Školní rok 2017/2018

 

 

Sběr papíru a drobných elektrospotřebičů

Žáci ledčické školy opět po roce vyrazí ve čtvrtek 12. října 2017 kolem 13.00 hod. vysbírat od Vás papír a drobné elektro. Prosíme všechny, kteří mají doma nashromážděný papír či drobné elektrospotřebiče (mobily, fény, konvice atd.), aby vše ponechali před domem. Děkujeme.

 

Návštěva z kosmické kanceláře

Do naší školy jsme pozvali pana Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Dozvěděli jsme se o prvních zvířátkách, která letěla do vesmíru. Pan Halousek nám vyprávěl o cestách do vesmíru, o dlouhé přípravě astronautů a ukázal nám spoustu videí a obrázků na interaktivní tabuli. S sebou dovezl nejen velkého krtka ale i několik menších plyšových krtečků. V naší škole byl pan Halousek již podruhé, ale tentokrát nemohl dovézt skutečného krtečka, který byl ve vesmíru s astronautem Feusterem v raketoplánu  Endeavour v roce 2011, protože se  připravuje na další cestu do vesmíru. Návštěva pana Halouska byla uhrazena ze sponzorských darů. Děkujeme! Rekatoplán, který vyráběl Jura z páté třídy  pro pana Halouska (z konzerv, plastu a papíru) zdobí Českou kosmickou kancelář a prohlédlo si jej téměř 500 dětí, které se dostavily na Noc vědců 2017.

noc03.jpg noc01.jpgnoc02.jpg  

 

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Kosmicka_kancelar_2017/

 

Bláznivé pátky se zvířátky

V měsíci září nás navštívila dvě zvířátka - Toníkův kocourek David Bowie a Ondry pejsek Scooby. Toník i Ondra nám pověděli, jak se o zvířátko starají, co potřebuje ke svému životu a co má rádo. Obě zvířátka jsme si mohli dokonce pohladit.

Fotografie zde (heslo je přiložené  v žákovských knížkách): https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Blaznive_patky_se_zviratky/

 

 

 První školní den

 První školní den byl plný překvapení. Paní učitelky v kosmonautském obleku přistály na Zemi a společně s nimi přiletěli  mimozemšťané (paní vychovatelky a paní asistentka) a  Zetík spolu se svou rodinou. Prvňáčci si našli svou raketu a dostali dáreček od paní starostky. Všichni žáci z ledčické školy teď odletí na společnou cestu Vesmírem, která potrvá deset měsíců. Všem přejeme moc hezké cestování a hodně zážitků!

 20170901_111838.jpg  DSCN0011.JPG

 

 Fotografie (přístupové heslo naleznete v žákovské knížce) naleznete zde: http://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

PC110070[1].JPG[1].jpg

Všem návštěvníkům přejeme příjemné chvilky na těchto stránkách.

Na tvorbě stránek se podílí:
Martina Sypecká
Ivana Šindelářová
Eva Kučerová

 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

„Moje hravá škola“

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU:

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005943

je spolufinancován Evropskou unií.

Podpora rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti, kvalitnější vzdělávání dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a podpora společného vzdělávání. Podpora osobnostního a sociálního rozvoje pedagogů, sdílení zkušeností a personální podpora škol.

Picture1.png

 EVROPSKÁ UNIE

Evropské strukturální a investiční fondy

OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Picture2.png

 

 

Napište nám

příspěvků: 45

Návštěvnost stránek

044661
zapati.jpg