Archiv ZŠ 2016/2017

 

Poděkování

     Ze srdce děkujeme panu Vernerovi za dodávky brambor a medu, panu Rubínovi za med, panu Vobořilovi za bylinky a hlávkový salát, panu Zahorjanovi za instalatérské práce, manželům Tobiáškovým, Královým, Frýdovým za sponzorské dary, manželům Hakrovým za organizaci dopoledne na letišti v obci Sazená a všem dalším rodičům, kteří se ochotně nabízeli ku pomoci, nosili materiály na tvoření či pomáhali jinou cestou. Moc děkujeme za podporu a přejeme krásné a slunečné léto!

 

Milý dopis

    Krásný den, milá paní ředitelko Sypecká,
srdečně Vám děkujeme za celou organizaci sbírky v letošním školním roce 2016/2017. 
V příloze posíláme děkovný certifikát, prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná.

Byli bychom velmi rádi, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na některé z našich krátkých videí, které najdete na https://www.youtube.com/user/Zivotdetem.

Děkuji Vám za příjemnou spolupráci, mějte se moc hezky, ať se Vám vše daří.

S přáním krásného léta 

Zdenka Hollerová

  

Vysvědčení -  30. 6. 2017

 

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vysvedceni2017

 

Bojovka pro nejmenší - 29. 6. 2017

     Druhé oddělení školní družiny (4. až 5. ročník) si připravilo pro mladší spolužáky "bojovku". Byly pozvány i děti z mateřské školy. Akce se moc povedla. Všichni si dopoledne plné záhadných bytostí i zajímavých úkolů moc pěkně užili.

Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Bojovka2017

 

Kolovýlet, opékání vuřtů pod Řípem 28. 6. 2017

     Plánovali jsme již popáté stanování pod Řípem, ale počasí nám opět nepřálo, a tak jsme si vzali kola a dojeli kolem Řípu k myslivecké chatě Diana, kam za námi dorazili rodiče. Společně jsme si opekli vuřty a poseděli do večerních hodin. Druhý den se přesně podle předpovědi dopoledne strhl obrovský déšť a my jsme byli moc rádi, že se v takovém počasí nevracíme z původně plánovaného stanování.

Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Kolovylet_2017

 

Obchůdek 2017

     Na co se naši žáci těší asi nejvíce? No asi nejvíce na obchůdek, který se otevírá jen na konci školního roku.  Většina z nich  po celý rok shromažďovala za aktivitu (četbu, referáty, reprezentaci školy, vystoupení atd.) razítka mečů do svých věží a za ně si nyní mohli "zakoupit" trička, hračky, naušnice, knihy, psací potřeby a další hezké věci. Podívejte se, z čeho vybírali v letošním školním roce. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli do obchůdku!

Fotografie zde:  http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Obchudek2017#

 

 

Rozloučení s páťáky 28. 6.2 017

    Opět nadešel den "D", čas rozloučit se s žáky pátých tříd. Všichni odcházejí  z naší školy s vyznamenáním, dva jsou  dokonce přijati na gymnázium. Přejeme všem v nových školách plno úspěchů, mnoho kamarádů a hodné paní učitelky! Děkujeme paní starostce Michovské za dárečky!

Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Rozlouceni2017/

 

Letiště Sazená - 27. 6. 2017

     Dne 27. června jsme se vydali pěšky na letiště v Sazené. Tuto návštěvu nám vyjednali rodiče Emmičky, za čež moc děkujeme.  Bylo to moc příjemné dopoledne. Čekala na nás letadla, letadélka, soutěže, odměny i občerstvení, ze kterého až zrak přecházel.

 DSCN9193.JPGDSCN9032.JPG

DSCN9453.JPG

 

 Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sazena2017

 

 

Dopravní hřiště Mělník 23. 6. 2017

    V pátek  jsme se vydali na mělnické dopravní hřiště. Prohlédli jsme si výuková videa , zopakovali pravidla silničního provozu a pokusili se zvládnout test pro malé cyklisty. Všichni jsme uspěli. Po té jsme se s radostí vydali pro kola a projeli jsme si několikrát hřiště podle silničních pravidel.

Fotografie zde:  

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Melnik_2017

 

Krtci v ledčické škole

Moc děkujeme mamince Anežky a Betynky za zprostředkování návštěvy těchto roztomilých zvířátek.

DSCN8951.JPG

DSCN8948.JPG

DSCN8949.JPG

DSCN8952.JPG

 

 

 

Den dětí - 1. 6. 2017

     Podívejte se, co hezkého na všechny děti v ledčické škole čekalo o velkou přestávku v jídelně. Takové překvapení  nikdo nečekal. Všichni si pěkně zamlsali a odcházeli z jídelny s rozzářenýma očima.

 

DSCN8912.JPGDSCN8914 (2).JPG

 

 Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Den_deti

 

Sazka Olympijský víceboj - vyhodnocení

     V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu na podporu zdravého životního stylu Sazka Olympijský víceboj. Splnili jsme všechny disciplíny a většina z nás získala Olympijský diplom, který obsahuje unikátní analýzu pohybových schopností. Žáci se dozvěděli, pro které sporty mají největší předpoklady a po zadání kódu se jim rovněž zobrazí nabídka pohybových aktivit v okolí bydliště. Dva žáci naší školy navíc získali Olympijský odznak - OVOV. Daník R. zlatý a Nelka Ž. bronzový. Díky zapojení do víceboje jsme vyhráli na jaře návštěvu olympionika, škola získala zlatou samolepku, která zdobí dveře tělocvičny a zlatý certifikát. V příštím roce budeme v programu pokračovat.

DSCN9205.JPG

 

Plavecko-běžecký pohár

      Zájemci z našich řad se vydali místo učení zabojovat v plavecko-běžecké soutěži. Umístili se na krásných místech, a náš žáček Daník R. se dokonce probojoval do krajského kola. Děkujeme všem zúčastněným za moc pěknou reprezentaci školy a jejich rodičům za doprovod a obrovskou podporu.

Daník R. - 3. místo (kategorie A)

Máťa R. - 5. místo (kategorie A)

Kačka - 9. místo (kategorie B)

Jindra - 5. místo (kategorie B)

Kuba J. - 6. místo (kategorie F)

463.jpg

Více fotografií naleznete zde:

https://www.ddm-melnik.cz/fotogalerie/12-plavobeh

 

 

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

    Tři žáci, kteří si připravili referát v červnu Máťa R., Olík a Kačka byli v letošním školním roce již posledními dobrovolníky. Máťa nám převyprávěl pohádku Cínový vojáček od Hanse Christiana Andersena. Olík nás seznámil s pověstí o Horymírovi a Šemíkovi a Kačky referát byl o Kazi, Libuši a Krokovi. Všichni si referáty moc hezky připravili.

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky

 

 Výtvarná soutěž Mé toulky za zvěří 2017

 

 DSCN7903.JPG

 DSCN7902.JPG

DSCN7901.JPG

 

 DSCN7899.JPG

 

 DSCN7891.JPG

 DSCN7893.JPG

 DSCN7894.JPG

 DSCN7895.JPG

 DSCN7896.JPG

 DSCN7897.JPG

 DSCN7898.JPG

 

 

 McDonald's Cup Kralupy nad Vltavou - okrskové kolo

 V úterý 11. dubna jsme vyrazili do Kralup nad Vltavou na turnaj v minifotbale. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. Počasí bylo oproti pondělí o dost chladnější, ale my byli dobře oblečení.  I přestože proti nám hráli žáci převážně o dva roky starší, bojovali jsme až do konce. Děkujeme tatínkovi Terezky K.  za zapůjčení dresů a také děkujeme tatínkovi Kuby a Máti za pomoc s přepravou.

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/MC_Donald_Cup_2017/

 

Noc s Andersenem

Kde jsou ty naše paní učitelky? Za co budou převlečeny? ozývalo se z úst žáčků, stojících v pátek 31. března v 17.00 hod. před budovou školy. Ze školy vystoupila čarodějnice a nabízela otrávená jablka, o která nebyl zájem. Zanedlouho všichni spatřili Sněhurku a sedm trpaslíků. Trpaslíci hledali s dětmi poklad. Když jej vykopali, seběhli se všichni malí pozorovatelé a rozebrali si jej. Pak si každý ustlal v tělocvičně, strávil krásný večer na školní zahradě, snědl pizzu, poslechl pohádku, zatančil na hřišti. Po tancovačce jsme si opět četli a pak začala ta nejdobrodružnější akce.  Kdo nás letos přišel navštívit, na to se podívejte sami. Odkaz na fotografie zde:

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2017/

 

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

V měsíci březnu se nám představila Bíba jako Popelka. Vyprávěla nám příběh o Popelce a byl trošku jiný, než ho zná většina z nás. Bíba nám převyprávěla tuto pohádku tak, jak ji zná od své maminky. Dorazila taky v krásných Popelčiných šatech a byla na ni radost pohledět. Tomášek nám povyprávěl o Bivojovi a Maruška nás seznámila s praotcem Čechem.

Fotografie ke shlédnutí zde:

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky/

 

Minifotbal - Kralupy nad Vltavou dne 11. dubna

Všichni, kteří jedou dne 11. dubna reprezentovat naši školu v minifotbalu, si vezmou: kartičku zdravotní pojišťovny, velkou svačinu, teplé pití v termosce, peníze, ledčický dres ( ti, kteří nehrají fotbal v Ledčicích, dostanou zapůjčený až na místě), klasickou sportovní obuv (botasky, turfy, ne kopačky), vhodné sportovní oblečení, nepromokavou teplejší bundu. Oběd ve škole odhlášen! Návrat kolem 13.00 hod. nebo v 15.00 hod. (záleží na umístění v soutěži).

 

 

Vítání jara - 21. března

V úterý jsme vyrazili přivítat jaro  básničkami, písničkou a hrou na flétničky. Tradičně jsme zapálili Morenu a vhodili do rybníka. Astronomické jaro začalo letos již 20. března a bude se tak dít až do roku 2043. My si však počkali o jeden den déle na sluníčko, aby nám při tom našem vítání pěkně svítilo a hezky hřálo. Fotografie z této akce naleznete zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vitani_jara

  

Dětský karneval

V sobotu 18. května jsme se sešli U Cinků oděni do nejrůznějších  kostýmů. Zatančili jsme si i zasoutěžili. Bylo to moc prima odpoledne.

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Karneval_2017/

 

 Pozvánka  - Beseda pro rodiče

Beseda pro rodiče - pozvánka.pdf

 

Odvoz elektrospotřebičů na konci března

Na konci měsíce března objednáme svoz drobných elektrospotřebičů. Pokud se u vás doma nějaké kusy nacházejí, prosím doneste do školy. Také sbíráme do zvláštní soutěže v programu Recyklohraní vysloužilé mobily a tužkové baterie. Průběžné výsledky sběru žáků budou vyvěšeny na nástěnce ve školní družině po odvozu elektrospotřebičů tj. na konci března. Děkujeme Vám, že  třídíte odpad!

 

 

Srdečně Vás zveme!

 DSCN7434.JPG

 DSCN7437.JPG

 

 

Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná

V pátek 3. března nás navštívili herci Michal Moravec a Vít Troníček z Hradce Králové. Shlédli jsme představení na motivy několika známých bajek, poznali antického mudrce Ezopa a také jsme byli prostřednictvím humorných příběhů poučeni. Představení se nám všem moc líbilo.

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Divadelko_2017

 

 Masopustní svatba ve školní družině

Děti ve školní družině se připravovaly na blížící se Masopust. Pověděly  si o tomto svátku i o období, které následuje. Vyráběly  masky a také  proběhla "masopustní" svatba, na které nechyběly prstýnky ani svatební kytice. Obléknout se do kostýmu všechny z nás moc bavilo!

 DSCN7036.JPG

 DSCN7037.JPG

 DSCN7344.JPGDSCN7041.JPG

 

 

 

Den slávy v ledčické škole

    V úterý 28. února v osm hodin ráno zazvonil zvonek u dveří a ozvalo se: "Tak jsme tady! Zavedete nás do Vaší tělocvičny?" Tělocvična se zanedlouho zaplnila velmi příjemnými mladými sportovci. V devět hodin už měli vše nachystané a my jsme mohli dorazit za nimi. Naši žáčci vcházeli oblečeni v rozlišovacích dresech, postupně usedali jeden po druhém na přichystané  žíněnky uprostřed tělocvičného sálku a netrpělivě čekali, co bude následovat. Postupně se  všem představili: Vojtěch Svárovský (úspěšný hráč házené v Mladé Boleslavi,), gymnastka Lucie Martincová, fotograf Josef Dvořák, David Novotný (bývalý hokejista v Hradci Králové), Jim Dohnal (profesionální parkourista, kaskadér a herec) a jako poslední jsme zatleskali hlavnímu hostovi Petru Pilátovu, freestylovému motokrosaři (mistrovi Evropy). Na tuto velkou akci dorazila i paní starostka, za čež jí moc děkujeme! Z tělocvičny jsme odcházeli v půl dvanácté plni nejen krásných dojmů a  obtěžkáni krásnými cenami ale  také zahrnuti velkou řadou podpisů. 

   Na jaře budeme opět plnit disciplíny a snažit se získat diplom a odznak . Snad se to  většině z nás podaří. Ať žije Sazka Olympijský víceboj!

 

Odkaz na fotografie a videa: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sazka_viceboj_2017

Odkaz na stránky, kde se o nás píše: http://ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/clanky/deti-z-ledcic-sportovaly-s-ceskym-freestyle-motokrosarem-a-preda?

 

 

 m0g3890.jpg

  

 

Z mělnického bazénu rovnou za obry a trpaslíky na Filipíny

      Ve čtvrtek 23. února jsme absolvovali první hodinu plaveckého výcviku na Mělníku a hned poté jsme zamířili do Roudnice nad Labem na výukový pořad Planeta Země 3000. Tentokrát jsme se s Adamem Lelkem vydali na Filipíny. Hned v úvodu nás zaskočilo natáčení  tradičních Velikonoc ve městě San Fernando, ale záběry s největším žralokem světa  a nejmenším primátem nártounem filipínským, který váží sotva sto čtyřicet gramů, se nám moc líbily. V příštím roce se vydáme s Adamem, naším známým dobrodruhem, do Brazílie v Jižní Americe.

      Cestou zpět do školy se ti nejmenší (1. a 2. třída) zastavili u pošty, aby do poštovní schránky vhodili dopisy, které sami napsali. Nyní již všichni znají svou adresu, umí ji napsat na obálku a dokážou  nalepit poštovní známku. Ze školy v přírodě tak jisto jistě budou posílat jeden dopis za druhým.

Odkaz na fotografie zde:http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Plavani,_Dopis_2017

 

Sazka Olympijský víceboj

      V letošním školním roce jsme se zapojili do Sazka Olympijského víceboje. Od začátku roku plníme v hodinách tělesné výchovy různé disciplíny a jejich výsledky zaznamenáváme. Všichni se snaží, aby na konci roku získali diplom a olympijský odznak. Jelikož jsme splnili podmínky losování a k 30. lednu jsme měli splněnou minimálně polovinu disciplín, byla naše škola zařazena do slosování. . Dne 6. února jsme měli velké štěstí. Byli jsme vylosováni z celkem 27 škol ze středočeského kraje. Výhrou v této soutěží je setkání s olympionikem. Dne 28. února k nám dorazí motokrosař Petr Pilát a zatrénuje si s námi. Už se všichni moc těšíme!

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/ceny

 

Nákup za body v Recyklohraní

      Za nasbírané body v programu Recyklohraní jsme objednali volejbalový míč a zvířecí kvarteta. Děkujeme, že třídíte odpad!

DSCN7038.JPG

 

Výhra v Mateřídoušce

    Již podruhé jsme v tomto školní  roce jsme úspěšní v tvoření. Tentokrát jsme ztvárňovali andílky. Ti nejmenší tvořili ze sádry a ti starší kreslili. Výherci Olík a Mára se moc zaradovali, když otevřeli své balíčky.  Hned se oblékli do  andělských triček a moc jim to slušelo!

 DSCN7008.JPG

DSCN7010.JPG 

DSCN6626.JPG 

 

 

   

Myslivecký ples - Rovné

     V lednu jsme již po osmé vystoupili na mysliveckém plese. Vystoupení se nám moc povedlo a sklidili jsme velký aplaus. Za toto vystoupení budeme mít opět na konci roku k dispozici od myslivců chatu pod Řípem. Děkujeme všem za účast!

Odkazy na videa: https://www.youtube.com/watch?v=nbGj5cuVBAg

https://www.youtube.com/watch?v=3FY4oUAVS1o

https://www.youtube.com/watch?v=IIfcmffale0

 

Ježíšek ve škole

     Opět jsme letos napsali Ježíškovi svá přání a on nám odepsal. Dárečky, které jsme si přáli do školní družiny,  jsme nalezli pod stromečkem, stejně jako přáníčka a dárečky od svých spolužáků.  

Fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Rozdavani_darku_2016

 

Vánoční bruslení

      Poslední den před vánočními prázdninami jsme se vydali zabruslit si do Roudnice nad Labem. Děkujeme všem, kteří nám pomohli s převozem věcí. Fotografie z bruslení naleznete zde:

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Brusleni_2016 

 

Vánoční besídka

      V úterý dne 20. prosince se konala vánoční besídka. Starší žáci zahráli divadlo v anglickém jazyce a  ti menší předvedli pohádku Mrazík. Zpívalo se i tančilo. Nakonec v doprovodu zvonečků všichni zazpívali vánoční píseň. Dorazila i paní starostka Jiřina Michovská a popřála  všem to nejlepší v novém roce. Moc děkujeme tatínkovi Anežky  a mamince Tedíka a Olíka za krásné fotky. Mamince Klárky děkujeme za velkou pomoc při výrobě kostýmu.

 

 

 

 

 Fotografie a odkaz na video besídky zde:

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka

 

https://uloz.to/!poq0rj3rXRIQ/dscn6633-mov

https://uloz.to/!fVneMwf8oCRR/dscn6634-mov

  

Poděkování

      Velmi děkujeme rodičům, kteří přispěli sponzorským darem -   rodiče Bečvaříkovi, Trávníčkovi, Reilichovi, Siroví, Tobiáškovi. Kadeřábkovi

Moc děkujeme panu Jiřímu Hančlovi za nádherné vánoční stromečky.

Moc děkujeme zřizovateli za balíčky pro dětí.

Moc děkujeme panu Zahorjanovi za instalatérskou pomoc ve škole.

Děkujeme všem rodičům, kteří donesli papíry, omalovánky  a pomůcky na kreslení do školní družiny. Nadále moc rádi uvítáme jakékoliv papíry i použité. Děkujeme!

 

Prevence kriminality

      Naši školu navštívili asistenti prevence kriminality. Tématem byla osobní bezpečnost, bezpečnost na internetu, kontakt s cizími lidmi, dopravní bezpečnost.

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prevence_kriminality_2016

  

Rozsvěcení stromečku

      V letošním roce jsme zahráli Živý Betlém a zatančili na vánoční píseň Tichá noc s pompony v obcích - Nová Ves a Ledčice. Prosíme ty rodiče, kteří fotili, zda by byli tak hodní a poskytli nám nějaké fotografie z těchto akcí. Děkujeme!

 

Mikuláš ve škole

      Kdosi zabouchal během vyučování na dveře třídy, všichni zpozorněli a čekali, kdo vejde...To bylo překvapení, když do dveří vešel  Mikuláš s andělem! Byl teprve pátek 2. prosince, a tak je nikdo nečekal. Čert s nimi nebyl, ale pak přeci jen trochu později přiletěl i s pytlem. Naštěstí si nikoho ze školáků neodnesl, i když jich pár mělo namále. Je nás stále 44 žáčků. Uvidíme po dnešku, až přijde Mikuláš se svou družinou za každým domů. To se teprve uvidí!

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mikulas_ve_skole_2016

 

 Výlet - Pražský hrad

     Udělali jsme si výlet do našeho hlavního města. Prohlédli si Pražský hrad a jeho okolí. Vstoupili jsme do Katedrály sv. Víta a prošli se Zlatou uličkou. Na poště nás nechali ohřát a zakoupili jsme si tam krásné pohledy. Paní průvodkyně nám pověděla spoustu zajímavostí. Ve žlutých kloboučkách jsme působili velmi zajímavě, obzvlášť pro příslušníky jiných národů. Budou o nás jistě ve své zemi vyprávět. Foto zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vylet_Prazsky_hrad_2016 

 

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

      V měsíci listopadu jsme si poslechli pohádku Červená karkulka od Emičky. Emička vyprávěla celou pohádku moc hezky. Dokonce dorazila celá v červeném a donesla opravdovou bábovku a víno.

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky/#DSCN6427.jpg

 

Srdečně Vás zveme na Lampionový průvod!

 DSCN5988.JPG

 

Bláznivé pátky - Z pohádky do pohádky

      V měsíci říjnu si pro nás připravily povídání Zuzanka a Anežka. Děvčata nám vyprávěla pověsti - O Libuši, Přemysl a Libuše, Dívčí válka. Referáty měly moc hezky připravené. Anežka se dokonce oblékla do dobového kostýmu.

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky#DSCN5818.jpg

 DSCN5822.JPG

 DSCN5832.JPG

 Záložka do knihy spojuje školy

      Již sedmým rokem proběhl česko - slovenský projekt s názvem  Záložka do knihy spojuje školy a my se opět zaregistrovali. Děti tentokrát vyráběly záložky pro slovenskou školu v Poráči viz odkaz http://zsporac.edupage.org/. Už se moc těšíme na záložky, které pro nás vyrobily slovenské děti a které jsou již v rukou pošty.

 DSCN5803.JPG

 DSCN5805.JPG

 DSCN5804.JPG

 DSCN5807.JPG

 POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM

      Ti nejmenší z naší školičky se ve středu 19. října jeli podívat na školní představení do Lužce. Dozvěděli se o praotci Čechovi, kněžně Libuši, Ctiradovi a Šárce a dalších historických postavách. Všichni se pobavili i poučili, dokonce se někteří stali sami herci a zahráli si na jevišti. Představení se všem moc líbilo.

Dětské dopravní hřiště Mělník

      Naši žáci 3. - 5. třídy navštívili ve středu 19. října Dětské dopravní hřiště Mělník. Zopakovali si pravidla silničního provozu. Na konci školního roku si tuto návštěvu zopakují, otestují své znalosti a pokusí se získat "Průkaz pro malého cyklisty".

72 hodin - Ruku na to!

      Opět jsme se zapojili do dobrovolnické akce 72 hodin - Ruku na to! Obešli jsme celou obec a vybrali od obyvatel starý nashromážděný papír a drobné elektrospotřebiče. Vše jsme odvezli do sběrného dvora. Moc děkujeme tatínkovi Terezky, bez jehož pomoci by se nám tak velké množství těžko odváželo. Také moc děkujeme zaměstnancům Obecního úřadu v Ledčicích, že nám přišli pomoci a všem lidičkám, kteří se s námi zapojili. Každý rok je sběru víc a víc a my jsme moc rádi, že nám tolik pomáháte. Děkujeme!

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Ruku_na_to

 

Úspěch ve výtvarné soutěži Obr

      Byli jsme velice mile překvapeni, když jsme v říjnovém čísle časopisu Mateřídouška uviděli jména čtyř našich žáků, kteří vyhráli ve výtvarné soutěži. Gratulujeme Davídkovi (B), Anežce (D), Nelce (F) a Tomáškovi (I)!

 obr1.JPG

 obr2.JPG

 

 Odkaz na fotografie z předávání dárečků zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vyhra_Obr_Dobr_2016

 

Bláznivé pátky z- Z pohádky do pohádky

     Nelka si vybrala pověst s názvem Bílá paní. Za tuto bytost se převlékla a moc jí to slušelo! Připravila si krátké povídání a vyrobila společně s Anežkou kulisy a papírové loutky, s kterými nám poté zahrála Anežka představení. Už se moc těšíme na poslední pátek v měsíci říjnu. Jakoupak postavu z pohádek či pověstí spatříme tentokrát?

 http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_z_pohadky_do_pohadky/

Soutěž ve školní družině - Tančící kniha

      Letos stejně jako v loňském roce  žákyně  naší školy zatančily ve školní družině s knížkou na hlavě. Jak vše probíhalo, se můžete podívat na natočená videa. Další soutěže, které proběhnou v nejbližší době ve školní družině,  jsou Mistr - Mistryně obruči a Tvoje tvář má známý hlas.

Odkaz na videa zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Tancici_kniha/

Omluvte, prosím, kvalitu nahrávek, kameraman byl zároveň tím, kdo pouštěl soutěžícím hudbu.

 

 Novoveské posvícení 17. 9. 2016

      Vystoupili jsme v Nové Vsi na posvícení. Zatančili jsme s deštníky a zahráli pohádku O statečné princezně. Fotografie z této akce naleznete na facebookových stránkách https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1249711698396999&set=pcb.1249713418396827&type=3&theater

14333135_1249711788396990_933381028181960320_n.jpg

 

 

Sběr plastových víček

      Sbírejte s námi plastová víčka pro Matouška na zakoupení nového invalidního vozíčku. 

 

Akce KAŠTANY

      I v letošním roce jsme se rozhodli pomoci zvířátkům a obstarat jim potravu. Sbírejte s námi kaštany. Děkujeme!

 

Vandalové v Ledčicích

      Dne 19. 9. 2016 nám neznámý pachatel odcizil zvonek u vchodových dveří.

Pokud zná někdo viníka, budeme moc rádi za bližší informace. Děkujeme!

 

130. výročí naší školy a 790 let obce

      V sobotu 3. září jsme společně oslavili výročí naší školy i obce Ledčice. Děti z mateřské školy zazpívaly a zatančily. Naši žáci zarecitovali básničku  složenou pro tuto příležitost, zahráli pohádku O statečné princezně a zatančili.

 DSCN5546.JPG

 DSCN5638.JPG

Básnička k nahlédnutí:   výročí školy básnička.docx

Fotografie k nahlédnutí: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vyroci_skoly_2016

 Zahájení školní roku

     "Ustaňte v boji!" přikázal třetí rytíř svým druhům. Ti složili své meče a všichni tři poklekli. "Přichází královna!" kdosi vykřikl. Dnešní přivítání prvňáčků proběhlo v rytířském duchu. Každý budoucí šlechtic si musel vybrat svůj erb a poté složil přísahu věrnosti. Po uvítání, ošerpování a předání dárečků paní starostkou jsme se odebrali do svých tříd.

 DSCN5449.JPG

 _DSC4532.jpg

_DSC4534.jpg

 

Odkaz na fotografie zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den_2016

 

 

 

Menu

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057806