Archiv ZŠ 2014/2015

 

 

Vysvědčení 30. června 2015

Fotografie z rozdávání vysvědčení naleznete zde:

http://bisara.rajce.idnes.cz/VYSVEDCENI_2015%2C_ZS_LEDCICE/

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_30.6.2015

 

Děkujeme rodičům Kíti a Kubíka a také rodičům Anežky za pořízení fotografií.

 

Rozloučení s pátou třídou  a obchůdek

V pátek 29. června 2015  jsme se rozloučili s žáky páté třídy, popřáli jim hodně štěstí v nové škole a předali malé dárečky. Poté proběhl obchůdek, kde si všechny děti za nastřádané šípy vybraly odměny. Děkujeme mamince Tedíka a Olíka za naušničky do obchůdku.

 

Ptám se ptám, jak to na začátku bylo,

slunko svítilo, nebo jako z konve lilo?

Nikdo neví, zda počasí nám přálo.

Víme, že byl první školní den a  zvonění  vás přivítalo.

 

Stali jste se školáčky a my byli moc rádi.

Pod veselými obláčky stojíme dnes, kamarádi.

Učení vám šlo moc hezky,

občas  přišlo krupobití, někdy blesky.

 

Ale černé mraky vždycky zmizí,

moudrost nad vše  – zlato ryzí.

Dnes stojíte na prahu, je váš čas

opustit ledčickou školu -  všechny z  nás.

 

Co nám nikdo nevezme  jsou vzpomínky,

když opustíte  náruč maminky

a jdete do školy moudrými se stát,

přitom jste ještě malí a chcete si moc hrát.

 

Nejsme tu navždy a nejsme tu napořád,

i když bychom s vámi rádi byli.

Osud dává,  ale musí taky brát

a teď pokynul , abychom se  rozloučili.

 

Loučíme se s vámi, smutno je nám všem.

Zda slunko svítí dnes nebo lije jako z konve,

na to si již příště vzpomenem'.

 

Fotografie z obchůdku a z  rozloučení zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_2015

http://bisara.rajce.idnes.cz/ROZLOUCENI_S_PATAKY_A_PREDSKOLACKY/

Slon pro štěstí

Zapojili jsme se  do dobročinné soutěže Dar dobrého srdce a vyrobili našim školčátkům slona pro štěstí. Slonovi se zatím nechce ze školní družiny (začal se trošičku rozpadat)  a tak s námi nějaký čas ještě pobude. Štěstí přeci jen donesl, čeká nás nová školní zahrada a my se na ni moc a moc těšíme...

Informace o škole v přírodě a fotografie naleznete - MENU, ŠKOLAV PŘÍRODĚ, 2014/2015

Lego KidsFest Praha 2015

Ve středu 18.6. 2015 jsme se vydali navštívit Lego KidsFest v Praze. Vyjeli jsme v jednu hodinu odpoledne a vrátili se v šest hodin večer. Pohráli jsme si se spoustou LEGA,  soutěžili jsme, viděli jsme nádherné stavby z LEGA a také jsme si užili hodně zábavy na atrakcích, které byly součástí festivalu.Výlet se nám všem moc líbil.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vystava_Lega_2015

 

Recyklohraní

Již čtvrtým rokem jsme zapojeni do programu Recyklohraní. Na konci každého roku si za nasbírané body, které získáváme za plnění úkolů a třídění elektrospotřebičů a baterií, vybíráme z katalogu odměn hry či sportovní vybavení. V letošním roce nám do školní družiny přibyly nové společenské hry. Děkujeme vám všem, kteří jste po celý rok pomáhali.

Kreslení je radost

Jurášek Kadeřábek z druhé třídy sotva má volnou chvilku, bere do ruky tužku a kreslí obrázky. Poslední dobou kreslil návrhy policejních vozů a tak jsme se rozhodli, že jeho výtvory ukážeme Policejnímu prezidiu ČR. Vložili jsme je do obálky a poslali. Včera Juráškovi přišel moc hezký dopis a plno dárečků. Policejní prezidium ČR v dopise slíbilo, že při plánování nového vozového parku se budou inspirovat Juráškovými obrázky. Pochválili Juráška za krásné výtvory a popřáli mu mnoho životních úspěchů. Policejnímu prezidiu ČR moc děkujeme a Juráškovi blahopřejeme!

 

VI. ročník soutěže Western a koně očima děti

Naše žákyně páté třídy Sárka Budková byla úspěšná ve výtvarné soutěži Indiáni a jejich tradice. Získala moc hezké dárečky a diplom. Sárce gratulujeme!

Školní Superstar

Ve 3. až 5. třídě děti projevily zájem o pěveckou soutěž a tak se tato soutěž zrealizovala. Byla celkem tři kola a na konci  jen jeden zasloužený vítěz - Martinka Živná. Martince gratulujeme!

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (KVĚTEN)

Na konci měsíce května nám své záliby představili čtyři naši žáčci. Olík dorazil v doprovodu své maminky a povyprávěl o svém koníčku - fotografování. Také Isabelka  přišla se svou maminkou a  povyprávěly nám  o hře na klavír. Zahrály nám na školní piáno a my jsme si také společně zazpívali. Víťa se zajímá o exotická  zvířátka. Se svou rodinou často navštěvuje zoologické zahrady. Přinesl fotografie a o každém zvířátku nám řekl zajímavé informace. Na závěr nás  Eliška  zavedla do světa mažoretek. Všechny děti si referáty moc hezky připravily a tak si zasloužily  šípy do svých totémů. Tento bláznivý pátek byl velice povedený a úsměvný. Chlapci navíc dorazili v dívčích parukách a šatech a  děvčata se  převlékla za chlapce. 

 

Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky/#DSCN9141.jpg

Výlet do Lidic

Ve čtvrtek 28. května jsme navštívili Památník Lidice. Nejdříve jsme vstoupili do Lidické galerie, kde jsme si zahráli moc pěkné hry a  seznámili se  s důležitými informacemi týkající se sochařství. Poté jsme si prohlédli růžový sad a k naší velké radosti jsme se stali účastníky oficiálního předání uměleckých děl k uctění blížícího se 73. výročí vypálení Lidic. U síně  In memoriam  byli studenti a zástupci českých a německých škol, delegace odborů DGB z Bavorska a zástupci OS KOVO.  Měli jsme  to štěstí vidět lidické děti, které přežily tuto strašnou tragédii - Marii Šupíkovou, Pavla Horešovského a nejstarší z lidických žen,  Miloslavu Kalibovou. Společně s námi se tohoto výletu zúčastnila  i PhDr. Jana Vrzalová. Paní doktorka nám  návštěvu Lidic zprostředkovala, za čež jí moc děkujeme.  Tento výlet  nám připomněl, jak velké hrůzy se děly za války a  je moc dobře, že český národ nezapomíná...

 

http://www.lidice-memorial.cz/pamatnik/aktuality/vernisaz-vystavy-tvorba-pro-lidice/

http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/ucni-vytvorili-krasu-z-kovu-20150530.html

http://www.lidice-memorial.cz/fileadmin/user_upload/aktuality/tvorba_pro_lidice/Tvorba_pro_Lidice_2015_-_tiskova_zprava.pdf

Fotografie z návštěvy Lidic zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Lidice_2015/

ARÉNA -  Mistrovství světa Německo - Rakousko

Naše škola obdržela zdarma vstupenky na MS v hokeji. Ve škole jsme si odhlasovali, komu budeme fandit (vyhrálo Rakousko) a starší žáci vyrobili transparent, který jsme s k našemu podivu nenechali už ve škole, ale málem v autobuse. Naštěstí máme paní učitelky bystré a rychlé a spojením těchto sil jsme transparent nakonec svírali s úsměvem v našich rukou (jedna vzpomněla  a druhá zastavila rozjetý autobus). Před O2  ARÉNOU jsme stáli kolem druhé hodiny. Dostali jsme do tří hodin  rozchod, abychom si užili zábavu, než napínavý zápas začne. Zúčastnili jsme se spousty soutěží a získali moc hezké ceny. Mohli jsme se dokonce vyfotit na magnetky či jiné předměty, vykřičet si cenu anebo namíchat svůj vlastní nápoj. Když jsme vstoupili do  arény, byli jsme v úžasu, jak velké a pěkné to uvnitř je. Setkali jsme se s Bobem a Bobkem a viděli je bruslit. Někteří naši žáci se cítili jako doma v obývacích pokoji. Jelikož je neodradila velká fronta na jídlo, přišli o celou druhou třetinu vyčkáváním ve  frontě a poté nemohli být vpuštěni dovnitř arény. Sedli si tedy  na židličky před obrazovkou na chodbě a pokračovali nerušeně v jídle.

Moc děkujeme tatínkovi Emmičky,  který si zakoupil lístek, doprovodil nás na zápas a s přesunem dětí pomohl. Věříme, že si tento výlet za sportem děti užily a mají spoustu krásných zážitků!

   

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/hokej

 

Rozhodnutí o přijetí  k předškolnímu vzdělávání v ZŠ a MŠ Ledčice najdete zde:

http://www.ledcice.cz/skola/index.php?nid=1781&lid=cs&oid=3782083

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (DUBEN)

V měsíci dubnu nám představilo své záliby pět našich žáčků.  Kíťa nám jako první  pověděla o baletu. I přestože jsme se s baletem seznamovali téměř celé dvě vyučovací hodiny, povídání Kíti bylo velmi poutavé a všichni jsme se zájmem celou dobu poslouchali. Mareček nám vyprávěl o hradech, Máťa Rybář o nohejbaleOndra  Kolář o výletech a nocování pod širákem a Martinka o šití. Všichni si své referáty moc pěkně připravili. Tento den byl navíc kouzelným - čarodějným. Ve škole se to hemžilo samými čarodějnicemi a různými tajemnými bytostmi. Některé  držely v ruce kouzelnou hůlku a zkoušely čarovat, další zas létaly na kouzelném koštěti. Naštěstí nikoho nenapadlo zaklít školu a tak školní rok ještě nekončí.  Můžeme se těšit na tři akce. Dne  28. května jedeme  do Lidic, 19. června navštívíme dopravní hřiště  a  21. června nás čeká odjezd na školu v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou.

 

Děkujeme mamince Kíti a Kubíka za pořízení fotografií.

http://bisara.rajce.idnes.cz/BLAZNIVY_PATEK_-_CARODEJNICE/

http://bisara.rajce.idnes.cz/REFERAT_-_BALET_HRADY/

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky/#DSCN8484.jpg

McDonald's Cup a naše čtvrté místo v okresní fotbalové soutěži

V úterý  28. dubna jsme odjeli  do Neratovic doprovodit naše malé fotbalisty na okresní soutěž ve fotbale. Vyrobili jsme  transparenty, přichystali maskota (kohouta), složili pokřik pro naše fotbalisty a vyrazili napříč chladnému počasí. Celkem jsme absolvovali tři zápasy. První zápas byl velice napínavý. Hned na začátku selhala naše obrana a dostali jsme gól. Nic jsme ale nevzdávali a začali bojovat. Vzápětí jsme vyrovnali, ale radost netrvala dlouho. Přišel další gól a my jsme dlouho  prohrávali 1:2. Až ke konci druhého poločasu, dvě minuty před koncem, jsme vyrovnali na 2:2. Zápas  skončil nerozhodně. Začaly se kopat penalty, I tady  po velmi napínavých minutách končily kopy na bránu 4:4. Přišli na řadu brankáři. Náš brankář nezklamal, střelil gól a vzápětí chytil penaltu protihráče.. První zápas jsme tak vyhráli a hned jsme věděli, že domů se ještě nejede, protože nás čeká boj další. Nakonec jsme bojovali o třetí místo, ale protože jsme se střetli se samými fotbalisty, k  třetímu místu jsme se i s nasazením všech sil neprobojovali. Skončili jsme na místě čtvrtém. Máme krásný diplom  (i když deštěm rozmazaný) a ještě hezčí fotbalový míč, který jsme obdrželi za naši hojnou účast (jel nás celý autobus) a za krásné fandění. V příštím roce se znovu do této soutěže zaregistrujeme.  Věříme, že jednou pohárem naši krásnou školu určitě obdarujeme.

Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/McDonald_s_Cup

Úspěch našich žáků z páté třídy

Naši  žáčci Kíťa, Kubík a Johanka byli přijati na Dvořákovo gymnázium v Kralupech nad Vltavou. Všem moc gratulujeme! Úspěšné přijetí na gymnázium  jsme  hned oslavili dětským šampaňským, které donesla Kíťa s Kubíkem. Moc jsme si pochutnali.

 

 

 

 

 

 

Kíťa se vybavila kouzelným koštětem, aby všechno hravě a rychle zvládala...

Kubík má připravené ucho, aby vše zaznamenalo a také kufřík, kam si bude ukládat nové vědomosti..

Johanka si vyrobila kouzelný meč, kterým zažene každého, kdo se jí postaví do cesty...

Zvěř očima našich dětí

ti z přírodovědného kroužku Veverky a naši žáčci  nakreslili obrázky do soutěže "Mé toulky za zvěří" . Podívejte se sami, jak se jim to povedlo. Budeme držet v soutěži palečky!

 
       

Linka bezpečí ve vaší třídě

Dne 27. dubna proběhl ve škole projekt "Linka bezpečí ve vaší třídě".Téma "Já a svět počítačů" si zvolily děti samy. Původně měl tento projekt stát 3600,- Kč, ale naše škola byla vybrána a  měla vše  zdarma.

 

Pohled ze školního okna 31. března 2015

 

 

Jedovaté rostliny

I prvňáčci se s  velkou chutí zapojují do dobrovolných úkolů. Olík nám dokonce donesl ukázat  jedovatou rostlinu bolševník. Děti  byly překvapeny velikostí rostliny a již všichni vědí, že na tuto rostlinu se nesmí sahat, protože způsobuje silné kožní problémy.

   

 

Noc s Andersenem aneb Jak to vůbec začalo...

Nehody se stávají a jedna taková nehoda se stala i v Ledčicích. Utekly tam totiž divoké šelmy a hned tři. Když děti dorazily na Noc s Andersenem, dozvěděly se to od klauna. Vydaly se hned šelmy hledat. Nehledaly dlouho, neboť šelmy zanedlouho přijely na koloběžkách. Již z dálky bylo vidět, že se jedná  o tři medvědy.  Paní učitelky tentokrát na sebe vzaly medvědí podobu. Když si medvědi před školou  zatančili s dětmi, pozvali je dál do školy. Všichni nocležníci se ubytovali v tělocvičně a rozloučili se se svými rodiči. Poté odešli na školní zahradu, kde ozdobili strom Pohádkovník a pojedli svou oblíbenou pizzu. Po večeři se četly pohádky. Po pohádkách byla na školním hřišti diskotéka, při které  dětem vyhládlo a tak se vydaly do školní jídelny ochutnat, co jim maminky dobrého napekly. Po druhé večeři se opět četly pohádky, luštily kvízy a čekalo se na noční stezku odvahy. "Kdože tentokrát za námi dorazí?"vrtalo všem přítomným v hlavičkách. Přeci jen se po chvíli dočkali a mohli z tělocvičny vyjít za světýlky. Světýlka je  letos dovedla ven na školní zahradu, kde plápolal  oheň. U  ohně seděl šaman. Druhý  vyčkával v keři a po chvíli na děti vybafl.  Kdo překonal svůj strach a vydal se do zahrady, zaslouží velkou pochvalu!

Děkujeme tatínkovi a dědečkovi Ondráška Koláře za jejich krásné vystoupení, díky kterému se Noc s Andersenem v Ledčicích stala opět tajemnou a dobrodružnou. Děkujeme!

 

Děkujeme tatínkovi Kubíka a Kíti za pořízení fotografií. Odkaz zde:

http://bisara.rajce.idnes.cz/NOC_S_ANDERSENEM_-_BREZEN_2015/

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2015/

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (BŘEZEN)

Poslední pátek v březnu jsme do školy přišli jako pohádkové postavičky a donesli jsme si každý svou nejoblíbenější knížku. V deset hodin nás navštívila  paní knihovnice PhDr. Jana Vrzalová. Představila nám  moc hezké knížky o strašidlech, které jsou v ledčické knihovně nově k dispozici a  hezky si s námi povídala. Za milou návštěvu moc děkujeme!

 

Vylosovaní žáčci opět pohovořili o svých zálibách.

Emmička navštěvovala po celý rok golfový kroužek. Povyprávěla nám moc hezky o tom, co je cílem hry, z čeho se skládá golfové hřiště a  popsala golfové vybavení a oblečení. Své vyprávění dokonce doplnila svým videem.

Járu s Kubíkem baví  fotbal. Oba navštěvují fotbalový kroužek ve Straškově.   Přiblížili nám pravidla fotbalu a  ukázali vybavení fotbalisty.

Sárku zajímá první pomoc. Řekla dětem, co je úkolem první pomoci a přinesla na ukázku obvazový materiál. Vysvětlila použití a krátce povídala o zraněních, která se nám mohou přihodit.

Terezku baví malování. Donesla do školy na ukázku své výtvory, základní výbavu malíře a také jsme dostali nádherný obrázek na památku. Za obrázek Terezce moc děkujeme!

Jiřík Sypecký již odmala rád jezdí na čtyřkolkách a na motorkách, proto si připravil vyprávění  právě o těchto strojích. Dokonce nám předvedl jízdu na své cross motorce. Své vyprávění také doplnil  videem.

Děkujeme všem žáčkům, že nám tak hezky představili své záliby. Nyní je před námi dubnový bláznivý pátek. Nejen, že dorazíme všichni jako čarodějnice, ale navíc nám budou opět někteří z nás vyprávět o svých koníčkách - Máťa Rybář o nohejbalu, Ondrášek Kolář o čundrování, Kíťa nás provede baletem, Mareček doprovodí na známé i neznámé hrady a Martinka nám ukáže své šití. Už se moc těšíme!

 

Děkujeme mamince Kubíka a Kíti za pořízení fotografií. Další fotografie naleznete zde:

http://bisara.rajce.idnes.cz/BLAZNIVY_PATEK_-_POHADKOVE_POSTAVY_BREZEN_2015/

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky/#DSCN7992.jpg

Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů

Opět po roce nás navštívilo Divadélko pro školy z Hradce Králové, tentokrát s pohádkou o vodníkovi a mlynáři, kteří se neměli rádi a vyváděli si navzájem samé nepěkné věci. Nakonec se přeci jen  usmířili a vše se v dobré obrátilo, tak jak to v pohádkách bývá.

Vítání jara

V pátek 20. března jsme se sešli před školou, abychom přivítali jaro písničkou, básničkou a hrou na flétničky. Sluníčko nám pěkně svítilo a příjemně nás hřálo!

Další fotografie z Vítání jara naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vitani_jara_2015

 

Částečné zatmění Slunce

Dne 20. března jsme se vydali na školní hřiště pozorovat částečné zatmění Slunce. Další zatmění proběhne za 6 let  dne 20. června 2021, proto jsme si tento jev nechtěli nechat ujít.

       

 

Srdečně Vás všechny zveme na Dětský karneval.

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (ÚNOR)

Únorový bláznivý pátek byl velice pestrý. Dorazili jsme do školy v zajímavých účesech. Někteří žáčci se kvůli bláznivému pátku dokonce nechali bláznivě ostříhat. Podívejte se na fotografie, jak nám to všem slušelo.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky/#DSCN7715.jpg

 

Ondra Chaloupka nám povykládal o střelbě z luku. Popsal části luku, druhy luků a jelikož se sám zúčastnil soutěží, povyprávěl o svých zážitcích. Tomášek Zahorjan rád s rodinou navštěvuje zoologické zahrady. O jedné z nich, kde se mu nejvíc líbilo, nám povyprávěl. Nelinku baví hra na flétnu. Představila nám svůj hudební nástroj, popsala části a dokonce si pro děti připravila hudební soutěž. Všechny děti si moc hezky své povídání připravily.V měsíci březnu nás Jára a Kubík Jarůšek provedou fotbalem. Jiřík Sypecký nám přiblíží svět motorek a Sárka povykládá o první pomoci. Už se moc těšíme!

 

 

Informace  týkající se  zápisu  do MŠ  v Ledčicích na školní rok 2015/16 naleznete  vlevo v menu  "Zápis do ZŠ, MŠ".

Zápis do 1. třídy

Zápis do první třídy je již za námi.  Sotva se děti usadily do lavice, dostaly od nás první otázku: "Jak ses připravoval-a na zápis do školy?" Všechny děti byly moc šikovné.

 

Verunka Svobodová

"Vzala jsem si tyhlety šatičky."

Terezka Zahorjanová

"Nachystala jsem si tašku, penál. Koukala jsem se na Tomáška a tak se učila."

Editka Rubínová

"Učila jsem se písmenka."

Klárka Kubová

"Nepřipravovala jsem se."

Petřík Haluza

"Učil jsem se s Johankou doma."

Daneček Reilich

"Učil jsem se s Máťou a s mámou."

Sandruška Budková

Terezka Králová

"Nevím."

Toník Žákovič

"Nevím"

Bětuška Fuková

"Maminka mi koupila školní tašku, ale to jsem ještě nebyla předškolačka."

  Verunka Foučková

"Jo, mám doma jednu knížku."

 

Dopis domů

Prvňáčci a druháčci se v hodině Člověk a jeho čas naučili svou adresu. Jak ale nejlépe zjistit, zda ji umí správně? Zkusili tedy poslat opravdový dopis domů. Už všichni ví, kam se lepí poštovní známka a jak se píše správně adresa. Psaní dopisů ze školy v přírodě (Jiřetín pod Jedlovou), kam odjíždíme 21. června, jim tak nebude činit žádné potíže. Odkaz na školu v přírodě http://www.rsnetopyr.cz/?page_id=320

 

Indonésie - Po stopách lidojedů, vzdělávací program Planeta země 3000

Již potřetí jsme zavítali s Adamem Lelkem -  fotografem, dokumentárním režisérem, cestovatelem a dobrodruhem  do dalekých krajin, abychom zažili nevšední dobrodružství. Tentokrát naše cesta vedla do Indonésie. Navštívili jsme  ostrovy Borneo, Jáva, Bali, Sulawesi a Nová Guinea. Viděli jsme orangutany, kahau nosaté a další živočichy žijící v těchto oblastech.  Poznali jsme život přírodních národů z ostrova Nová Guinea, kteří i v třetím tisíciletí žijí na úrovni doby kamenné. Na Jávě jsme nahlédli do kráterů mocných vulkánů a nakonec jsme vstoupili přímo mezi lidojedy.

Pololetní vysvědčení

I když se pololetní vysvědčení  rozdává v zimní období, my jsme dorazili oblečeni jako v létě. Jediné, co nám chybělo, byl bazén. To nás ale zas tak nemrzelo, jelikož chodíme každý týden plavat a tam si vody užíváme dostatečně. Máme za sebou již druhou lekci plavání . I ti nejmenší jsou velice šikovní a vody se nebojí.  

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Pololetni_vysvedceni_2015

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (LEDEN)

V měsíci lednu představilo své záliby několik našich žáčků.

Tedík nám pověděl o  postcrossingu. Díky Tedíkovi již víme, že postcrossing je koníček pro toho, kdo rád posílá a dostává pohlednice. Nadšenci se zaregistrují na stránkách www.postcrossing.com a počítač jim poté sám vybírá adresy, na které se pohledy posílají. Naše škola se ihned s pomocí maminky Tedíka zaregistrovala a rovnou jsmě několik pohledů do zahraničí (Číny, USA, Německa, Ruska a Itálie)zaslali.

Zálibou Johanky a Anežky je kniha. Děvčata nám řekla o tom, jak knihy vznikaly v minulosti a také jak se vyrábí dnes. Poznali jsme největší knihu na světě (Ďáblova bible v minulosti, v současnosti To je Mohamed)), nejstarší (Diamantova sútra) a dozvěděli se  další zajímavé informace. Prohlédli jsme si nejoblíběnjší knihy Anežky - Chata v jezerní kotlině a Harry Potter a také se nám  Johanka s Anežkou pochlubily , že již spolu napsaly několik detektivních příběhů.  Držíme palečky, aby se jim psaní příběhů dál dařilo a činilo jim stejnou radost jako doposud!

Jurášek  nás uvedl do moc hezkého koníčku  hlavně pro chlapce a  tatínky -  RC modely. Nejprve  nás   všechny seznámil s tím, co to RC model je, jak funguje a také povyprávěl něco o minulosti modelů. Nechyběla ani zmínka a video o elektrických motorech, které má většina dnešních modelů. Jeden  model na dálkové ovládání  nám přinesl Jurášek ukázat. V  družině  se spolužáky pak vyzkoušel jízdu přes překážky. Nakonec Jurášek děti pozval v sobotu 14. 2. do Sokolovny Veltrusy, kde se od 15.00 hod. koná přehlídka RC modelů .

 

oodkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky#DSCN7368.jpg

Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Mezinárodní den památky obětí holocaustu byl před deseti lety stanoven na 27.ledna. Starší žáci si připravili pro své spolužáky referáty, prostřednictvím nich pak všem přiblížili význam slova  HOLOCAUST a vysvětlili stručně   historické souvislosti. Holocaust byl jedním z největších porušení lidských práv.

Další fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_den_pamatky_obeti_holocaustu

Poděkování

Děkujeme Obecnímu úřadu v Ledčicích za vánoční balíčky pro děti.

Zápis dětí do 1. třídy

Zápis dětí do 1. třídy školního roku 2015 – 2016 se koná ve středu 4. února 2015 od 13.00 hodin do 16.00 hodin v budově školy. Zákonný zástupce předloží občanský průkaz, rodný list a kartičku pojišťovny dítěte.

Ježíšek ve škole...

Zazvonil zvoneček a všechny děti věděly, kdo že to k nám přišel. Vešly do školní družiny, aby se podívaly, co jim nadělil. Nejdříve si rozdaly dárečky mezi sebou a hned potom se  rozbalily i ostatní dárky - hračky do školní družiny. Až do oběda si tančilo a soutěžilo. Po obědě donesla Terezka perníkovou chaloupku a začala ochutnávka.

Děkujeme babičceTerezky za tuto dobrůtku. Chaloupka z perníku  vykouzlila  velký úsměv na tvářích nás všech. Mňam!

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vanoce_Ledcice_2014

  Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (PROSINEC)

Tento bláznivý pátek jsme si zarybařili s Jindříškem a Honzíkem. Dozvěděli jsme se mnoho informací nejen o rybách, ale také jsme si prohlédli základní výbavu rybáře. Jindříšek nám navíc  ukázal svůj rybářský lístek a povolenku. Potom se představil Davídek jako voják.  Povyprávěl o vojenství, seznámil nás s hodnostmi vojáka. Na interaktivní tabuli nám pustil video, kde se odehrává přísaha vojáků v naší vlasti a také jsme zhlédli záběry z výstavy vojenského oblečení. V měsíci lednu (29.1.2015)nám představí své zájmy a koníčky Terezka (malování), Jurášek (auta na ovládání), Tedík (postcrossing) a Johanka s Anežkou (kniha).

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky#DSCN6950.jpg

Předvánoční bruslení

Před Vánocemi jsme vyrazili si zabruslit na Zimní stadion v Roudnici nad Labem. Všem se bruslení moc líbilo a dorazili jsme bez nehody. Děkujeme tatínkovi Emmičky a rodičům Kubíka a Kíti za převoz batohů s bruslemi.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Brusleni

Vánoční besídka

Vánoční besídka se konala v úterý 17. prosince ve školní družině. Děti i přes velkou nemocnost předvedly velké výkony. Besídku zahájil Máťa Reilich hrou na baskřídlovkou, doprovodili jej dva andělé (Jára a Jiřík Sypecký). Poté starší žáčci ukázali v anglické pohádce, jak moc hezky hovoří cizím jazykem. Dva Google překladatalé (Eliška a Anička) celou pohádku překládali. Mladší žáčci (1. a 2. třída) vystoupili s pohádkou Lotrando a Zubejda. Lotrando a Zubejda (Máťa Rybář a Isabelka) zazpívali na závěr pohádky  moc hezky písničku Nám se stalo něco překrásného. Během besídky nechyběla hra na flétničky. Závěrečnou pohádkou byla Sněhurka, kde nechyběla hra na piano (Isabelka) a také balet (Kristýnka). Touto pohádkou se děti rozloučily. Na naší škole  máme moc šikovné žáčky, kteří se moc těší na Vánoce. Budeme tedy čekat Ježíška, který by k nám měl dorazit v pátek 19. prosince. V pátek si rozdáme dárečky mezi sebou a jestli  jsme byli hodní, něco nám Ježíšek nadělí za hračky do školní družiny...

Odkaz na fotografie z besídky zde:

http://bisara.rajce.idnes.cz/VANOCNI_BESIDKA_2014#

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_2014

Za pořízení fotografií moc děkujeme rodičům Anežky a rodičům Kíti a Kubíka.

  

Tvořeníčko

Ve středu 10. prosince nás navštívila paní Šustrová z Prodejní dílny lidové tradice v Bechlíně. Pracovali jsme s kukuřičným šustím a také jsme si vyrobili rybičky z vizovického těsta.

Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Tvorenicko/

Rozsvěcení stromečku v Ledčicích

V pátek 6. prosince jsme vystoupili na akci Rozsvěcení stromečku s Mikuláškou pohádkou. Pohádka byla o chlapci Petrovi, který hodně zlobil a tak se dostal do pekla. Příběh byl doprovázený zpěvem i tanečky. Dětem se vystoupení moc povedlo!

Fotografie naleznete zde: http://svpriroda.rajce.idnes.cz/certi/

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (LISTOPAD)

V listopadu představili své koníčky opět tři naši žáčci. Kačka povídala o jízdě na kolečkových bruslích. Děti si prohlédly  její základní výbavu (brusle, helmu, chrániče) a také shlédly video, kde Kačka představila techniku jízdy na bruslích.  Pepča Švec nás seznámil s florbalem. Vyprávěl o tom, co používají hráči při hře, jak velké hřiště musí být, jaké se konají v Praze největší turnaje a další zajímavosti týkající se tohoto v poslední době hodně oblíbeného sportu. Donesl také ukázat svou florbalovou hokejku, aby děti viděly, jak se správně drží při hře. Máťa Reilich hraje druhým rokem na baskřídlovku a tak se rozhodl donést právě ji. Popsal nám základní části  tohoto krásného a zároveň hodně  těžkého hudebního nástroje a zahrál moc hezky písničku Do věží. Všichni tři si povídání velice pěkně připravili. Pro další měsíc byly vylosovány další děti.  Jindříšek a Honzík budou vyprávět o rybách, Anežka s Johankou o tom, jak vzniká kniha a vše kolem četby a Davídek o vojenství. Už se moc těšíme!

Odkaz na další fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky/

 

A jak dorazily děti oblečené poslední pátek v listopadu? Ústředním tématem tohoto  pátku byl "Posun v čase". Někdo se vrátil zpět o několik století, někdo vyrazil do budoucnosti, ale většina dětí dala přednost vývojovým etapám člověka. Místo dětí  ráno vystoupali schody dědečkové a babičky opírající se o hole. Tu a tam tu zabrečelo miminko, protože ztratilo svou plínku. Těhotná maminka byla unavená a tak si musela chvílemi odpočinout. A také se tu naparovali pubescenti. Děti si poslední pátek v listopadu opravdu užily a to nás moc těší!

Jedna babička byla tak hodná, že se s námi rozdělila o moc dobré buchty..Barunce děkujeme!

     

Rozloučení s Kolumbem

Ve středu 19. listopadu jsme se rozloučili s naší akvarijní rybičkou Kolumbem. Rybičku jsme pochovali na školní zahradě a udělali jí tam hrobeček.

Dopravní hřiště - Mělník

V úterý 4. listopadu se třetí, čtvrtá a pátá třída vydala  na mělnické dopravní hřiště. Všichni si prohlédli výuková videa , zopakovali pravidla silničního provozu a poté si na jízdních kolech zajezdili na dětském hřišti.  Na jaře toto místo navštíví znovu, ale tentokrát se pokusí uspět v testech a získat  Průkaz cyklisty.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Dopravni_hriste_2014

Památka zesnulých

Došli jsme  na místní hřbitovy, donesli s sebou svíčky a zapálili je. Pokud jsme objevili hroby, kde svíčky byly zhasnuté, rovněž jsme je rozsvítili a uctili tak památku všech zesnulých.

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (ŘÍJEN)

V měsíci říjnu představili své záliby tři žáčci naší školy. Jiřík Sirový, Anička a Domča. Jiříka zajímají letadla a létání. Pověděl nám o  prehistorických počátcích létání. Nezapomněl se zmínit o bájném letci - Ikarovi. Donesl nám ukázat i dvě moc hezké knížky. Díky knize Sportovní letadlo jsme se dozvěděli, jak se nazývají části letadla.  Další kniha, kterou nám Jiřík představil, se jmenovala Nebe pro Albatros. Tato kniha doplněna spoustou fotografií letadel obsahovala veškeré informace o letadlech a létání. Jiřík si také připravil  nástěnku s obrázky letadel a přinesl ukázat model letadla  L39 Albatros. Vyprávění bylo velice poutavé. Zálibou Aničky je zahradničení. Přiblížila nám obor zahradnictví. Anička nám kromě jiného řekla,  co je potřeba udělat, abychom se mohli stát zahradnicí. Dále vyprávěla o své zahrádce. Vysvětlila nám, kdy začínají práce na zahradě a jak se po celý rok mění zahrádka u ní doma.. Donesla nám také ze své zahrádky spoustu bylinek a celá školní družina rázem celičká zavoněla. Obdarovala paní učitelky krásnou kyticí složenou z magi,  šalvěje, máty, tymiánu a rozmarýnu. Moc Aničce za kytičky děkujeme! Domča nás uvedl do moc hezkého koníčku -  včelařství.  Přišel oblečen jako včelař a seznámil nás blíže s tímto oblečením. Zdůraznil, jak moc je tento oděv důležitý pro ochranu před žihadly. Postupně nám ukazoval donesené předměty a  a my jsme dostávali  různé hádanky. Vysvětlil nám, k čemu dané předměty patří. Připravil si také povídání o včele medonosné. Všichni tří žáčci si vyprávění  moc hezky připravili. Dalšími vylosovanými pro měsíc listopad byli Máťa Reilich - baskřídlovka, Kačka - kolečkové brusle a Pepča Švec -  florbal. Budeme se těšit na další "bláznivý pátek", který se bude konat 28. listopadu 2014.

 

Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky

 

Poslední pátek v měsíci mají také děti za úkol dorazit v předem určeném oblečení. Jelikož se blíží Halloween, dorazili jsme tento pátek do školy převlečení za strašidla. Jak nám to slušelo, můžete posoudit sami...

 

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy

Již čtvrtým rokem jsme se zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy. V letošním školním roce nám byla přidělena škola  ZŠ Jasenie,  Partizánska cesta 407,  976 75 Jasenie. Je to malotřídní školička jako ta naše. Navštěvuje ji 40 dětí od první do čtvrté třídy. Nás je celkem 39 a tak i počet vyráběných záložek byl v letošním roce vyrovnaný. Děti vyráběly záložky s velkou radosti a ještě s větší radostí si dnes záložky, které přišly od slovenských kamarádů,  vybíraly. Snad se všem bude líbit  čtení rozečtené knihy s novou originální a velmi hezkou záložkou. Zcela jistě se příští rok do stejného  projektu zapojíme zas.

Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Zalozka_spojuje_2014

Pozvánka a lampionový průvod

Setkání s paní Ivankou Plickovou

Do školy za námi dorazila paní Ivanka Plicková, místní kronikářka, aby nám přiblížila dějiny obce Ledčice. Nezapomněla se přitom zmínit i o různých strašidlech, čímž si získala asi největší pozornost. Nemohli jsme se  projít po obci, jelikož pršelo. Když se však po chvíli vyjasnilo, zašli jsme se alespoň podívat do nedalekého Multikulturního centra  U Cinků. V místním muzeu velmi poutavé vyprávění pokračovalo. Paní Plicková nás také zavedla na svou expozici věnované první světové válce. Zde jsme se seznámili s příčinami vypuknutí války, průběhem a důsledky. Moc děkujeme paní Plickové, že si na nás našla čas a pověděla nám tolik zajímavostí nejen z historie obce. Děkujeme!!!

Školní zahrada

Naším společným velkým  přáním je již několik let proměna školní zahrady. Začali jsme plánovanou  revitalizací. Moc děkujeme všem, kteří dorazili, aby pomohli. Odkaz na fotografie z této akce naleznete  v sekci Školní zahrada  a její proměna v menu úplně dole, kde vás také budeme postupně informovat o dalších krocích týkajících se proměny.

72 hodin - Ruku na to!

V pátek 10. října  jsme vyrazili po obci a vysbírali od obyvatel Ledčic starý nashromážděný papír a vysloužilé elektrospotřebiče. Vše jsme dovezli do sběrného dvora. Moc děkujeme tatínkovi Elišky, který nám pomohl s převozem. Moc nás těší, že každý rok  sběr narůstá, jelikož se zapojuje čím dál více  ledčických občanů. Děkujeme všem!

 

Odkaz na fotografie z této akce zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/72_hodin_2014/

Odkaz na projekt: http://72hodin.cz/2014/projekty/i-pod-ripem-jednou-vyjde-zdrave-slunce

Plánované akce

10. 10. – pátek – 72 hodin – sběr starého papíru a malých elektrospotřebičů po obci od 13 hod.

15. 10. – středa od 16 hod. – prosíme o pomoc při revitalizaci školní zahrady – vykácení trnitých keřů, úprava terénu, výsadba nových keřů, s sebou rýče, motyky, nůžky, pily, silné ruce a dobrou náladu…

3. 11. – pondělí (nebo po domluvě) – individuální třídní schůzky v době od 14.15 do 16 hod.

4. 11. – úterý – dopravní výchova na dopravním hřišti Mělník pro 3. – 5. ročník, s sebou přilbu, sportovní oblečení, svačinu, návrat na oběd

11. 11. – úterý – lampionový průvod od školy na Skalku od 17 hod.

 

Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký (ZÁŘÍ)

Každý rok jsou v naší školičce poslední pátky v měsíci něčím zajímavé. Zažili jsme již Bláznivé pátky se zvířátky, kdy děti nosily do školy své domácí zvířátko a povídaly o tom, jak se o něj starají. Také jsme navštívili krásná místa naší země  prostřednictvím projektu Bláznivé pátky do světa a zase zpátky. V letošním školním roce nás budou provázet Bláznivé pátky - s našimi koníčky čas je krátký. Každý z nás představí  svou zálibu. Jako první nám představil Kubík potápění. Dorazil i se svým tatínkem a společně donesli dětem ukázat kompletní potápěčskou výstroj. Poslední pátek v září byl navíc ve znamení barev. Děti přišly do školy oblečeny v jedné barvě.

Děkujeme tatínkovi Kubíka za to, že se zapojil a velice poutavým mnohdy i humorným způsobem dokázal společně s  Kubíkem představit dětem tak pěkný koníček jako je potápění. Myslíme si, že kdyby byl ve školní družině  bazén, všichni by si chtěli plavání v potápěčské výstroji  sami vyzkoušet.

Druhou vylosovanou byla Barunka. Barunka se již od malička zajímá o koně. Dvakrát v týdnu navštěvuje kroužek ve Straškově. Také tu a tam zavítá na závody. Seznámila nás se vším důležitým. Koně jsou citlivá zvířátka, která si vytváří hluboké vztahy s lidmi. Jsou velice citliví na péči a tak Barunka věnovala této části hodně času. Děti tak pochopily, co vše je potřeba k tomu, aby kůň nestrádal a byl zdravý a spokojený. Barunka za vzornou přípravu od nás sklidila velký potlesk.

Odkaz na fotografie zde:

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_s_nasimi_konicky_cas_je_kratky

 

Svatováclavský běh

Den české státnosti - svátek Svatého Václava si každoročně připomínáme Svatováclavským během. Letos proběhl již posedmé. Vydali jsme se k naučné stezce a tam nás čekal běh na dlouhou trať. V cíli jsme si pověděli o knížeti Václavovi. Děti dávaly dohromady jeho život samy, tak jak jej znají. Poté byly odměněny sladkými svatebními  koláčky od Emmičky. Po obědě  ještě navíc dostaly od Kubíka a Kristýnky čokoládky až z Afganistánu. Za dobrůtky moc děkujeme!

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Svatovaclavsky_beh_2014/

Divadlo Gong - Devatero pohádek aneb Páté přes deváté

Ve čtvrtek 25. září jsme navštívili divadlo Gong v Praze originální divadelní převyprávění pohádek ze známé Čapkovy knížky, jako je Pošťácká, Loupežnická, Policejní, Doktorská, Kočičí nebo Tulácká pohádka. Vydali jsme se společně s panem poštmistrem Kolbabou na dobrodružnou a veselou cestu pohádkovým světem. Každou chvíli jsme narazili na nečekané patálie a nebezpečenství. Vše nakonec díky zázrakům nebo hodným lidem dobře dopadlo. V divadle se nám všem moc líbilo.

Odkaz na divadlo: http://www.divadloaha.cz/devatero-pohadek-aneb-pate-pres-devate

Odkaz na fotografie: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Divadlo_Gong_2014/

Zetík již navštívil tři školáčky

Za vzorné plnění úkolů v hodině Člověk a jeho svět si žáčci první a druhé třídy mohou vzít ufonka Zetíka s sebou domů na víkend a ukázat mu, kde  a jak žijí. V letošním roce již Zetík opustil naši školičku třikrát a to  v náručí Emmičky, Matýska a Olíka. Olík nám dokonce zaslal foto, jak sedí se Zetíkem v autě..Za fotičku děkujeme!

 

Ochutnávka ovoce a zeleniny

Ve středu 17. září proběhla v hodině Člověk a jeho svět ochutnávka ovoce a zeleniny. Nejdříve každý žák představil vše, co donesl Poté jsme rozdělili zvlášť zeleninu a ovoce a začali s ochutnávkou, na kterou se každý moc těšil. Nejvíce děti bavilo ochutnávat chilli papričky.  Ondra Chaloupka donesl něco, co někteří z nás okusili úplně poprvé - ačokču http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/acokca-paprikova-okurka/ a tomatillo http://www.viva-la-vida.cz/scripts/zobraz_text.php?id_odk=52 . Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Ochutnavka

Recyklace hrou

Dne 12.září v pátek nás navštívila lektorka z výjezdního programu Recyklohraní. Zopakovali jsme si třídění odpadu, podívali se " na kloub" některým elektrospotřebičům a zasoutěžili si. Všechny naš třídy získaly moc hezký diplom. U nás třídíme každičký odpad. Za baterie a drobné elektrospotřebiče naše škola získává body v Recyklohraní. Prosím doneste vše, co doma vyslouží, k nám do školy. Děkujeme!

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Recyklohrani

Náš malý výherce

Každý rok se zapojujeme do programu Zdravé zuby. Děti jednou za půl roku navštíví svého stomatologa a nechají si potvrdit soutěžní kartičku, kde si ještě navíc tipnou celkový počet zapojených dětí v tom daném roce.Letos poprvé nejblíže z naší školičky tipoval Jindříšek z druhé třídy a dnes mu dorazila cena. Jindříškovi blahopřejeme!

 

 

 

Indiáni  z Ledčic si vytvořili nová pravidla. Vyrobili si na hodinách pracovních činností své totémy z ruliček. Začali s výrobou indiánských čelenek  a také se indiánsky navzájem pomalovali. Jak se jim práce zdařila se můžete podívat zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/indiani

72 hodin - Ruku na to!

Opět jsme se zapojili do dobrovolnické akce s názvem 72 hodin - Ruku na to!  Zaregistrovali jsme náš projekt s názvem I pod Řípem jednou vyjde zdravé slunce. Dne 10. října nás čeká velký sběr a už se moc těšíme, kolik nalezneme nashromážděného papíru a drobných elektrospotřebičů.

http://72hodin.cz/2014/projekty/i-pod-ripem-jednou-vyjde-zdrave-slunce

Vyšel článek v Učitelských novinách

ke stažení zde: Učitelské noviny.pdf

První školní den

Prérie jsou naším domovem,

my za štěstím spolu jdem,

za radostmi všedních dní,

za sluncem, když se rozední.

                                     

Slunce nás zahřeje, déšť nás zchladí,

příroda posvátnou moc má,

pojdťe s námi po stopách indiánů,

první stopa  u nás ve škole začíná.

 

Maš-li dobrý zrak, najdeš stopu další

a dojdeš svému cíli včas,

máš-li hodně síly, půjdeš cestou naší,

my vzali Tě dnes  mezi nás.

 

První školní den je za námi. V letošním roce nás bude doprovázet celoroční projekt Po stopách indiánů. Čeká nás společná cesta za poznáním.  Poznávat indiánský život s námi bude i naše nová společnice samička Skinny - morčátko, které bude bydlet v první a druhé třídě. Moc děkujeme panu Majerovi za pořízení fotografií. Odkaz zde:  http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/1._skolni_den_2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zapati.jpg
 
 
 
 

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057518