Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 6. 6. 2010 19:26
  Jiří Sirový
  Kanalizace

  Dobrý den,
  jelikož dochází k neustálému ucpávání čerpadel u přečerpávací stanice vedle nového fotbalového hřiště a následnému odtoku splašků přes přepad do potoka, a tím k ničení životního prostředí, tak jsem zde nakopíroval výňatek z tzv.kanalizačního řádu.
  Největším problémem pro naši kanalizaci jsou hygienické potřeby(vlhčené ubrousky,hygienické vložky,dětské pleny atd.)
  Neustálé výjezdy pracovníků k opravám čerpadel se jistě promítnou do cen stočného.
  Prosím, zamyslete se nad tím, co do kanalizace vlastně nepatří.

  Co nepatří do kanalizace
  Kanalizace je určena pro komunální a průmyslovou odpadní vodu. Její stavba je konstruována tak, aby dokázala tuto odpadní vodu odvádět. Není však určena pro jakékoliv odpady, které nepatří do odpadních vod (ať se již jedná o tuhé či kapalné odpady). To, jaké odpady lze vypouštět do kanalizace určuje tzv. Kanalizační řád. V tomto souboru je také primárně vyjmenován základní seznam látek, jež do kanalizace nepatří.

  Biologický odpad
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)
  odpady z kuchyňských drtičů
  zbytky jídel, zbytky zeleniny a ovoce a dalších potravin
  tuky a oleje (fritovací a ostatní oleje z domácností)

  Veškeré hygienické potřeby
  (tento odpad patří do kontejnerů na směsný odpad)

  Chemikálie a další nebezpečné látky
  (tento odpad patří do stabilních sběrných míst v jednotlivých městech - pro jakékoliv informace o nich se informujte na příslušném městském úřadě)
  staré barvy, ředidla, lepidla
  kyseliny, hydroxidy, detergenty
  mazadla, oleje
  zbytky čisticích prostředků
  domácí a zahradní chemie
  obsah baterií, ropné látky
  radioaktivní látky, infekční a karcinogenní
  další chemické látky

  Léky
  (tento odpad patří do stabilních sběrových míst nebo zpět do lékárny)

  Pevné (tuhé) odpady
  (veškeré tyto odpady mají určeny svá sběrná místa, či patří do kontejnerů směsného odpadu)


 • 21. 5. 2010 14:17
  F.Konopík
  Vůně plastů

  Vůně plastů a starých hadrů , která se line z některých komínů, mne donutila se zamyslet nad tím proč tomu tak je .Nejdříve mne napadlo, jestli to není tím ,že se popelnice vyvážejí jednou za čtrnáct dní a lidé neví kam s tím.Vzpomněl jsem si ,že stejná vůně se linula i v zimě a to se vyváželo každý týden .Tím to tedy nebude .A jsou tu přece nádoby na tříděný odpad.Dále jsem vzal v úvahu ,že je po zimě a lidé nemají čím topit a venku je ještě chladno,ale stejná vůně se line někdy i v létě. Tím to tedy taky nebude .Bude to asi tím,že je to prostě jednoduší hodíte-li „petku“ do kamen za chvíli je komínem pryč. „Vůně“ !!? leze k sousedům na dvorek nebo oknem do baráku.“Vždyť je to jen chvilka a je to pryč“!?.
  Přemýšlel jsem o sobě .Listí z ořechů se prý do kompostu nedává ,tak jsem ho pálil .Přišel za mnou soused s tím,že já jsem na ten smrad z Prahy asi zvyklí ,ale jemu to vadí .Začal jsem tedy listí dávat do kompostu .Sousedovi ani ostatním nedělám zle a já teď nemusím kupovat tolik substrátů - mám kompost .Neměli bychom už konečně začít přemýšlet a měnit se ?!


 • 20. 5. 2010 16:19
  F.Konopík
  Kubík sem kubík tam

  Kubík sem kubík tam ,spočítat si to mám prý sám.Přišlo mi vyúčtování stočného .Loni mi přišlo vyúčtování stočného byl tam datum počátek ,datum konec ,rozdíl *cena za kubík což tak má být.Asi to bylo moc přehledné .Letos mi přišlo vyúčtování stočného datum , žádný počátek,datum,žádný konec a jen kubíky prý vodoměry nejsou majetkem kanalizací(nejsou majetkem ,ale účtují to podle nich ) proto se stavy neuvádějí ,prý jsou to jen virtuální čísla a nový systém to prý nedovede ,ale platit se musí nevirtuálně .Prý si to mam propočítat podle vodného.Za pár let nikdo nebude vědět co vlastně zaplatil(snad vtom není záměr).Z vyúčtování jsem se dále dozvěděl ,že stočné podražilo od ledna asi o 2,6 kč z 30,05 kč na 32,6 kč za kubík.Když jsem se ptal proč ,odpověď zněla zvedlo se DPH o 1 procento .Zeptal jsem se proč jste zdražily o devět procent ,odpověď byla: ,,mi jsme jen správci to si rozhodlo sdružení obcí“ .Ptal jsem se a příští rok zase zdražíte a dostal jsem odpověď ano .Začal jsem počítat a vyšlo mi osm let a cena je dvojnásobná .Kamarád bydlí na Okoři pořídil si svoji čističku cca 50 000 kč ,zdálo se mi to moc ,ale já zaplatil 24 000 kč za přípojku a platím při dnešních cenách asi 4 000 kč ročně stočné.Výsledek sedm let * 4 000 je 28 000 + přípojka 24 000 rovná se 52 000 kč a jsem svým pánem .


 • 12. 5. 2010 13:53
  Obec Ledčice - Moderátor
  Čas

  Hodiny na věži jsou již opraveny. Dík za to patří panu Antonínu Salačovi. Jiřina Michovská


 • 10. 5. 2010 15:43
  Obec Ledčice - Moderátor
  Čas

  Vážený pane Konopíku, děkuji za upozornění. Závada je nahlášena správci, firmě Hainz Praha. Ta pracuje na dálkovém seřízení hodin. Jiřina Michovská


 • 7. 5. 2010 12:45
  F.Konopík
  čas

  Co mohu udělat pro to , aby hodiny na kostelu šly správně a odbijení nebilo o půl hodiny posunuto


 • 5. 5. 2010 10:25
  Jiina Michovská
  Odběr el.energie

  Přestože jsem řekla, že nebudu na anonymy odpovídat, nedá mi to a musím opět zareagovat. Nejprve bych podotkla, že pokud si někdo stojí za svými názory, měl by se pod ně podepsat.
  Proto budu reagovat jen na otázku ohledně odběru. Ve sběrném dvoře je samostatný elektroměr, který obec nevyužívá. Byl převzat od původního majitele. Stav elektroměru byl zapsán a to, co stavebník odebere, samozřejmě zaplatí. Máte kdykoliv možnost si to zkontrolovat. Pokud ovšem nechcete zůstat ve své anonymitě.
  Co se týká Vaší představy, cituji: „ v zájmu firmy ČEZ je okamžité napojení nového odběru“. Hluboce se mýlíte. Možná jen proto, že jste nic takového pravděpodobně nezařizoval. Mohou vám to potvrdit ze své zkušenosti ti, kteří v Ledčicích zařizovali nová odběrná místa.
  To, že zastupitelstvo spolupracuje, je pro tuto obec přece velice dobře. Pro příklad, kdy tomu tak není a k ničemu to pak nevede, nemusíme chodit daleko, viz. naše rozhádaná politická scéna, anebo kauzy některých obcí. Domnívám se, a je to i moje hluboké přesvědčení, že toto zastupitelstvo se nemá za co stydět.


 • 4. 5. 2010 18:17
  ccccc
  Odber el.energie z obecniho uradu je umoznen

  Zdravim obcana ledcicaka a zaroven pani starostku,musim se pripojit k panu neznamemu,ze tato odpoved by mne zcela nuspokojila myslim,ze firma CEZ je schopna v kratkem terminu napojit nove odberne misto ve svem vlastnim zajmu!Mne by zajimalo jak to bude uctovane,zdali odberne misto ma sve hodiny a nebo je platba pausalni?Take mam dojem,ze nase zastupitelstvo je jedna velka rodina,ktera ma jiste pochopeni pro rodinu pani starostky a ve vsem smeru ji vyhovi!


 • 4. 5. 2010 15:10
  Jiřina Michovská
  Stavebník (ledčičák)

  Vážený všímavý ledčičáku,
  napojení na odběr obce bylo stavebníkovi panu Ladislavu Michovskému ml. povoleno na základě usnesení Rady obce, ze dne 22.4.2010, kde byla přítomna i nadpoloviční většina všech zastupitelů. Žádost byla podána proto, že firma ČEZ distribuce nebyla schopná do 2 let napojit nové odběrné místo a docházelo ke zdržovaní stavby. Odběr byl umožněn samozřejmě za úplatu a byl by umožněn komukoli z občanů, kdyby se ocitnul ve stejné nebo podobné situaci. Jisté je, že bez předchozího souhlasu by si to nikdo nedovolil.
  Nechápu proč ve Vašem příspěvku neuvádíte jména a schováváte se za přezdívku, protože ptát se na takové věci je zcela normální a běžné.


 • 3. 5. 2010 7:24
  ledčičák
  stavitel

  Dobrý den,jakožto všímavý jedinec bych rád věděl,za jakých podmínek je stavitel za sběrným dvorem napojen na elektriku prodlužovačkou právě do sběrného dvora.Kdo mu to povolil,kdo byl o tom informován a kdo to bude platit?Děkuji za odpověď.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů