Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 7. 8. 2007 14:16
  Jiřina Michovská(Obec Ledčice) - Moderátor
  (lecicak)

  „Milý lecicaku“,
  i když jsem se zařekla, že na anonymní příspěvky reagovat nebudu, přesto mi to nedá, abych neodpověděla. Na webových stránkách uveřejňujeme jen takové informace, které vlastní iniciativou zajistíme anebo takové, jaké nám členové jednotlivých organizací poskytnou. Bohužel si nemůžeme dovolit pracovníka (někoho jako redaktora), který by pro nás informace získával.


 • 6. 8. 2007 13:03
  lecicak

  Proč se někde neobjeví informace o době konání fotbalových zápasů aby se to nemuselo zjišťovat nahodou při projíždění okolo hřiště Na Ckánce.A odkaz sport na těchto stránkách je také trochu zastaralý,nemyslíte???Vše ostatní je na velkou pochvalu a uznáí...


 • 26. 6. 2007 14:06
  Jarůšková
  Kačka

  Já sem se chtěla pouze zeptat nic proti tobě nemám to snad víš.Já myslela že tvoje mamča bude vědět víc.Mě je to celkem jedno kdo tam bude hlavně,aby tam byl někdo kdo má rád děti a ty je snad máš ráda.když děláš ve škole.Tak se ještě jednou omlouvám jestli sem tě nějak naštvala doufám že se mezi náma nec nezměnilo.Měj se krásně a jestli tam nastoupíš tak hodně štěstí s tím mím zlobydlem se tam nudit nebudeš ahoj Lucka


 • 25. 6. 2007 18:33
  Kateřina Michovská
  Re: školka (Jarůšková)

  Lucko, vídáme se přeci skoro denně. Proč se nezeptáš přímo mě? Z očí do očí se věci říkají lépe. K tvému problému: vím asi tolik, co ty.


 • 24. 6. 2007 23:45
  Obec Ledčice (JiřinaMichovská)
  školka (Jarůšková)

  Paní Jarůšková,
  nevím nic o tom, že by měla moje dcera nastupovat jako zaměstnanec do mateřské školy. Protože ani já, ani prozatímní vedení školy neví, jak se budou vyvíjet organizační záležitosti v příspěvkové organizaci po prázdninách.


 • 23. 6. 2007 20:27
  Jarůšková
  školka

  Dobrý den dozvěděla sem se že na místo pí.Jansové bude nastupovat vaše dcera Kačka co jen na tom pravdy.


 • 19. 6. 2007 20:57
  David Pasek
  Re: Porucha u klienta Ledcice.net

  Od ctvrtka a behem patku a vikendu byl bohuzel na Ledcicke siti vypadek z nekolika technickych duvodu. Jednim z nich bylo i pocasi (bourka), ktere zanechalo vysilaci zarizeni v neoptimalnim stavu. Ledcicka bezdratova sit provozovana Obecnim uradem, je koncipovana jako hotspotova sit a provozovatel zajistuje vysilani internetu s kvalitou "best-efort". Problem s nastavenim klientskych zarizeni je z ciste pravniho hlediska v rukach uzivatele. Instalaci a zakladni nastaveni zarizeni vetsinou provadi pan Salac, ktery je k tomu od provozovatele vyskolen a zminovany DHCP server na zarizenich vypina. Bohuzel u starsich zarizeni OvisLink obcas nastava problem s internim softwarem a nastaveni se samo od sebe prenastavi. Nekdy dokonce chovani zarizeni neodpovida uzivatelskemu rozhrani na zarizeni. O problemu s DHCP vime a tam, kde ma klient tento problem, tak umime nastavit statickou IP a vypnout DHCP klienta. Takto je nastavenych uz vice jak 50% uzivatelu v Ledcicke siti, takze tam se problem s DHCP timto zpusobem eliminuje. Dnes jiz instalujeme novejsi zarizeni StraightCore WRT, ktere je vyrazne stabilnejsi. Heslovani klientskych zarizeni je plne v rezii uzivatele, ktery zarizeni vlastni, kazdopadne v siti to fungovalo tak, ze jednotliva zarizeni nebyla bezne dosazitelna. Bohuzel v novejsi verzi softwaru na vysilacich funkcionalita "Client Isolation" jiz neni k dispozici a aktualne hledame zpusob, jak tuto funkcionalitu co nejlevneji a s co nejmensim usilim nahradit. Jedine nebezpeci, ktere uzivatelum hrozi, je prenastaveni zarizeni utocnikem. Toto se jeste nestalo a v pripade, ze se to uzivateli stane, tak je mozne zarizeni vyresetovat do defaultniho modu a znovu nastavit, pripadne i se zmenenym heslem. Problem u pana Jindricha, kde jste instalovali svepomoci koncove zarizeni neni dosud vyresen a jsem domluven jak s panem Jindrichem, tak Vasim panem technikem, ze to spolecne dotahneme do uspesneho konce. Dnes se tam Vas technik nedostal, takze jsme to odsunuli na zitrek. Kazdopadne dekujeme za upozorneni a v pripade, ze budete instalovat internet u dalsich lidi v Ledcicich, tak mne nevahejte kontaktovat telefonicky (telefon na mne mate) a ja Vam mohu v domluvenem case asistovat pri instalaci a vyresit veci z pohledu provozovatele site. I kdyz jeste jednou rikam, ze provozovatel (OU Ledcice) siri signal na uzemi Ledcic a asistenci u konfigurace klientskych zarizeni delam ve svem volnem case pro spoluobcany v Ledcicich. S pozdravem David Pasek.


 • 18. 6. 2007 10:20
  Pavel Šohaj
  Porucha u klienta Ledčice.net

  Dobrý den,
  minulý pátek jsem se svým technikem řešil poruchu internetu u pana Jindřicha, který využívá Vašich služeb prostřednictvím WiFi zařízení, které jsem mu cca před půl rokem instaloval.

  Zjistili jsme, že internet mu nefunguje proto, že nezískává IP adresu z AP ledcice.vodojem, ale od jiného klienta Vaší sítě z rozsahu 192.168.100.x. Na adrese 192.168.100.252 se nacházelo 11 ks klientských zařízení OvisLink 5460, z nichž více jak polovina byla nakonfigurována jako DHCP server. Díky tomu zákonitě muselo docházet k chybám v připojení, neboť na stejné fyzické vrstvě fungovalo několik DHCP serverů. Jelikož všechny OvisLinky byly v továrním nastavení (tj. bez hesla), přidělili jsme jim jiné IP adresy a vypnuli DHCP servery na nich běžící.
  Doporučuji Vám, aby technik který montuje koncová zařízení přiděloval unikátní IP adresy a zejména vždy vypnul DHCP server, který je u OvisLinku 5460 bohužel z výroby zapnut. Vyhnete se tak případným koilizím. Dále by bylo vhodné koncová zařízení heslovat, neboť na AP nemáte zakázán forwarding a kterýkoli klient se zlým úmyslem může ostatním cokoli přenastavit a tím pádem znefunkčnit internet.
  Pokud tento příspěvek bude číst správce, rádi mu v případě potřeby sdělíme adresy, které jsme klientským zařízením přidělili na tel. 728800840.
  Omlouváme se za zásah do klientských zařízení, ale jiným způsobem nebylo možné internet u pana Jindřicha zprovoznit. Přenastavení se nijak nedotklo funkčnosti ostatních připojených klientů.

  S pozdravem
  Pavel Š


 • 14. 6. 2007 15:06
  Obec Ledčice(Jiřina Michovská)
  David Záruba

  Vážený pane Zárubo,
  chápu Vaše rozhořčení a zármutek, které právě prožíváte, ale myslím si, že ani to Vás neopravňuje k tomu, abyste občany Ledčic nazval tak nevybíravě, jak jste to udělal ve svém příspěvku.
  Osobně se domnívám, že pokud se tak stalo, rozhodně nebyla viníkem dospělá osoba. I my se stále potýkáme se ztrácejícími se vyhláškami a informacemi z vývěsních skříněk. A vždy se ukazuje, že jsou to děti, které si takto „hrají“ a neuvědomují si, co svým chováním mohou způsobit (a někdy i způsobí). Vždy si totiž nesou obraz svého vystupování a chování z rodiny. Každé dítě je zrcadlem své rodiny, a tak nikdo jiný, než právě rodina za činy dětí neodpovídá. Přesto bych se Vám za to chtěla omluvit a vyjádřit lítost nad Vaším zármutkem. Přijměte, prosím, mou upřímnou soustrast.
  To, že jste si, jak píšete, na leccos musel zvyknou a raději mávl nad určitými věcmi rukou, byste dělat neměl. Od toho jsou veřejná zasedání, kde můžete Zastupitelstvo obce Ledčice seznámit s Vašimi názory a iniciativou a podávat návrhy na zlepšení toho, co se Vám v naší obci nelíbí. Těším se , že se spolu na příštím veřejném zasedání uvidíme.


 • 12. 6. 2007 14:06
  David Záruba
  ...

  Dobrý den,
  vím že v Ledčicích se děje hodně věcí, které stojí za to je radši ani neřešit nebo nad nimi mávnout rukou. Dokonce už i nějakým způsobem jsem se naučil je přehlížet, ale fakt je takový, že jsem se ještě nesetkal s takovým způsobem hyenismu a to přímo od místních občanů.
  Osobně si myslím, že když někam vyvěsím parte zesnulého, že tam vydrží minimálně pár dní, aniž by se ho někdo dotknul nebo nějakým způsobem poškodil či dokonce odcizil.
  Ale to bych musel být asi někde, kde žijí alespoň trochu civilizování lidé a ne prasata.
  Děkuji za pochopení
  David Záruba


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů