Archiv ZŠ 2020/2021

 

Vážení rodiče,

dne 1. září 2021 nás čeká slavnostní zahájení nového školního roku, které se neobejde bez povinného testování žáků. První testování 1. 9. 2021  v 7:45 hod.:

1. ročník – tělocvičný sálek v přízemí (p. uč. Sypecká)

2. a 3. ročník – II. třída (p. uč. Vlčková),

4. a 5. ročník – III. třída (p. uč. Viktorinová).

Po výsledcích testování všichni společně přivítáme prvňáčky v I. třídě. Slavnostního zahájení se může zúčastnit  pouze doprovod prvňáčků za dodržení hygienických opatření (respirátor). Ukončení prvního dne v cca 9 hodin.

Další testování žáků bude probíhat ve dnech 6. a 9. září 2021. Testovaní žáci mohou být ve třídách bez roušek. Pokud odmítnete testování, musí mít žák po celou dobu pobytu ve škole roušku, nesmí zpívat ani cvičit. Lze mít potvrzení o negativním testu z oficiálního odběrového místa.

 

Pokud máte zájem o školní družinu již 1. 9. 2021, je  nutné mít s sebou vyplněný zápisový lístek (odkaz níže). Ranní družina od 6:30 hod., odpolední do 16:30 hod. V ranní družině první den nutné roušky.

Pokud máte zájem o oběd a svačinu od 1. 9. 2021, prosíme nahlásit ve školní jídelně na tel. 737 498 778.

 

ŠD zápisní lístek 2021-22.doc

 

 

 

 

 

 

 

 

šneček.png

 

 Přejeme všem krásné prázdniny, hodně odpočinku, spoustu zážitků a všichni se nám ve zdraví vraťte! 

Pedagogický sbor ZŠ A MŠ LEDČICE

 

 

Informace pro zákonné zástupce budoucích prvňáčků ZŠ Ledčice.pdf

 

  Poděkování za pohoštění

    Moc děkujeme rodičům Jonáška K. , Barunky H. , Kubíka a Terezky H. za pohoštění, které donesli celému pedagogickému sboru! Některé dorty byly rychle pryč, a tak jsme je bohužel nestihli zdokumentovat. 

IMG-20210630-WA0009.jpg IMG-20210630-WA0012.jpg IMG-20210630-WA0007.jpg

 

První vysvědčení

     Rok utekl jako voda a z našich nejmladších žáčků se stali skvělí znalci písma, počtáři, malíři, atleti i rukodělci. Blahopřejeme jim k jejich prvnímu vysvědčení a věříme, že se jim bude stejně dobře dařit i nadále! 

Fotografie z vysvědčení zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_1._rocnik_2021/

 

Rozloučení s páťáky a obchůdek

      V úterý 29. června proběhlo tradiční rozloučení s páťáky a obchůdek, na který se všichni  vždy celý rok těší. Ti, kteří nemohli být letos v tento den přítomni,  o své odměny nepřišli, neboť měli možnost  říci svým kamarádům, co si přejí a oni jim z obchůdku dárečky donesli.

    Všem žákům, kteří nás opouštějí a čeká je nová škola, přejeme hodně štěstí, dobré kamarády a milé učitele. Betynce gratulujeme k přijetí na gymnázium! 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Rozlouceni_a_obchudek_2021/

  

Šipkovaná

Starší děti nachystaly mladším šipkovanou, která proběhla v pondělí 28. června. Byl  při ní nalezen poklad, jehož ochutnávka proběhla v duchu soutěže "Kdo vydrží déle".

Fotografie ze šipkované a z bonbónové soutěže naleznete zde: 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sipkovana/

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Bonbonova_soutez_2021/

 

 

Nocování na hřišti

    Poslední čtvrtek ve školním roce jsme se večer sešli na fotbalovém hřišti. Čekali jsme, až přejde déšť a pak si opekli společně s rodiči vuřty. Počasí se nakonec umoudřilo. Po zbytek večera již nespadla ani kapka, a tak jsme mohli hrát na hřišti hry a také si zatančit v rytmu diska. Děti donesly buchty, domácí sušenky, trdelníky, dokonce i meloun, a tak o jídlo nebyla nouze ani v pozdních hodinách. Největší radost však nastala, když dostali všichni od paní ředitelky svítivé náramky a mohli tančit a přitom svítit ve tmě. Ráno jsme se přesunuli zpět, tentokrát již za silného deště, do školy. Byla naplánovaná šipkovaná, kterou nachystali starší žáci, ale vzhledem k počasí musela být odložena.   

    Věříme, že se nocování na hřišti všem dětem líbilo a že si společný čas pěkně užily!

 Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Nocovani_Skalka_2021/

 

 Recyklace hrou

    Do naší školy dorazil lektor z projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Námi objednaný výukový program Recyklace hrou byl zaměřen na třídění odpadu. Žáci se hravou formou dozvěděli o negativních vlivech starých elektrozařízení a přenosných baterií na životní prostředí. Pověděli si o recyklaci a pracovali se zajímavým vhodným metodickým materiálem. Udělalo nám velkou radost, že většina dětí dokázala, jak umí třídit odpad,  dokonce i naši nejmladší žáci byli schopni reagovat na dotazy a ukázali tak panu lektorovi, jak moc jsou šikovní v této oblasti. Děkujeme Vám,  že doma třídíte se svými dětmi odpad a pomáháte tak našemu životnímu prostředí!

IMG_20210630_070559.jpg IMG_20210630_070548.jpg IMG_20210630_070538.jpg IMG_20210630_070531.jpg  
IMG_20210630_070523.jpg        

 

 

 

Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Recyklohrani_2021/

History Park

    Navštívili jsme History Park v Ledčicích. Seznámili jsme se s prací archeologa. Učili jsme se pracovat s nářadím archeologa a odkryli svůj vlastní archeologický nález v terénu. Na lovecké stezce vrhali kopí a hloubili jámu na mamuta, dokonce jsme se pokusili postavit obydlí. Na památku jsme si vyrobili nádobu z hlíny.

   Moc děkujeme rodičům Hermínky, že nám takovouto návštěvu umožnili a také děkujeme celému týmu, který  nás na stanovištích doprovázel. Naše návštěva byla natáčená Českou televizi, a tak se brzy naše děti objeví také na televizní obrazovce. 

Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/History_Park_2021/

 

Výhra - Sazka Olympijský víceboj

    Naše škola byla vybrána komisí složenou ze zástupců Hervisu, Českého olympijského výboru a také ambasadorů Sazka Olympijského víceboje a získala sportovní vybavení v hodnotě 5 000,- Kč. Ceny byly rozděleny mezi padesát základních škol  a my jsme byli vybráni jako desátí. Za tuto cenu jsme moc rádi! 

IMG-20210609-WA0002.jpg

 Odkaz na stránky Sazka Olympijského víceboje: 

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/novinky/sportovni-balicky-od-hervisu-putuji-do-50-skol

 

Den dětí 1. 6. 2021

     V úterý 1. 6. na Den dětí jsme našim žákům oznámili, že již od tohoto dne nebude nikdo z nich muset plnit domácí úkoly a že nás čeká jednodenní stanování na konci roku. Každý dostal malou mlsku, a paní kuchařky nás dokonce v tento den pohostily kuřecím řízkem s bramborem!

   Věříme, že se počasí umoudří a konečně po několika letech plánované stanování vyjde. 

IMG_20210601_094024.jpg

 

 Fotografie zde: 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Den_deti_2021/

  

Poděkování rodičům

    Moc rádi bychom poděkovali mamince Marušky za obrovské množství papíru, obalů a dalšího papírenského materiálu na vyrábění. Dále také naše poděkování patří rodičům Emilky, Pepíčka, Apolenky a Jonáška P., kteří do školy donesli nebo stále donášejí nový materiál na tvoření. V neposlední řadě děkujeme všem rodičům, kteří posílají po svých dětech ruličky a další odpadový materiál vhodný k vyrábění ve školní družině nebo v hodinách pracovních činností. 

    Za materiál na čtení (knihy a časopisy) děkujeme rodičům Betynky, Vašíka, Kubíka a Terezky. 

IMG_20210415_132044.jpg

Nové vybavení ve škole

Díky Šablonám II jsme mohli našim žákům zakoupit nové pomůcky. Nyní jsme vybaveni nejen notebooky a tablety, ale také novými hudebními nástroji. Na badatelskou výuku máme nově k dispozici dva digitální mikroskopy, teleskop, detektor kovu a fotopast. 

 

DSCN8081.JPG DSCN8088.JPG DSCN8083.JPG
     

 

Zápis dětí do MŠ Ledčice na školní rok 2021/2022

Bližší informace týkající se zápisu dětí do MŠ Ledčice na školní rok 2021/2022 naleznete v sekci Zápis do MŠ

 

 

Velikonoce v naší škole

 

                                                                  Zajíci běhali po poli,                                                                        

vběhli k vám, děti, do školy.

Hledali, pátrali, kdo tu bydlí,

našli však jen prázdnou židli.

 

Usedli na schody a čekají,

první pampelišky chroupají, 

těší se na Vás velice

a přejí krásné Velikonoce!

 

 

 

IMG_20210331_093532.jpg IMG-20210331-WA0007.jpg

 

 

 

 

 

Informace ohledně Tříkrálové sbírky v Ledčicích

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá vládní opatření.

Koledníci hledají způsob, jak přinést do domácností po celé České republice požehnání a neohrozit přitom zdraví lidí, kteří do sbírky – mnohdy již pravidelně – přispívají. Proto se tři králové letos připravili na koledu virtuální.

Bohužel vzhledem k pandemické situaci děti z ledčické školy nemohou chodit koledovat osobně, ačkoli se na koledování velice těšily.

V Ledčicích lze ale přispět na charitu v rámci tříkrálové sbírky hotově přímo na obecním úřadě.

Roudnická charita poskytla statickou kasičku, která bude umístěna od 8. 1. 2021 na OÚ Ledčice a občané tak budou mít možnost hotově přispět na pomoc potřebným.

 

Zároveň je celorepublikově sbírka připravena ve virtuální podobě na stránkách www.trikralovasbirka.cz,kde všem lidem dobré vůle zazpívají dětští koledníci. Odtud je také možno do sbírky přispět prostřednictvím online pokladničky.

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021 (A4).docx

 

 

Sníh nepadá, ale nám to nevadí,

Vánoce tu máme zas, 

ať veselý a spokojený 

je každičký z Vás.

 

Ať kousek po kousku

úsměvy přichází,

ať máte všeho dost,

 zdraví Vám neschází.

 

Přejeme veselé Vánoce a šťastný Nový rok!

 

Collage_Fotor.jpg

 

A přeci jsme se dočkali

    Rok se s rokem sešel a budou tu opět Vánoce! Den po dni se pomalu přibližujeme nejkrásnějším svátkům v roce. Čekali jsme na Mikuláše, vyráběli přáníčka, dárečky, a přece se tento předvánoční čas lišil od ostatních. Nebylo slyšet zpěvu našich žáčků, ani hry na flétničky, nikdo netančil...Nebyly vidět rozzářené úsměvy, když přišel Mikuláš do školy. Nebyly vidět rozjasněné tváře rodičů a přátel školy během besídky, neboť se žádná vánoční besídka nekonala. A přece Ježíšek nezapomněl a dorazil. Našel si k nám i v tomto těžkém čase cestu a donesl dárečky. 

Děkujeme, Ježíšku!

 

DSCN7942.JPG DSCN8009.JPG DSCN8003.JPGDSCN8021.JPG  

 

 Těšíme se na Ježíška

Básničky těch nejmenších školáků zde: 

Vánoční básničky.mp3

 Odkaz na fotografie: 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Mikulas_2020/

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Vanoce_2020/

 

 

Tvoříme z přírodnin

 Luky.jpg  IMG_20201028_103551.jpg Tery H..jpeg 20201109_143054.jpg  
 20201109_143054.jpg  20201109_195813.jpg  IMG_20201113_103554.jpg  
 IMG_20201021_145917_9CS.jpg

 IMG-20201109-WA0027.jpg

Obrazek z listi (8. 11. 2020 17_29_34).jpeg

 Obrazek z listi (8. 11. 2020 11_24_32).jpegObrazek z listi (8. 11. 2020 13_55_38).jpeg  

 

Origami 

 

IMG_20201110_185428.jpg Listopadova vyzva (8. 11. 2020 13_00_39).jpeg Tery H. origami.jpeg Tery h. vlastovka.jpeg

 

Svátek sv. Martina

20201113_180923.jpg

Svaty Martin (16. 11. 2020 10_51_16).jpeg

 

IMG_20201110_182249.jpg Svaty Martin (10. 11. 2020 18_40_46).jpeg  

 

Podzimní tvoření - 4. a 5. ročník

 

IMG_20201024_141530.jpg IMG_20201030_145419.jpg IMG_20201026_114356.jpg IMG_20201103_122008.jpg
IMG-20201023-WA0001.jpg IMG-20201106-WA0005 (1).jpg IMG-20201106-WA0023.jpg  20201026_143223.jpg

  

 

 Podzimní tvoření - 2. a 3. ročník

Podzimní tvoření.jpg Podzim.jpg

 

 

Velké pátraní aneb na stopě vody ve vaší sklenici

   V říjnu se děti z prvního ročníku zabývaly vodou. Seznámily se s básničkou Smutný vodopád od Karla Šiktance a povídaly si o koloběhu vody. Vypravily se dokonce  hledat pramínek. Došly ke studánce, odkud sledovaly pramen dál. Nabraly si vzorky do sklenic. Měly pokračovat dál v práci, ale škola se zavřela, a tak sklenice zůstaly stát  na okně ve třídě. Podívejte se na video, co prvňáčkům plave ve vodě z rybníka. Vypátrali jsme, že se jedná o perloočku. Líbí se Vám? 

 

IMG_20201012_111646.jpgIMG_20201106_135001.jpg20201022123757_Moment.jpg  

Video z mikroskopu: https://ulozto.cz/file/SaC1kwvoMMoF/20201022123757-avi

 

 leták pro 1. stupěň.jpg

 Po stopách praotce Čecha 

Sportem ku zdraví se praví a  všichni v ledčické škole chceme být zdraví, tak jsme si z praotce Čecha příklad vzali a  všechny překážky  překonali. 

Fotografie zde: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Sportujeme_s_Praotcem/

 

Zahájení školního roku 2020/2021

 

 V úterý 1. září v 7: 45 hod jsme se sešli pod naším Řípem, na kterém do rána  přibylo 12 kapliček. Dorazil také praotec Čech, Bivoj, Šárka, Libuše, Teta a Kazi. Vrátili se z minulosti, aby připomněli všem ledčickým žákům dějiny. Prvňáčci byli pozváni na podium a všichni je potleskem přivítali. V tomto školním roce nás bude provázet celoroční projekt Po stopách praotce Čecha. Žáci si vyrobí kapličky, do kterých budou po celý rok sbírat za dobrovolné aktivity razítka lipových listů. Společně budou číst Staré pověsti české a seznámí se  prostřednictvím různých aktivit  s událostmi české historie. 

 

 

IMG_20200831_133513.jpg

IMG-20200901-WA0001.jpg

IMG_20200901_072525.jpg IMG-20200901-WA0002.jpg

 Fotografie z prvního školního dne naleznete zde: 

 https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/prvni_skolni_den_2020/

 

    Zahájení školního roku proběhne dne 1. září 2020 od 7:45 hodin - 8:30 hod. v I. třídě. Vzhledem k aktuální situaci bude do budovy školy umožněn vstup jen žákům školy a doprovodu prvňáčků (v roušce). Žáci mít roušku nemusí (zatím).

Kdo má zájem v tento den o školní družinu, donese s sebou řádně vyplněnou a podepsanou přihlášku do školní družiny. Ranní družina bude v provozu od 6:30 hodin.

Přihláška je ke stažení zde: ŠD+zapisni_listek_2020_2021.doc

Pokud máte zájem o oběd, přihlaste si jej na telefonním čísle 737 498 778 (sms).

                                                                                                                            V Ledčicích dne 21. 8. 2020

 

 Informace ke stažení zde: INFORMACE PRO RODIČE 2020-21.doc

 

 

Menu

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057851