Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 13. 11. 2007 12:05
  Obec Ledčice(Jiřina Michovská) - Moderátor
  Hřiště

  Protože jako člověku, který dělá spoustu práce pro Sokol, ač by nemusel a vyvíjí maximální úsilí o to, aby se fotbal v Ledčicích hrál, mi nedá, abych nereagovala na dva níže uvedené příspěvky, přestože jsem se zařekla, že na anonymy odpovídat nebudu. Především pokud si stojíte za svým názorem, tak nechápu, proč se pod svůj příspěvek nepodepíšete.
  Ať už jste hráči nebo příznivci fotbalu v Ledčicích, ptám se, co jste Vy sami udělali proto, aby se fotbal v Ledčicích hrál? Teď nemám na mysli odehrát fotbalové utkání, nebo se přijít na zápas podívat, jen o tom to není. Spousta dobrovolné práce je spojená s přípravou utkání, např. připravit hřiště, zajistit vyprání dresů, posekání hřiště a další.
  Kde jste byli Vy s kritikou, když se připravovalo nové hřiště? Teď říkáte, že je „blbě udělané...“. Tuto připomínku jste měli vznést v době, kdy probíhala jeho realizace, ale to jste se neozvali. Proč asi? Snad proto, že byste museli přiložit ruku k dílu?
  Nikdo jiný by si nepřál více než já, aby nové hřiště včetně jeho zázemí bylo v provozu. Občas si však kladu otázku, jestli má smysl budovat takový areál, když si fotbalisté za celé léto neudělají brigádu, aby hřiště zalili. Výmluvy na nedostatečný tlak vodovodní přípojky nepřijímám, i když vím, že není ideální. S trochou trpělivosti a se zájmem o fotbal by to jistě šlo.
  Toto však není zásadní. Je mi líto, že i přesto, kdy se s velkým úsilím vybudovalo žákovské družstvo, rodiče dětí ani nejeví zájem o to, aby se na své ratolesti přišli podívat, jak si vedou, nebo aby je z vlastní iniciativy jednou za čas třeba dovezli na utkání, která se hrají mimo naší obec.
  Vždyť sami rodiče by měli být rádi, vědí-li, kde jejich potomek tráví smysluplně volný čas. Nebo je to snad nezajímá ?
  Přesto všechno se nevzdávám a vůbec nepomýšlím na to, že by se fotbal v Ledčicích neměl hrát. Věřím, že překonáme všechna úskalí a Sokolu Ledčice se zase povede dobře, a že bude hrát v novém areálu. Je otázkou peněz, co si obec může ze svého rozpočtu dovolit. V současné době toho není mnoho vzhledem k budování kanalizace v obci, a ta je přece jen pro život obyvatel o něco důležitější. Přesto, že na ni byly získány dotace v maximální výši, nikdy nepokryjí náklady ve 100 %. A v objemu 40 miliónů Kč i poměrná část vlastních prostředků se pohybuje v miliónech a ne v tisících. Ve stejných finančních jednotkách se pohybujeme, mluvíme-li o dostavbě sportovního areálu. Jen pro sociální zázemí bychom potřebovali nejméně 5 miliónů Kč. Proto porovnávat dotace na naučnou stezku, muzeum a hřiště nelze. Obec v prvním případě doplácí maximálně 100 tisíc na cca 400 tisíc dotace, což je nejvyšší částka, kterou je na tyto účely možné získat. V porovnání se stavbou sociálního zázemí je to tedy minimum. I kdybychom žádost o dotaci do některého z programů EU podali, stále musíme mít na paměti, že celou stavbu musíme uhradit z vlastních prostředků nebo z úvěru, a až po dostavbě obec obdrží investované finanční prostředky, zase ale ne všechny, jen poměrnou část, kterou tvoří dotace.
  S rozpočtem obce, jehož roční daňové příjmy se pohybují kolem 4 miliónů Kč, se nedají dělat kouzla. Věřím, že po dostavbě kanalizace se nějaké řešení najde, aby i sportovní areál sloužil ku prospěchu nás všech. Činnost Sokola však nespočívá jen v penězích. Základ je v dobrovolné spolkové práci, v dobrém kolektivu, který spojuje nadšení a láska nejen k fotbalu, ke sportu vůbec, ale též patřičný vztah k obci, která je nám všem domovem.

  Příspěvek Veroniky - Děkujeme za ocenění. Těší nás, všimne-li si někdo, co dobrého se v Ledčicích děje. Každá takováto pochvala je motivací pro další práci všech, kterým obec leží na srdci.


 • 8. 11. 2007 19:47
  RE:
  (kick)

  Stim taky souhlasím to hřiště už je teď blbě dělané. Tam není ani pořádnej trávník.


 • 2. 11. 2007 11:51
  kick

  Dotace na naučnou stezku,na muzeum,ale fotbalove hřiště dokončené asi nebude nikdy:-(


 • 22. 10. 2007 16:33
  Veronika
  Jen tak dál !!

  Sleduji stránky Ledčic když mam chvilku času a chci upřímně říct,že jsou moc hezké,líbí se mi staré fotografie i historie školy..vlastně je to pěkné celé.Jen tak dál.


 • 2. 10. 2007 17:44
  Obec Ledčice (Jiřina Michovská)
  Bývalá polní cesta k památné hoře Říp s nauč

  Vážená paní Živná,
  omlouvám se, že reaguji na Váš příspěvek pozdě a tak jste si již zcela určitě přečetla na titulní straně webu o chystané akci, která Vás zaujala a to mě moc potěšilo.
  Bývalá polní cesta v minulosti sloužila k dopravě obilí místních statkářů a rolníku do mlýna v Mnetěši. V době kolektivizace a v rámci pozemkových úprav byla tato cesta zrušena a z katastru nemovitostí vymazána. Myšlenka obnovit cestu se zrodila v době, kdy jsme hledali trasu pro položení kanalizačního potrubí tímto směrem tak, abychom co nejméně zasáhli do pozemků soukromých vlastníků půdy a co nejvíce využili pozemků obecních. V původním katastru byla nalezena cesta, která fyzicky neexistovala a musela být novým geometrickým plánem obnovena. Nachází se v místní části „ Na skalce“, prochází ořechovou alejí a na jejím konci na ni navazuje polní cesta vedoucí kolem budoucího nového fotbalového hřiště. Dále vede kolem zalesněné bývalé skládky a pokračuje přes Věšínskou strouhu směrem k obci Mnetěš. Zahájení akce bylo již provedeno a to tím, že děti základní i mateřské školy vytváří kresby a představy, jak by tato cesta měla v budoucnu vypadat. Nejlepší vyhodnocené práce dětí budou doplňovat jednotlivá zastavení naučné stezky. Celá tato akce byla pojata tak, aby se do ní zapojily nejen děti a mládež, ale i široká veřejnost. Zkrátka a dobře pomoci může každý občan naší obce a to nejen myšlenkou, ale i svou vlastní prací, případně i finančním příspěvkem. Koncem měsíce října v letošním roce bude započata alejová výsadba stromů v počtu kolem tří set kusů a samotné její zprovoznění plánujeme na jaře příštího roku.


 • 12. 9. 2007 14:45
  Jana Živná
  Bývalá polní cesta k památné hoře Říp s naučn

  Zdravím,
  velmi mne zaujal na titulní straně článek o dotacích. Ráda bych se zeptala na zmíněnou cestu. Kde se nachází a případně na kdy se plánuje zprovoznění. Předem děkuji za odpověď.


 • 29. 8. 2007 16:23
  Jiřina Michovská, Obec Ledčice - Moderátor
  K.Bížová

  Vážená paní Bížová,
  omlouvám se, že jsem na Váš dotaz neodpověděla hned, ale neměla jsem žádné nové informace, které bych Vám mohla sdělit. Co se týče prodloužení provozu v MŠ, s paní ředitelkou jsem hovořila až tento týden, kdy začala příprava na nový školní rok. Vzhledem k výši úvazků a finančním prostředkům vyčleněným pro mateřskou školu, se zatím podařilo prodloužit provoz denně do 16.00 hod.
  Školní autobus bohužel zůstává tak, jako před prázdninami. Přestože zástupce Středočeského kraje jednal s dopravci Ústeckého kraje, nepodařilo se sjednat náhradní spoj. Ústečtí dopravci argumentují tím, že nemají prostor proto, aby časově přesouvali spoje tak, jak bychom potřebovali pro zajištění školního autobusu, a to až do změny jízdních řádů. Nejbližší možná změna jízdních řádů připadá do úvahu v prosinci tohoto roku.
  V současné době ještě zástupce Středočeského kraje jedná o tom, zda by autobus přijíždějící do Černoučku nabíral děti už době, kdy pokračuje do Horních Beřkovic, a ne až při cestě zpět.


 • 24. 8. 2007 8:19
  Obec Ledčice
  Rozpis

  Rozpis jsme dostali poslední platný z 21.8.2007, upravený podle potřeb ledčického klubu. S dalšími upřesňujícími dotazy se prosím obrať na vedení TJ Sokol Ledčice, pana Miroslava Müllera. Přejeme žákům i dospělým úspěšnou podzimní sezonu!


 • 23. 8. 2007 22:25
  Jan Veverka
  Rozpis

  Rád bych se zeptal jak platí ty zápasy. Na rozpisu mám 2.kolo že se koná v neděli 9.9 a tady na stránkách je 8.9 v sobotu a takto na rozpisu jsou skoro všechny zápasy. Děkuji za odpověď.


 • 8. 8. 2007 14:48
  K.Bížová

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat,jak pokročila jednání ohledně dopravy dětí do Roudnice ranním autobusem.a také,jestli je naděje,že se podaří zajistit provoz školky do půl páté.Díky moc za odpověd.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů