Vysvědčení

A máme tu Den s velkým D. Každý netrpělivě čekal, jaké známky se objeví na jeho vysvědčení. U nás ve škole dnes všichni dorazili  s úsměvem a s úsměvem také odcházeli. Dostali zasloužené známky a byli na sebe pyšní. Děkujeme Klárce za dárky pro své spolužáky v podobě pytlíčků s překvapením. Přejeme všem našim žáčkům a jejich rodinám krásné slunečné prázdniny plné odpočinku!

Děkujeme za sponzorské dary rodičům Daníka, Jiříka Si., Emmičky, Juráška, Kíti. Panu Zahorjanovi za instalatérské práce. Mamince Toníka a Nelinky za sazeničky. Mamince Zuzanky za materiál na kreslení.

 http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_2016

Kolovýlet a stanování pod Řípem

V letošním roce nám poprvé počasí přálo, a tak jsme se mohli vydat na kolech do Mnetěše. Na tamní základní škole jsme si nechali kola a vyšplhali  pěšky na Říp. Pod  Řípem u myslivecké chaty Diana nám tatínkové postavili velký stan. Dorazili naši rodiče a společně jsme si opekli vuřty a klobásky. K večeru se přihnala dešťová průtrž, a tak jsme byli nuceni nakonec přenocovat v chatě. I tak se nám výlet všem moc líbil. Prosíme rodiče, kteří nalezli ve věcech svých dětí šedivé pouzdro na spací pytel zn. Hannah, aby jej donesli do školy. Děkujeme všem, kteří pomohli s transportem našich věcí a stavbou stanu!

 Školní pětiboj a zeleninová ochutnávka

S žáky jsme vyrazili na fotbalové hřiště, tam jsme si zasportovali. Čekaly  nás disciplíny: běh, hod granátem, trojskok, střela na bránu, slalom s míčem. Sportovali všichni včetně pedagogického sboru. Na závěr jsme si užili štafetový běh družstev a osvěžili se vodou z konví. Ve škole  nás čekala ochutnávka zeleniny objednaná za získané body v programu Ovoce do škol. Výsledky školního pětiboje  jsou k nahlédnutí ve škole.

 Exkurze do firmy Sakret, Kámen Zbraslav a Semmelrock

 Navštívili jsme nejprve firmu Sakret. Zde se nás ujal  a pohovořil o historii a zaměření firmy na výrobu suché maltové směsi  pan Dan Švec. Sklouzli jsme se po velké hromadě písku a poté zamířili do firmy Kámen Zbraslav. Došli jsme s vedoucím firmy k místům, kde se písek těží. K velkému překvapení nás všech jsme objevili v těchto místech kus nádherné přírody viz foto. Ve firmě Semmelrock, která vyrábí dlažbu, jsme se dozvěděli spoustu zajímavosti. Ředitel firmy spolu se zástupci nás dokonce  provedli  celou výrobou. Dopoledne se všem líbilo. Moc děkujeme všem zúčastněným.

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Sakret_a_Semmelrock

 

Rozloučení s páťáky a obchůdek

Opět nadešel čas loučení. Mateřská škola se rozloučila se svými předškoláčky a my s našimi páťáčky. Popřáli jsme všem hodně štěstí a úspěchů. Dorazila i paní starostka Jiřina Michovská a předala  krásné dárečky. Tentýž den se konal také náš oblíbený Obchůdek, kde si všichni nakoupili hračky a další předměty za získaná razítka (za aktivity a četbu knih). Proběhlo vyhodnocení sběru a byly rozdány ceny. Moc děkujeme rodičům Jiříka Si.,Vítka, Tedíka a Olíka za krásné hračky do našeho obchůdku!

Odkaz na fotografie zde:

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Rozlouceni_a_stanovani_2016/

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Obchudek_2016/

 

Záhadný poklad Karla IV.

Dne 10. června jsme se vydali na zámek do Libochovic prožít dobrodružství, seznámit se s předními českými vědci a objevit záhadu pokladu Karla IV.  Prohlédli jsme si zámek i okolí,  viděli jsme divadelní šermířské vystoupení, zahráli si rytířské hry, a dokonce jsme vyhráli krásnou knihu Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského.

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Poklad_Karla_IV

Dětský den 4. 6. 2016

V sobotu 4. 6. 2016 se konal na školním hřišti Dětský den. Naši žáci si pro tento den nacvičili taneční vystoupení. Zasoutěžili jsme si i zasportovali. Počasí nám přálo. Všichni jsme odcházeli domů s úsměvem.

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2016/

 

Mezinárodní den dětí 1. červen

K Mezinárodnímu dni dětí dostali naši školáci dárečky - jahůdky, pamlsek a pohádku. Vykouzlili jsme tak nejeden úsměv na jejich tváři a dopřáli jim chvilky štěstí a radosti.

 DSCN4511.JPG  DSCN4599.JPG  DSCN4530.JPG

 

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/DEN_DETI_2016/

Karel IV.

Žáci 4. a 5. třídy si připravili pro své spolužáky referáty o Karlu IV. Formou prezentace seznámili ostatní s jeho životem.

 DSCN3386.JPG  DSCN3387.JPG  DSCN3388.JPG DSCN3389.JPG 
 DSCN3390.JPG  DSCN3391.JPG  DSCN3392.JPG  DSCN3393.JPG
 DSCN3394.JPG  DSCN3397.JPG  DSCN3398.JPG  

 

 

Ondra slaví narozeniny

Ondra slaví narozeniny. Děkujeme za výborné zdravé  pohoštění a přejeme jen to nejlepší!

 DSCN3383.JPG DSCN3384.JPG  DSCN3385.JPG 

 

Škola v přírodě 2016 

Průběh školy v přírodě včetně fotografií můžete opět  sledovat v sekci Škola v přírodě 2015/2016.

Přání Zdeňku Svěrákovi

Žákyně naší školy Nelka a Klárka  nazpívaly přáníčko Zdeňku Svěrákovi k 80. narozeninám. Text se zrodil v naší školičce a hudba pochází od Johanna Pachelbela, německého barokního skladatele. Zdeněk Svěrák nám vzápětí poděkoval dopisem. Všichni máme jeho písničky moc rádi a přejeme mu do dalších let jen to nejlepší!

Pachelbel.mp3

 DSCN3375.JPG        

 

 

 

"I vaše ruce mohou zachránit"

V pátek 15. dubna nás navštívili zdravotníci z  akreditované vzdělávací instituce specializované na výuku první pomoci, která se nazývá Zdravotníci s. r. o.  Moderní, zábavnou a interaktivní formou nás učili, jak rozpoznávat závažnost akutního stavu. Prakticky jsme si vyzkoušeli ošetřit ránu a krvácení. Dozvěděli jsme se spoustu informací o bezpečnosti a prevenci. Zdravotníci si pro nás připravili modelový nácvik neodkladné resuscitace na resuscitačním modelu. Cvičili jsme také simulovanou komunikaci s dispečinkem zdravotnické záchranné služby. K dispozici jsme měli plně vybavený sanitní vůz. Všichni jsme obdrželi certifikát „Mladý záchranář“. Dopoledne s profesionály se nám moc líbilo!

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Zdravotnici_2016

 Ochutnávka exotického ovoce

Za získané body v programu Ovoce  a zelenina do škol jsme našim žákům objednali Ochutnávkový koš. Poznali jsme a ochutnali  spoustu exotického ovoce. V koši jsme nalezli i druhy ovce, které jsme doposud neznali. Všem nám moc chutnalo!

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Ovoce_do_skol_2016_ochutnavka/

  

Noc s Andersenem - 1. dubna 2016

Haváríe  ve škole?  Už někdo volal pomoc? Kde máme naše paní učitelky? I kdepak, je totiž 1. dubna a to si každý může dovolit malý žertík. Ke škole se přiřítila dodávka a z ní vyskákaly želvy. Přiběhly za dětmi a házely na ně barevné pavučiny. Poté se konečně otevřely dveře školy a malí návštěvníci se mohli zabydlet v tělocvičně. Po odchodu rodičů se vyrazilo  ven, kde se ozdobily naše nové stromečky Pohádkovníčky, za pohádku pentlička. Jejda, to ale máme na světě pohádek! Po hrách na hřišti konečně dorazila pizza. S chutí do ní! Po dobré večeři se četla nová kniha Expedice z pohlednice. Moc hezké veselé příběhy to byly. A diskotéka byla za dveřmi a po ní hned druhá večeře. Kdy už bude stezka odvahy? Taky bude, musíte vydržet! Pohádky už nikdo tentokrát moc nevnímal, možná jen ti nejmenší. Ti, co zažili dobrodružství,  už se netrpělivě vrtěli ve svých spacácích. Kdo nás tentokrát navštíví? Téměř všichni prošli školou ve skupinkách, ale nikdo netušil, že to největší dobrodružství na ně čeká venku. Z dveří kůlny vystoupil Kentaur. Někdo si s Kentaurem povídal, někdo utekl, byli i tací, kteří školní schody nezdolali a úprkem se vraceli domů. Paní ředitelka je pak vzala na společnou obhlídku, aby viděli, jak se věci mají. Na dobrou noc se znovu četlo z knížek. Všichni si zaslouží poklonu! Ale co to? V noci nás navštívil ještě někdo...Podívejte se tentokrát na fotky, nic nenapovíme!

Děkujeme všem rodičům, kteří napekli. Úchvatná dortová kniha s portrétem Andersena od Marušky sklidila velký obdiv.

 http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2016/

 

Sběr  - průběžné výsledky aktualizované ke dni 28. března 2016  (naleznete v MENU, ŠKOLNÍ DRUŽINA) budou během následujícího týdne doplněny o  průběžné výsledky ve sběru elektra a baterií.

 

Velikonoční nadílka

Sádrová zaječice dětem na Velikonoce nadělila dobroty - mléčné řezy. Jaké bylo překvapení, když dárečky děti o velkou přestávku objevily. Veselé Velikonoce!

 DSCN2344.JPG  DSCN2492 (2)[2].JPG  DSCN2581.JPG

 Školní Superstar - hlasování  ukončeno

Od čtvrtečního odpoledne bylo možné zasílat hlasy třem našim finalistům  v pěvecké soutěži: Nelce, Klárce a Marušce. Porota sice o pořadí rozhodla, ale stále se ještě výsledné pořadí může změnit. Hlasování končí v pondělí 28. března ve 20.00 hodin. Z jednoho počítače lze zaslat pouze jeden hlas. Někteří dali svůj hlas již ve škole, napsali jméno na lísteček, a tak se všechny hlasy sečtou v úterý 29.3.2016 ve škole. Co čeká finalisty soutěže? Kromě ocenění nazpívají  písničku panu Zdeňku  Svěrákovi, kterou mu pošleme současně s blahopřáním k jeho osmdesátým narozeninám.

Veselé zoubky 

Naše škola se přihlásila do preventivního programu Veselé zoubky. Tento program je určen žákům prvních tříd. Je zaměřen na péči o chrup a na prevenci zubního kazu. Dvě vyučovací hodiny se žáci seznamovali s tím, jak správně pečovat o své zoubky a jak předcházet zubnímu kazu. Žáci čtvrté třídy si pro ně připravili  krátké vystoupení týkající se správné péče o zoubky. Na konci druhé vyučovací hodiny  byli všichni odměněni dárkovými taštičkami.

 DSCN2589.JPG DSCN2586.JPG   DSCN2598.JPG
 DSCN2607.JPG  DSCN2514.JPG  DSCN2610.JPG
     

 

Vítání jara  21. března 2016

Rok utekl jako voda a my se opět sešli před školou, abychom přivítali jaro písničkami, tanečkem a hrou na flétničky. Věříme, že nadcházející dny budou plné hřejivého sluníčka a moc se těšíme, až nám vyschne zem na nové školní zahradě a my se tam budeme moci konečně rozeběhnout a pohrát si.  

 DSCN2529.JPGDSCN2570.JPG  DSCN2546.JPGDSCN2571.JPG  DSCN2555.JPG  
 DSCN2556.JPG  DSCN2553.JPG  DSCN2566.JPG  

 

 Přijmeme  kvalifikovanou vychovatelku/vychovatele školní družiny a pracovnici na kuchařské práce. Bližší informace v sekci Volná místa.

Dětský karneval - 13. března 2016

V neděli jsme se sešli v Multikulturním centru U Cinků v Ledčicích, abychom si zatančili a zasoutěžili v maskách. Podívejte se, jak nám to všem slušelo! Odkaz na fotografie zde:

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Skolni_karneval_2016

 

 

 Vybíjená - Mělník 1. 3. 2016

V úterý ráno někteří z nás odcestovali na Mělník do Základní školy J. Matiegky. Dům dětí a mládeže zde pořádal soutěž ve vybíjené. Jednalo se o II. kategorii, tato soutěž byla určena žákům  3. a 5. třídy. Mohlo se zúčastnit 12 dětí. Deset hráčů a dva náhradníci. Nezalekli jsme se velké tělocvičny ani tvrdého míče. Ukázali jsme, jací jsme velcí bojovníci. Dodržovali jsme pravidla, hráli fair-play, a to celkem šestkrát, vždy dva poločasy. Od začátku nám nešlo o vítězství. Věděli jsme, že ostatní mužstva budou převážně složená z žáků pátých tříd a doufali jsme, že se objeví alespoň jedna školička podobná té naší, kde se objeví i žáci mladší, jako tomu bylo u nás. V duelu se ZŠ Dolní Beřkovice jsme obstáli a užili si pocit vítězství. Oba poločasy jsme byli tak rychlí, že soupeři nestíhali utíkat a  čelit našim ranám. Ten krásný pocit, kdy se stanete vítězi, byť jen v jediném zápase,  je nepopsatelně krásný a vůbec nezáleží na konečném výsledku. Jedno přání jsme  měli, nezůstat poslední a to se nám splnilo. Všem žáčkům, kteří reprezentovali naši školu děkujeme! vybijena_II_otevrena_2016_vysledkova_listina_.jpg.

 DSCN2322.JPG  DSCN2575.JPGDSCN2328.JPG  DSCN2331.JPGDSCN2572.JPG  
 DSCN2340.JPG  DSCN2341.JPG  DSCN2338.JPG  

 

 

 Bláznivé pátky - samé dobré skutky aneb osoba, ke které vzhlížím (únor)

Ondra K. vyprávěl o svém dědečkovi a o jejich společné zálibě - trampování. Ukázal nám fotografie z míst, která navštívili. Popsal prostřednictvím fotografií akci "srandopochod", jež se zúčastňují. Dozvěděli jsme se, co je Pony Expres a dědeček nám ukázal část vybavení. Emmička si na páteční ráno připravila povídání o Gabriele Soukalové. Zmínila se nejen o jejím životě a úspěších ale také o biatlonu. Viděli jsme terče, a dokonce jsme dostali úkol podívat se z oken školy a najít v okolí terče. Uvědomili jsme si, jak dalece baitlonisté musí okem zaměřit, aby trefili cíl. Terezka H. si vybrala jako osobu, ke které vzhlíží, Šárku Strachovou. Není divu, že si na úvod oblékla lyžařské oblečení, vždyť Šárka je naše reprezentantka v alpském lyžování. Shlédli jsme video z jejího sportovního života i z  vítězné jízdy ve slalomu. Ondra Ch. obdivuje Jakuba Vágnera.  Pověděl nám o něm více a poté nám pustil video S Jakubem na rybách. Jakub má na naší škole více obdivovatelů. Ti by se na lovení ryb s Jakubem dokázali dívat celý den, ale škola zavolala a my se odebrali zpět k vyučování.

 

 DSCN2300.JPG

DSCN2307.JPG

 DSCN2314.JPG

 DSCN2308.JPG

 DSCN2311.JPG  DSCN2304.JPG
       

 

Zápis dětí do 1. třídy proběhl dne 3. února 2016. Děti splnily velmi dobře všechny úkoly a také odpověděly na otázku: "Jak ses připravoval-a  na zápis do školy?" Můžete se podívat, jak to všem slušelo a jak zněla jejich odpověď. Za odměnu si všichni odnesli krásné výrobky od žáčků naší školy, Pamětní list,  a také hračku LEGO.

 DSCN2166[1].JPG  DSCN2167.JPG  DSCN2169.JPG  DSCN2178.JPG
 DSCN2177.JPG  DSCN2182.JPG  DSCN2181.JPG  DSCN2179.JPG

 

 DSCN2184.JPG

Gábinka z LEDČIC: "...tabletem, tašku přinesl Ježíšek a v ní věci do školy."

 DSCN2183.JPG

Barunka ze SAZENÉ:

" Nepřipravovala."

 DSCN2200.JPG

Emička z LEDČIC:

"Nepřipravovala."

 DSCN2198.JPG

Sandruška z LEDČIC:

" Psala jsem."

 DSCN2197.JPG

Péťa z LEDČIC:

"Připravoval jsem si věci sám. Cvičil jsem podepisování a činky, abych měl do školy sílu a energii."

 DSCN2194.JPG

Betynka z NOVÉ VSI:

"Trénovala jsem držet tužku, učili jsme se malovat klubíčka, mámu a tátu."

 DSCN2193.JPG

Bíba z LEDČIC:

"Dobře, ale nemám ještě tašku. Umím skoro všechna písmenka."

 DSCN2191.JPG

Jindříšek z LEDČIC:

"Ne."

 DSCN2185.JPG

Kubík ze SAZENÉ:

"Nepřipravoval."

 DSCN2186.JPG

Nelinka z LEDČIC:

"Nevím."

 DSCN2188.JPG

Daník z LEDČIC:

"Maloval jsem, stříhal a hrál na počítači."

 DSCN2190.JPG

Ládík z MIŘEJOVIC:

"Připravoval jsem si košili jako táta, aby mi to slušelo."

  

 

Bruslení na Zimním stadionu V Roudnici nad Labem

Trocha pohybu neuškodí, a proto jsme si opět jeli zabruslit do Roudnice nad Labem. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli s odvozem věcí.

 20160128_115956.jpg  

 http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Brusleni_2015#DSCN2147.jpg

Pololetní vysvědčení

A je to tady! Všichni jsme dostali vysvědčení a všichni jsme se u něj usmívali. Proč taky ne? Kdo se snažil a pracoval, zasloužil si krásné známky a kdo ne, dostal malý vykřičník, aby se začal snažit více. Jedno pololetí za námi a druhé nás čeká. Zažijeme spolu akce Noc s Andersenem, Školu v přírodě a pokud počasí dovolí i Stanování pod Řípem na konci školní roku. K tomu všemu navštívíme v Roudnici  nad Labem pořad Země 3000 Východní Afrika – kolébka lidstva, čeká nás od dubna opět plavání a dorazí za námi do školy i jedna moc hezká pohádka. Máte se na co těšit!

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Pololetni_vysvedceni_2016

  Bláznivé pátky - samé dobré skutky aneb osoba, ke které vzhlížím (leden)

Nelinka je velkou obdivovatelkou zpěváka Michaela Jacksona. Řekla nám spoustu zajímavostí z jeho života. Poslechli jsme si i jednu z jeho písní, jejíž videoklip je doposud nejdražším na světě. Tomášek si připravil povídání o svém tatínkovi. Dozvěděli jsme se, jaké má tatínek povolání a  záliby. Tomášek nám prozradil, že chce být jednou jako on.   Jurášek se rád dívá na Star Wars. Zajímá ho nejen děj filmu, ale také technika, která je tam použita. Autor této série George Walton Lucas je rovněž autorem Hvězdných válek. Jurášek nám přiblížil život G. W. Lucase a také děje filmů, na které se tak moc rád dívá. 

http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_20152016

 

 DSCN2003.JPG  DSCN2012.JPG  DSCN2019.JPG

 

Myslivecký ples v Rovném

V pátek 15. ledna jsme vystoupili na Mysliveckém plese v Rovném. Vystoupení se všem moc líbilo, děti sklidily velkou pochvalu.

 

Vánoční besídka

Na Vánoční besídku sice došlo až v lednu kvůli nemocnosti dětí, i přesto besídka neztratila kouzlo radosti a záři  usmívajících se očí všech přítomných. Svým blízkým děti zazpívaly, zahrály divadlo, zatančily a tu a tam se ozvaly školní družinou i líbezné tóny flétniček. Za krásné vystoupení všichni dostali pohlednice slavného českého rybáře Jakuba Vágnera s vlastnoručním podpisem. Všem tento dárek udělal velký radost. Moc děkujeme!

 

Děkujeme moc mamince Tedíka, Olíka a mamince Anežky za pořízení fotografií.

Odkaz na fotografie zde: http://totobici.rajce.idnes.cz/2016_lednova_vanocni_besidka/, http://zsledcice1.rajce.idnes.cz/Besidka_leden_2016

Rozdávání dárečků a Ježíšek

 Tak jako každý rok i letos našli pod stromečkem všichni nějaký ten dáreček od kamaráda. Letos ale poprvé pod stromečkem objevili pomůcky na vyučování v životní velikosti,  hračky a sportovní vybavení do školní družiny. Tolik dárků ještě nikdy děti  nedostaly a tak jejich oči zářily ještě v odpoledních hodinách. Na tradiční vánoční diskotéku nedošlo, a proto bude pro děti přichystána v úterý po vánočních prázdninách. Terezka nám donesla perníkovou chaloupku a se všemi se ve školní družině rozdělila. Děkujeme za sponzorské dary RODINĚ  TOBIÁŠKOVÉ A RODINĚ KADEŘÁBKOVÉ.

 

 Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Jezisek_2015/

 

Bruslení - 22.12.2015

Opět jsme se vydali na Zimní stadion v Roudnici nad Labem. Někteří stáli na bruslích poprvé, a přesto to všem moc hezky šlo. Do školy jsme se vrátili bez úrazu a s úsměvem na rtu. Děkujeme všem rodičům, kteří  pomohli s odvozem věcí, a také s obouváním našich žáčků. 

 

 Další fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Brusleni_2015/

 

Divadlo Gong - 21. 12. 2015 Vánoční koleda

   

 Další fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Divadlo_Gong_2015/

 

Bláznivé pátky - samé dobré skutky aneb osoba, ke které vzhlížím (listopad, prosinec)

V měsíci listopadu nám Daník z první třídy vyprávěl o svém dědečkovi.

 

V prosinci nám představil Olík Josefa Váňu - dostihového jezdce, chovatele a trenéra. Pustil nám na videu Velkou pardubickou 2011, kde  Josef Váňa se svým dostihovým koněm Tiumenem získal první místo. Tedík si vybral osobu rovněž velmi blízkou a to tatínka. Seznámil nás s jeho  prací a zálibami. Tatínka nám osobně představil. Dozvěděli jsme se více o práci restaurátora, o hře na baskytaru a poznali jsme jednu moc prima kapelu, ve které tatínek hraje. Dokonce jsme si mohli baskytaru půjčit a zahrát na ni. Davídek nás seznámil s jeho neojblíbenějším prezidentem "tatíčkem Masarykem".  Ukázal nám papírovou stokorunu, kterou se platilo, když byl T.G.Masaryk prezidentem, a také si pro nás připravil několik pohlednic a fotografií T.G.Masaryka.

 

     

 Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_20152016/

Čertíci ve škole

Prvňáčci a druháčci se  stali sami čertíky. Podívejte se, jak jim to sluší. Poznáte je?

 

Mikuláš, čert a anděl po dlouhém čase mezi námi

Již dlouho nás ve škole nenavštívil Mikuláš s čertem a andělem. Někdy přicházel sám, někdy jen s čertem. Tentokrát se u nás sešli všichni tři a my byli moc rádi. Užili jsme si spoustu legrace a dostali nádherné balíčky plné sladkostí. DĚKUJEME ZŘIZOVATELI  OBCE LEDČICE ZA BALÍČKY PRO DĚTI.

 

 Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Mikulas_a_Cert_2015/

Rozsvěcení stromečku

Naši žáčci pomohli v letošním roce rozsvítit  vánoční stromy v obcích Ledčice, Jeviněves, Nová Ves. Nacvičili pro tyto akce Živý betlém a taneček s pompony. 

Odkaz na fotografie zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/Rozsveceni_stromecku_2015/

Odkaz na další fotografie http://totobici.rajce.idnes.cz/2015_vanocni_vystoupeni_Jevineves_Ledcice/

Děkujeme mamince Tedíka a Olíka za pořízení fotografií.

 

 Lampionový průvod 11.11.2015

 

 

 
 
Klárka slaví narozeniny
Dnes Klárka slaví narozeniny a tak nám všem donesla něco, co jsme ještě v naší školičce neměli. Podívejte sami na tu krásu a hlavně dobrotu...Moc Klárce děkujeme a přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a úspěchů ve škole!

 Třiďme odpad!

Naši žáci třídí odpad a donášejí jej do sběrného dvora v obci. Na konci roku proběhne opět vyhodnocení.  Do školy můžete nadále nosit staré baterky,  drobné elektrospotřebiče a náplně z tiskáren. Do sběrného dvora se odváží papír, PET lahve, krabičky od mléka, plechovky, víčka, fritovací olej.
Třiďmě společně odpad a pomozme naší Zemi zbavit se nežádoucího odpadu! Aktuální výsledky sběru naleznete vlevo v Menu - Školní družina, Sběr.
 
Bláznivé pátky - samé dobré skutky aneb osoba, ke které vzhlížím (říjen) 
 
 
     

 Pozvání paní Ivanky Plickové

Paní Ivanka Plicková nás pozvala do Multikulturního centra  U Cinků. Pověděla nám o Janu Husovi a jeho životě. V místním muzeu jsme si prohlédli obrázky a přečetli zajímavé články. Moc paní Plickové, děkujeme,  že si na nás našla čas. Vyprávění bylo velice poutavé a nikomu z nás neunikly důležité informace ze života této velké osobnosti.

Ochutnávka ovoce a zeleniny

V říjnu  proběhla v hodině Člověk a jeho svět ochutnávka ovoce a zeleniny. Nejdříve každý žák představil vše, co donesl. Poté jsme rozdělili zvlášť zeleninu a ovoce  a začali s ochutnávkou, na kterou se každý moc těšil. Nejvíce děti letos  bavilo ochutnávat česnek a citrón. Někteří poprvé ochutnali od Toníka zelené rajče (zebru) a černé rajče.

 Záložka do knihy spojuje školy 

Zapojili jsme se již počtvrté do 6. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. V letošním roce jsme vyráběli záložky pro slovenskou školu ZŠ Krakovany. Tuto školu navštěvuje 56 dětí a mají zde žáčky od první do čtvrté třídy. Záložky, které jsme od nich dostali, se nám moc líbily a byly brzy rozebrané. Věříme, že si je děti vloží do své oblíbené knížky a bude jim zpříjemňovat chvíle strávené četbou.
 
   

 

72 hodin - Ruku na to!

Dne 8. října jsme vyrazili po obci a vysbírali  od obyvatel Ledčic starý papír a elektrospotřebiče. Moc děkujeme tatínkovi Nelinky a Toníka za velkou pomoc s odvozem.

     
       

 

Zetík nasvštěvuje své kamarády

Za vzorné plnění úkolů v hodině Člověk a jeho svět si žáčci první a druhé třídy mohou vzít ufonka Zetíka s sebou domů na víkend a ukázat mu, kde  a jak žijí. V letošním roce už  Zetík opustil naši školičku  dvakrát. Ze školy odjel s Klárkou a Verunkou.  Ale i ostatní spolužáci v hodinách dobře  pracují a je možné, že již brzy si vezme domů Zetíka někdo další. 

   

Bláznivé pátky - samé dobré skutky aneb osoba, ke které vzhlížím (září)

 Školáci z Ledčic v televizi

Co obnáší práce komparzisty, jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži v HistoryParku v Ledčicích. Zde je odkaz na reportáž, která byla vysílána 24. září 2015 v pořadu Snídaně s Novou.

https://www.youtube.com/watch?v=zpvLR-DrKIs

 

Novoveské posvícení 19. září 2015

V sobotu jsme vystoupili na Novoveském posvícení. Zde se můžete podívat, jak nám to všem slušelo:

http://totobici.rajce.idnes.cz/2015_Vystoupeni_na_Posviceni

http://www.nova-ves.cz/obec-7/fotografie/rok-2015/novoveske-posviceni-2015/

Děkujeme mamince Tedíka a Olíka za pořízení fotografií.

HistoryPark Ledčice 3.9.2015

 Ve čtvrtek jsme se vydali do HistoryParku v Ledčicích. Strávili jsme zde celé dopoledne. Vyzkoušeli jsme si, co obnáší práce historika, archeologa. Stali jsme se badateli, průzkumníky, experimentátory a terénními pracovníky. Do školy jsme se vraceli nadšeni a rozhodnuti se co nejdříve do HistoryParku opět znovu  podívat.  Moc děkujeme celému týmu z HistoryParku za velice  poutavý program, který byl navíc pro naše žáky zcela zdarma.

Fotografie naleznete zde: http://honziksindelka.rajce.idnes.cz/HistoryPark

 

Prázdninový deník 3.9.2015

Několik našich žáků si po celou dobu prázdnin psalo prázdninový deník. Dnes nám z deníku četli. Za svou píli získali  pět razítek Dia.

   
       

 

 

První školní den 1. 9. 2015

První školní den  se nesl v duchu starých řeckých bájí a pověstí,  které budou děti provázet celý školní rok. Dorazil Zeus, Athéna a Hygiea. Sestoupili z hory Olymp, aby přivítali nové prvňáčky. Ti museli složit slib oddanosti a poté byli přijati mezi božstvo. Všichni školáci budou  po celý rok sbírat za své aktivity razítka Boha Dia. Ta budou moci na konci roku vyměnit za věci v obchůdku. Ve školní družině děti bude provázet celoroční hra Cesta na Olymp. Kdo vystoupí až na vrchol, dočká se překvapení.

 Moc děkujeme paní Tobiáškové za dodání fotografií z prvního školního dne. Zde je odkaz:

 http://totobici.rajce.idnes.cz/2015_Zahajeni_skolniho_roku_-_Vzhuru_na_Olymp

 

Menu

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057872