Archiv MŠ 2007/2008

V pátek 13. června proběhla v mateřské škole hra "ŠIPKOVANÁ". Tentokrát se děti vydaly na cestu  obcí společně s rodiči. Start byl na hřišti u školy a cílem bylo nové fotbalové hřiště se závěrečným táborákem, kde čekala na všechny  malé sportovce  sladká odměna.  Překvapením pro děti i rodiče bylo historicky první "šerpování předškoláků".
Moc děkujeme panu Budkovi a  panu Bížovi za přípravu  táboráku a posezení, panu Sirovému a paní Bížové za poskytnuté fotografie.


Pozor! Slyšíte? Dubovým lesíkem se nese tupé dunění. Když se za zvukem vydáme, mezi stromy zahlédneme scény ze života druhohorních zvířat, která naši zemi obývala před více než 65 miliony lety. Nevšední podívaná se nám, ledčickým školákům i školčatům, nabízela  na školním výletě. Ve čtvrtek 12.6.2008 jsme navštívili Dinopark, který se nachází v areálu plzeňské ZOO.  Zároveň jsme si prohlédli plzeňskou ZOO a historický statek z přelomu 19. a 20. století.

Malovaný svět

Naše škola i školka se se zúčastnila prezentace v časopisu "PASTELKA" - "MALOVANÝ SVĚT". Děti měly výtvarně zpracovat volnou technikou téma  "Stromy jsou plícemi světa". Malovaly stromy v různých ročních obdobích, jehličnany i listnáče. Blahopřejeme všem dětem za účast, zvláště pak Barunce Bušilové a Igorkovi Zelkovskému, jejichž práce uveřejnil časopis Pastelka v červnovém vydání.

Dětský den

Téměř devadesát dětí prožilo veselé slunečné odpoledne plné her a zábavy. Protože bylo vedro, mohly  se děti osvěžit příjemným chladivým proudem vody. Náladu zpestřoval také hudební doprovod místní skupiny Dvořákova veranda.
Další foto najdete na stránkách obce Ledčice  a  ve Školní mozaice.

Návštěva pražské zoologické zahrady v pondělí 26.5.2008 byla dětem podnětem k tvoření na našem výtvarném kroužku. Další kresby najdete v Almanachu.

Znašeho výtvarného kroužku
Kdo by neznal následující větu – Haló, haló, proč je koček málo, a tak štěkám jako hrom, ať je koček MILION...

Začátkem května přišel milý dopis:
Vážená a milá paní starostko,
velmi Vás zdravím uprostřed krásného jara. Rád bych Vám a Vaší škole nabídl zdarma vstupenky na naši novou premiéru, kterou je Andersenova pohádka Sněhová královna v surrealistické inscenaci mladé režisérky Lucie Málkové. Zmiňované představení se koná 23. 5. 2008 v 10.00 hodin v GONGu. Pokud se rozhodnete s dětmi přijet, budu moc rád.
S přáním všeho dobrého a v dokonaé úctě,
Mirek Král
Děti s nadšením nabídku přijaly a strávily krásné dopoledne při divadelním představení.

7.5.2008 při osalvách Svátku matek se na podiu vystřídaly děti z mateřské školy s "velkými" žáky. Všichni se snažili, co nejlépe přednést básničky, které se pro maminky naučili.

7.5.2008 Ekodomov Kutná Hora, pod vedením Ing.Ivy Maršíkové a ve spolupráci s Obecním úřadem Ledčice, uspořádal výukový program, který děti hravou formou seznámil s bioodpady a kompostováním. Děti se poutavým způsobem seznámily se způsoby třídění domovního odpadu, co z odpadu  patří do kompostu a dozvěděly se mnoho zajímavých věcí o živočiších  v kompostu žijících.

28.2.2008 Fotografie jsou z výtvarného kroužku, kdy jsme se opět spojili se školáky a zdobili vlastní keramické výrobky. Jěště vypálit a bude hotovo. Už se na svá dílka těšíme.

Takto jsme si vyzdobili školičku

S princeznami je svět krásnější....

A k vánocům patří pohádkové bytosti...

Připravujeme se na advent.....

Děti z mateřinky děkují manželům Chaloupkovým za jejich sponzorský dar, díky kterému se budou moci seznámit s neobvyklými výtvarnými technikami.

Pomalu se loučíme s podzimem, ale jeho krásu a melancholii nám bude připomínat pěkné zákoutí , které ve škole vtvořila paní učitelka Milena Justová.

V kroužku se již pilně připravujeme na vánoční výstavku. Mimo to, že jsme vyrobili hezké kapříky a hvězdičky, procvičili jsme si také stříhání a lepení.

To jsou naše usměvavá podzimní "SLUNÍČKA". 
Kolik jich vlastně je? Osm nebo dvacetdva?

10.10.2007
Tak takhle to dneska vypadalo na kroužku. Malé slečny se s nadšením pustily do práce a originální podzimní ubrus je hotov.

2.10.2007
Takové jsou naše domečky a k nim patří i nová písnička.

27.9.2007
Dopolední procházka


26.9.2007

Naši nejmenší - zleva - Martinka Živná, Jiřík Sirový, Sára Budková, Jiřík Sypecký, Eliška Hofmanová, Pavlík Hošek.


25.9.2007
Předškolní děti malují krásná místa našeho kraje pod názvem „Cesta k Řípu“ .

zpět nahoru

Menu

PC110070[1].JPG[1].jpg

Všem návštěvníkům přejeme příjemné chvilky na těchto stránkách.

Na tvorbě stránek se podílí:
Martina Sypecká
Ivana Šindelářová
Eva Kučerová

 

29. 9. Michal

Zítra: Jeroným

 

NPO-jpg.jpg

 

 vzor-MSMT-Letak-pro-publicitu-NPO-DIGITALIZUJEME-SKOLU_0.jpg

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

"Moje moderní škola III"

REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU:
CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020485
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat:
- personální podpora
- osobnostně sociální a profesní - rozvoj pedagogů, aktivity -        rozvíjející ICT
- extrakurikulární a rozvojové      aktivity
- spolupráce s rodiči dětí/žáků.

Výstřižek.PNG

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 50

Návštěvnost stránek

054237
zapati.jpg