeme paní Majerové za pořízení fotografií: Fotografie z rozdávání vysvědčení i z bruslení naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Pololetni_vysvedceni_2014/

Sáňkování

Celý týden jsme si užívali prvního sněhu. Bobování a skotačení se nám moc líbilo. Proběhly i malé závody. Moc děkujeme Adélce a Anežce za bonbónky pro děti.

Více fotografií zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Sankovani_leden_2014/

První návštěvníci

Naši budku pro ptáčky navštívili první návštěvníci - vrabci domácí. Zůstávají na návštěvě, dokud nesezobou vše, co v budce i pod budkou ve sněhu naleznou. Moc si přejeme, aby nás navštívily  také ještě sýkorky, snad se nám naše přání splní!

Bláznivý pátek

Poslední pátek v lednu  jsme se podívali do Rakouska s Tedíkem, do Thajska s Jiříkem Sirovým a do Jizerských hor s Barunkou Bušilovou. Všichni tři si vyprávění moc hezky připravili. Tedík navíc dorazil do školy v kroji, který mu šila sama maminka a donesl dětem čokoládu Milku, jež se v Rakousku vyrábí. Koncem února si budeme povídat o Madagaskaru a Německu  s Emčou, Juráškem a Johankou.

Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznivy_patek_rijen_2013#

Krmení ptáčků

Tatínek Barunky Sršňové nám opravil budku pro ptáčky a zabudoval na zahradě. My jsme donesli krmení z domova, které jsme  nasypali do krmítka. Po zahradě jsme rozvěsili lojové koule. Už se moc těšíme, až spatříme ptáčky, jak si pochutnávají. Ptácči, kteří neodlétají do teplých krajin,  to mají v zimních měsících nelehké. Přes den hledají skromnou potravu, v noci se v chumlu navzájem zahřívají.Kdo z Vás, děti, donese krmení, bude moci kdykoliv nasypat ptáčkům do budky. Děkujeme tatínkovi Barunky za pomoc!

     

Více fotografií naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Krmeni_ptacku

Přijelo za námi divadlo

Opět za námi dorazili Vít Troníček a Michal Moravec, tentokrát s pohádkou Písnička pro draka aneb Jak se vaří pohádka...Na začátku jsme si určili,  co všechno má správná staročeská pohádka obsahovat a  dané ingredience se vložily do hrnce. Výsledkem byla pohádka o  pyšném králi, který si pohněval kouzelnou babičku a ta na jeho království přivolala zlého a všežravého trojhlavého draka. Naučili jsme se moc hezkou písničku. Celé představení se nám všem velmi líbilo.

   

Více fotografií naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Divadlo_2014_leden

Noc s Andersenem 4.4.2014

Opět se blíží Noc s Andersenem. Přivítají Vás zajímaví tvorové, ale Brouk Pytlík, Beruška a Ferda Mravenec to tentokrát nebudou! Přečteme si  pohádky, zahrajeme hry, povečeříme naši oblíbenou pizzu a možná nás stejně jako vloni navštíví i nějaká ta prapodivná cizí bytost.  Vzhledem k velkému počtu dětí  se budou  moci letos Noci s Andersenem  zúčastnit jen děti z naší školičky.  Moc se na vás těšíme!

   

Záložka do škol spojuje

Letos jsem se opět přihlásili do projektu Záložka do knihy spojuje školy. Byla nám  přidělena Základní škola  v Hlinné na Slovensku. Vyrobili jsem záložky pro slovenské děti a ony zas zaslaly záložky nám. Všechny byly opravdu moc hezké. Celkem se do tohoto projektu přihlásilo 190 českých základních škol a 552 slovenských škol.

Záložky ze Slovenska

 

Naše záložky pro 60 dětí

Naše záložky Naše záložky

 

Zápis žáků do 1. třídy

Zápis žáků do 1. třídy školního roku 2014 – 2015 se koná ve čtvrtek 6. února 2014 od 13.00 hodin do 16.00 hodin v budově školy. Zákonný zástupce předloží občanský průkaz, rodný list a kartičku pojišťovny dítěte.

Mělnický deník o nás píše

Opět jsme zdobili stránku v Mělnickém deníku a máme z toho velkou radost.

článek.pdf

Přání paní ředitelce k narozeninám

V pátek 18. ledna se děti schovaly o velkou přestávku ve školní družině pod deky a čekaly na paní ředitelku. Ta je mezitím hledala po třídách, až vešla do školní družiny. Kíťa s Kubíkem zarecitovali básničku a na konci básničky všichni schovaní vylezli ze svých úkrytů a zakřičeli "Všechno nejlepší!". Paní ředitelka dostala překrásné dárečky, plno kytiček vlastnoručně vyrobených, přáníčka a také od Kíti a Kubíka ovocný dort, o který se všichni rozdělili.

Přání.doc

 

 

 

Myslivecký ples - Rovné

Vystoupili jsme na Mysliveckém plese v Rovném. Předvedli jsme se nejprve tancem Cha-cha, poté zazářila naše děvčátka s pompony, Máťa zahrál na baskřídlovku písničku Na tý louce zelený a na závěr zazněla píseň Pětatřicátníci, na kterou malí myslivci napochodovali v zástupech. Během celé písničky je doprovázela svým  tancem děvčata.  Vystoupení se moc líbilo a všichni sklidili  velký aplaus. Poslední dny jsme tvrdě trénovali  a děti si takovýto aplaus opravdu zasloužily!Všem, kteří jste se zúčastnili, moc děkujeme...

Děkujeme moc tatínkovi Juráška, Johanky a Anežky za pořízené fotografie.   Odkaz zde: http://www.flickr.com/photos/yancad/sets/721576396264

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Myslivecky_ples_Rovne_2014/76156/ ,

  Závody autíček

Ve čtvrtek 9. ledna se stalo z tělocvičny jedno velké závodiště. Na autíčka a  jejich řidiče čekaly čtyři disciplíny. Před závodem si děti vyrobily  startovací prapor a nastříhaly žluté i červené kartičky. Disciplína musí být všude,  obzvlášť na závodech, kde číhá nebezpečí. Diváci museli dodržovat odstup a  nesměli vstupovat do závodiště.  Vítězové jsou všichni, protože diváci hezky povzbuzovali a ti, co řídili svá vozidla,  se snažili ze všech sil všechny překážky překonat. Sladká odměna tedy zaletěla ke všem zúčastněným. Máme za sebou prima odpoledne a nyní je před námi soutěž Všeználek. Tato soutěž bude již o ZLATÝ POHÁR, tak se všichni těšte!

Další fotografie ze závodu naleznete zde:  http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Zavody_auticek

 

Poděkování

Děkujeme moc panu Žákovičovi za opravu střechy.

 

Šimonek je na světě

S radostí Vám oznamujeme, že Ježíšek nadělil  paní učitelce Kuruczové dáreček - Šimonka, 3660 g, 50 cm.

Ať je tento chlapeček silný jak Paleček, zdravý jako rybička a má hodně štěstíčka.

Blahopřejeme paní učitelce k narození chlapečka. Ať Šimonek pěkně roste a dělá jen a jen samou radost!

 

Dopis Ježíškovi

Opět jsme napsali Ježíškovi, co bychom si přáli k Vánocům do školní družiny a stejně jako vloni  nám Ježíšek odepsal. Dopis nás moc potěšil!

Vánoční nadílka

Zazvonil zvoneček a všichni věděli, že přiletěl Ježíšek. Vrhli se do školní družiny, aby se podívali, co jim nadělil. Nejdříve si děti rozdaly dárečky mezi sebou a hned potom se  rozbalily i ostatní dárky. Jeden dárek byl  do třídy a jednalo se o masožravou rostlinu, která dostala  jména Agáta. Když děti uviděly dárky do školní družiny,  zavýskaly radostí. Dostaly totiž novou kuchyňku, nádobí i potraviny z plastu  do kuchyňky a především molitanové kostky, o které si Ježíškovi samy napsaly. Nejen dárky ale i občerstvení bylo letos opravdu pestré. Proběhla ochutnávka čajů od Isabelky, perníkové chaloupky od Terezky (zůstaly jen základy a ty  po chvíli také zmizely v  bříšku), bleskovou rychlostí doletěl obložený tác s čerstvým ovocem od Jindříška, který slaví na Štědrý den narozeniny, šampaňské od Davídka, který slaví narozeniny na Silvestra a také se donesl tác s výtečným cukrovím od Juráška a Johanky. Před obědem si ještě stihli milovníci tance zatančit. Martinka se Sárkou protančily dokonce i své "bačkory". Diskotéka se opakovala v odpoledních hodinách a následovalo i několik soutěží. Věříme, že se dětem poslední školní den v roce 2013 líbil a všem přejeme krásné prožití vánočních prázdnin!

Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Jezisek_2013/

 

Ocenění malých ochránců přírody

Myslivecké sdružení Ledčice-Jeviněves odměnilo děti z kroužku Veverky.  Zástupci sdružení pan Jiří Sirový a  Jiří Tyrner dorazili v pátek 20. prosince v dopoledních hodinách do školy, aby ocenili děti z kroužku za jejich celoroční snahu a aktivitu. Všichni dostali moc hezké dárečky. Nejlepších výsledků nejen praktických ale i teoretických za celý  rok dosáhl Jára Jarůšek a tak si zaslouží náš obdiv a dvojnásobnou gratulaci. Járo, my také moc gratulujeme!

Několik dalších fotografií naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/MS_LEDCICE

 

Bláznivý pátek

Poslední školní pátek v prosinci jsme se podívali hned na tři místa - Na Šumavu, do Chomutova a do Rakouska. Dominik, Pepíček Švec a Honzík si své povídání pěkně doma sepsali. Tu a tam jsme se podívali do mapy nebo na fotografie.

Bruslení - Zimní stadion v Roudnici nad Labem

Děti projevily zájem a tak jsme se vydali do Roudnice nad Labem si zabruslit. Někteří stáli na bruslích poprvé a byl to pro ně velký zážitek. I přesto, že se bruslení dětem moc líbilo, staly se úrazy a dvě z dětí si z dnešního dne odvezly bolístko Honzík rozseklou bradu a Pepíček zlomené zápěstí. Našim marodům přejeme, aby se brzy uzdravili a věříme, že tyto nešťastné pády na ledě je neodradí a budou v budoucnu mít opět dál chuť si obout brusle a vyrazit na led. Moc děkujeme Jakubovi Marešovi a  rodičům Kubíka a Kristýnky, Jiříka Sirového, Nelinky a Pepíčka  za to, že nám převezli brusle a helmy, pomohli v šatně s přezouváním a také s dětmi na ledě. Panu Sirovému děkujeme za transport na pohotovost.

 

Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/brusleni/

Děkujeme rodičům Nelinky za pořízení fotografií.

 

Muzeum ve školní družině

Na čtvrteční ráno si prvňáčci a druháčci přichystali  pro starší žáčky překvapení. Ze školní družiny se stalo přírodovědné muzeum. Byly připraveny vstupenky, děti měly připevněné vizitky s portrétem a aby si ostatní žáčci mohli vstupenky zakoupit, dostali vyrobené peníze.  Děti v muzeu poznávaly obilí, listy a nechyběla ani  zvířátka  z kabinetu.  Na konci  Anežka přišla s hádankou. Donesla kokos  v zeleném obalu, ve kterém se nachází během růstu a ptala se dětí, oč se jedná. Hádanka byla zanedlouho rozluštěna a hned poté jsme se vydali na cestu do Roudnice nad Labem, kde jsme měli pronajatý Zimní stadion.

Vánoční besídka

Vánoční besídka se uskutečnila v úterý  17. prosince. Poprvé jsme tak měli možnost využít nového společenského centra U Cinků. Vystoupení žáků se školčátky bylo velmi pestré. Nechyběly tanečky, pohádky, písničky, básničky ani hra na flétničky. I přestože selhala technika, děti předvedly velké výkony.

   

Další fotografie naleznete zde:

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_2013

http://bisara.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_Ledcice_2013

http://www.flickr.com/photos/yancad/sets/72157638888672226/

Děkujeme rodičům Nelinky a Toníka, Kubíka a Kristýnky, Johanky a Juráška za pořízení fotografií.

Mikuláš a čerti ve škole

Děti z mateřské školy i školáci dorazili v pátek 6. prosince jako čerti a andělé. Všem to moc slušelo! Zavítal do školy  i sám Mikuláš a letos s sebou vzal dva čerty. Čerti  otevřeli pekelný dopis a Mikuláš začal číst.  Dozvěděli jsme se, kdo se neustále houpe na židli, kdo píská během vyučování nebo  kdo  často žaluje či vyrušuje v hodinách.  Mikuláš s  každým hříšníkem jeho chování hned  řešil. Všichni slíbili, že se polepší. Nakonec balíček plný sladkostí dostali i ti "hříšníci",  ale museli zazpívat či zarecitovat básničku. Máťa dokonce zahrál na  baskřídlovku a šlo mu to opravdu moc hezky. Anička prohlásila, že se čertů nebojí a tak se stalo, že ji čerti strčili do pytle a odvlekli do pekla. Ale peklo ji za chvíli vrátilo zpět. Uf, tak přeci jen jsme zůstali všichni, ale musíme se snažit, aby to tak zůstalo i nadále. Nikdo sice peklu nepropadl, ale něco se přeci jen ztratilo. Když odešli čerti, zjistili jsme, že s nimi zmizela i celá knihovna ve druhé třídě. Snad nám do pondělí nezmizí celá třída!

Fotografie odkaz: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Mikulas_a_certi_2013/#

Rozsvěcení stromečku

Již tradičně jsme vystoupili na Rozsvěcení stromečku v naší obci - letos jsme tančili s pompony na písničku "Zima, zima", děti z MŠ  recitovaly básničky, zahráli jsme Vánoční pohádku, předvedli náš taneček "Vánoce hrajou gloria",   a na závěr zazpívali písničku Světové Vánoce. Letos jsme kvůli chladnému počasí vynechali hru na flétničky,  ale i tak se naše vystoupení moc povedlo. Rádi bychom poděkovali paní Roubalové z nakladatelství Rotag, která nám zdarma dodala klavírní doprovody k Vánoční pohádce. "...CD máte od nás jako dárek. Hlavně ať se besídka podaří. Hezké Vánoce M.Roubalová-Rotag". Děti  s klavírním doprovodem předvedly velké výkony a všem přítomným ukázaly, že s  písničkou jde všechno lépe!

 

Všechny fotografie z generální zkoušky naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Rozsveceni_stromecku_2013

Bláznivý pátek

Bláznivé pátky do světa tam a zase zpátky, které patří  posledním pátkům v měsíci, nás již zavedly  do různých koutů naší planety. Tentokrát jsme ale díky Aničce a Ondrovi zůstali u nás doma v Čechách. Anička se oblékla do českého kroje a dala nám ochutnat pravé české buchty, které upekla její babička. Připravila si pro nás i informace geografické, které jsou nezbytnou podmínkou pro získání  perliček. Ondra nám ukázal, jaké zajímavé dětské tábory můžeme navštívit a kde všude cestoval se svým dědou.   Luky nám povyprávěl o ostrově Djerba. Tunis letos  navštívil se svou rodinou a moc se mu tam líbilo Ukázal nám datlové palmy na fotografiích ze své dovolené a spoustu dalších zajímavých míst. Již jsme ochutnali ibiškový čaj, italské špagety a české buchty. Díky Vám,rodičům či prarodičům, máme tyto pátky zpestřené dobrůtkami a za to vám moc děkujeme!

 

 

Pozor další soutěž!

Přihlásili jsme se do soutěže Věnuj mobil. Cílem projektu je získat k opětovnému využití, případně k recyklaci mobilní telefony, které jinak zůstávají bez využití v domácnostech. Principem soutěže je sběr co největšího množství mobilních telefonů. Hodnotícím kriteriem bude počet sebraných telefonů v poměru na jednoho žáka školy. Sbírejte, prosím mobily! Soutěž probíhá od I. prosince 2013 do 31. ledna 2014.

Dnes 20.11. byl odvezen sběr elektrospotřebičů a k dnešnímu dni jsou také aktualizovány výsledky sběru v tabulce. Můžete nahlédnout do podstránky školní družiny s názvem Sběr. Zjistíte-li, že počet baterií neodpovídá skutečnosti, je potřeba, abyste nám to přišli oznámit a vše dáme do pořádku. Děkujeme, že třídíte odpad!

Tvořeníčko

Další fotografie nejen ze zdobení jablíček naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Tvorenicko_listopad_2013

Hlasujte pro vítěze

Naši žáci se zapojili do výtvarné soutěže Malované svátky, vyhlášené DDM Mělník. Od listopadu lze posílat vybraným obrázkům hlasy a hlasuje se až do února.    http://www.malovanesvatky.cz/#

Svatomartinské rohlíčky

Svatý Martin přijel na bílém koni a k tomuto slavnému dni patří také rohlíčky.My jsme měli  možnost je právě v tento slavný den ochutnat. Svatomartinské rohlíčky, které donesl Jurášek nám moc chutnaly..Děkujeme!

     

Jiří Kolbaba: Fotosafari - planeta zvířat

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme zavítali do Lužce za Jiřím Kolbabou. Exotická diashow jednoho z nejznámějších českých dobrodruhů, cestovatele Rádia Impuls a viceprezidenta klubu cestovatelů Jiří Kolbaby se nám moc líbila. "Zatímco člověk žije na pěti světových kontinentech, zvířata osídlila všech šest. Jsou odolnější, rychlejší, vytrvalejší, často i přátelštější a chytřejší. Mají naši úctu i obdiv. Fascinující výlet nás přiblíží téměř na dotek ke stovkám exotických zvířat. Zažijme poznání a vzrušení při setkání s faunou všech šesti kontinentů planety..." Tato slova jsme slyšeli hned v úvodu a pan Kolbaba k nám poté hovořil nepřetržitě  po celý čas přednášky. Jeho projev plný nadšení a dobrých rad nepřerušil ani mikrofon, kterému došly baterie. Co si budeme určitě všichni z přednášky pamatovat díky panu Kolbabovi,  je  rozdíl mezi tuleněm a lachtanem. Lachtani mají ve svém názvu "ch" a toto písmeno je ve slově ucho a ucho lachtan narozdíl od tuleně vidět má. Tuleni mají ušní boltce nevyvinuté, tudíž je nevidíme. Slyší však stejně dobře, jelikož mají dva malé otvory, které jim to umožňují.

Velké poděkování

Děkujeme rodičům Jiříka Sirového a rodičům Johanky a Juráška Kadeřábka za finanční dar na "překvapení" do školní družiny. Za věcný dar do MŠ děkujeme rodičům Máti a Daníka Reilicha. Aby se dítě mohlo zdravě rozvíjet, musí se cítit spokojené a v bezpečí. S Vaší pomocí, ať už je jakákoliv, se naplňuje naše poslání. My jsme za to moc rádi a Vaší pomoci se velice vážíme!

Zetík již třikrát vycestoval

Náš ufonek Zetík doprovází malé žáčky po celý rok předmětem Člověk a jeho svět. Zetík si tu a tam vybere někoho pilného, kdo se v hodinách hlásí, plní vzorně zadání a nevyrušuje a na víkend se k němu přestěhuje. Již navštívil čtyři kamarády doma - Kačku, Jindříška, Juráška a Adélku. Byl s nimi na rybách, v obchodě,  u jejich babiček, prababiček či na dalších návštěvách. Po víkendu si pak všichni povídáme, co Zetík pěkného zažil. Kdo si další odvede Zetíka na víkend k sobě domů, ví jen sám Zetík. Však Vás, děti, neustále bedlivě sleduje každý den...

 

Kytarové ráno

Všichni žáci během  školního roku sbírají perličky za dobrovolné úkoly. V hodinách hudební výchovy mohou za perličku představit ostatním  hudební nástroj. Ti starší si musí již něco o hudebním nástroji navíc zjistit a vše napsat. Hudební nástroje si děti losovaly a tak někdo  dostal za úkol seznámit ostatní i s méně známými nástroji jako je např.  pikola, hoboj, fagot, tuba atd. Naštěstí dnes máme internet a vše si můžeme dohledat právě tam. Kubík Muchka si vylosoval kytaru a doma poprosil tatínka, aby donesl dětem své kytary  představit. Děti se od Kubíka dozvěděly, jaké druhy kytar existují, z čeho se kytara skládá a vyjmenoval rozdíly mezi elektrickou a akustickou kytarou. Pan Muchka vyprávění Kubíka obohatil dalšími velice zajímavými informacemi a dokonce i hrou na všechny kytary, které donesl ukázat. Ráno s kytarou se všem líbilo. Panu Muchkovi moc děkujeme...

Psychologická konzultace

Maminka naší žačky Anežky paní PhDr. Pavla Majerová nabízí zdarma svou pomocnou ruku. Řeší-li někdo z Vás jakoukoliv situaci, na kterou již sám nestačí, nebo má pocit, že brzy stačit nebude, může se na ni kdykoliv obrátit. Na těchto stránkách se dozvíte,  s čím vším Vám může být PhDr. Pavla Majerová nápomocna:  http://www.psycholog-majerova.cz/ . S paní Majerovou bude řešení Vašich problémů snazší, probere s vámi, co Vás trápí a jistě najdete společně řešení. Za tuto nabídku mamince Anežky moc děkujeme.

Informace pro rodiče

V případě, že potřebujete, aby dítě odešlo ze školy v jinou dobu, než jste uvedli na zápisním lístku do školní družiny, musí dítě přinést pro každý takový den vyplněný tiskopis „Uvolnění žáka ze školní družiny“, který je k dispozici vytištěný ve škole, volně ke stažení v sekci Dokumenty nebo si jej můžete přepsat podle vzoru. Jde o bezpečnost Vašich dětí. Děkujeme.

Uvolnění žáka ze školní družiny, z vyučování

Žádám o uvolnění svého syna – dcery  ………….……………………………………………………………………

dne ……………… v………. hodin ze školní družiny/z vyučování. Dítě odchází bez doprovodu.

Prohlašuji, že okamžikem odchodu dítěte z prostoru školy přebírám veškerou právní odpovědnost,

vyplývající z povinnosti dohledu nad dítětem.

V …………………………………………………………… dne………………………

podpis zákonného zástupce:

Bláznivý pátek

Poslední říjnový pátek jsme se vypravili nejprve do Bulharska s Pepíčkem Kovářem. Pepíček ukázal fotografie z dovolené a povyprávěl o tom, jak se v této zemi žije, kdy a s kým  ji navštívil a co se mu nejvíc líbilo. Moc mu to v námořnické čepičce slušelo!  Jiřík Sypecký zas podrobně vysvětlil a ukázal, kde leží Itálie, jaké má  řeky, pohoří a okolní státy,  kde je možné prožít  zimní dovolenou a pěkně si zalyžovat a ochutnali jsme vynikající černé sépiové špagety. Nakonec jsme se podívali do Tunisu s Eliškou Hofmanovou. Eliška nás seznámila s geografickými údaji, oblékla se do obleku pořízeném v této zemi a ukázala krásný bubínek.

Povídání  Pepíčka, Jiříka a Elišky doplněné fotografiemi i videem se nám moc líbilo.Další bláznivý pátek  nás čeká 29. listopadu.

 

Fotografie naleznete zde:  http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznivy_patek_rijen_2013

E. ON ENERGY TRUCK

Ve čtvrtek 24. října k nám zavítal E.ON Energy Truck - speciální vozidlo,které je vybaveno různými didaktickými pomůckami. Děti se dozvěděly, jak vzniká elektrická energie, jak se vyrábí a putuje z místa výroby až k zásuvkám jejich domova. Cílem tohoto programu bylo, aby si děti uvědomily, že energetické zdroje nejsou nevyčerpatelné a že se s nimi  musí zacházet hospodárně a šetrně.  Také byly děti seznámeny s bezpečností při manipulaci s elektrickými spotřebičemi. Věříme, že se tato misePlus + dětem líbila a že  program "Malá energetická akademie" jim přinesl mnoho nových znalostí a nově nabytých zkušeností. Děti si neodnesly jen nové poznatky, ale také dárečky, které  jim udělaly opravdu velkou radost!

Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/E._ON_ENERGY_TRUCK/

  Ochutnávka ovoce a zeleniny

Děti ví, že by měly denně jíst ovoce a zeleninu, aby byly zdravé. Ale jak chutná taková syrová brambora, vyzrálé kaki, cuketa, patizon,  petržel s celerem a další zelenina a ovoce, to jsme se pokusili zjistit právě během naší velké ochutnávky. Někteří odvážlivci  se pustili i do cibule s česnekem. Vše se snědlo, jen  Pepíčkova cuketa zůstala na druhý den, ta už se do bříšek nevešla...

Donesli jsme na ochutnávku...

Soutěž ve sběru kaštanů

Milé děti, sbírejte kaštany a noste je navážené do školy. Na konci školního roku bude vyhlášen nejlepší sběrač.

72 hodin - Ruku na to!

Opět jsme se zapojili do dobrovolnické akce s názvem 72 hodin – Ruku na to! I přestože nám počasí nepřálo a pršelo, vyrazili jsme v  pátek 11. října, abychom sesbírali  starý a nepotřebný papír a rozbité drobné elektrospotřebiče. Moc rádi bychom poděkovali všem, kteří se zapojili a pomohli nám zrealizovat tuto akci. Velké dík patří  rovněž paní Tomáškové, jež nám pomohla s odvozem odpadu. Fotografie z této akce pořídila Eliška. Elišce moc děkujeme.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/ZS_Ledcice%2C_sber_-_I_pod_Ripem_vyjde_slunce/#

 

Děkujeme panu Hofmanovi a panu Klatovskému, kteří nám pomáhali s převozem nashromážděného odpadu v předchozích letech!

http://www.72hodin.cz/2013/projekty/i-pod-ripem-jednou-vyjde-zdrave-slunce

úryvek z dopisu od Ing. Ondřeje Šejtky, místopředesdy České rady dětí a mládeže: "Vážení koordinátoři projektů 72 hodin, velmi vám děkujeme za registraci vašich projektů. Celkové počty se vyšplhaly až na 310 projektů a v nich přes 16 tisíc dobrovolníků, těchto čísel si velice vážíme!...."

Mauglí v divadle Gong

Ve středu 2. října jsme navštívili pražské divadlo Gong. Představení s názvem Mauglí  byl  příběh z indické džungle, kde lidské mládě  Mauglí žilo ve společenství zvířat s osobitými charakterovými rysy. V této hudební komedii nechybělo napětí ani humor. Všem se nám v divadle moc líbilo a proto jsme herce odměnili za jejich výkony velkým potleskem.

Úvodní song (videozáznam ze zkoušky ) je možný zhlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=tJaxr17KJio

Dopravní hřiště - Mělník

V úterý 1. října jsme se vydali na mělnické dopravní hřiště. Prohlédli jsme si výuková videa , zopakovali pravidla silničního provozu a poté jsme si na jízdních kolech zajezdili na dětském hřišti.  Na jaře toto místo opět navštívíme, ale tentokrát se pokusíme uspět v testech a získat  Průkaz cyklisty.

Svatováclavský běh

V pondělí 30. září jsme dokončili disciplíny - běh, hod kriketovým míčkem a hod granátem. Všichni jsme se snažili podat co nejlepší výsledky. Jak úspěšní jsme ale byli, se dozvíme až na hodině tělesné výchovy na konci týdne.

Dne  27. září proběhl první "Bláznivý pátek". Díky poutavému vyprávění Kubíka  jsme se velice rychle přesunuli do Egypta. Kubík donesl na ukázku papyrus, různé předměty vyrobené v Egyptě a dokonce pravý pouštní kámen. Pomazali jsme se voňavou přírodní mastí Aloe vera, ochutnali výtečný ibiškový čaj a  dozvěděli se spoustu zajímavostí. Největší potlesk Kubík sklidil, když s Kristýnkou předvedl ostatním, jak se v Egyptě smlouvá. Dalším vylosovaným byla Martinka, která si vybrala Chorvatsko. Přinesla  nám  fotografie z dovolené a povyprávěla o tom, jak se v Chorvatsku žije. Geografické informace o této zemi  jsme si společně vyhledali na interaktivní tabuli.   Když jsme se nasvačili, vypravili jsme se na  "Svatováclavský běh". Nestihli jsme ale téměř žádné disciplíny, protože se brzy ohlásil příjezd záchranného vozidla a všichni jsme  se museli odebrat zpět ke škole.  V záchranném voze se nám moc líbilo. Prohlédli jsme si  jej zevnitř a mohli se položit i na lehátko. Ve školní družině se pak ze stolů staly operační stoly a probíhaly operace střev, žaludku a dalších orgánů. Hráli jsme si  téměř celé odpoledne na nemocnici a čekárny byly  neustále naplněné pacienty.

Fotografie z dnešního dne: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznivy_patek,_beh

Článek zde stáhnout v pdf formátu zde: zš ledčice.pdf

Ochutnávka cizokrajného ovoce

Pan Muchka nám dovezl ovoce z Číny a my tak mohli poprvé v životě ochutnat plod kaktusu s názvem  DRAGON FRUIT neboli  PITAYA. Moc panu Muchkovi za ochutnávku děkujeme! Více o tomto ovoci si můžete dočíst zde:  http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/pitaya/pitaya-popis.htm

Zasaď strom pro mír

V pátek 20.9. jsme společně zasadili na školní zahradě lípu. Stromy jsou pro nás symboly života a čistoty ovzduší. Touto akcí jsme se zapojili do kampaně Plant a Tree for Peace neboli Zasaď strom pro mír a získali taky moc hezký certifikát za účast.

 

 

Keramický kroužek v keramické dílně U Cinků - se koná každé pondělí

- děti  od 16.00 hod. do 17.15 hod., cena 30,- (předplatné na měsíc 100,-) - dospělí od 17.30 hod. do 20 hod., cena 100,- (předplatné za pololetí 9/2013 - 1/2013  1300,-) V případě zájmu je možnost otevřít další kroužek pro rodiče s dětmi.

Děkovný dopis a Pamětní listina  ze ZOO Praha

Do školy dorazilo poděkování od pana ředitele Mgr. Miroslava Bobka ze Zoologické zahrady v Praze za finanční podporu po povodni a Pamětní listina, která nám udělala velkou radost. Za vše, co se nám podařilo získat na pomoc, Vám všem moc děkujeme!

Dopis od pana ředitele ZOO Praha: zoo2.pdf

 

Děkujeme všem, kteří přinesli do školy krabičky, ruličky a další materiál na pracovní činnosti. Momentálně musíme sběr pozastavit, není jej kde uchovávat. Sbírejte, prosím, zatím jen papírové sáčky od čajů, kulaté krabičky od sýrů  a víčka. Děkujeme

 

6. září  - Zhlédnutí dokumentu - První obeplutí zeměkoule

Dnes jsme zhlédli dokument a dozvěděli se, že před 491  lety dne 6. září roku 1522 se kapitán del Cano jen s jedinou lodí a se 17 muži na palubě vrátil  do Španělska. Jejich cesta trvala  tři roky a 12 dní a přinesla důkaz o kulatosti naší Země. Výpravu vedl Fernão de Magalhães.  Z pěti lodí dokončila tuto náročnou plavbu jen jedna. Sám Magalhães zahynul na Filipínách. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí. Také již víme, kde vznikl název pro Tichý oceán. Když jím proplouvali  Fernão de Magalhães,  nebylo již  téměř co jíst a pít, námořníci pili zkaženou žlutou vodu, Byli tak zesláblí, že by nepřežili bouřku a tak kapitán nazval oceán Tichým z vděčnosti (tak to stojí v zápiscích kronikáře lodi).O tomto obeplutí si ještě blíže povíme ve školní družině a příští týden si v hodinách TV zahrajeme míčovou hru Lodě, kterou jsme vymysleli my  a hraje se jen u nás v tělocvičně...

První školní den

První školní den je za námi. Moc jsme si přály, aby se Vám všem líbil a snad se nám to i povedlo. Letošní celoroční projekt se nazývá Putování po světadílech. Budeme cestovat po mořích a objevovat krásu naší Země. Prvňáčci si z moře ulovili  zlatou rybičku, která jim splní přání. Tak a teď vzhůru na palubu, dálky čekají!

 

"Co se skrývá v hlubinách,

víme jenom my,

ale co je nad hladinou,

kolik krásy na zemi?

Poznáte, když poplujete

celým rokem s námi,

v naší lodi je moc hezky,

nikdy nebudete sami.

Celý svět si prohlédneme,

dalekohled máme,

na pevninách vystoupíme,

ať je dobře známe...."

 

Moc děkujeme panu Muchkovi,  panu Majerovi a panu Kadeřábkovi za pořízení fotografií, odkaz zde:  http://bisara.rajce.idnes.cz/ZACATEK_SKOLNIHO_ROKU_2013-2013

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den_2013/

http://www.flickr.com/photos/yancad/sets/72157635343865501/

 

 

Menu

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057806