Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 20. 5. 2010 16:19
  F.Konopík
  Kubík sem kubík tam

  Kubík sem kubík tam ,spočítat si to mám prý sám.Přišlo mi vyúčtování stočného .Loni mi přišlo vyúčtování stočného byl tam datum počátek ,datum konec ,rozdíl *cena za kubík což tak má být.Asi to bylo moc přehledné .Letos mi přišlo vyúčtování stočného datum , žádný počátek,datum,žádný konec a jen kubíky prý vodoměry nejsou majetkem kanalizací(nejsou majetkem ,ale účtují to podle nich ) proto se stavy neuvádějí ,prý jsou to jen virtuální čísla a nový systém to prý nedovede ,ale platit se musí nevirtuálně .Prý si to mam propočítat podle vodného.Za pár let nikdo nebude vědět co vlastně zaplatil(snad vtom není záměr).Z vyúčtování jsem se dále dozvěděl ,že stočné podražilo od ledna asi o 2,6 kč z 30,05 kč na 32,6 kč za kubík.Když jsem se ptal proč ,odpověď zněla zvedlo se DPH o 1 procento .Zeptal jsem se proč jste zdražily o devět procent ,odpověď byla: ,,mi jsme jen správci to si rozhodlo sdružení obcí“ .Ptal jsem se a příští rok zase zdražíte a dostal jsem odpověď ano .Začal jsem počítat a vyšlo mi osm let a cena je dvojnásobná .Kamarád bydlí na Okoři pořídil si svoji čističku cca 50 000 kč ,zdálo se mi to moc ,ale já zaplatil 24 000 kč za přípojku a platím při dnešních cenách asi 4 000 kč ročně stočné.Výsledek sedm let * 4 000 je 28 000 + přípojka 24 000 rovná se 52 000 kč a jsem svým pánem .


 • 21. 5. 2010 14:17
  F.Konopík
  Vůně plastů

  Vůně plastů a starých hadrů , která se line z některých komínů, mne donutila se zamyslet nad tím proč tomu tak je .Nejdříve mne napadlo, jestli to není tím ,že se popelnice vyvážejí jednou za čtrnáct dní a lidé neví kam s tím.Vzpomněl jsem si ,že stejná vůně se linula i v zimě a to se vyváželo každý týden .Tím to tedy nebude .A jsou tu přece nádoby na tříděný odpad.Dále jsem vzal v úvahu ,že je po zimě a lidé nemají čím topit a venku je ještě chladno,ale stejná vůně se line někdy i v létě. Tím to tedy taky nebude .Bude to asi tím,že je to prostě jednoduší hodíte-li „petku“ do kamen za chvíli je komínem pryč. „Vůně“ !!? leze k sousedům na dvorek nebo oknem do baráku.“Vždyť je to jen chvilka a je to pryč“!?.
  Přemýšlel jsem o sobě .Listí z ořechů se prý do kompostu nedává ,tak jsem ho pálil .Přišel za mnou soused s tím,že já jsem na ten smrad z Prahy asi zvyklí ,ale jemu to vadí .Začal jsem tedy listí dávat do kompostu .Sousedovi ani ostatním nedělám zle a já teď nemusím kupovat tolik substrátů - mám kompost .Neměli bychom už konečně začít přemýšlet a měnit se ?!


 • 6. 6. 2010 19:26
  Jiří Sirový
  Kanalizace

  Dobrý den,
  jelikož dochází k neustálému ucpávání čerpadel u přečerpávací stanice vedle nového fotbalového hřiště a následnému odtoku splašků přes přepad do potoka, a tím k ničení životního prostředí, tak jsem zde nakopíroval výňatek z tzv.kanalizačního řádu.
  Největším problémem pro naši kanalizaci jsou hygienické potřeby(vlhčené ubrousky,hygienické vložky,dětské pleny atd.)
  Neustálé výjezdy pracovníků k opravám čerpadel se jistě promítnou do cen stočného.
  Prosím, zamyslete se nad tím, co do kanalizace vlastně nepatří.

  Co nepatří do kanalizace
  Kanalizace je určena pro komunální a průmyslovou odpadní vodu. Její stavba je konstruována tak, aby dokázala tuto odpadní vodu odvádět. Není však určena pro jakékoliv odpady, které nepatří do odpadních vod (ať se již jedná o tuhé či kapalné odpady). To, jaké odpady lze vypouštět do kanalizace určuje tzv. Kanalizační řád. V tomto souboru je také primárně vyjmenován základní seznam látek, jež do kanalizace nepatří.

  Biologický odpad
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)
  odpady z kuchyňských drtičů
  zbytky jídel, zbytky zeleniny a ovoce a dalších potravin
  tuky a oleje (fritovací a ostatní oleje z domácností)

  Veškeré hygienické potřeby
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)

  Chemikálie a další nebezpečné látky
  (tento odpad patří do stabilních sběrných míst v jednotlivých městech - pro jakékoliv informace o nich se informujte na příslušném městském úřadě)
  staré barvy, ředidla, lepidla
  kyseliny, hydroxidy, detergenty
  mazadla, oleje
  zbytky čisticích prostředků
  domácí a zahradní chemie
  obsah baterií, ropné látky
  radioaktivní látky, infekční a karcinogenní
  další chemické látky

  Léky
  (tento odpad patří do stabilních sběrových míst nebo zpět do lékárny)

  Pevné (tuhé) odpady
  (veškeré tyto odpady mají určeny svá sběrná místa, či patří do kontejnerů směsného odpadu)


 • 19. 6. 2010 21:48
  František Adamko
  den 19.06.2010

  Po delší době jsem měl možnost navštívit Ledčice , byl jsem na koncertě a na otvírání dětského hříště.Prošel jsem se také obcí a musímVám složit velkou poklonu , mám možnost srovnávat činnost jiných obcí nejenom z okresu Mělník , ale také z Chebska , Rakovnícka , Prahy-východ,Mladoboleslavska zasloužíte si 1* . Škoda , že nemám možnost bydlet ve Vaší obci , neváhal bych ani minutku.Přejí hodně úspěchů a uznání všem aktivním občanům a zejména vedení obce.


 • 24. 6. 2010 22:05
  ledčičák
  sobotní veselí

  Neočekávám ničí reakci,jen píši můj postřeh.Sobotní slavnostní otvírání dět.hřiště bylo velmi pěkné,ale to co předvedla skupina na večerní zábavě,to bylo víc než katastrofa.Nic horšího jsem ještě neslyšel.Ti se teda předvedli.A bezpečnost hřiště.........no hned ten večer jsme měli příklad za všechny,buď to je hřištěm,nebo neukázněností dětí,nebo rodiči,kteří si je neumí ohlídat.Hlavně v tu hodinu tam děti neměli už co dělat.Snad se takové případy nebudou opakovat.


 • 16. 8. 2010 13:58
  Miroslav Sígl
  Ledčice na internetu


 • 16. 8. 2010 14:01
  Miroslav Sígl
  Řeknu pouze jednu větu:

  Sluší Vám to v internetu!
  Váš stálý příznivec a obdivovatel.
  Miroslav Sígl,člen Obce spisovatelů


 • 22. 9. 2010 13:34
  Sdružení pro občany Ledčic
  Volby do obecního zastupitelstva

  Blíží se komunální volby a myslíme si, že ne všem občanům je princip komunálních voleb zcela jasný. Proto bychom se pokusili v následujících řádcích detailněji vysvětlit volební systém.
  Volební systém komunálních voleb do zastupitelstev obcí je založen na většinové volbě stran a hnutí. Počet mandátů (členů) jedné strany v zastupitelstvu vychází z celkového počtu hlasů, které tato volební strana obdrží od voličů. Označí-li volič křížkem celou volební stranu v rámečku u jejího názvu, obdrží všichni kandidáti této strany po jednom hlasu a strana obdrží tolik hlasů, kolik má na své listině kandidátů. Zaškrtne-li volič jednotlivé kandidáty z různých stran v rámečcích před jejich jmény, obdrží tito kandidáti jeden hlas a každá strana tolik hlasů, kolik jejích kandidátů bylo označeno. Zbytek hlasů do celkového počtu pak obdrží volební strana, kterou volič dále označil v rámečku u jejího názvu. Strana, která chce mít svoje kandidáty v zastupitelstvu, musí získat minimálně 5% hlasů z celkového počtu platných hlasů. Může se stát, že kandidát, který jako jednotlivec obdrží nejvíce hlasů ze všech kandidátů všech volebních stran, nemusí být do zastupitelstva zvolen, pokud jeho strana jako celek nedostane potřebných 5% hlasů. Čím více hlasů, které strana obdrží, tím více míst v zastupitelstvu získá.
  Příklady: kandidují dvě sdružení kandidátů (strany) A, B.
  Příklad 1) Volič označí křížkem pouze sdružení kandidátů A v rámečku před názvem strany. Sdružení kandidátů A obdrží celkem 15 hlasů a každý její kandidát po jednom hlasu. Sdružení kandidátů B neobdrží žádný hlas.
  Příklad 2) Volič označí křížkem sdružení kandidátů A v rámečku před názvem sdružení, současně označí ve sdružení kandidátů B křížkem v rámečku před jmény tři kandidáty. Sdružení kandidátů A obdrží celkem 12 hlasů (sníženo o počet kandidátů označených v jiných stranách), její kandidáti na 1. – 12. místě po jednom hlasu, sdružení kandidátů B obdrží celkem 3 hlasy, její označení kandidáti po jednom hlasu.
  Příklad 3) Volič označí křížkem sdružení kandidátů B v rámečku před názvem sdružení a dále označí křížky některé kandidáty tohoto sdružení B, které chce upřednostnit. Sdružení kandidátů B obdrží celkem 15 hlasů, k přednostnímu označení kandidátů se nepřihlíží
  Příklad 4) Volič označí na kandidátní listině sdružení kandidátů A v rámečku před jmény 9 kandidátů, na kandidátní listině sdružení kandidátů B v rámečku před jmény 6 kandidátů. Sdružení kandidátů A obdrží celkem 9 hlasů a každý její označený kandidát po jednom hlasu, sdružení kandidátů B obdrží celkem 6 hlasů každý její označený kandidát po jednom hlasu.
  Označí-li takto volič více než 15 kandidátů, je jeho volební lístek neplatný. Proto pozor na maximální počet hlasů/křížků. Neplatný volební lístek je i v případě, že volič označí současně obě dvě sdružení najednou (v rámečku před názvem sdružení).

  Vážení spoluobčané, jít k volbám není vaší povinností, je to vaše právo. Využijte je a volte svoje kandidáty, kteří mají vaší důvěru. Přejeme Vám, aby do nového zastupitelstva byli zvoleni ti občané, které jste si vybrali.


 • 22. 9. 2010 20:47
  ledčičák
  Dění v obci

  Nemohl jsem si nevšimnout co se v posledních měsících s blížícími se volbami do obecních zastupitelstev děje! Bylo pro mě velkým překvapením, když jsem zjistil, že v naší obci jsou dvě kandidátní listiny a ještě větším překvapením občané, kteří se na ní nacházejí. Mám na mysli "Sdružení pro občany Ledčic" v čele s p.Sirovým. Nevím jak vy, ostatní občané, ale já se docela vyděsil! Obdržel jsem totiž letáček s kandidáty ze Sdružení pro občany Ledčic (jen nerad bych se vyjadřoval k názvu sdružení). Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě nikdo z této kandidátky, který by se zapojil do dění v obci (lidově řečeno přidal ruku k dílu) mimo paní Tomáškové, která se zapojuje už delší dobu a spolupracuje se základní školou, jak to i uvádí v letáku. To co pan Sirový předvádí poslední půlrok, neberu jako zapojení a výpomoc v obci, ale snahu udělat dojem na občany Ledčic (voliče). Na mysli mám třeba pomoc o masopustu na zabíjačce, nebo třeba při obnovení činnosti ledčického Sokola atd. (zase toho tolik nebylo) Ptám se, kde byl p. Sirový před x lety a proč se nezapojil už dříve, asi protože nepotřeboval pracovní místo v místě bydliště. Prosím občany Ledčic, aby se zamyslely, koho si zvolí do zastupitelstva. Já osobně jsem byl a jsem spokojený s činností současného zastupitelstva v čele s paní starostkou Michovskou, protože za jejího působení v obci se již udělalo spoustu prospěšných věcí.
  Ještě bych chtěl podotknout, že nejsem žádným kandidátem na žádné kandidátce, jsem jen obyčejný rodák z Ledčic, kterému není jedno co se děje v obci!!! Váš ledčičák (pravý)


 • 22. 9. 2010 21:06
  ledčičák
  Dění v obci

  Nemohl jsem si nevšimnout co se v posledních měsících s blížícími se volbami do obecních zastupitelstev děje! Bylo pro mě velkým překvapením, když jsem zjistil, že v naší obci jsou dvě kandidátní listiny a ještě větším překvapením občané, kteří se na ní nacházejí. Mám na mysli "Sdružení pro občany Ledčic" v čele s p.Sirovým. Nevím jak vy, ostatní občané, ale já se docela vyděsil! Obdržel jsem totiž letáček s kandidáty ze Sdružení pro občany Ledčic (jen nerad bych se vyjadřoval k názvu sdružení). Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě nikdo z této kandidátky, který by se zapojil do dění v obci (lidově řečeno přidal ruku k dílu) mimo paní Tomáškové, která se zapojuje už delší dobu a spolupracuje se základní školou, jak to i uvádí v letáku. To co pan Sirový předvádí poslední půlrok, neberu jako zapojení a výpomoc v obci, ale snahu udělat dojem na občany Ledčic (voliče). Na mysli mám třeba pomoc o masopustu na zabíjačce, nebo třeba při obnovení činnosti ledčického Sokola atd. (zase toho tolik nebylo) Ptám se, kde byl p. Sirový před x lety a proč se nezapojil už dříve, asi protože nepotřeboval pracovní místo v místě bydliště. Prosím občany Ledčic, aby se zamyslely, koho si zvolí do zastupitelstva. Já osobně jsem byl a jsem spokojený s činností současného zastupitelstva v čele s paní starostkou Michovskou, protože za jejího působení v obci se již udělalo spoustu prospěšných věcí.
  Ještě bych chtěl podotknout, že nejsem žádným kandidátem na žádné kandidátce, jsem jen obyčejný rodák z Ledčic, kterému není jedno co se děje v obci!!! Váš ledčičák (pravý)


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů