Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Archiv aktualit > 2006

2006

Ledčické zlaté svatby

 

Padesát let společného manželského soužití je v dnešní době obdivuhodné. V naší obci jsme měli možnost pogratulovat ke zlaté svatbě hned dvěma párům: Václavu a Libuši Hýblovým z čp. 153 a Stanislavu a Libuši Srbovým z čp. 187.

Přejeme jim za vás všechny do dalších let především hodně zdraví, klidu, pohody a rodinného štěstí.

 

 

Vánoční besídka

V pátek 15.12.2006 od 15.30 hodin uspořádali vánoční besídku děti z mateřské školky a ve středu 20.12.2006 od 15.30 hodin vánoční besídku děti ze základní

školy.

 

 

 

 

Soutěž o nejlepší knižní slogan

V pátek 8. prosince navštívili ledčičtí výherci soutěže o nejlepší „knižní slogan“, pořádané vydavatelstvím Albatros, Český rozhlas v Praze, kde jim byli slavnostně předány ceny. V první desítce z několika stovek účastníků se děti ze Základní školy v Ledčicích v tvrdé celostátní konkurenci umístily na 2., 3., 5. a 6. místě. Blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu Aleši Hudečkovi, Honzíkovi Šourkovi, Dominiku Jansovi a Petru Dvořákovi a děkujeme jim za vzornou reprezentaci obce a školy.

 

Vánoční strom

6. prosince v 18 hodin byl na návsi v Ledčicích rozsvícen „Vánoční strom“ u kterého místní děti spolu s Podřipským žesťovým kvintetem zinscenovaly „živý Betlém“. Součástí slavnosti byl nejen koncert, ale už tradiční „svařáček“ a vánoční pečivo.

 


Adventní koncert

O tom, že charizmatická Pavlína Senič dělá takzvané „vážné hudbě“ vynikající službu, jsme se mohli přesvědčit 3. prosince ve 14 hodin na Adventním koncertu pořádaném v kostele svatého Václava v Ledčicích. Na programu jsme slyšeli skladby W.A. Mozarta, J.J. Ryby, A. Cmírala a dalších. O virtuózní varhaní doprovod se už tradičně postarala Radka Štolbová – Zdvihalová. Součástí koncertu bylo i žehnání adventních věnců.

 

 

 

Návštěva v senátu

Na středu 22.11. byli pozváni zástupci Ledčic do Senátu ČR, kde slavnostně převzali ocenění za kvalitní péči o zastavěné území obce i okolní krajinu. Toto uznání je určitým završením tzv. Zelené stuhy, kterou Ledčice získaly v letošní soutěži Vesnice roku 2006. Už jen účast v této soutěži je obrovskou výhrou, neboť tu ledčičtí získali nové zkušenosti, poznali, jak pracují a žijí lidé jinde, ale šlo i o prubířský kámen toho, jak prezentovat svoji obec. Zjistili, že se rozhodně nemají za co stydět. Naopak, jejich vesnice se může hrdě srovnávat s evropskými obcemi na západ od nás, i když výchozí podmínky mají značně odlišné.

 

 

 

 

Vítání občánků

 

V pátek 17.listopadu od 14. hodin se uskutečnilo vítání nových občánků Ledčic .

Přejeme jim šťastný život, aby poznali jen to krásné, co život může dát.

 

 

 

Tomášek Zahorjan

Honzík Živný

Nelinka Žákovičová

 

 

Ustavující zasedání nového Zastupitelstava obce Ledčice se uskutečnilo v pátek 3.11.2006 od 18.hodin v budově ZŠ

Svým podpisem stvrdili : Jiřina Michovská, Milan Kučera, Ivanka Plicková, Josef Miler, Roman Jansa, Antonín Salač, Marie Zemanová, Jiří Mareš, Hana Rousová, Jiří Švehla, Eva Veverková , Jiří Bušil, Luboš Král, Dana Sirová a Radek Budka, že budou ve volebním období 2006-2010 svou funkci vykonávat čestně a zodpovědně v zájmu ledčických občanů.

Starostkou obce byla opět zvolena paní Jiřina Michovská, místostarostou pak pan Milan Kučera. Členy Rady obce se stali Hana Rousová, Antonín Salač a Josef Miler.

Předsedou finančního výboru Eva Veverková, předsedou výboru školského, kult. a soc. věcí Ivanka Plicková, předsedou kontrolního výboru Marie Zemanová, předsedou komise výstavby a životního prostředí Jiří Bušil, předsedou výboru pro tělovýchovu, mládež a sport Luboš Král.

Volební program

 

 

Výstavba kanalizace začala

 

1.listopadu loňského roku bylo započato s výstavbou kanalizace v naší obci. Úvodní stavbou bude přečerpávací stanice a výtlak směrem na Mnetěš. Pod novým hřištěm již pracují těžké stroje dodavatele firmy ZEPRIS, která zvítězila ve výběrovém řízení. Celá akce je rozvržena do několika etap. V té započaté bude vybudována přečerpávací stanice a stoka na právě dokončenou čistírnu odpadních vod ve Straškově, kde v současnosti začne zkušební provoz. Na jaře bude pokračovat další etapa. Ledčická kanalizace bude stát 34 milony korun.

 

 

 

Rehabilitační cvičení

 

Rehabilitační cvičení pro všechny věkové kategorie začalo pod vedením Aleny Svobodové a Bc.Terezy Svobodové z Fyzioterapie 3R z Roudnice nad Labem od pondělí 13.11.2006 od 17.30 do 18.30 hodin v tělocvičně ZŠ Ledčice.

Cena za hodinu je 40,- Kč. Po předchozí dohodě je možná také masáž šíje.

 

Kurzy

Obecní úřad v Ledčicích nabízí kurzy pro zájemce o digitální fotografii Úvod do počítačové grafiky a tvorbu webových stránek Úvod do webdesignu.Účastníci semináře budou pracovat na samostatném PC, délka jednoho školení je 15 hodin a cena 1000 -1500,- Kč za osobu - podle počtu posluchačů. Každý posluchač obdrží CD-ROM s výukovým materiálem a demoverzí produktů, o kterých se bude na kurzu hovořit.

Úvod do počítačové grafiky

Úvod do webdesignu

 


Divadlo

 

Dne 6.11.2006 pořádal Obecní úřad v Ledčicích zájezd do Divadla Radka Brzobohatého na představení

Chvilková slabost

Autor:Donald Churchill

Režie: Jan Burian

Hrají: Radoslav Brzobohatý, Hana Maciuchová,

Andrea Elsnerová/Jana Janěková ml./Kateřina Velebová

 

Současná anglická hra na téma tak důvěrně známé(manželství), ve kterém vzniká nespočet komických situací s překvapivým rozuzlením. I zdánlivě ukončená kapitola může mít přece jen pokračování, ani prohraný boj nemusí být zdaleka ztracen...

 

 

 

 

 

Výsledky voleb do Zastupitelstva obce Ledčice

 

 

Oslavy 780.výročí obce a 120 let školy

Při koncertě v kostele sv.Václava, uvádějící celou slavnost, Mistr Radovan Lukavský, operní pěvkyně Pavlína Senić, varhanistka Radka Štolbová-Zdvihalová a violončelové duo docenta Jiřího Hoška s dcerou Dominikou svým strhujícím uměním nadchli všechny přítomné.

 

 

 

 

 

 

Výstava s vystihujícím názvem "Bejvávalo" nás zavedla do nostalgického poklidu a pospolitosti "starých dobrých časů" vonících moudrostí našich babiček.

 

 

 

 

 

Jarmark, na kterém byly k dostání výrobky tradičních lidových řemesel, se stal příjemným nahlédnutím do fortelu a šikovnosti "zlatých českých rukou".

 

 

 

Zazněla také finální árie Sylvy z Čardášové princezny v podání charizmatické Pavlíny Senić.

 

 

 

Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany v provedení dětí z Ledčic "bojovala " s větrem a mikrofony.

 

 

 

Fantastické pohybové kreace skupiny Silueta svým rokenrolem roztleskaly všechny diváky.

 

 

 

Potěšení pro oči - to jsou mažoretky zvané Slunečnice.

 

 

 

Výrazový a komponovaný tanec dětí i dospělých ze souboru Naděje pohladil přítomné po duši.

 

 

 

 

 

Odpolední programový blok završilo pásmo poezie v podání nejmladších ledčických dětí z mateřinky. Obzvláště Péťa Fouček sklidil svým přednesem následujících veršů opravdové ovace: Ledčice dnes slaví svátek,

co jim máme přát?

Aby je měl každý člověk

vždycky hodně rád.

Dáme lásku, dáme sílu,

přiložíme ruce k dílu.

Pak rozkvetou Ledčice

nejkrásnější vesnice.

 

 

 

 

 

Slavnostní vydání Ledčických novinek najdete zde a ukázku z Almanachu vydaného k 120. výročí ledčické školy zde .

 

Celou akci doprovázela právě otevřená dlouhodobá výstava obrazů nejkrásnějších a nejpoetičtějších ledčických zákoutí, jejichž autorkou je místní rodačka Veronika Kubáčová.


 

 

Výstava fotografií příznačně nazvaná "Dříve a teď" se stala jakousi metaforou duchovního spojení s generacemi našich předků.

 

 

 

 

 

 

 

Podvečer patřil ledčickým kynologům, kteří veřejnosti dokázali, že pes je opravdu nejen nejvěrnějším, ale i disciplinovaným přítelem člověka.

 

 

 

 

Kolem automobilových veteránů mlsně i obdivně kroužili především zástupci "silné poloviny" účastníků slavnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podával se vynikající guláš ve dvojím provedení - srnčí paní Kateřiny Budkové

a vepřový od paní starostky Jiřiny Michovské.

Také další občerstvení úspěšně mizelo v žaludcích přítomných.

 

 

 

 

 

 

 

Tancovalo se skoro do rána. Hudební skupina Globus se činila. A večerní překvapení - rytířské klání s ohnivými efekty v podání skupiny Lepus zatajil divákům dech.

 

 

 

 

Závěrem ještě směs obrázků zachycujících další momenty přípravy akce a příjemného slunečního dne plného úsměvů, povídání a sousedské pospolitosti.

 

 

 

Výzdobu v kostele sv Václava připravila firma Zahradnictví CHRYSANTA pana Hobíka z Chramostku.

 

 

PODĚKOVÁNÍ

- za finanční sponzorské dary panu Václavu Vovsovi,

Václavu Kropáčkovi, firmě SAKRET.CZ, panu Martinovi Lidickému-restaurace NA CIKÁNCE, společnosti DYNA SERVIS, Ing.Šafaříkovi PÍSKOVNA LEDČICE,

paní Evě Chmelové, Janě Živné, panu Václavu Hýblovi, Antonínu Salačovi, Ladislavu Michovskému, Michalu Holému a všem dalším ledčickým občanům za finanční, materiální a pracovní podporu.

- všem ledčickým občanům a Českobratrské církvi evangelické, kteří věnovali nebo zapůjčili dobové vystavované předměty na výstavu „Bejvávalo“.

 

Ještě jednou děkujeme všem , bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit.

 

 

Slavnostní zahájení školního roku

Po letních prázdninách se sešli děti, pedagogové, zástupci obce i rodiče na slavnostním zahájení školního roku. V úvodu byli dekorování prvňáčci pamětními šerpami. Poté vystoupil s krátkým programem herec Jiří Krytinář s doprovodem. Přejeme všem žákům úspěšný školní rok a chápavé učitele i rodiče.

 

 


Rozloučení se žáky

Bývalí žáci 5.třídy ledčické školy se slavnostně rozloučili se školní docházkou v rodné obci. Přejeme Martinovi, Michale, Honzovi, Davidovi, Pepovi, Anetce, ale i Nikolce úspěšné vykročení na vyšší stupeň ZŠ.

 

 

 

Spolek ŘIP

Členové spolku ŘIP společně s ledčickou mládeží opravili a natřeli oplocení školního hřiště, za což jim patří veliký dík.

 

 

Archeologický průzkum

Opět zavítali archeologové z Katedry archeologie FF ZČU v Plzni pod vedením Doc.Martina Gojdy do katastru naší obce, aby pokračovali v archeologickém výzkumu rozsáhlého dvorce z 12.(13.) století.

 

 

 

 

Diamantová svatba

 

Málokomu se podaří oslavit 60 let společného života, jako se to podařilo v červenci letošního roku manželům Milerovým. Přejeme jim i do budoucna hodně klidu, rodinné pohody a především zdraví.

 

Výsledky soutěže Vesnice roku 2006 za Středočeský kraj

Dne 17.8.2006 v Jankově při vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2006 za Středočeský kraj, převzala starostka Jiřina Michovská pro obec Ledčice tato ocenění: Zelenou stuhu za péči o životní prostředí a zeleň, Ocenění za péči o obecní knihovnu a Ocenění za spolupráci se školou. Obec tímto získala do svého rozpočtu 500 000,-Kč. Mladá fronta dnes 19.8.2006 Deník Bohemia 21.8.2006

 

 

 

 

 

Sportovní den

Podpůrný a vzdělávací spolek ŘIP ve spolupráci s Obecním úřadem Ledčice pořádal na školním hřišti před budovou základní školy v sobotu 22.7.2006

po celý den pro děti , mládež i dospělé Sportovní den.

Program:

Nohejbalový turnaj

Hry a sportovní soutěže pro děti

Taneční zábava

 

 


Konkurz na ředitele školy

Vítězem konkurzního řízení na ředitele základní školy a mateřské školy v Ledčicích se stal PaedDr. František Berky. Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci – učitelství pro školy I. cyklu. Dlouhý čas, kromě jiného, pracoval jako zástupce ředitele Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem a naposledy pak jako zástupce ředitele ZŠ v Mšené-lázních.Popřejme jemu i všem pracovníkům školy dobrý start do další práce. Ať se jim daří.

Ledčické novinky

v červenci vyšlo nové číslo Ledčických novinek, k nahlédnutí zde .


Chorvatsko 2006

Od 30.6. do 9.7.2006 pod záštitou Obecního úřadu Ledčice prožili příjemné chvíle na dovolené v Chorvatsku na slunném ostrově Brač v městečku Postira nejen občané Ledčic.

 

Volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR
2.6. - 3.6.2006 výsledky zde


Staročeské máje

Ledčická mládež ve spolupráci s obecním úřadem za typického májového počasí v sobotu 27. května 2006 odpoledne pořádala Staročeské máje a večer taneční zábavu. K tanci a poslechu hrál SALBEND.

 

 

 

Výtvarná soutěž

v Regionálním muzeu Mělník

 

dne 23.5.2006 se děti základní školy
zúčastnily výtvarné soutěže v Regionálním muzeu Mělník. Na krásném prvním místě se umístila Nikola Kovářová.

 

 

 

 

   

 

 

 

Vichřice ze dne 20.5.2006

 

 

Škola v přírodě

Děti z mateřské a základní školy odjely od pondělí 15.5. do neděle 21.5.2006 do školy v přírodě. Přejeme školčátkům, školčatům i jejich pedagogickému doprovodu krásné a slunečné dny v Dachovech u Hořic.

 

 

 

Svátek matek

V neděli 14.května 2006 v kulturní místnosti děti z mateřinky a základní školy přednesly básničky a písničky, které pro potěšení k svátku připravily maminkám a babičkám.

 

 

 

Čarodějnice

30.4.2006 večer se ledčičtí sešli u ohňů na Ladech i na návsi u starobylého zvyku pálení čarodějnic. Poděkování za přípravu a organizaci patří hlavně mládeži.

 

 

 

Ledčické novinky březen 2006

V březnu 2006 vyšlo jarní číslo Ledčických novinek, k nalezení v menu Obec/Ledčické novinky-zpravodaj/Ledčické novinky březen 2006 nebo zde .

 

 

Povodně 2006

Konec zimy se i v naší obci projevil velkým množstvím vody z tajícího sněhu. Fotografie poskytl pan Václav Kropáček.

 

 

 

 

Senior klub

 

Obecní úřad v Ledčicích pořádal ve čtvrtek 30.3.2006 od 15.30 hodin v základní škole jarní posezení v Senior klubu, tentokrát nejen pro seniory. Váženým hostem byla paní Mgr.Bára Viktoriová z mělnického Regionálního muzea, která seznámila s lidovými zvyky a obyčeji z období velikonočních svátků. Přednáška byla spojena s ukázkou výroby kraslic a s možností jejich zakoupení. Výrobu kraslic předvedla paní Zuzana Fejfarová z Černoučku.

 

 

 

Masopust

Ledčické děti pozvaly všechny místní i přespolní na veselý masopustní průvod obcí, který vyšel v sobotu 4.3.2006 ve 14 hodin od školy .

"Masopust slavíme, nic se nevadíme - pospolu,
proč bychom se hádali, když jsme se tak shledali - poznovu."

 

 

 

Slavnostní vyhlášení soutěže ve sběru PET lahví a ostatního tříděného odpadu za první pololetí školního roku 2005-2006

V pátek 17.2.2006 od 8.30 hod. v Regionálním muzeu v Mělníku proběhlo tradiční vyhlášení
soutěže dětí MŠ a ZŠ Ledčice ve sběru tříděného odpadu. Vyhlášení výsledků bylo spojeno s prohlídkou muzea a současných vystavovaných expozic jako např. výstavou historických kočárků. Následně bylo pro děti připraveno v prostorách Malého sálu muzea seznámení s tradicemi masopustního veselí, závěr povídání vyvrcholil výtvarným zpracováním tématu. Slavnost byla zakončena v kavárně muzea společným mlsáním šlehačkových pohárů.

 

 

 

Výroční členská schůze

Mysliveckého sdružení Ledčice-Jeviněves

se uskutečnila

v sobotu 18.2.2006 od 15. hodin v Krušovické hospodě.

 Pozvánka do divadla

 

Obecní úřad v sobotu 11.2.2006 uskutečnil zájezd do Divadla Bez zábradlí na představení
„Každý rok ve stejnou dobu", kde ve skvělé režii Jiřího Menzela excelovali v hlavních rolích Veronika Freimanová a Zdeněk Žák.

Zápis dětí do první třídy

 

7.2.2006 přišlo k zápisu do první třídy 11 dětí , na žádost rodičů

mají 3 děti odloženou povinnou školní docházku . Do první třídy v září letošního roku nastoupí tito žáčci: Tereza Bušilová, Kristýna Hofmanová, Nikola Polmová, Martina Sypecká, Dominik Jansa, Miroslav Kvěch, Miroslav Ohem a Radek Zahorjan.

 

Valná hromada

28.1.2006 proběhla Výroční členská schůze spolku ŘIP v restauraci Krušovická hospoda

Příchod tří králů

5.1.2006 ve čtvrtek od 17 hodin se konala besídka žáků ZŠ a MŠ v kulturní místnosti základní školy.

 

 

PF 2006

Přeji Vám všem do nového roku 2006 pevné zdraví,
hodně životní spokojenosti a osobních i pracovních úspěchů.

Jiřina Michovská,starostka

 

Výstup 1.1.2006 na památnou horu Říp

 

 

zpět nahoru