Archiv ZŠ 2019/2020

 

Básnička pro Bětku, Daníka, Klárku, Kubu, Máťu, Terezku a Terezku, Tonyho a Verču  

 

Ptám se ptám, jak to na začátku bylo,

slunko svítilo, nebo jako z konve lilo?

Nikdo neví, zda počasí nám přálo.

Víme jen, že byl první školní den a  zvonění  nás přivítalo.

 

Stali jste se školáčky a my byli moc rádi,

pod veselými obláčky stojíme dnes, kamarádi.

Učení vám šlo moc hezky,

občas  přišlo krupobití, někdy blesky.

 

Ale černé mraky vždycky zmizí,

moudrost nad vše  – zlato ryzí.

Dnes stojíte na prahu, je Váš čas

opustit ledčickou školu -  všechny z  nás.

 

Co nám nikdo nevezme, jsou vzpomínky,

když opustíme náruč maminky

a jdeme do školy moudrými se stát,

přitom jsme ještě malí a chceme si moc hrát.

  

Loučíme se s Vámi, smutno je nám všem,

že  dnes slunce svítilo, když loučení nás obklopilo,

na to si již příště vzpomenem'.

 

 Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám jakkoliv pomáhali během školního roku. Moc si Vaší pomoci vážíme! Také moc děkujeme našemu zřizovateli - Obci Ledčice, zejména paní starostce Kamile Hlavsové za pomoc a spolupráci! 

 Vysvědčení 30. června 2020

Letos se rozdávalo vysvědčení na školním hřišti. Paní učitelky se přišly se svými žáky rozloučit v indiánském obleku a zářily chvílemi více jak to slunce na obloze. Vzhledem k tomu, že někteří žáčci v tento den byli ve škole naposledy, objevily se tu a tam na tváři i slzičky zármutku. Ale to k životu patří. Páťáčci musí odejít, aby mohli přijít noví žáčci a usednout na jejich místa.  

Všem našim páťákům přejeme hodně úspěchů v nové škole a spoustu kamarádů. Všem našim žáčkům, s kterými jsme trávili společně  tento školní rok, přejeme spoustu radosti a nových krásných zážitků v době prázdnin. Opatrujte se! 

 

Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_2020/

 Rozloučení s páťáky a obchůdek

Tradiční rozloučení s páťáky proběhlo na školním hřišti dne 29. června. Dorazila i paní starostka. Žáci pátého ročníku obdrželi dárečky na rozloučenou. Všichni žáci se nám letos po prázdninách rozutečou do různých škol v okolí, dokonce jedna naše žákyně byla přijata  na roudnické gymnázium. Moc gratulujeme!

Po loučení s páťáky se všichni žáci postavili do řady a  začalo "nakupování"  v  obchůdku. V letošním roce se sbíraly za dobrovolné úkoly šípy. Kdo byl z dětí aktivní a plnil úkoly, mohl si z obchůdku odnést hračky, knihu či sportovní náčiní.  

 Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Rozlouceni_s_pataky_2020/

Velká výhra

Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice. Naši žáci se zapojují již čtvrtým rokem v rámci tělesné výchovy do Olympijského diplomu. Těm aktivnějším žákům umožňujeme zapojit se také do Odznaku všestrannosti, který je převážně určen pro druhý stupeň.  Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a podle toho mu doporučit sporty, pro které má talent. Disciplíny testují rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Každá škola, která se zapojí, může také vyhrát Olympijské tréninky na škole se známými sportovci. Každý rok Sazka Olympijský víceboj losuje ze zapojených škol dvě v každém kraji. Celkově se hraje o 28 olympijských tréninků. Také je zde možnost vyhrát poukazy na sportovní vybavení. Naše škola již v prvním roce vyhrála olympijský trénink, kdy nás navštívil Petr Pilát, nejlepší Čech ve freestyle motokrosu. V tomto školním roce jsme měli opět velké štěstí při losování a  tentokrát jsme vyhráli poukaz v hodnotě 10.000,- Kč na sportovní vybavení. Když jsme pomalu „rozdýchali“ tuto krásnou výhru, ozvala se Česká televize, že chce být u předání výhry a vše natočit. Pedagogický sbor celou věc udržel v tajnosti, a tak samotní žáci o výhře ani o návštěvě České televize do posledního okamžiku nic netušili. Brzy nadešel den „D“. Postupně dorazily dvě posádky -  tým ze Sazky Olympijského víceboje a televizní štáb České televize. Děti se pomalu začaly shlukovat a diskutovat mezi sebou, kdo to přijel. Po chvilce se dozvěděly vše o výhře i o natáčení v jejich škole. Počasí se vydařilo, a tak si mohli všichni také ještě naposledy na konci roku na školní zahradě společně zasportovat. Setkání bylo velmi příjemné. Celá školní zahrada se rázem proměnila v zahradu radosti a spokojenosti. Nikomu z "posádky" se nechtělo z naší školy odjet. Usadili se v altánku a  až teprve když čas neúprosně uběhl,  se vydali  na cestu za svými povinnostmi.

 

 http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/novinky/hlavni-vyhra-udelala-skolam-obrovskou-radost-nakoupi-vybaveni-na-florbal-ci-brusleni

Odkaz na vysílání v České televizi:

https://m.youtube.com/…50s

https://www.ceskatelevize.cz/…in/

 Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sazka_Viceboj/ 

DSCN7334.JPGIMG-20200405-WA0004.jpg

 

  

Cesta za tajemstvím - projektové vyučování v 1. ročníku

Již čtvrtým rokem se žáci prvního ročníku vydávají v předmětu Člověk a jeho svět (ČAS) na cestu za tajemstvím. Dostávají dopisy od tajemného skřítka, který žije v okolí školy. Děti skřítkovi pomáhají a přitom se učí poznávat přírodu. Pracují ve skupinách, řeší problémy, seznamují se s myšlenkovou mapou a experimentují.

IMG_20190916_105515.jpg

 

Odkaz na fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Lusijanek_2000

 

 

 

V Ledčicích to žije,

ve škole se šije,

roušky se tu rozdávají

těm, co  o ně zavolají,

slyšet jsou jen stroje a šustění látek,

není tu však ten správný zmatek.

 

Žádný hlahol ani  žádný dětský smích,

každý má smutek na očích.

 

Děkujeme za obrázky veselé,

každý obrázek nás v téhle smutné době u srdíčka zahřeje!

 

IMG_20200324_121628.jpg IMG-20200403-WA0002.jpg IMG-20200406-WA0001.jpg

IMG-20200406-WA0000.jpg

92213255_699644077441965_750119139212787712_n.jpg

D8B61FAC-7A96-4DFA-B79F-4732528A27FF.jpg 7A89690D-F5AA-4500-8D0F-BF4D8D442CDC.jpg

92023717_251614545874891_5026581542848167936_n.jpg

IMG_20200404_112125.jpg

IMG_20200403_121144.jpg

 obrázek.jpg

  Ve školní družině ožili maňásci a připravili si pro vás dvě pohádky o princezně Aničce.Odkaz na pohádky zde: https://www.youtube.com/watch?v=YFCISpOXxiM&t=272s

91981795_503744966971892_5725821146557841408_n.jpg

 https://www.youtube.com/watch?v=0n8xq14NuaE

 

DSCF1570.jfif

 

Vážení rodiče,

    vzhledem k prodlužujícímu se omezení výuky ve školách a dalšímu nepředvídatelnému vývoji přistupujeme k následujícím krokům a prosíme vás o spolupráci.

1.      Každý den sledujte webové stránky jednotlivých tříd, kde v sekci Domácí úkoly bude zadána práce na daný den. 

1.      ročník https://l-skolacci.webnode.cz/domaci-ukoly/

2.      ročník https://l-skolaci.webnode.cz/domaci-ukol-2/

3.      ročník https://l-skolaci.webnode.cz/domaci-ukoly-3/

4.      ročník https://led-skolaci.webnode.cz/domaci-ukol-4-rocnik/

5.      ročník https://led-skolaci.webnode.cz/domaci-ukol-5-rocnik/

     

2.     Pro 2. až 5. ročník bude v nejbližší době vytvořena interaktivní výuka na stránkách classroom.google.com.  Podrobný návod k přihlášení naleznete v sekci Domácí úkoly.

 Možnost sledování ČT2 pořad UčíTelka každý den od 9 hodin.   https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/

 Po ukončení celorepublikové karantény si prosím vyzvedněte pracovní sešity v budově školy.  Termín bude upřesněn podle aktuální situace v zemi.

  Do odvolání jsou zrušeny všechny akce školy.  

   

Mimořádné opatření - uzavření základní školy i mateřské školy

Ministerstvo zdravotnictví zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků ve školách. Škola bude uzavřena až do odvolání. Děkujeme za pochopení!

Odkaz na opatření: MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ 2.pdf

Rada obce Ledčice rozhodla o přerušení provozu mateřské školy Ledčice s účinností od 12. 3. 2020 do odvolání.

Odkaz na rozhodnutí: 20200311104820.pdf

 

 Kolumbie  - Planeta Země 3000

S Adamem Lelkem 2. až 5. ročník opět zažil dobrodružnou cestu, tentokrát do Kolumbie. Tuto exotickou zemi jsme projeli a poznali ze sedla motorky. Prokličkovali jsme dynamickým centrem Bogoty plným grafitti a hned za hlavním městem jsme začali odhalovat pravou tvář Kolumbie. 

 14-Andy.jpg

 

Projekt Škola v pohybu

V rámci projektu Škola v pohybu nás navštívil pan trenér Jiří Veselý z Fotbalové asociace ČR Grassroots. Děti si vyzkoušely spoustu her a moc se jim všechny aktivity líbily, dostaly i malé dárečky. Fotografie naleznete zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_pohybu/

 

Zajímavá návštěva

Pro prevenci úrazů nehod u žáků jsme využili nabídky VZP ČR a pozvali do školy dva hendikepované ambasadory, kteří pohovořili o svém úrazu a o životě s postižením. Upozornili na rizika určitých životních situací a učili nás, jak je možné vhodným preventivním opatřením rizika omezit na minimum.  Vyslechli jsme vyprávění o životě s trvalými následky po úrazu. Bylo to pro nás velmi citlivé téma. Doufejme, že tato akce byla pro naše žáky velkým motivem k tomu, aby se chovali zodpovědně o vlastní zdraví a o zdraví v jejich  okolí. 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Navsteva_vozickaru/

  

Vánoce u nás

      Na Mikuláše se děly podivné věci ve škole již ráno. Družina se proměnila v peklo, kde velel samotný Lucifer a promlouval do duše ke všem příchozím čertům i andílkům, kteří postupně přicházeli. Všude byla tma, jen čertí rohy se ji svým nepřetržitým blikáním snažily prorážet, dokud nepřišlo svítání. První  vyučovací hodinu se pak žáci  sešli v jedné třídě, aby si navzájem představili své referáty a povyprávěli si o  adventním čase. Když náhle na dveře kdosi zabouchal, dětem zatrnulo. Netušily, kdo se ve dveřích objeví. Rázem před nimi stál samotný Mikuláš.  Kdo chtěl odměnu, Mikulášovi zazpíval nebo zarecitoval básničku. Kromě Mikuláše naši školu také navštívila paní Šustrová, s kterou si děti povídaly o lidových tradicích a také si všichni vyrobili andílka z kukuřičného šustí. Pak už netrvalo dlouho a nadešel den, kdy se konala vánoční besídka, na kterou jsme pilně cvičili již  prakticky od září. Tentokrát byli přítomni v tento den také skřítci na osvětleném schodišti vedoucí do školní družiny. Následující den se pod stromečkem, jež zdobily samy děti, zablýskla hromada vánočních dárků. Všichni si dárečky během kratičkého okamžiku navzájem předali a popřáli si k Vánocům. Nechyběly ani dárky do školní družiny, které udělaly velkou radost. Vánoční diskotéku jsme si také moc hezky užili a hned po ní jsme vyrazili do Roudnice nad Labem na bruslení. Byli jsme moc rádi, že bruslení i cesta proběhly bez úrazu. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli s převozem sportovního vybavení. 

Věříme, že se po vánočních prázdninách sejdeme zdraví a s veselou náladou. 

 

IMG-20191219-WA0003.jpg

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/besidka_2019/

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/brusleni_a_darky_2019/

 

Cesta ke svobodě - projektový den 

V pátek 15. listopadu proběhl projektový den s názvem Cesta ke svobodě. Přiblížili jsme našim žákům formou prezentací dobu komunismu a také jsme jim popsali, jak probíhal den 17. listopadu v roce 1989, který velice ovlivnil budoucnost naší země. Cílem tohoto projektového dne bylo vést žáky k pochopení, proč se dne 17. listopadu slaví státní svátek Den boje za svobodu a demokracii. Nejprve proběhly diskuze na toto téma a poté byli žáci rozděleni do skupin, ve kterých plnili různé úkoly. Chvíli jsme také pobyli U Cinků, kde jsme zhlédli spoustu fotografií. Výstupem tohoto projektového dne byly plakáty žáků, na kterých usilovně pracovali celé dopoledne. Za úkol měli žáci v tento den obléknout se  do státních barev České republiky. Někteří tento úkol pojali velmi důsledně a  trikoloru měli i  na vlasech. Všem to moc slušelo!

IMG_20191115_111215.jpg IMG_20191115_111224.jpg IMG_20191115_111523.jpg
IMG_20191115_111239.jpg IMG_20191115_111254.jpg  

 

Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Cesta_ke_svobode

 

Záložka do knihy spojuje školy

Opět jsme se zapojilli do 10. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy. Tentokrát nám byla vybrána škola Základna škola A. Sládkoviča,  Sliač. Vyrobili jsme moc hezké záložky, které jsme poslali hned po podzimních prázdninách. 

IMG_20191017_082500.jpgIMG_20191017_082512.jpgIMG_20191022_081351.jpgIMG_20191022_081437.jpg

 Stěhování do nové školy a znovuotevření 

  Moc jsme se těšili na den, kdy se budeme moci nastěhovat zpět do školy. Bylo to dlouhé, ale přeci jen jsme se dočkali a dne 18. října jsme vzali každý svou židličku a box s výtvarnými potřebami a odnesli do školy. Poté jsme se ještě několikrát vrátili pro hračky a výtvarné potřeby.

Ve školní družině jsme pak 18. 10. vše oslavili šampaňským.  Dne 9. 11. si naši novou školu mohli prohlédnout všichni lidé z okolí. Zatančili jsme jim pro radost indiánský tanec a zazpívali.

Fotografie naleznete zde:  https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Znovuotevreni_skoly

IMG_20191022_131854.jpg

  

Pozvánka na akci

Pozvánka oslavy k tisku barevná (1).jpg

72 hodin - Ruku na to!

Projekt se vydařil, dokonce za našimi malými dobrovolníky dorazila i česká televize. Od rána nepřetržitě pršelo, ale my jsme stále věřili, že slunce vyjde a pomůže nám v naší práci. Sluníčko také na naše přání dalo, vystoupilo z mraků a pomáhalo, jak jen umělo. Teprve až když jsme dováželi do sběrného dvora poslední kárky s papírem a s elektrem, schovalo se za mraky a tiše se odevzdalo dešti. Ten samý den jsme se po necelém roce stěhovali do nově zrekonstruované školy, a tak děti dopoledne pomáhaly stěhovat a odpoledne s odpadem. Domů odcházely unavené, ale s úsměvem, neboť se jim na prsou blýskal odznáček a na ruce jim zářil náramek. Ptaly se, jakou barvu bude mít příští rok a přály by si žlutý jako sluníčko. Někteří donesly druhý den náramky z předchozích let. Děkujeme za dárečky a těšíme se na příští rok! Rádi bychom se zapojili i do sázení stromů. Máme v Ledčicích skřítka, kterému pomáháme a on potřebuje kolem sebe stromy, aby přežil. Určitě se příští rok zapojíme zas!

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/72_hodin_2019/

 

https://www.72hodin.cz/2019/projekty/i-pod-ripem-jednou-vyjde-zdrave-slunce

 

Sportujeme s indiány 27. 09. 2019

V letošním školním roce nás provází projekt Hurá za indiány. V tomto duchu jsme naplánovali projektový den s názvem "Sportujeme s indiány."V rámci Evropského dne sportu (27. 9. 2019). Pro žáky bylo připraveno několik stanovišť, kde plnili různé disciplíny: Šťastný lov (hod míčkem), Rozbouřené vody (člunkový běh), Rychlý oř (běh dlouhá trať), Dunící hrom (běh krátká trať), Divoký oř (skok snožmo z místa), Velké blesky (skok přes švihadlo). Vyzkoušeli jsme si i další disciplíny jako např. hod medicimbalem a lehy-sedy. 

 

 

IMG_20190927_111726.jpgDSCN6883.JPG

 

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sportujeme_s_indiany_2019

  

První školní den

 

Zahájení prvního školního dne proběhlo ve stodole u hasičů. Děti se setkaly s indiány, kovboji a také se k nim zatoulal kůň. Zatančili jsme si indiánský tanec a noví prvňáčci museli splnit dva úkoly, aby byli přijati mezi indiány. Museli si najít svou sovičku ve stromě a z týpí vynést tři různé předměty. Máme to ale šikovné žáčky! Všichni totiž zvládli tyto úkoly bez problémů. A teď už můžeme společně proplout indiánským rokem. Hodně štěstí všem!

 

Odkaz na fotografie: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/zahajeni_2019/

 

IMG-20190902-WA0001.jpg

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057298