Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 28. 5. 2008 8:00
  Jiřina Michovská - Moderátor
  LedciceNet náklady

  Vážený pane Petržilko,
  pokud jste pozorně četl můj příspěvek, tak mi zcela určitě dáte za pravdu, že slovo nekorektní jsem použila jen ve srovnání s velkostí „provajdra“. Srovnávat společnost TELEFONICA O2 s Ledcice Net, ať už s počtem uživatelů nebo s jeho kapitálem (nabídka produktů a služeb), je nesrovnatelné.
  Pro Vaši informaci předkládám podrobný rozpis nákladů a výdajů za rok 2007.
  Příjmy: Poplatky od uživatelů - 160 950,- Kč
  Výdaje: Celkem - 169 665,- Kč
  Z toho - správa IT .......... 30 750,-
  konektivita ........ 94 510,-
  obnova zařízení ... 38 246,-
  bankovní služby ... 6 159,-
  Rozdíl příjmů a výdajů byl hrazen z přebytku roku 2007.
  Všechny finanční prostředky týkající se sítě LedciceNet jsou vedeny na samostatném bankovním účtu.
  Veškeré informace týkající se rozpočtu obce a jeho plnění jsou vždy projednávány na veřejných zasedáních Zastupitelstva obce Ledčice, kterých se můžete zúčastnit.


 • 25. 5. 2008 19:15
  Tomáš Petržilka
  Doplnění - LedciceNet,náklady

  Dobrý den,
  nevím proč můj příspěvek nazýváte nekorektním ekonomickým posudkem - ceny za LedciceNet jsem opsal z aktuálního ceníku umístěného na web stránkách a ceny O2 ADSL vím, protože ho v současné době používáme. Na žádný ekonomický posudek si nehraji. K mému příspěvku mne vyprovokovala položka z rozpočtu obce Ledčice za rok 2007, kde za LedciceNe je polozka více než stotisícová a to bez dalších podrobností. Pokud tedy obec v rozpočtu za rok 2007 tuto položku má mezi výdaji, tak to snad není z mé strany pochopitelné, že se na to ptám ? Tuto položku jste mi ale nevysvětlila ... O nějakých nekalých praktikách nic nevím, můžete být konrétnější ? Pokud ne, tak je nezmiňujte, prosím ...
  A děkuji Vám za milé nasměrování mé energie do úprav č.p. 116.
  Přeji pěkné jaro.
  S úctou
  Tomáš Petržilka


 • 13. 5. 2008 13:20
  Jiřina Michovská, Obec Ledčice - Moderátor
  Fotbalové hřiště - Jířanský

  O podmínkách dostavby nového fotbalového hřiště v Ledčicích jsem se podrobně zabývala v tomto diskusním fóru, v níže uvedeném článku Hřiště ze dne 13.11.2007.
  V současné době připravujeme záměr do Programu financovaného EU. Vzhledem k probíhajícím stavbám v obci jsou naše finanční možnosti na dostavbu hřiště omezené, a proto je velmi obtížné říci jakékoliv datum dokončení. Samozřejmě, že se snažíme, aby to bylo co nejdříve.


 • 13. 5. 2008 13:14
  Jiřina Michovská,Obec Ledčice - Moderátor
  LedciceNet, náklady na provoz

  Vážený pane Petržilko,
  než učiníte takový Váš nekorektní ekonomický posudek a zveřejníte jej, měl byste si předem zjistit pravdivé informace. Obec ze svého rozpočtu síť Ledcice Net nedotuje a nikomu nic nepřispívá. Poplatky, které se vyberou od uživatelů, pokrývají náklady na provoz sítě. Přebytky pak jsou použity na modernizaci přijímacích zařízení a technologie. Porovnávat „provajdra“ Telefónica O2 s naší obcí, se Vám zdá pravděpodobně fér. Ať má síť LedciceNet uživatelů kolik chce, podstatné je to, že jsme nikoho nenutili, aby se k naší síti připojil a pokud to tak učinil, tak ze své vlastní vůle. Nesnížili jsme se ani k nekalým praktikám, jako to učinili někteří ostatní. Jen tak mimochodem - v době, kdy obec řešila připojení k internetu, a to hlavně v zájmu obce, školy a občanů, Telecom ( nynější Telefónica O2 ) o připojení ADSL v Ledčicích ještě neuvažoval. Samozřejmě dnes po několika letech je situace jiná. Stran Vašeho návrhu přestavby pustnoucí moštárny na klubovnu, dodám jen to, že by možná bylo vhodnější vložit Vaši energii do úprav čp.116.


 • 13. 5. 2008 13:03
  Jiřina Michovská,Obec Ledčice - Moderátor
  Klubovna, moštárna

  Vstupuji do diskuze na téma: „Klubovna ano či ne? “
  Omlouvám se těm, kteří možná na reakci ze strany obce čekali již delší dobu.Přiznávám, že na vaše dotazy reaguji později než jsem měla v úmyslu, ale v poslední době všechen svůj čas věnuji právě probíhajícím stavbám v obci, nově připravovaným záměrům a dalším, z pohledu finančního hospodaření obce přece jen poněkud důležitějším. Říkám klubovna ano, i když prozatím nevím, kde. Jsem však ochotna proto udělat, co bude možné.

  Dovolím si však otázky. Co jste vy sami ochotni udělat? K jakému účelu bude místo sloužit? Jaký bude váš program? Pokud by měla klubovna sloužit k tomu, aby si tam nezletilí chodili zakouřit a popíjet alkohol, to určitě odmítnu. Nechci sahat nikomu do svědomí, ale jste schopni udržet alespoň pořádek? Zatím mám jiné zkušenosti. Vypovídají o tom místa, kde se scházíte: v diskusním fóru zmiňovaná moštárna, autobusová zastávka, hřiště před ZŠ, „Na kamenech“ a v poslední době také kabiny fotbalového hřiště Na Cikánce. Kdyby mohl mluvit pomník padlých z I. světové války, tak by měl také co vyprávět.

  Obec během roku připravuje poměrně mnoho společenských akcí a velká většina těch, kteří se ochotně zapojují do tohoto diskusního fóra, se o to méně, nebo vůbec, nezapojují do společenského života v obci. A to už nemluvím o tom, že by se diskutující zúčastnili příprav jednotlivých akcí, nebo něco zorganizovali. Pak by určitě vstřícnost zástupců obce byla jiná.. Domnívám se, že někteří jistě pamatují, a nebo se sami účastnili besedy se zastupiteli obce, kteří byli ochotni spolupracovat s mládeží a pomoci jí při plnění jejích návrhů . Všechny záměry, které na této besedě byly navrženy, nebyly zrealizovány jen proto, že mládež zůstala jen u navržených představ a slibů. Přes další intervence ze strany obce všechen pracovní „elán“ mladých vypršel do ztracena. Přesto nechci nic zavrhovat a jsem dále ochotna a připravena k diskusi na toto téma a k aktivní pomoci své i dalších zastupitelů obce. Vede mě k tomu i fakt, že část ledčické mládeže se s chutí zapojuje do společenského a kulturního dění v Ledčicích.

  Ráda bych se vrátila k příspěvku "Na co je v Ledčicích moštárna??? Nikdy jsem tam neviděla nikoho pracovat."
  V současné době tam opravdu pracovat nikdo ani nemůže, a to i za přispění omladiny, která se tam v určitou dobu scházela. Nejdříve rozbitá okna, kameny naházené dovnitř, poškozené předměty a v poslední řadě vyražené okenní rámy přispěly k tomu, aby kdosi další předměty a součásti strojů odcizil. Takto se opravdu moštovat nedá. Kdo tyto škody nahradí? Pravděpodobně vaše představa o klubovně je z pochopitelných důvodů jiná než naše, ale já osobně jsem jich několik zažila a vím, jak všechna tato zařízení skončila. A to nevycházím jen ze svých zkušeností, ale i z praxe ostatních okolních obcí, kdy v mnoha případech rodiče sami požadovali uzavření takovéto klubovny. Jenom na okraj – objekt moštárny prozatím není ve vlastnictví obce a nám český právní řád neumožňuje jakékoliv stavební úpravy.


 • 10. 5. 2008 19:58
  Tomáš Petržilka
  Ledčice Net - náklady na provoz a "co za to"

  Mám dotaz - kolik lidí v Ledčicích je připojeno ? Zarazila mne částka na provoz za rok 2007. Zajímalo by mne, kolik se celkem vybere měsíčně od připojených lidí. Za rychlost 1mbit platit 650 Kč, za 512kbit 400 Kč a za 256 kbit platit 250 Kč mi přijde dost v době, kdy ADSL i s linkou od O2 přijde při rychlosti 4Mbit na 1050 měsíčně hodně ... Myslím, že by bylo na čase Ledčice Net ještě více zlevnit a nebo přestat dotovat. Není to fér vůči ostatním, kteří využívají jiná připojení a nikdo jim na to nepřispěje ani korunou ... A hned by byly prostředky na klubovnu pro děti. Možná by se zabavily líp, než vysedáváním u ICQ a Internetu, co Vy na to ?
  T.P.


 • 10. 5. 2008 19:53
  Tomáš Petržilka
  Klubovna, moštárna ...

  Okolo "moštárny" jezdím každý den a říkám si škoda že to je nevyužité a pustne to. Možná to chce se dát dohromady a něco vymyslet. Být ve věku 13 - 20 let tak se do toho pustím - je Vás tu hodně co se potřebujete nějak zabavit a nemyslím že jen alkoholem apod. Ostatně pít můžete kdekoliv bez dozoru, že jo ...
  Každopádně mít možnost si někam zalézt a pokecat je určitě potřeba, a rozhodně problém "dozoru" může být vyřešen jednoduše. Stačí trochu důvěry a kontroly. A pokud si zničíte sami co můžete využívat tak budete sami proti sobě. Držím Vám palce a fandím, ať něco vymyslíte a využijete. Ledčice jsou pěkné a proč by tu měla být jen školka a škola pro malé děti a hospody pro dospělé ... Je to tak ?
  T.P.


 • 1. 5. 2008 21:43
  anča:-)
  klubovna či Ne klubovna, toť otázka

  Samozřejmě se tu nebudu zastávat, názoru, že kabiny jsou něco jiného než klubovna, ale taky neříkám, že je to stejné. Klubovna by naopak měla zamezit tomu aby děti, pobíhali po vesnici rozbíjeli všelijaké věci a kradli všude možně dřevo na to aby si mohly udělat oheň, u kterého by se mohly sejít aniž by jim byla zima a třeba i začít kouřit, přesně takhle jsme se chovali my, alespoň já to tak vidím. S místem pro klubovnu je samozřejmě problém, se zařízením také a dozor, to zase tak zásadní nemusí být, vždycky se mezi partou najde někdo kdo tam bude chodit rád a je rozumnější, ovšem s názorem aby dohlížel na děti opravdu nesouhlasím, když jsou venku také na ně nikdo nedohlíží, spíše by měl dávat pozor na věci uvnitř klubovny, za své dítě si každý zodpovídá sám, to je výchovou. Toho že by se tam pil alkohol a podobně se podle mě nemusíme bát tolik, jako někde za vsí nebo právě v kabinách,přece si nebudem nalhávat, že třeba o čarodejnicích nikdo mladší 18 let nepil alkohol, klubovna by byla místo o kterém by se vědělo a kdokoliv by měl pochybnosti, mohl by tam kdykoliv přijít na kontrolu. Osobně si myslím že žádost nikdo nepodal, protože málo kdo z rodičů si uvědomuje že tu pro děti nic není, jelikož dnešní životní styl je tak hektický, že si sami bojíme přiznat, že ani nevíme moc o tom co naše děti dělají, a pokud nějaké takovéto aktivity jsou tak mě prosím opravte a doplňte, sice nemám děti, ale dítětem jsem pořád.Vím že nejsme město, ale právě proto bychom si měli trochu více věřit už kvůli tomu, že se tu každý zná.


 • 15. 4. 2008 17:55
  Jan Veverka
  Jířanský

  Fotbalové hřište je pořád stejné. Po kanalizaci by se mělo dostavět.


 • 3. 4. 2008 10:00
  Jířanský

  Chtěl bych se zeptat jak pokračuje ve vaší vesnici výstavba fotbalového hřiště.A kdy je naplánováno dokončení?Děkuji.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů