Česky English Deutsch Netherlands

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Na tomto místě můžete vyjádřit své připomínky, příspěvky, nápady, nabídku pomoci i kritiku.

Podmínky uvěřejňování příspěvků

Uvědomte si prosím, že internet je věc velice veřejná a Váš příspěvek si mohou přečíst lidé na celém světě. Jsou věci, které se na internetu neřeší, tak je sem, prosíme, nepište. Pokud si za svým příspěvkem stojíte, podepisujte jej svým jménem. Provozovatel webových stránek Obec Ledčice si vyhrazuje právo odstranit příspěvky vulgární a urážlivé, anonymní, věcně netýkající se obce Ledčice, obsahující skrytou reklamu nebo jinak zavádějící a neodpovídající pravidlům obecné kulturní a společenské úrovně. Děkujeme Vám za slušnost, se kterou budete diskusi využívat.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 4. 5. 2007 18:39
  Ledčičanda

  Tak se mi zdá,že v této obci není rok 2007,ale vracíme se před rok 1989.Myslela jsem,že obecní zastupitelstvo je tu pro občany obce a ne proti nim.


 • 4. 5. 2007 15:51
  Marcela Polmová
  Reakce

  Nedá mi to a musím ještě reagovat na Vaši odpověď. Jako první bych ráda uvedla, že tyto podmínky přijetí opravdu nesplňuji.
  Už několik let jsem v evidenci úřadu práce Kralupy nad Vltavou, a ani tady nikde nebyla zmínka, o vzniklých pracovních místech v Ledčicích, která tedy nevytvořila obec, ale úřad práce v Mělníku. Dokonce i úřednice úřadu práce Kralupy byly touto informací překvapené.(to zní skoro, jako: jedna ruka neví, co dělá druhá).
  Na veřejném zasedání jsem byla jednou, krátce po mém návratu do obce. Protože bylo, a je, ve večerních hodinách, odcházela jsem jako první asi uprostřed, abych se postarala o dceru. Dceru mám stále a i nadále o ní pečuji i ve večerních hodinách. Ale je pravda, že i kdybych tam byla, stejně bych své názory nahlas nepřednesla, a proto jsem ráda, že mohu takto přes internetové stránky obce. Zřejmě tento způsob vyhledává víc lidí, než kolik jich chodí na zasedání. Jen můj názor.
  A když jste narazila na akce obce, udivilo mě, když jsem si v Mělnicku přečetla o ledčických ženách, které se schází a věnují se ručním pracem. Taky jsem ledčická žena, ale vůbec netuším, že jsme se měly a mohly sejít, zřejmě se měly sejít jen ty, co jsou ochotné pro obec něco vykonat ve svém volné čase a které v minulosti pomáhaly při akcích pořádaných obcí. Ty si to totiž řeknou mezi sebou a nikdo další se o tom zase nedoví.
  Samozřejmě máte pravdu, že si musíte vybrat lidi, se kterými budete pracovat a kteří Vám sedí, já bych také zrovna o toto místo zájem neměla. Teda kdybych splňovala ty podmínky.
  A ještě poslední věc, v podstatě jste mi neodpověděla, jak to bude s místem hospodářka školy a učitelka v mateřské školce. A k tomu bych měla ještě několik dotazů, které mi určitě zodpovíte jen vy. Bude obec vyhlašovat opět konkurs na místo ředitele školy, nebo funkce zůstane paní učitelce Fišerové a hlavně, kdo bude od září, kromě paní Fišerové, učit naše děti? Nebo se mám s tímto dotazem obrátit na ředitelku školy?
  A ještě detail, kdybyste třeba na těchto stránkách uvedla inzerát nebo oznámení, ve kterém by byly podmínky pro přijetí, které jste uvedla dnes, zabránila byste spoustě lidských řečí a pomluv, nejen na Vaši adresu, které jsem nejspíš ukončila svým dotazem. Už to dávno mohlo být minulostí a nemuselo by to spoustu lidí zajímat a trápit dodnes. Děkuji


 • 4. 5. 2007 13:07
  Jiřina Michovská(Obec Ledčice) - Moderátor
  Anonymní příspěvky

  Na příspěvky zaslané pod heslem „ledčičák“, „ledčičanda“ zareaguji pouze tím, že pod své přesvědčení a svůj názor je třeba se také podepsat. Přesto těmto „účastníkům“ děkuji za to, že sledují dění na webu Ledčic. Mám radost z toho, že diskuzní fórum plní svoji funkci dokonale.


 • 4. 5. 2007 13:05
  Jiřina Michovská(Obec Ledčice) - Moderátor
  Pracovní místo

  Vážená paní Polmová,
  pokud budeme hledat pracovníky na neobsazená místa na obci, tak to samozřejmě zveřejníme, ale pokud máme vhodné zájemce, kteří splňují podmínky přijetí, nejsme jako zaměstnavatel povinni je zveřejňovat a dělat výběrová řízení. Ovšem pokud se nejedná o místo úředníka územně samosprávního celku, zde je výběrové řízení stanoveno zákonem.
  Obě tato místa, o kterých se zmiňujete, byla vytvořena jen dočasně na dobu jednoho roku na základě dohod s Úřadem práce v Mělníku. Uchazeči o tato místa musí splňovat určité podmínky, které si klade úřad práce zákonitě proto, že plně hradí jejich mzdu.
  V případě školy bylo podmínkou, že uchazeč musí mít středoškolské vzdělání, absolventskou praxi, věk do 25 let, nesměl být od doby ukončení střední školy nikde zaměstnán a být k určitému datu v evidenci úřadu práce.
  V případě druhého místa v místní knihovně, nikoli však knihovníka, byly tyto podmínky: být v evidenci úřadu práce a pečovat o dvě nezletilé děti, z nichž alespoň jedno je předškolního věku. Sama si můžete zhodnotit, zda jste splňovala podmínky přijetí, já se domnívám, že nikoli. Základní škola a mateřská škola Ledčice je příspěvkovou organizací, kde je zřizovatelem jmenován statutární zástupce - ředitel školy a na něm je, kým jednotlivá místa obsadí.
  Určitě mi dáte za pravdu, že pokud je někdo ve vedoucím postavení, ať je to kdekoliv, má také odpovědnost za instituci, která mu byla svěřena a nemůžete se tedy nikdo divit, že si k sobě vybere spolupracovníky, kterým důvěřuje. Já osobně jsem při výběru pracovníka na místo v knihovně, kromě podmínek úřadu práce, přihlížela k tomu, nakolik je dotyčný uchazeč o zaměstnání ochotný něco pro obec vykonat i v době svého volného času a jak v minulosti, ještě dávno předtím než bylo místo vytvořeno, pomáhal při akcích pořádaných obcí.
  O těchto místech se také jednalo na veřejných zasedáních Zastupitelstva obce Ledčice, a pokud si dobře pamatuji, za více než 8 let, co působím ve funkci starostky, jsem neviděla, že byste se někdy účastnila těchto jednání a přednesla zde své názory. Jinak Vám děkuji za příspěvek.


 • 4. 5. 2007 10:38
  Marcela Polmová

  Jsem ráda, že někdo další podpořil můj dotaz, jen mě mrzí, že se nepodepsal. A tímto také děkuji Markétě, že připomněla portál ministerstva soc. věcí. Malá připomínka, místo ještě stále není volné, až od září a obsazovat ho bude ředitel/ka školy. To už víme. Mě hlavně zajímá, jestli bude obec jako zřizovatel školy o této pozici informovat své občany nebo rovnou dosadí řediteli svou osobu.....


 • 4. 5. 2007 7:49
  Markéta Sirová

  Dobrý den,
  jsou v obci volná pracovní místa?Na ledčických webových stránkách v sekci ODKAZY(http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmejdno) žádná nabídka volných pracovních míst pro obec Ledčice není.Děkuji za odpověď Sirová


 • 3. 5. 2007 18:37
  Ledčičanda
  Pracovní místo

  Souhlasím s dotazem Marcely Polmové.


 • 3. 5. 2007 13:41
  Ledčičák
  Pracovní místo

  Konečně to nekdo řekl nahlas.


 • 2. 5. 2007 13:02
  Marcela Polmová
  Pracovní místo

  Dobrý den. V roce 2006 jste na webových stránkách obce v diskusi uvedla, že pokud budete mít volná místa, dáte o tom SAMOZŘEJMĚ vědět i na stránkách obce. Hned v září jedno takové místo vzniklo, administrativní pracovnice školy, a nikdo z občanů se o něm nedověděl ani z internetu ani z novin. V dubnu vzniklo další takové místo, místní knihovnice, a opět se o něm dovídám, až když už je obsazené. Je to snad moje vina, že se málo zajímám o dění v obci a nechodím každý týden na úřad s dotazem, zda pro mě není nějaká práce? Nebo se najde práce jen pro rodinné příslušníky zastupitelů obce? A jen tak mimochodem, opět je další volné místo, konečně není vytvořeno uměle a přesto už je zřejmě obsazené, aniž bychom si to zase někde mohli zjistit. Mám na mysli místo učitelky v mateřské školce a vedoucí kuchyně. To jsou vlastně 2 pracovní místa na zkrácený úvazek. Opět to místo obsadí Vaše dcera? Nebo alespoň jednou informujete i veřejnost? Děkuji za odpověď. Polmová


 • 29. 4. 2007 14:00
  Jiřina Michovská
  Truhlárna

  Ten někdo nebyla obec Ledčice. Doporučuji si promluvit s majitelem a určitě Vám vyjde vstříc.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů