Školní rok 2017/2018

 

 

 Pozvána na akci Vítání jara

DSCN1604.JPG

 

 

 

Návštěva divadla z Hradce Králové

Opět po roce nás navštívilo Divadélko pro školy z Hradce Králové. Tentokrát se jednalo  o  představení na motivy dvou příběhů ze slavné knížky Devatero pohádek od Karla Čapka. V úvodu představení nám nejprve herecká dvojice představila osobu spisovatele a obsah knihy. Samy děti pak vylosovaly, které dvě pohádky se budou hrát. Nejprve jsme se seznámili s příběhem tuláka Františka Krále, který je křivě obviněn z krádeže kufříku s penězi.  Jako druhou sjsme si vylosovali  Loupežnickou: tedy slavné dobrodružství loupežnického synka Lotranda, kterého tatínek nechal vzdělat a slušně vychovat v klášteře a pak mu odkázal své strašlivé řemeslo. Divadelní představení se všem moc líbilo!

 

 

 

Bláznivé pátky se zvířátky -  měsíc leden

Poslední pátek v lednu přivedl do školy Kubík J.  jorkširské teriéry Nikču (3 měsíce) a Amálku (4 roky), kocour František přišel v doprovodu Nelinky S., zakrslý králíček Dupík se na nás usmíval z náruče Klárky V., Bíba nám povyprávěla o svém novém britském krátkosrstém kocourkovi, který se jmenuje Badrinath z Vltavy. Všichni nám moc hezky povídali o tom, jak se o zvířátka starají.

DSCN1404.JPG DSCN1410.JPG DSCN1425.JPG DSCN1431.JPG

 

 

Ježíšek ve škole a bruslení

Poslední školní den si děti mezi sebou rozdaly dárečky a dorazil  Ježíšek do školní družiny. Poté jsme odjeli si zabruslit na Zimní stadion do Roudnice nad Labem. 

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Jezisek_2017/

  

Vánoční besídka

Vánoční besídka, která se konala 19. prosince, se moc povedla. Děti předvedly velké výkony pěvecké, herecké i taneční. Ukázali prostřednictvím pohádky, jaké mají dovednosti v anglickém jazyce a na závěr všichni zazpívali česko-anglickou vánoční píseň. Sklidili velký potlesk, který si opravdu zasloužili.

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Besidk/

  

Bláznivé pátky se zvířátky - prosinec

Tentokrát se nám představila tři zvířátka. Klárčina dvouletá slečna Madla (retrývar) nám předvedla, co všechno umí a zvládla toho opravdu hodně!  Daníkův Štrúdl byl roztomilý králíček a Terezčin čtyřnohý mazlíček byl taky velmi okouzlující pejsek. Všechny děti měly  své referáty moc hezky vypracované a povídání o životě a péči jejich zvířátek nás moc bavilo.

DSCN1061.JPG DSCN1084.JPG DSCN1092.JPG

 

 

http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_se_zviratky/#DSCN1060.jpg

  

Kouzelný zvoneček vypravuje - Lužec nad Vltavou

12. prosince jsme se vydali do Lužce nad Vltavou na pohádku Kouzelný zvoneček vypravuje. Pohádka se nám všem moc líbila.

1-Kopie.jpg

 

Poděkování

Moc rádi bychom poděkovali mamince Klárky za pomoc s výrobou kostýmů na vystoupení, tatínkovi Nelinky S. a panu Jiřímu Marešovi za stromeček, rodičům Kíti a Filípka za hračky do školní družiny a za finanční dar, rodičům Gábinky a Pepči za hmotný dar, rodičům Kubíka a Máti za hračky do školní družiny,  tatínkovi Terezky Z. a Tomáška za nekonečné instalatérské práce a  tatínkovi Terezky K. za nový stojánek na stromeček. MOC DĚKUJEME!!!

Mikuláš, anděl a čert v naší škole

Ve středu 6. prosince nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. I když se říká, že s čerty nejsou žerty, s tímhle čertem bylo náramně veselo! A než odešel, chtěl nám v pytli  odnést spolužáka, ale my ho nedali.

 DSCN0924.JPG  DSCN0925.JPG  DSCN1039.JPG

 

Fotografie naleznete zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mikulas_2017/

 Moc děkujeme zřizovateli za balíčky  a rodičům Tády za ovocné pyré pro děti !

 

Bláznivé pátky se zvířátky - listopad

Poslední pátek v listopadu byl opravdu velmi pestrý. Představily se nám Tomáškovy agamy staré tři roky. Seznámili jsme se  s potkaními ročními holčičkami - Růženkou, Valdou a Jizvou.. Kubíčkův pejsek Bertík a Filípkovo dvouleté morče Nikolka se s námi taky hned skamarádili. A  Barunka nám na závěr povídala o své patnáctileté kočičce Fanynce, která však vzhledem ke svému věku dorazit do školy nemohla.  

DSCN0812.JPG DSCN0824.JPG DSCN0866.JPG
 DSCN0857.JPG  IMG_0544.JPG  

 Fotografie naleznete zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_se_zviratky/#DSCN0807.jpg

 

Pozvánka  - Novoveský advent (bližší informace viz soubor níže)

Advent 2017.png  

 

Advent 2017.png  

 Záložka do knihy spojuje školy

 

V průběhu září a října se naše děti opět již tradičně zapojily do česko-slovenského projektu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze a Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Naší partnerskou školou byla letos ZŠ LIETAVSKÁ SVINNÁ - BABKOV.

Dopis ke stažení zde: dopis.docx

 

DSCN0658.JPG DSCN0659.JPG DSCN0660.JPG DSCN0661.JPG
DSCN0662.JPG DSCN0664.JPG

DSCN0783.JPG

Dárečky od našich kamarádů.

 

 

Mléko a my - Škodův statek ve Vražkově

Naše škola je zapojena do projektu Školní mléko a rozhodla se v letošním roce zapojit do akce Mléko y my 2017.

V úterý 17. října 2017 v osm hodin jsme nastoupili do autobusu a vydali se na Škodův statek do Vražkova. Zde nás přivítali manželé Škodovi, kteří nám představili krásné obyvatelky statku -  kravičky a ještě krásnější děti v podobě telátek. Všichni jsme se zvučně pozdravili a tak to všechno začalo…   Byli jsme seznámeni s kravičkami a telátky, povídali jsme si o chovu, viděli dojení, soutěžili ve výrobě másla, ochutnali vyrobené máslo,  učili jsme se rozlišovat polní plodiny. Ve škole jsme pak vyrobili plakát „Škodův statek“, společně jsme nacvičili písničku Krávy, krávy. Soutěžili jsme v hodině tělesné výchovy v družstvech (chlapci byli býci a děvčátka kravičky a ti nejmenší telátka), pokusili jsme se vyrobit pro nejmenší křížovku. Menší žáci vyhledávali v reklamních letácích mléčné výrobky a nalepili  je. Ti starší vypracovali referát na téma Mléko a mléčné výrobky. Všichni jsme pak hovořili o tom, jak často bychom měli mléčné výrobky konzumovat.  Vše jsme zdokumentovali, v nejbližších dnech zašleme do společnosti LAKTEA, o.p.s. a uvidíme, zda budeme mít štěstí při losování nejzajímavějšího projektu. Držte nám palečky!

Odkaz na fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mleko_a_my/

 

72 hodin - Ruku na to!

Opět po roce jsme se sešli před školou a společně vyrazili sesbírat od obyvatelů Ledčic starý papír a drobné elektrospotřebiče. Děkujeme všem, kteří nám pomáhali! Měli jsme obrovské štěstí, neboť naši aktivitu ocenila Česká rada dětí a mládeže  a věnovala nám peníze na zakoupení nového vozíku. Vybírala deset projektů z České republiky, které podpoří v letošním roce a náš projekt byl jedním z nich!

Fotografie naleznete zde:  

  

Návštěva z kosmické kanceláře

Do naší školy jsme pozvali pana Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Dozvěděli jsme se o prvních zvířátkách, která letěla do vesmíru. Pan Halousek nám vyprávěl o cestách do vesmíru, o dlouhé přípravě astronautů a ukázal nám spoustu videí a obrázků na interaktivní tabuli. S sebou dovezl nejen velkého krtka ale i několik menších plyšových krtečků. V naší škole byl pan Halousek již podruhé, ale tentokrát nemohl dovézt skutečného krtečka, který byl ve vesmíru s astronautem Feusterem v raketoplánu  Endeavour v roce 2011, protože se  připravuje na další cestu do vesmíru. Návštěva pana Halouska byla uhrazena ze sponzorských darů. Děkujeme! Rekatoplán, který vyráběl Jura z páté třídy  pro pana Halouska (z konzerv, plastu a papíru) zdobí Českou kosmickou kancelář a prohlédlo si jej téměř 500 dětí, které se dostavily na Noc vědců 2017.

noc03.jpg noc01.jpgnoc02.jpg  

 

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Kosmicka_kancelar_2017/

 

Bláznivé pátky se zvířátky

V měsíci září nás navštívila dvě zvířátka - Toníkův kocourek David Bowie a Ondry pejsek Scooby. Toník i Ondra nám pověděli, jak se o zvířátko starají, co potřebuje ke svému životu a co má rádo. Obě zvířátka jsme si mohli dokonce pohladit.

Fotografie zde (heslo je přiložené  v žákovských knížkách): https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_se_zviratky/

 

 

 První školní den

 První školní den byl plný překvapení. Paní učitelky v kosmonautském obleku přistály na Zemi a společně s nimi přiletěli  mimozemšťané (paní vychovatelky a paní asistentka) a  Zetík spolu se svou rodinou. Prvňáčci si našli svou raketu a dostali dáreček od paní starostky. Všichni žáci z ledčické školy teď odletí na společnou cestu Vesmírem, která potrvá deset měsíců. Všem přejeme moc hezké cestování a hodně zážitků!

 20170901_111838.jpg  DSCN0011.JPG

 

 Fotografie (přístupové heslo naleznete v žákovské knížce) naleznete zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

PC110070[1].JPG[1].jpg

Všem návštěvníkům přejeme příjemné chvilky na těchto stránkách.

Na tvorbě stránek se podílí:
Martina Sypecká
Ivana Šindelářová
Eva Kučerová

 

23. 4. Vojtěch

Zítra: Jiří

„Moje hravá škola“

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU:

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005943

je spolufinancován Evropskou unií.

Podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti, kvalitnější vzdělávání dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a podpora společného vzdělávání. Podpora osobnostního a sociálního rozvoje pedagogů, sdílení zkušeností a personální podpora škol.

Picture1.png

 EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy

OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Picture2.png

 

 

Napište nám

příspěvků: 46

Návštěvnost stránek

045541
zapati.jpg