Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, spolky > Sokol Ledčice > Současnost

Sokol Ledčice

2022

Rozpis.jpg

 

Ledcice_fotbal_3.jpg

12915042_10204238148232428_1983012487_o.jpg

Sokol Ledčice současnost

O chod oddílu, jak to tak vždy bývalo ve vesnických klubech, se staral, v nadsázce řečeno, každý v obci. Byla to pro ně srdeční záležitost. Dnes se ale objevuje problém, jako u mnoha fotbalových týmů v okolí, že zkrátka „nejsou lidi“.

Starší chlapci odešli jinam, neboť nespadají svým věkem do žákovské kategorie a mladší kluci, alespoň někteří z nich, o fotbal nemají zájem. Na trénink přijdou dvakrát, třikrát, disciplína a náročnost hry je přestane „bavit“, a pak nastane situace, že nelze sestavit plnohodnotnou „jedenáctku“. Co s tím? Řešení není snadné. Možná, že by mohli pomoci rodiče...

Škoda, že fotbalisté tělem i duší, jako Jaroslav Emmer, Ondřej Došek, Jiří Švehla a další s fotbalem v Ledčicích skončili. Dali mu hodně času, energie, umu a sil. Snažili se vždy co nejlépe svou obec reprezentovat. Patří jim za to velký dík a uznání. Možná, že se jednou jako dospělí fotbalisté do své rodné vesnice vrátí. Ledčický fotbal by si to zasloužil. Teď lze jen doufat, že se co nejdříve najdou jejich nástupci. Poděkování za dlouhotetou "hybatelskou práci" v ledčickém fotbalu patří také Luboši Královi, Miroslavu Müllerovi, Janu Hillebrandovi, Jiřímu Bušilovi, Petru Bušilovi a dalším zde nejmenovaným.

Snad fotbal, respektive Sokol s dalšími sporty, zůstane v Ledčicích zachován. Také díky nadšencům, kteří (byť by už třeba aktivně nehráli a nesportovali) mu budou věnovat čas a pomoc a předají zájem o pohyb těm mladším a začínajícím. Může to být kdokoli z místních. Obec se pro to vynasnaží udělat maximum. Na Skalce se proto vybudoval celý nový sportovní areál. Protože v zájmu obce je, aby nejen fotbal, ale i ostatní sporty ovlivňovaly postoje a chování dětí směrem ke zdravému způsobu života, aby je vedly ke vzájemné toleranci a zodpovědnosti. 


Sportovní fotogalerie

013.JPG 021.JPG
011.JPG 005.JPG
DSC03720.JPG DSC04282.JPG