Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 24. 4. 2007 19:31
  S. Charvát
  Odvoz odpadu

  Opravdu netuším, jak vám může malá cedulka říci, z jaké části byla popelnice zaplněna, zda byla prázdná, poloprázdná nebo plná a kolik plastových obalů jsem hodil do kontejneru na tříděný odpad, takže nechápu z čeho, že ty informace získáváte? Sledování, kolik občané mají odpadu, je v rozporu s duchem zákona, který právě proto stanovil paušální poplatek za odvoz odpadu, aby na tom nezáleželo. PAUŠÁL = konec cedulkám, které se 1x týdně NALEPOVALY na popelnice. Takže jelikož si platím roční paušál, opravdu nevím, jakou výhodu mi přináší strkat nelepící cedulky pod víko popelnice každý týden. Jelikož jsem člověk pocházející z malého města a s touto metodou vyvážení odpadu jsem se dosud nesetkal, obrátil jsem se na své přátelé, kteří žiji na mnohem menších vesnicích s otázkou, jak jsou spokojeni s tím, že musí strkat lístečky pod víka popelnic? Jako odpověď se mi dostalo
  poklepaní na čelo s otázkou, kde to vlastně žiji ? Což mě přivádí ještě jednou zpět k otázce, proč nálepky na popelnice s logem roku 2007 (roční paušál) ještě nedorazily do Ledčic ?
  Mé doporučení pro vás : pokud vám v minulosti firma, která vyvážela odpad, účtovala částku, na kterou neměla nárok, tak jste měla podat oznámení na polici České Republiky a ne zatížit občany Ledčic jakousi statistikou o vyvezeném odpadu.
  V žádném případě zde nechci zavádět žádné novoty, obzvláště pokud to zdejším občanům vyhovuje, ale já osobně žádám o přidělení jednoho ročního lísku který bude připevněn na popelnici do konce roku 2007. Do svých statistik o odpadu si prosím zaškrtněte u mého jména pravidelné vyvážení odpadu. Děkuji


 • 28. 4. 2007 19:46
  Jiřina Michovská
  Odvoz odpadu

  Vážený pane Charváte,
  jedna cedulka opravdu neřekne nic, ale množství cedulek odevzdaných z jednotlivých domácností třeba za jeden rok, již ano. Samozřejmě, že přesné množství vytříděného odpadu ( počet PET lahví apod.) nezjistíte, ale porovnáním domácností o stejném počtu členů už ano. Například jestliže v rodinném domě žije 5 členů a počet odvezených popelnic z této domácnosti za rok několikanásobně převyšuje množství než v jiné domácností o stejném počtu členů, je zcela jasné, kde se odpad netřídí. Domnívám se, ba jsem si zcela jistá, že naši občané jsou natolik inteligentní a nevystavují k odvozu popelnice poloprázdné nebo zcela prázdné. Obec jako jedna z mála v okolí má systém odvozu odpadu na dobré úrovni a již od roku 1999 v provozu sběrný dvůr objemného odpadu, a to možná ti, kteří si při vašem dotazu klepali na čelo, ještě ani netušili, k čemu by sběrný dvůr mohl být dobrý. Smyslem zákona, který citujete je, vytřídit z domovního odpadu co nejvíce složek a ty využít k dalšímu zpracování, aby bylo co nejméně zatěžováno životní prostředí a ne, že na tom nezáleží. Zákon přímo ukládá občanům jak s vyprodukovaným odpadem nakládat. Tak též i Obecně závazná vyhláška obce Ledčice říká občanům, co mají dělat s odpadem. Paušál, na který se odvoláváte samozřejmě platíte, v něm máte zakalkulován odvoz domovního odpadu, nebezpečného odpadu, tříděného odpadu, uložení objemného odpadu do sběrného dvora a ten s cedulkami nemá nic společného. Do cela ráda bych věděla, jak byste firmě, která vám naúčtovala více popelnic než měla, toto množství prokazoval, obzvláště, kdybyste podal trestní oznámení na polici ČR. Zatím se nestalo, že by nám firma naúčtovala více než měla, protože přesný počet popelnic nám určují právě Vámi zavrhované cedulky.
  Ještě bych se zmínila o tom, že třídit odpad se u nás učí děti již od mateřské a základní školy, kdy ve spolupráci s obcí a formou soutěží se zapojují kdo vytřídí nejvíce odpadu. Můžete se zapojit i Vy, třeba jen tím, že na adrese: www.sber-suroviny/soutěže škol, se podíváte jak si naše docela malá škola vede v soutěži i s velkými školami Středočekého kraje.


 • 29. 4. 2007 12:26
  Záruba
  Truhlarna

  Když už nekdo povolil truhlarnu tak blizko obytnych baraku a nikdo se nas neptal tak by mohl byt klid aspon o vikendech.Stroje o vykonech pres 140db.


 • 29. 4. 2007 14:00
  Jiřina Michovská
  Truhlárna

  Ten někdo nebyla obec Ledčice. Doporučuji si promluvit s majitelem a určitě Vám vyjde vstříc.


 • 2. 5. 2007 13:02
  Marcela Polmová
  Pracovní místo

  Dobrý den. V roce 2006 jste na webových stránkách obce v diskusi uvedla, že pokud budete mít volná místa, dáte o tom SAMOZŘEJMĚ vědět i na stránkách obce. Hned v září jedno takové místo vzniklo, administrativní pracovnice školy, a nikdo z občanů se o něm nedověděl ani z internetu ani z novin. V dubnu vzniklo další takové místo, místní knihovnice, a opět se o něm dovídám, až když už je obsazené. Je to snad moje vina, že se málo zajímám o dění v obci a nechodím každý týden na úřad s dotazem, zda pro mě není nějaká práce? Nebo se najde práce jen pro rodinné příslušníky zastupitelů obce? A jen tak mimochodem, opět je další volné místo, konečně není vytvořeno uměle a přesto už je zřejmě obsazené, aniž bychom si to zase někde mohli zjistit. Mám na mysli místo učitelky v mateřské školce a vedoucí kuchyně. To jsou vlastně 2 pracovní místa na zkrácený úvazek. Opět to místo obsadí Vaše dcera? Nebo alespoň jednou informujete i veřejnost? Děkuji za odpověď. Polmová


 • 3. 5. 2007 13:41
  Ledčičák
  Pracovní místo

  Konečně to nekdo řekl nahlas.


 • 3. 5. 2007 18:37
  Ledčičanda
  Pracovní místo

  Souhlasím s dotazem Marcely Polmové.


 • 4. 5. 2007 7:49
  Markéta Sirová

  Dobrý den,
  jsou v obci volná pracovní místa?Na ledčických webových stránkách v sekci ODKAZY(http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmejdno) žádná nabídka volných pracovních míst pro obec Ledčice není.Děkuji za odpověď Sirová


 • 4. 5. 2007 10:38
  Marcela Polmová

  Jsem ráda, že někdo další podpořil můj dotaz, jen mě mrzí, že se nepodepsal. A tímto také děkuji Markétě, že připomněla portál ministerstva soc. věcí. Malá připomínka, místo ještě stále není volné, až od září a obsazovat ho bude ředitel/ka školy. To už víme. Mě hlavně zajímá, jestli bude obec jako zřizovatel školy o této pozici informovat své občany nebo rovnou dosadí řediteli svou osobu.....


 • 4. 5. 2007 13:05
  Jiřina Michovská(Obec Ledčice) - Moderátor
  Pracovní místo

  Vážená paní Polmová,
  pokud budeme hledat pracovníky na neobsazená místa na obci, tak to samozřejmě zveřejníme, ale pokud máme vhodné zájemce, kteří splňují podmínky přijetí, nejsme jako zaměstnavatel povinni je zveřejňovat a dělat výběrová řízení. Ovšem pokud se nejedná o místo úředníka územně samosprávního celku, zde je výběrové řízení stanoveno zákonem.
  Obě tato místa, o kterých se zmiňujete, byla vytvořena jen dočasně na dobu jednoho roku na základě dohod s Úřadem práce v Mělníku. Uchazeči o tato místa musí splňovat určité podmínky, které si klade úřad práce zákonitě proto, že plně hradí jejich mzdu.
  V případě školy bylo podmínkou, že uchazeč musí mít středoškolské vzdělání, absolventskou praxi, věk do 25 let, nesměl být od doby ukončení střední školy nikde zaměstnán a být k určitému datu v evidenci úřadu práce.
  V případě druhého místa v místní knihovně, nikoli však knihovníka, byly tyto podmínky: být v evidenci úřadu práce a pečovat o dvě nezletilé děti, z nichž alespoň jedno je předškolního věku. Sama si můžete zhodnotit, zda jste splňovala podmínky přijetí, já se domnívám, že nikoli. Základní škola a mateřská škola Ledčice je příspěvkovou organizací, kde je zřizovatelem jmenován statutární zástupce - ředitel školy a na něm je, kým jednotlivá místa obsadí.
  Určitě mi dáte za pravdu, že pokud je někdo ve vedoucím postavení, ať je to kdekoliv, má také odpovědnost za instituci, která mu byla svěřena a nemůžete se tedy nikdo divit, že si k sobě vybere spolupracovníky, kterým důvěřuje. Já osobně jsem při výběru pracovníka na místo v knihovně, kromě podmínek úřadu práce, přihlížela k tomu, nakolik je dotyčný uchazeč o zaměstnání ochotný něco pro obec vykonat i v době svého volného času a jak v minulosti, ještě dávno předtím než bylo místo vytvořeno, pomáhal při akcích pořádaných obcí.
  O těchto místech se také jednalo na veřejných zasedáních Zastupitelstva obce Ledčice, a pokud si dobře pamatuji, za více než 8 let, co působím ve funkci starostky, jsem neviděla, že byste se někdy účastnila těchto jednání a přednesla zde své názory. Jinak Vám děkuji za příspěvek.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů