Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
  • 21. 11. 2016 12:25
    Libor Procházka
    Sběrný dvůr a tříděný odpad

    Vážená paní starostko, připojuji se k dotazu paní Křešťákové z 31.10. - proč vybíráte poplatky ve sběrném dvoře? Z původního dobrovolného příspěvku už je to skoro jako sazebník - "no snad to bude stačit"- a to i na příspěvek 500 Kč! Není to potom příliš motivující..
    A další dotaz - proč jsou před obecním úřadem dva kontejnery na sklo a dva na nápojové kartony, ale jen jeden na plast a jeden na papír (oba věčně plné)? To skutečně občané produkují tolik skla a nápojových kartonů? Stačí pohled do kontejnerů a je jasno - tolik stejných skleněných lahví nepochází od občanů, ale z místních osvěžoven. Samozřejmě toto je možno pouze na základě uzavřené smlouvy mezi podnikatelem a obcí za úplatu. Bylo by mi to jedno, pokud bych měl jako občan šanci tříděný odpad v přiměřeném množství kdykoliv vyhodit do patřičného kontejneru - ale to bohužel většinou není šance. Takže jedině doma pytlovat, a pak za prachy odevzdat ve sběrném dvoře a podruhé za to obec vyinkasuje od svozové firmy (a pokud to není ziskové, je asi někde chyba, když jiné obce na tříděném odpadu vydělávají a dotují z toho komunální a nebezpečný odpad). Nebo pohazovat okolo kontejnerů, jak to tam často vidím - to se mi opravdu nechce.
    Snad si najdete čas na veřejnou odpověď, i když se Vám to u dotazu paní Křešťákové od 31.10. nepodařilo.
    Velmi oceňuji, co pro obec děláte, ale v oblasti tříděného odpadu to nějak skřípe - inu nic není dokonalé, ale snad se nějaké zlepšení podaří.
    Předem děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Libor Procházka


  • 3. 1. 2017 20:05
    Jana Vrzalová
    Re: Sběrný dvůr a tříděný odpad

    Bydlím v sousedním Černoučku a mohu říct, že sběrný dvůr Vám, ledčickým, závidíme. Ani nevíte, jak ráda bych zaplatila za využití služeb takového místa, kdyby u nás bylo. My musíme čekat na kontejnery, které obec, tuším dvakrát do roka, nasmlouvá a na termíny odvozu nebezpečného odpadu. Pokud člověk chodí do práce, nemá šanci kontejnery využít, jelikož po návratu domů jsou už zpravidla plné. I tak jsme však vedení obce vděčni, že nám tyto služby zajišťuje.


  • 4. 1. 2017 9:57
    Jiřina Michovská
    Re: Sběrný dvůr a tříděný odpad

    Vážený pane Procházko,
    je velmi jednoduché a krátkozraké bez znalostí faktů kritizovat třídění odpadu. Stávající způsob jeho shromažďování v naší obci funguje více než sedmnáct let. Pokud by byl opravdu tak špatný, jistě by doznal změn. Byť připouštím, že vždycky je co zdokonalovat. Třeba jste to právě Vy, kdo by nám mohl navrhnout jiné a lepší řešení, možná dokonce úspornější.
    Soudě podle ohlasů ze strany místních obyvatel se však domnívám, že tato služba jimi byla a je přijímána kladně, protože nejsou odkázáni na sběr objemného a ostatního odpadu jednou nebo dvakrát za rok, jako je tomu v okolních obcích, což legislativa umožňovala a stále ještě umožňuje.
    Pro nás by bylo daleko jednodušší nechat dvakrát v roce na veřejné prostranství přistavit velkoobjemové kontejnery a nasmlouvat odvoz nebezpečného odpadu. Tímto způsobem lze jednoduše dodržet literu zákona a nic neporušit. Otázkou ovšem je, jak se lidé budou zbavovat odpadu mimo ty dva termíny. Díky našemu systému mohou odpad odevzdat v podstatě každý týden. To, že na sběrném místě tříděného odpadu jsou po jednom kontejnery na plast a papír, je právě proto, že tohoto odpadu je velké množství a ani desítky kontejnerů by situaci nevyřešily. Každý vývoz kontejnerů se musí zaplatit a nerozhoduje, jestli je plný nebo poloprázdný. V případě, že nasmlouváte pravidelný odvoz, platíte sice o něco nižší částku, nicméně vystavujete se riziku, že častěji budete vyvážet jen z části zaplněné kontejnery, protože nikdy dopředu nevíte, kolik lidí bude ten den nebo týden odpad ukládat.
    Pokud si sjednáte odvoz mimo stanovený termín, částku za něj platíte mnohem vyšší. Proto pracovníci obce denně, někdy i o víkendu, odpad z kontejneru odebírají, odvážejí do sběrného dvora (na shromaždiště odpadu) a věřte, že vůbec nejde o záviděníhodnou práci. To, co někteří občané dokážou do kontejneru uložit, snad nelze ani slušně vyjádřit.
    Ze dvora je odpad hromadně odvážen. Pro nás je tento způsob jeho ukládání organizačně náročnější, mnohem složitější a pracnější. V průměrně měsíčně odvážíme 0,5 t až 1 t plastů, což je na objem skutečně slušná porce. Pro představu, do nádoby 1100 l, která je umístěna u obecního úřadu, se vejde cca 45 kg plastů.
    Dáte mi určitě za pravdu, že ani denní odvoz plastů by situaci nevyřešil a navíc by to bylo velmi drahé. Pro obec není nic jednoduššího než náklady s tím spojené promítnout do místního poplatku, takže byste mohl na místo 600 Kč zaplatit třeba 1000 Kč na osobu. Zmíněná skutečnost nás vedla k hledání co nejvýhodnějšího řešení, tj., snažíme se zajišťovat takové firmy, které by nashromážděné větší množství odpadu odvážely jen za malý poplatek nebo zcela zdarma, případně jej alespoň za haléřové položky vykoupily.
    U plastu se nám podařilo uzavřít smlouvu s firmou, která za kvalitní plast (PET) vyplácí alespoň něco a ostatní plast nám odváží zdarma, a tak za něj nemusíme platit jako v případě kontejnerů. Totéž platí u papíru. Veškerý papír ze sběrného dvora odváží firma v rámci soutěže škol. Odvoz je zdarma. Jistou část finančních prostředků vyplácí místní škole, která za takto získané peníze dětem nakupuje učební pomůcky. O nějakém zisku tedy nemůže být ani řeč.
    Naše obec ročně ze svého rozpočtu doplácí více jak 200 tisíc Kč. Ostatní obce na tom nejsou jinak, pokud ovšem v odpadovém hospodářství nepodnikají. Existuje-li obec, která v odpadovém hospodářství vykazuje zisk, pak je to na Nobelovu cenu. Zisk vykazují pouze firmy, které podnikají v oblasti nakládání odpadů.
    Příspěvky ve sběrném dvoře jsou opravdu dobrovolné a jsou použity na úhradu nákladů ve sběrném dvoře. Dívala jsem se na příspěvek od Vás, který byl opravdu velkorysý a spíše výjimečný než to, co se běžně dává. Musím však upozornit, že obec nemůže a ani jí to zákon neukládá, zajistit uložení odpadu ze staveb. Z toho důvodu každý, kdo chce ve sběrném dvoře stavební suť uložit na vlastní žádost, musí za ni zaplatit. Stejně tak není možné, aby někdo najednou přivezl deset lednic nebo dvacet pneumatik, odpad ze stavby apod. Je otázkou, zda takové množství odpadu vůbec pochází od občanů z naší obce a zda by nebylo ukládáno na úkor ostatních občanů a k tíži obecního rozpočtu.


  • 16. 9. 2017 1:58
    Libor Procházka
    Re: Sběrný dvůr a tříděný odpad

    Vážená paní starostko,
    protože jste v posledních Ledčických novinkách dokončila odpověď na můj příspěvek, mohu konečně reagovat. Bohužel, hned Vaše první věta mne odradila od jakékoliv další debaty, natož nějakého navrhování. Cituji:“ je velmi jednoduché, krátkozraké bez znalosti faktů kritizovat ….“. Kde berete tu jistotu, že jsem neznalý faktů? Zvláštní přístup k občanovi obce, kde jste voleným orgánem. Takže kdokoliv si dovolí cokoliv kritizovat nebo se jen zeptat, bude takto smeten? Jediná znalá je místní obecní samospráva?
    Tak nemá cenu řešit, proč někde dosáhnou na roční poplatek za komunální odpad za osobu 300 Kč, někde 1500 Kč. Nejlépe to dělají Ledčice, kde je to 600 Kč.
    Zajímavé, obec Příčovy s 325 poplatníky (polovina Ledčic) získá od EKO-KOM příspěvek za tříděný odpad letos 75 tisíc při nákladech na tříděný a nebezpečný odpad 100 tisíc a TKO 200 tisíc, tj. celkové náklady na obyvatele 670 Kč a poplatek 450 Kč (zdroj http://www.obecpricovy.eu/assets/File.ashx?id_org=13583&id_dokumenty=1830) . Ledčice podle rozpočtu 2016 (novější není na webu k dispozici a obecní samosprávu s tím nebudu obtěžovat) získají jen 35 tisíc při nákladech na odpady 400 tisíc (položku sběrný dvůr za 670 tisíc nepočítám, to byly zřejmě stavební úpravy- nebo u nás byly náklady na tříděný odpad 670 tisíc, tj. celkem odpady 1,1 milionu při 650 poplatnících?).
    Dotováním nákladů na TKO z tříděného odpadu jsem rozhodně neměl na myslí 100% dotaci. Dotace snad neznamená jen kompletní úhradu někým jiným, ale i částečnou úhradu (stručně a prostě řečeno, nebudeme se tu školit z mikro- a makroekonomie). Proto poznámka o Nobelově ceně za zisk při odstraňování odpadu za obec byla nemístná, skutečně nejsem tak hloupý, jak si zřejmě myslíte.
    A poslední reakce na dojem, který možná z Vašich formulací mohl vzniknout –ostře se ohrazuji, že bych ve sběrném dvoře uložil byť kilogram stavebního odpadu (katalogové číslo 17) mimo kategorie 17 06 05 (stavební materiály obsahují azbest – nebezpečný odpad (NO)), a tohoto odpadu jen cca 50-100 kg dodatečně po skončení hlavních stavebních prací (poplatek za skládkování tohoto odpadu je 1300 Kč/tunu, můj příspěvek obci 500 Kč – obrázek ať si udělá každý sám). Stavební odpad jsem zlikvidoval v odvezených 34 kontejnerech a NO v dalších dvou kontejnerech – konečně to ověřil stavební úřad. Bohužel, jako fyzická osoba nemohu odvézt NO přímo na skládku – to může jen původce. A v mém případě FO-nepodnikatele je původcem NO obec a nemůže ho odmítnout. Tak praví litera zákona. A pokud mám nebezpečného odpadu jen trochu, skutečně nebudu objednávat odvoz celého kontejneru podnikatelem, který na sebe převezme roli původce NO. A rád přispěju obci, i když podle zákona nemusím. A to je podstata celého sporu – „nemusím, chci“, ale nikoliv „musíte přispět“.
    Zbytek odpadu, který jsem ze stavby ukládal ve sběrném dvoře, byl papír, plast (dle Vašich slov za odvoz minimálně nic neplatíte), železo (a za to snad obec něco dostane a ne že za staré železo ještě zaplatí) a už jen drobný NO jako každý jiný občan (elektro, obaly od barev, pěn) a vždy něco přispěl.
    Vámi zmíněné lednice - obecně kompletní elektrozařízení (to už samozřejmě nevztahuji na sebe) - obávám se, že jde o zpětný odběr v rámci kolektivních systémů, který se platí už při nákupu elektrozařízení a obec může fungovat pouze jako místo zpětného odběru, tj. za likvidaci by neměla nic platit, stačí mít uzavřenou smlouvu o zpětném odběru s kolektivními systémy.
    Dvacet pneumatik najednou (obecně odpad, za jehož likvidaci obec platí) - to s Vámi souhlasím, ale stačí to v Provozním řádu sběrného dvora omezit, např. na 10-50 kg/rok na obyvatele podle druhu odpadu a je vymalováno. Evidenci odpadů včetně jmen stejně vedete. Tím skutečně nebude možné likvidovat nadměrné množství odpadů na úkor nás, občanů (tedy obce) - nevím, zda běžná rodina vyprodukuje 20 pneumatik ročně a navíc proč staré nepředá k zpětnému odběru při nákupu nových, když stejně zpětný odběr už zaplatila v ceně nových.
    Bohužel, tady na fóru tohle nevyřešíme.


  • 31. 10. 2016 17:32
    Křešťáková
    Poplatek ve sběrném dvoře

    Vážená paní Starostko, chtěla jsem se zeptat z jakého důvodu vybíráte poplatek ve sběrném dvoře? Sběrný dvůr má být zdarma pro občany s trvalým bydlištěm v daném městě/vesnici.
    Děkuji


  • 4. 1. 2017 10:00
    Jiřina Michovská
    Re: Poplatek ve sběrném dvoře

    K Vašemu příspěvku Vás snad uspokojí odpověď na dotaz pana Procházky.


  • 9. 10. 2016 20:35
    Chudějová
    Změna územního plávu č,2

    Jaký dopad bude mít nová trasa VRT na dopravní obslužnost, život v obci?

    ke kap. 5: Koridory a plochy dopravní infrastruktury

    V území se uplatňují navrhované stavby:

    • VR1 – koridor vysokorychlostní železniční dopravy (Dresden–) hranice SRN/ČR–

    Lovosice/Litoměřice–Praha. Úkol: Prověřit územní podmínky pro umístění

    rozvojového záměru a podle výsledků prověření zajistit ochranu území pro tento

    rozvojový záměr vymezením územních rezerv, případně vymezením koridorů.

    Změna č. 2 ÚPO vymezuje koridor pro tuto stavbu, v převážné části území vedenou

    tunelem

    4.1.2. Doprava drážní

    Do řešeného území zasahuje koridor pro vysokorychlostní železniční trať (VRT) Praha –

    Lovosice, který je vymezen také v ZÚR Středočeského kraje (koridor s šíří 600 m). Pro

    stavbu byla zpracována podrobnější dokumentace (ÚTS RS Praha – Lovosice/Litoměřice),

    která uvedený koridor pro VRT zpřesnila. Dle této dokumentace je vymezena osa koridoru.

    Vzhledem k tunelovému vedení trasy není nezbytné koridor upřesňovat (zužovat).

    Navrhovaná plocha BV 20 (dle Zadání č. 2) zasahuje do osy trasy VRT. S ohledem na

    tunelové vedení trasy v tomto úseku nedochází ke kolizi, pouze je nezbytné, aby nové objekty

    nezasahovaly do hloubky větší než 10 metrů pod povrchem. U konstrukcí citlivých na pokles

    nebo náklon je nutné orientačně prověřit poklesové kotliny na chování konstrukce a v případě

    potřeby navrhnout budoucí reálně proveditelné kompenzační opatření. Protože však přesná

    poloha tunelu není v rámci koridoru ukotvena, je nutné provést posouzení parametricky pro

    různé (z hlediska chování konstrukce limitní) polohy tunelu. K případné stavbě je nutné

    vyžádat si vyjádření SŽDC.

    Předpokládá se zahájení stavebních prací po roce 2020 s termínem dokončení do roku 2030.


  • 4. 1. 2017 8:37
    Jiřina Michovská
    Re: Změna územního plávu č,2

    Trasa Vysokorychlostní trati Praha – Drážďany (VRT) bude mít zcela jistě vliv na dopravní obslužnost, ale celostátního významu. Pro naši obec téměř žádnou. Rozhodně nemůžeme počítat u takových tratí s nějakou malou zastávkou.
    I když stavba je zatím ve stádiu příprav územního rozhodnutí, část trati, která by měla procházet Ledčicemi, je navržena v tunelu a její provoz by obec neměl nijak ovlivňovat. Samozřejmě, že samotná výstavba se do života v obci promítne.


  • 5. 6. 2016 10:49
    Záruba
    Komunální odpad ( SVOZ )

    Dobrý den,
    blíží se letní období a s tímto i plno nedostatků ze strany vzniku komunálního odpadu.
    Tímto bych Vás chtěl paní starostko a městská rado požádat o zvážení situace a změnu v letním období svozu komunálního odpadu minimálně na jeden svoz za týden.
    Důvodem svozu v tomto letním období je šířící se zápach z těchto nádob. Odpadky produkujeme stále, ať je léto, nebo zima a stále potřebujeme, aby je někdo za nás odvezl a zlikvidoval. Mým cílem není dalšími argumenty přispět do fóra, ale jsem však přesvědčen o tom, že debata na toto téma dosud nebyla dostatečně hluboká a seriózní. Dále myslete na starší obyvatele. Hygienické potřeby patří jako mnoho jiného odpadu do kontejneru na směsný odpad a nemusím zde rozvětvit co se za 14 dní stane s odpadky v plastové nádobě.

    Děkuji za pochopení
    Záruba


  • 7. 8. 2016 21:26
    Chudějová
    Re: Komunální odpad ( SVOZ )

    Dobrý den,
    připojuji se k názoru, že svoz komunálního odpadu by měl probíhat týdně, tak jak probíhá v sousedních obcích. To nemluvím o bioodpadu, kdy obce zajišťují jeho svoz a poskytly i popelnice. Chudějová


  • 4. 1. 2017 10:33
    Jiřina Michovská - Moderátor
    Re: Komunální odpad ( SVOZ )

    K příspěvku, pana Záruby a paní Chudějové, týkajícího se celoročního týdenního svozu komunálního odpadu. Letní svoz (1x za 2 týdny) byl zvolen proto, že mimo topnou sezonu je odpadu méně (pokud odpad správně třídíte, jak ukládá zákon), zejména v domácnostech, v nichž se topí pevnými palivy. My však svozové firmě musíme zaplatit za každou vyvezenou nádobu. Zkušenost je taková, že lidé nečekají, až je plná, nýbrž nechávají odvézt popelnice, zejména v letních měsících, poloprázdné. Tím rostou počty vyprázdněných nádob a také náklady za odvoz. Argumentem u několika jedinců z řad občanů je zapáchající nádoba. Připouštím, že v horkých letních měsících snad tomu tak je, ale je to také o tom, kdo jaký odpad a jakým způsobem do popelnice ukládá. Pokud se většina občanů rozhodne, aby i v době letních měsíců byl pravidelný odvoz každý týden, proč ne. Navýšené náklady se samozřejmě, promítnou do poplatku za odpad, totéž se týká i bioodpadu. Pořídit nádoby na bioodpad od svozové firmy jsou velmi drahou záležitostí. Na vesnici má téměř každý kousek pozemku, kde si může vytvořit vlastní kompost a ještě jeho produkt využije na zahradě. Ti ostatní mohou bioodpad odvézt do velkoobjemového kontejneru umístěném ve sběrném dvoře.


  • 18. 2. 2016 8:14
    Jiřina Michovská
    Vratislav Muchka

    Vážený pane Muchko,
    jsem ráda, že jste si uvědomil, že každodenním parkováním na komunikaci III/24623 nejen porušujete zákon, ale hlavně tím ohrožujete provoz na silnici. Tímto, bezohledně a zcela zbytečně vytavujete účastníky silničního provozu velkému riziku. Zatím se nic nestalo, ale bylo by to jen otázkou času. Sama jsem byla svědkem několika nepříjemných situací, v nichž se projíždějící řidiči octli. Ale do diskuze vstupuji hlavně proto, že musím reagovat na Vaše níže uvedené příspěvky, abych na pravou míru uvedla několik nepravdivých argumentů. Tak například: že s Vámi prakticky nikdo nejednal, aby se situace kolem parkování vyřešila. Už v době kdy se na zastupitelstvu jednalo o rekonstrukci chodníků, kde jste, mimo jiné, s Vaší manželkou byli přítomni, jsme říkali, že prostor je na tolik omezený, že vedle chodníků parkoviště prostě být nemůže. To, že Vaše paní úsek změřila a tvrdila, že v uvedeném místě se parkoviště určitě vejde, ještě neznamená, že je to pravda. Znovu jsme proto oslovili projektanta, aby situaci vyhodnotil. Závěr byl stejný: buď chodník a nebo parkoviště. Volba tedy byla jasná!
    Zajištění bezpečnosti občanů, kteří docházejí na autobusovou zastávku na Cikánce, bylo prioritou. Přestože obec je investorem a stavbu buduje na vlastním pozemku, ani v tomto případě nemá právo veta. Musí respektovat všechna vyjádření a připomínky dotčených orgánů, jinak by ji nebyla schopna zkolaudovat. Asi nejvíce stavbu ovlivnily připomínky Krajské správy a údržby silnic, protože zmíněná komunikace je vlastnictvím Středočeského kraje a příkop podél ní slouží k jejímu odvodnění.
    Když bylo zcela jasné, že vybudovat parkoviště před Vaším domem není z technického hlediska možné, Váš požadavek zněl, aby vjezd do nemovitosti byl o šíři minimálně 8 m, i o tom jsme, mimo jiné, spolu hovořili.
    Vyjádření k zatrubnění vjezdů znělo nekompromisně. Propustky u jednotlivých vjezdů o šířce max. 5,5 m musejí mít průměr 40 cm a v případě, že propustek je širší než 5,5 m, jeho průměr nesmí být menší než 60 cm. Z technického hlediska si nedokážu představit, že bychom u všech vjezdů instalovali propustky o průměru 60 cm. Už tak, při instalaci průměru 40 cm, jsme si nadělali dost problémů s překládáním plynovodních přípojek. A to nemluvím o hloubce příkopu, k němuž se zde také kriticky vyjadřujete.
    Zajímavé je, že ještě nedávno Vámi nazývaný „Taxisův příkop“ jste (nezákonně) mimo jiné používal i k odvádění Vašich splašků. A to Vám nevadilo?! Možná by nemusel být ani tak rozměrný, pokud by nesloužil k odvádění dešťových vod téměř ze všech nemovitostí podél chodníku, tedy i z Vaší, přestože zákon vlastníkům nemovitostí ukládá likvidovat dešťové vody na vlastním pozemku. Pravdou je, že jste nabízel provést úpravy na vlastní náklady, ale pokud to není z technického hlediska možné, pak je to bezpředmětné.
    Zároveň není pravdou, že nemáte kde parkovat. Váš pozemek je dostatečně prostorný, nehledě na to, že na něj navazuje poměrně rozlehlá zahrada.
    Domnívám se, že pokud byste svou iniciativu a vlastní prostředky věnoval do úpravy Vašeho pozemku hned v počátku, nemuseli jsme celou záležitost rozebírat na tomto diskuzním fóru.
    Dost často si kladu otázku, proč 95 procent obyvatel naší obce může otevřít vrata a zajet na vlastní pozemek (vyjma těch, kteří opravdu nemají pozemek k parkování) a zbývající procento bude raději hledat argumenty, proč to nejde, než aby se snažilo situaci řešit. Tito lidé si zřejmě vůbec neuvědomují, že brání plynulému silničnímu provozu a stěžují práci zaměstnancům obce, a to nejen při zimní údržbě chodníků a vozovek. Je to opravdu jen o přístupu každého jednotlivce, jak to, mimochodem, v níže uvedených příspěvcích zdůrazňují naši spoluobčané.


  • 11. 2. 2016 14:41
    Jiří Sirový
    Vratislav Muchka

    Vážený pane Muchko,
    Když už se odkazujete na to, že parkujete podle zákona, tak bych vám chtěl trochu oponovat. Zákon č. 361/ 2000 Sb O provozu na pozemních komunikacích § 25 odstavec 3 říká že: Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Tzn. 6metrů vedle vašeho parkujícího automobilu.


  • 13. 2. 2016 0:02
    Vratislav Muchka
    Re: Vratislav Muchka

    Vážený pane Sirový, děkuji Vám za Váš příspěvek. Ačkoli tento zákon znám, byl jsem se informovat na jeho výklad, jelikož z každodenní praxe vidím, že v podstatě na většině komunikací není dodržen. Poprvé jsem dostal informaci, na základě které jsem byl přesvědčen o správnosti svého jednání. Dnes jsem mluvil s dopravními experty, kteří přiznali, že na většině silnic je tento zákon porušován a jeho porušování je z důvodu nedostatku parkovacích míst tolerováno, nicméně skutečně platí to, co píšete vy. Tedy opravdu by muselo vedle parkujících vozidel zůstat ještě 6m. Ačkoli je pro nás tato situace v tuto chvíli obtížně řešitelná, zákon porušovat nebudu. Ještě jednou děkuji za příspěvek a přeji hezký večer.


  • 10. 2. 2016 17:35
    Martina Rybářová
    Vratislav Muchka

    Vážený pane Muchko,
    na této úrovni snad ne!
    Ale pokud myslíte ... Vězte, že i Vy jste se dopustil několika prohřešků vůči naší mateřštině (namátkou: psaní velkých písmen po čárce za oslovením, chybějící tečka po řadové číslovce). Pokud byste měl zájem odstranit tyto nedostatky, nemusíte se obracet na ředitelku školy, mohu posloužit i já.
    Vaše další invektivy vůči občanům Ledčic také snad nebyly nutné. Hned na Vás vrhají poněkud jiné světlo.
    Co se týče parkování, vězte, že obtěžuje nejen občany Ledčic, ale každého, kdo obcí projíždí. Nic naplat, je, jak píšete, v souladu se zákonem ( zachování průjezdného pruhu širokého min. 3 m), a tudíž se se zaparkovanými auty budeme muset smířit. Osobně využívám při parkování možnost, kterou zřejmě nemá každý, a zajíždím na vlastní dvůr. Tím nikoho nenutím, aby obcházel nebo objížděl moje auto, i když mám právo parkovat na veřejné komunikaci (před naším domem by tím vznikla úplně stejná situace jako na Cikánce).
    Přeji všem v Ledčicích, aby nalezli trochu vzájemné tolerance a pochopení!



  • 13. 2. 2016 0:28
    Vratislav Muchka
    Re: Vratislav Muchka

    Vážená paní Rybářová, asi nemá smysl diskutovat o úrovni, zda ano, či ne. Já si myslím, že jsem reagoval adekvátně na každý příspěvek, vy si můžete myslet, že ne. Když budete chtít, můžete za arogantní považovat i přání hezkého večera. Přiznávám, že na pana Veverku jsem reagoval štiplavě, ale pořád se to netýkalo jeho osoby, ale jeho příspěvku (třeba je to fajn chlap). Já vážně nemám zájem jitřit vášně a fakt netuším, kam ta auta dám, nicméně od samého začátku je mi jasné, že to není zrovna ideální situace. Píšete o vzájemné toleranci a pochopení, já ačkoli jsem tuto situaci řešil již něco okolo roku před tím, než vůbec nastala, jsem se bohužel ani s jedním nepotkal. Dnes jsem vzal toleranci a pochopení do vlastních rukou s vírou, že se mi to třeba někdy v dobrém vrátí a situaci jsem, alespoň dočasně, vyřešil. P.S. Díky za korekci, s velkým písmenem máte pravdu, tečky za číslovkami mám :-) Hezký večer.


  • 10. 2. 2016 17:10
    Dušan Rác
    Vratslav Muchka

    Jejda mám tam chyby ))))


  • 10. 2. 2016 17:06
    Dušan Rác
    Vratslav Muchka

    Vážený pane Muchko,
    dovolím si s vámi nesouhlasit (nepíši velké V)
    Vsše odovědi jsou plné arogance. Mě také velmi těší, že jste se dostal na anglický venkov,ale asi ve vašem chování vůči spoluobčanům je to fuk. Základní dotaz je o tom proč stojíte na silnici,kde je provoz. Vždyť to samé můžou občani udělat na dálnici,když tam bydlí. Asi existuje nějaká tkzv. klička v zákonech o pozemních komunikacích, dobře .ale soužití je o toleranci ! A člověk který si poplete pravopis ,když není jeho obživou si také nezaslouží vaš tristní komentář. můj názor :)


  • 13. 2. 2016 0:56
    Vratislav Muchka
    Re: Vratslav Muchka

    Dobrý večer pane Ráci, nechám stranou Vaši poznámku o aroganci, cokoli mohu považovat za arogantní. Zkuste se na moji odpověď podívat bez předsudků, třeba trochu i s humorem. I ta zmínka o Anglii měla být humorná nadsázka :) no, nepovedlo se :) Odpověď na Vaši otázku proč stojím....atd. je velmi jednoduchá, protože ta auta nemám kam dát. Dnes jsem to dočasně vyřešil, tak doufám, že se tu neobjeví nějaký ekolog, kterému bude vadit, že parkuji na trávě (i když na své) :) Velice jste mě pobavil argumentem o dálnici (myslel jste to jako vtip?). Vážně, teď opravdu nechci abyste to bral jako aroganci, nebo jako šťourání, ale já si vážně představil tu obydlenou dálnici......:) Souhlasím, že soužití je o toleranci, jenže ono se tak nějak předpokládá, že tolerantní by měl být ten druhý, protože zrovna tak by mohl být výraz tolerance to, že byste si řekl: asi nemá kde parkovat, tak co, tak ho objedu. Ne, nelekejte se, to byl jenom příklad. Toleranci jsem vzal na sebe. Sice nevím, jak s tím autem vyjedu až zaprší, nebo nasněží, ale to je moje věc, hlavně, když bude klid :) Váš názor ohledně popleteného pravopisu respektuji.
    Přeji hezký večer.


  • 13. 2. 2016 11:05
    Dušan Rác
    Re: Vratslav Muchka

    Dobrý den pane Muchko,

    děkuji za Vaši odpověd , vážim si toho. Ohledně dalnice, taky jsem se zasmál , formulace příkladu byla mimo mísu :)


  • 23. 12. 2015 21:10
    Jan Veverka
    Pro "Ledčičák"

    Dobrý den, a co takí koukat na bezpečnost silničního provozu a zdraví ostatních lidí? Když je mlha, tak už vůbec NENÍ vidět do protisměru a člověk se hodně bojí auta objed. Pořád doufám, ať se tam nic nestane. A proč si říkáte "Ledčičák", na stránkách obce? Nechtělo by to vymyslet originálnější přezdívku? Nebo ještě lépe, podepsat vlastním jménem či na to nereagovat vůbec! Popravdě řečeno by mě i zajímalo, kdo z nás dvou je, jak se lidově řiká "větší" Ledčičák.


  • 6. 2. 2016 19:20
    Vratislav Muchka
    Re: Pro "Ledčičák"

    Vážený pane Veverko,
    Proč hned tolik zloby? Někdo vyjádří jiný názor a hned je oheň na střeše? Nevím, ani kdo jste vy, ani kdo je Ledčičák, ale hrozně by mě zajímalo, čím se měří Ledčičáctví. Až bude známý výsledek, dejte mi prosím vědět . A nyní vážně. Chápu vaši obavu. Obzvlášť v mlze je situace na pozemních komunikacích velmi nebezpečná. Naštěstí nejsme v Anglii a tudíž nás netrápí tak často. Z Vašeho příspěvku lze vyčíst, že jste velmi starostlivý člověk a to je mi velmi blízké. Jsem na tom podobně a proto Vás chci nabádat k opatrnosti. Pakliže Vám dělá problém v mlze objet dvě nebo tři za sebou stojící vozidla, tak na silnicích se budete setkávat s daleko většími komplikacemi. Věřte mi, vím o čem mluvím. Za rok najedu něco okolo 50.000 Km a některé i po anglickém venkově. Také jsem si povšiml, že máte jakýsi mandát posoudit originalitu přezdívek, mohl bych Vás požádat o pár návrhů, rád bych si nějakou originální vybral. Prozatím postupuji dle Vašeho doporučení a podepisuji se vlastním jménem, abych mohl reagovat. Já na oplátku Vám nabízím pomoc v orientaci v gramatice českého jazyka. Například: ve slově TAKY se píše tvrdé Y - dobře se to pamatuje HY, CHY, KY, RY, DY, TY, NY, říká se tomu tvrdé souhlásky. Slovo OBJET na konci je T, jelikož se jedná o sloveso v ifinitivu. Pokud byste se chtěl dozvědět více, je možné požádat ředitelku místní základní školy (mimochodem velice schopný pedagog) o konzultaci, případně zapůjčit některou z učebnic češtiny pro 1 třídu.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů