2021/2022

Poslední den - Ráno před desátou hodinou jsme dostali svačinu na cestu a nastoupili do autobusu, který nás dovezl do Milovic, kde se nachází zábavně - naučný park Mirákulum. Užili jsme si tu spoustu legrace, nakoupili hodně dobrot a suvenýrů a před čtvrtou hodinou jsme se vydali domů. 

Odkaz na fotografie z Mirákula: https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_posledni_den/

 

5. den - Po dnešním probuzení čekala mnohé z nás nemalá práce s úklidem, neboť nashromážděné oblečení, které nebylo řádně označené jménem, tak jak bylo doporučováno, způsobilo velké zmatky hlavně u nejmenších žáčků. Je tedy zcela reálné, že spousta dětí doveze domů oblečení jiné nebo budou nějaké kousky chybět. Díky pěknému počasí se nám povedl výlet do Prachovských skal, zažili jsme i trochu adrenalinu. Když jsme se vrátili zpět, dostali jsme výbornou večeři - ovocné knedlíky s jahodami a s borůvkami. Poté jsme si zatančili v rytmu diska a nyní se pokoušíme usnout (21:42 hod.). Všichni se moc těšíme na výlet do Mirákula a na návrat domů.  

 https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_5._den/

 

4. den -  Probudili jsme se do slunečného dne. Po obědě jsme si  kromě koupání užili také procházku s krásným výhledem na hrad Trosky. Po vycházce jsme se vydováděli opět v bazénu. Maskot dráček pak večer navštívil další pokoj nejmenších školáků, pověděl jim před spaním pohádku a položil několik hádanek. Děti rázem zjistily, jak je těžké najít odpověď na dračí hádanky. Těšíme se na zítra, kdy máme odpoledne v plánu vyrazit do Prachovských skal.  

 https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_4._den/

  

3. den - I když jsme se probudili do deštivého dne, veškeré plány se nám i přesto vydařily. Před obědem  jsme si zahráli na čerstvém vzduchu pod střechou a po obědě a odpoledním klidu jsme se vydali hledat kešky. V pláštěnkách a v holínkách jsme se pohybovali po lesních cestách a prošli jsme i několik kaluží suchou nohou. Když jsme se po návratu posilnili bramborovými knedlíky s uzeným masem a zelím, čekala nás pyžamová party, kterou jsme si náramně užili. 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_3._den/

 

2. den - Den jsme začali velmi příjemně a to snídaní formou švédského stolu, kde si každý vzal k jídlu, na co měl chuť. Po snídani jsme si  uklidili pokoje a proběhlo hodnocení. Na všech erbech připevněných na dveřích radostně zavlál první  fáborek za úklid. Následovalo krátké vyučování, po němž jsme se vydali na hřiště, kde jsme si do oběda pohráli. Nejvíce nás uchvátil písečný kurt na volejbal. Po obědě a poledním klidu jsme si zaskotačili v bazénu a pak jsme se vydali na hrad Pařez, kde jsme zažili trochu dobrodružství. Nedaleko hradu jsme skřítkům postavili domečky a zamířili jsme na večeři. Po dobré večeři bylo umožněno dobrovolníkům zadovádět si opět v bazénu. Po osušení následovala večerní procházka do "neznáma".  Našli jsme uhynulého zlatohlávka zlatého, kterým obohatíme naši školní sbírku.

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_druhy_den/

 

1. den - Autobusem jsme dorazili krátce před 12. hodinou na Hrad a zámek Staré Hrady. V prohlídkovém okruhu Pohádka III jsme navštívili v zámeckých prostorách zábavně naučnou cestu do světa zdraví. Setkali jsme se s vládcem Zdravosvětou a dračím princem Zdrávokazem, vílou Vitamínou, se skřítky baciláky, ovocňáky,  saláťáky a s dalšími pohádkovými postavami. Povedlo se nám najít všechny baciláky, kteří se rozutekli po zámku. Starší děti se zúčastnili expozice Hrad a zámek s čarodějnou královskou komnatou. Setkali se dračím králem Rozumbraďákem XVI. i s královnou Starostlinou a jejich povedenými dcerkami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou. Všichni jsme se pak vydali do Čarodějné Bestyjoly, kde jsme mohli obdivovat černé kozy, ovečky, králíčky, slepičky, bažanty, hrdličky, myšáky a další. Čarodějnou Bestyjolu hlídal Dědek Hnojbabák, pavouk Kaditlačka a čarodějnice Kolohnáta a my si mohli o nich přečíst spoustu zajímovostí.  Před odjezdem do našeho rekreačního střediska  Český ráj jsme si ještě vyzkoušeli hod barevnými míčky. Po příjezdu jsme se ubytovali a navečeřeli. Boloňské špagety nám všem moc chutnaly. Po večeři jsme si vyrobili erb z papírového kulatého tácku, který nyní zdobí naše dveře pokojů. Děti z každého pokoje mohou nyní sbírat barevné fáborky a připevňovat si je na svůj erb. Na konci školy v přírodě proběhne vyhodnocení. 

https://zsledcice179.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_22_-_1._den/album

 

 

 

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

 

 

priloha_1326750995_2_Vzor publicity cíl 172 - distanční výuka (1).jpg

 

priloha_1326750995_4_Vzor publicity cíl 173 a 174 současně.jpg

 

priloha_1326750995_5_Vzor publicity cíl 174 - digitální učební pomůcky_page-0001.jpg

 

A3-plakat-publicita_ZS a MS Ledcice.jpg 

NPO-jpg.jpg

 

 

priloha_997420833_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO-1.jpg

 

 

srdce_placka_ovoce_a_zelenina_200.jpg

 srdce_mleko.jpg

 

viceboj.png

 logo_cteni_pomaha.jpg

logo--recyklohrani_385x395.jpg

dbc22657.jpgsportuj-ve-skole-rgb-2000px.jpg

 

1200px-Football_Association_of_the_Czech_Republic_logo.svg.png

Image.jpg

Napište nám

příspěvků: 49

Návštěvnost stránek

057298