Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 29. 4. 2007 12:26
  Záruba
  Truhlarna

  Když už nekdo povolil truhlarnu tak blizko obytnych baraku a nikdo se nas neptal tak by mohl byt klid aspon o vikendech.Stroje o vykonech pres 140db.


 • 28. 4. 2007 19:46
  Jiřina Michovská
  Odvoz odpadu

  Vážený pane Charváte,
  jedna cedulka opravdu neřekne nic, ale množství cedulek odevzdaných z jednotlivých domácností třeba za jeden rok, již ano. Samozřejmě, že přesné množství vytříděného odpadu ( počet PET lahví apod.) nezjistíte, ale porovnáním domácností o stejném počtu členů už ano. Například jestliže v rodinném domě žije 5 členů a počet odvezených popelnic z této domácnosti za rok několikanásobně převyšuje množství než v jiné domácností o stejném počtu členů, je zcela jasné, kde se odpad netřídí. Domnívám se, ba jsem si zcela jistá, že naši občané jsou natolik inteligentní a nevystavují k odvozu popelnice poloprázdné nebo zcela prázdné. Obec jako jedna z mála v okolí má systém odvozu odpadu na dobré úrovni a již od roku 1999 v provozu sběrný dvůr objemného odpadu, a to možná ti, kteří si při vašem dotazu klepali na čelo, ještě ani netušili, k čemu by sběrný dvůr mohl být dobrý. Smyslem zákona, který citujete je, vytřídit z domovního odpadu co nejvíce složek a ty využít k dalšímu zpracování, aby bylo co nejméně zatěžováno životní prostředí a ne, že na tom nezáleží. Zákon přímo ukládá občanům jak s vyprodukovaným odpadem nakládat. Tak též i Obecně závazná vyhláška obce Ledčice říká občanům, co mají dělat s odpadem. Paušál, na který se odvoláváte samozřejmě platíte, v něm máte zakalkulován odvoz domovního odpadu, nebezpečného odpadu, tříděného odpadu, uložení objemného odpadu do sběrného dvora a ten s cedulkami nemá nic společného. Do cela ráda bych věděla, jak byste firmě, která vám naúčtovala více popelnic než měla, toto množství prokazoval, obzvláště, kdybyste podal trestní oznámení na polici ČR. Zatím se nestalo, že by nám firma naúčtovala více než měla, protože přesný počet popelnic nám určují právě Vámi zavrhované cedulky.
  Ještě bych se zmínila o tom, že třídit odpad se u nás učí děti již od mateřské a základní školy, kdy ve spolupráci s obcí a formou soutěží se zapojují kdo vytřídí nejvíce odpadu. Můžete se zapojit i Vy, třeba jen tím, že na adrese: www.sber-suroviny/soutěže škol, se podíváte jak si naše docela malá škola vede v soutěži i s velkými školami Středočekého kraje.


 • 24. 4. 2007 19:31
  S. Charvát
  Odvoz odpadu

  Opravdu netuším, jak vám může malá cedulka říci, z jaké části byla popelnice zaplněna, zda byla prázdná, poloprázdná nebo plná a kolik plastových obalů jsem hodil do kontejneru na tříděný odpad, takže nechápu z čeho, že ty informace získáváte? Sledování, kolik občané mají odpadu, je v rozporu s duchem zákona, který právě proto stanovil paušální poplatek za odvoz odpadu, aby na tom nezáleželo. PAUŠÁL = konec cedulkám, které se 1x týdně NALEPOVALY na popelnice. Takže jelikož si platím roční paušál, opravdu nevím, jakou výhodu mi přináší strkat nelepící cedulky pod víko popelnice každý týden. Jelikož jsem člověk pocházející z malého města a s touto metodou vyvážení odpadu jsem se dosud nesetkal, obrátil jsem se na své přátelé, kteří žiji na mnohem menších vesnicích s otázkou, jak jsou spokojeni s tím, že musí strkat lístečky pod víka popelnic? Jako odpověď se mi dostalo
  poklepaní na čelo s otázkou, kde to vlastně žiji ? Což mě přivádí ještě jednou zpět k otázce, proč nálepky na popelnice s logem roku 2007 (roční paušál) ještě nedorazily do Ledčic ?
  Mé doporučení pro vás : pokud vám v minulosti firma, která vyvážela odpad, účtovala částku, na kterou neměla nárok, tak jste měla podat oznámení na polici České Republiky a ne zatížit občany Ledčic jakousi statistikou o vyvezeném odpadu.
  V žádném případě zde nechci zavádět žádné novoty, obzvláště pokud to zdejším občanům vyhovuje, ale já osobně žádám o přidělení jednoho ročního lísku který bude připevněn na popelnici do konce roku 2007. Do svých statistik o odpadu si prosím zaškrtněte u mého jména pravidelné vyvážení odpadu. Děkuji


 • 19. 4. 2007 19:08
  Jiřina Michovská
  Odvoz odpadu

  Metoda vyvěšování známek s čísly zcela určitě nepochází z doby kamenné, ale má svůj význam jak pro obec, tak i pro každou domácnost. Jednak evidencí těchto známek získáváme informace o množství odpadu vyprodukovaného jednotlivými domácnostmi a také, jak se odpad třídí. Dále známky slouží k tomu , aby firma, která zajištuje odvoz odpadu účtovala jen to co skutečně odvezla. Nebylo by pro obec nic jednoduššího, než nesledovat množství odvezeného odpadu a rozúčtovat občanům to co firma vyfakturuje. Snažíme se, aby občané, tedy i Vy, platili jen to, co je nezbytně nutné. Všechny tyto informace slouží také ve výkaznictví, které obec každým rokem podle zákona musí odevzdat. Dále také zpracovává čtvrtletní výkazy pro firmu EKO-KOM, se kterou obec spolupracuje v oblasti tříděného odpadu.


 • 14. 4. 2007 15:08
  David
  Odvoz odpadu [Stanislav Charv8t] odpoved

  Vyprdni se na cedulky stejne tady nic nevyresis
  :-)


 • 13. 4. 2007 11:50
  David S.
  Aleši, vše nej k svátku

  Všechno neklepší k svátku všem Alešům, hlavně Alešovi Sirovému:-)


 • 12. 4. 2007 16:27
  Stanislav Charv8t
  Odvoz odpadu

  Zajímalo by mě, proč k odvezení odpadu z popelnice potřebuji jakousi cedulku s číslem bez které popeláři odmítají popelnici vyprázdnit. Domnívám se ,že je naprosto dostačující mít zaplacený paušál který zahrnuje vyvezení odpadu 1x týdně po dobu jednoho roku a popřípadě mít označenou popelnici nějakou identifikační NÁLEPKOU . Nedá se s touto metodou která pochází asi ještě z doby kamenné něco udělat ? Opravdu mě nebaví každé 3 týdny myslet na to ,že již nemám identifikační známku, nebo zda lísteček zastrčený pod víko popelnice neulétne a já svou popelnici odpoledne najdu plnou.
  Předem děkuji za odpověď
  S.Charvát


 • 25. 2. 2007 20:33
  Jiřina Michovská
  fotbal fans

  Není pravdou, že fotbal v Ledčicích není. Pokud vím, stále naši obec dobře reprezentují žáci a domnívám se, že obec propagují lépe, než družstvo mužů v minulých letech. To, zda budou muži ještě v Ledčicích hrát, je jen na nich. Ti, kteří mají zájem hrát, musí také vyvinout vlastní iniciativu a něco pro fotbal v Ledčicích udělat. Samotná registrace fotbalového mužstva není tak složitá, o poznání těžší je, aby při jednotlivých utkáních bylo ochotno alespoň 11 hráčů zápas odehrát. Přesto věřím, že v Ledčicích družstvo mužů bude zanedlouho hrát. Máme zde již několik dorostenců, kteří prošli ledčickým žákovským družstvem a ti o fotbal mají zájem.


 • 31. 1. 2007 16:44
  fotbal fans
  fotbal v Ledčicích?

  Bude v Ledčicích ještě někdy fotbalové mužstvo mužů(složené alespon z části z Ledčických mužů)? Tam kde neni fotbal jako kdyz chcipnul pes.


 • 2. 11. 2006 10:24
  Michovská
  Vítání občánků

  Vítání nových občánků Ledčic se uskuteční 17.listopadu od 14.000 hod. v kulturní místnosti ZŠ Ledčice (vchod dvorem). Děkujeme za Vaši nabídku sponzorského daru a určitě Vás budeme kontaktovat.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů