Školní rok 2017/2018

 

 

 Záložka do knihy spojuje školy

 

V průběhu září a října se naše děti opět již tradičně zapojily do česko-slovenského projektu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze a Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Naší partnerskou školou byla letos ZŠ LIETAVSKÁ SVINNÁ - BABKOV.

Dopis ke stažení zde: dopis.docx

 

DSCN0658.JPG DSCN0659.JPG DSCN0660.JPG DSCN0661.JPG
DSCN0662.JPG DSCN0664.JPG

DSCN0783.JPG

Dárečky od našich kamarádů.

 

 

Mléko a my - Škodův statek ve Vražkově

Naše škola je zapojena do projektu Školní mléko a rozhodla se v letošním roce zapojit do akce Mléko y my 2017.

V úterý 17. října 2017 v osm hodin jsme nastoupili do autobusu a vydali se na Škodův statek do Vražkova. Zde nás přivítali manželé Škodovi, kteří nám představili krásné obyvatelky statku -  kravičky a ještě krásnější děti v podobě telátek. Všichni jsme se zvučně pozdravili a tak to všechno začalo…   Byli jsme seznámeni s kravičkami a telátky, povídali jsme si o chovu, viděli dojení, soutěžili ve výrobě másla, ochutnali vyrobené máslo,  učili jsme se rozlišovat polní plodiny. Ve škole jsme pak vyrobili plakát „Škodův statek“, společně jsme nacvičili písničku Krávy, krávy. Soutěžili jsme v hodině tělesné výchovy v družstvech (chlapci byli býci a děvčátka kravičky a ti nejmenší telátka), pokusili jsme se vyrobit pro nejmenší křížovku. Menší žáci vyhledávali v reklamních letácích mléčné výrobky a nalepili  je. Ti starší vypracovali referát na téma Mléko a mléčné výrobky. Všichni jsme pak hovořili o tom, jak často bychom měli mléčné výrobky konzumovat.  Vše jsme zdokumentovali, v nejbližších dnech zašleme do společnosti LAKTEA, o.p.s. a uvidíme, zda budeme mít štěstí při losování nejzajímavějšího projektu. Držte nám palečky!

Odkaz na fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mleko_a_my/

 

72 hodin - Ruku na to!

Opět po roce jsme se sešli před školou a společně vyrazili sesbírat od obyvatelů Ledčic starý papír a drobné elektrospotřebiče. Děkujeme všem, kteří nám pomáhali! Měli jsme obrovské štěstí, neboť naši aktivitu ocenila Česká rada dětí a mládeže  a věnovala nám peníze na zakoupení nového vozíku. Vybírala deset projektů z České republiky, které podpoří v letošním roce a náš projekt byl jedním z nich!

Fotografie naleznete zde:  

  

Návštěva z kosmické kanceláře

Do naší školy jsme pozvali pana Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Dozvěděli jsme se o prvních zvířátkách, která letěla do vesmíru. Pan Halousek nám vyprávěl o cestách do vesmíru, o dlouhé přípravě astronautů a ukázal nám spoustu videí a obrázků na interaktivní tabuli. S sebou dovezl nejen velkého krtka ale i několik menších plyšových krtečků. V naší škole byl pan Halousek již podruhé, ale tentokrát nemohl dovézt skutečného krtečka, který byl ve vesmíru s astronautem Feusterem v raketoplánu  Endeavour v roce 2011, protože se  připravuje na další cestu do vesmíru. Návštěva pana Halouska byla uhrazena ze sponzorských darů. Děkujeme! Rekatoplán, který vyráběl Jura z páté třídy  pro pana Halouska (z konzerv, plastu a papíru) zdobí Českou kosmickou kancelář a prohlédlo si jej téměř 500 dětí, které se dostavily na Noc vědců 2017.

noc03.jpg noc01.jpgnoc02.jpg  

 

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Kosmicka_kancelar_2017/

 

Bláznivé pátky se zvířátky

V měsíci září nás navštívila dvě zvířátka - Toníkův kocourek David Bowie a Ondry pejsek Scooby. Toník i Ondra nám pověděli, jak se o zvířátko starají, co potřebuje ke svému životu a co má rádo. Obě zvířátka jsme si mohli dokonce pohladit.

Fotografie zde (heslo je přiložené  v žákovských knížkách): https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_se_zviratky/

 

 

 První školní den

 První školní den byl plný překvapení. Paní učitelky v kosmonautském obleku přistály na Zemi a společně s nimi přiletěli  mimozemšťané (paní vychovatelky a paní asistentka) a  Zetík spolu se svou rodinou. Prvňáčci si našli svou raketu a dostali dáreček od paní starostky. Všichni žáci z ledčické školy teď odletí na společnou cestu Vesmírem, která potrvá deset měsíců. Všem přejeme moc hezké cestování a hodně zážitků!

 20170901_111838.jpg  DSCN0011.JPG

 

 Fotografie (přístupové heslo naleznete v žákovské knížce) naleznete zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

PC110070[1].JPG[1].jpg

Všem návštěvníkům přejeme příjemné chvilky na těchto stránkách.

Na tvorbě stránek se podílí:
Martina Sypecká
Ivana Šindelářová
Eva Kučerová

 

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

„Moje hravá škola“

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU:

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005943

je spolufinancován Evropskou unií.

Podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti, kvalitnější vzdělávání dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a podpora společného vzdělávání. Podpora osobnostního a sociálního rozvoje pedagogů, sdílení zkušeností a personální podpora škol.

Picture1.png

 EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy

OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Picture2.png

 

 

Napište nám

příspěvků: 45

Návštěvnost stránek

044942
zapati.jpg